Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość od czego taka duża gorączka ?

dziecko 2 lata ma 39.8 gorączki !!!!!! POMOCY

Polecane posty

Gość gość
Przy utrzymującej się gorączce należy naprzemiennie podwać paracetamol i ibuprofen. Średnio jeden z nich co 4 h. Jeśli gorączka spada i daje się 'wytrzymać' te 4 h to warto poczekać dobę, bo lekarz bez innych objawów nic innego nie zaleci. W razie pojawienia się innych objawów, dreszczy, drgawek jedź do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieto z czego te czopki chcesz kupic???? Nie rozumiesz ze sa 2 substancje? Jak kupisz ibuprofen to od razu. Jak z paracetamolu to pytanie jaka dawke dalas wczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od czego taka duża gorączka ?
dziękuję dziewczyny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwor z bagien czy jak Ci tam --------Ty czytac ze zrozumieniem potrafisz czy nie? Autorka wyraznie napisala ze jak byla na dworzu mala byla zdrowa nic jej nie bylo. Rob autorko tak jak Ci niektore dziewczyny radza poprostu obserwuj mala i zbijaj goraczke,a jesli goraczka bedzie rosla pomimo podawanych lekow jedz na pogotowie.My kiedys tak wyladowalismy na pogotowiu bo wlansie temperatura do 40 stopni i zabardzo spadac nie chciala najwyzej 3-4 kreski,na pogotowiu synek dostal zastrzyk z pyralginy (bolesny jak cholera ponoc) Ale goraczka spadla prawie odrazu i lekarz mowil by starac sie nie doprowadzac do takich wysokich temperatur,bo wlasie pozniej ciezko jest je zbic,kazal dawac na przemian regularnie paracetamol i ibuprofen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba ty czytac nie umiesz. Dziecko dostalo goraczki przed poludniem a ta wziela ja kolo 13 na dwor..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzam lekarza
Nawet jak udało Ci się zbić jedz do lekarza , nie zwlekaj , będziesz spać spokojnie , że zrobiłaś wszystko . Zdrowia dla dzieciątka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a goraczka dopiero najdzie bo najwieksza na noc nachodzi jedz na pogotowie po 18 musza cie przyjac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Violka fasolka***
przeciwgoraczkowe zawsze powinno sie miec dwa,z ibuprofenem i paracetamolem i przy wyzszej goraczce ciezkiej do zbicia podaje sie je naprzemiennie . A tak wogole to nie patrzy sie na ulotce na wiek tylko podaje sie wedlug wagi. Zobacz czy nie ma czerwonego gardla bo teraz takie cos panuje,oprocz goraczki tylko czerwone gardlo i zadnych innych objawow i z tym trzeba do lekarza bo potrzebny antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Violka nie masz do konca racji z tym ze potrzebny antyboityk. U mnie od pn czerwone gardlo i goraczka wysoka i nic poza tym. A dzis juz ok. Ani goraczki ani gardla czerwonego. Nic nie podawalam oprocz przeciwgoraczkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do GOŚCIA z godziny 16:36 ------ > Ty chcesz mnie uczyć czytać :D :P ? I kto tu czytać nie umie :o ???? Przeczytaj RAZ JESZCZE a potem się czepiaj :D Dziecko przed południem dostało gorączki - powyżej 38 stopni i ok godziny 11 dała lek. A o godzinie 13 wyszła na spacer. AMEN!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhdfngfj
Violka - masz rację,że panuje coś takiego ale jest to wirusówka więc antybiotyku przy tym się nie podaje! Właśnie to przerabiałam z córką - gorączka 39st.,czerwone gardło, leki przeciwgorączkowe do tego Neosine i po tygodniu nie ma śladu po chorobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darianowak
Mierzymy tempkę termometrem BabyTemp od jakiegoś czasu. Prosta obsługa, podczerwień nie ma problemów z wyłapaniem wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arlaoo
Przy małym dziecku to koniecznie bezdotykowy termometr jest potrzebny, ja mam Baby Temp – szybki, nie przekłamuje wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenako
Z termometrów jakie używałam najlepiej mi się korzysta z Baby Temp teraz, jest szybki, mierzy na podczerwień w ciągu chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Baby Temp jest fajną opcją i myślę że jak na parametry to nie taką najdroższą, zwłaszcza że 36 miesięcy dostaje się tu gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaraaas
Dobry szybki pomiar robi Non contact, pamięta też ostatnie 30 wyników co jest bardzo wygodne jak trzeba monitorować zmiany w gorączce w ciągu doby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saradudek
Mega jestem happy że kupiliśmy do domu nonContact, ma podczerwień mierzy gorączkę mierzy też temp na obiektach czy powietrza, także opcja full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletaa
Moja corka to nawet nie wie w jakim momencie jej tempkę sprawdzam, tak szybko działa Baby Temp który mi siostra sprezentowała ostatnio, bardzo fajny aparat, ulatwia życie matki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termometr Baby Temp dostałam na święta od szwagierki w prezencie i bardzo sobie go chwalę, ułatwia i przyśpiesza pomiar jakieś sto razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mierzę tempkę przez nonContact na podczerwień i jest dobrze, mogę sobie tym termometrem też temp wody w wanience sprawdzić czy mleka w kubku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termometr Multi Temp nam dobrze mierzy, dokładny, szybki, o wygodnej poręcznej konstrukcji i wyświetlaczem na którym dobrze widać cyferki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już dość długo korzystam z termometra bezdotykowego Noncontact i nie wyobrażam sobie żebym miała wrócić do zwykłej cyfrówki, gdzie człowiek musiał się podobnie bawić z jak rtęciowym tak naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tanio kosztuje Multitemp zważywszy że ma podczerwień i to atestowaną, porządną, która raz że szybko reaguje a dwa, że te wyniki wychodza faktycznie takie jakie są, bez przekłamań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdza się Multi Temp trochę miałam stres czy podczerwień nie będzie sygnału tracić ale jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma atesty kliniczne nasz Mini Temp, nie widzę żeby sobie wymyślał wyniki, mierzy tak samo dokładnie na ciele i na przedmiotach (woda w wannie, mleko w butelce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemiecki nonContact mi parę osób polecało bo to jest ten sam model z którego lekarze korzystają, działa rzeczywiście bardzo szybko, podczerwień dobrze reaguje, nie ma jakiś przestojów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Udał mi się zakup termometru nonContact, szybko mierzy, nie trzeba siedzieć nad dzieckiem i czekać aż podczerwień zareaguje gdzieś po niewczasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przyczepie się do naszego modelu Mini Temp. Pomiar jest szybki, wyniki autentyczne i też można sobie tutaj przez podczerwień zmierzyć dowolną tempkę, nie tylko tę ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas używamy Baby Temp i bardzo fajnie się nim mierzy, jest szybko, jest dokładnie, a przez to że badanie jest bezdotykowe to jest też higienicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz dużo ludzi korzysta z termometrow bezdotykowych i sama się zdecydowalam na Multi Temp niedawno. Duza wygoda, zmierzę nim gorączkę na skroni czy w uchu, a jak trzeba to sprawdzi tez temp w pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×