Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

SMACZNY CZY ŁADNY TORT? wypowiedzcie się

Polecane posty

Gość gość

Te niby marcepanowe są ładniejsze od śmietanowych, ale smakują paskudnie. Tzn w ogóle nie smakują. Ogólnie lubię jak coś ładnie wygląda i nie brałam pod uwagę, żeby wziąć inny niż z marcepanu. Natomiast tak sobie myślę, czy nie lepiej wziąć zwykły, ale smaczny? nawet jak będzie nieziemsko piękny, to wszyscy zapamiętają brak smaku tego tortu. jakie torty Wy zamawiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale widać masę marcepanową :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja średnio przepadam za tortami, ale ten który Ci wkleiłam naprawdę mi bardzo smakował. Może popróbuj sobie torty i zdecydujesz, który Ci odpowiada ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nawet nie wybieralam, poprosiłam catering aby jakiś tor mi załatwili, taki aby gosciom smakowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a cukiernie dają możliwość próbowania tortów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten tort , który Ci wkleiłam miał smak Advocaatu i w sumie wątpię żeby tam był marcepan, z pewnością bym go wyczuła, gdyż strasznie mi nie smakuje :) Ja swój tort zamawiałam w hotelu, w którym mieliśmy wesele. Słyszałam, że niektóre cukiernie dają możliwość kosztowania, ale nie wiem czy to prawda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madonna2665
a my mamy tort marcepanowy smak smietankowy, bo nazwa tort marcepanowy zawdziecza tylko tej polewie ktora nadaje mu piekne ksztalty a z marcepanem nie ma nic wspolnego - to tylko nazwa cukiernicza. Nasz tort bedzie na bazie smietany z borowkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madonna2665
wiekszosc cukierni daje mozliwosc probowania tortu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak się mówi "marcepanowy", ale to właśnie chodzi o tą polewę, która jest obrzydliwa i nie nadaje się do zjedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze można zrobić masę z lukru plastycznego. Zresztą tej polewy i tak większość osób nie je ona jest dekoracją. My mamy tort o smaku marakui z białą czekoladą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie, slyszalam tez tort o tej polewie z bialej czekolady, ale jest on podobno bardzo drogi... wypowiesz się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystkie dobre cukiernie robia darmowe degustacje ciast i tortów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wolę smaczny a potem ładny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież marcepan jest pyszny. może te polewy, to jakiś pseudo marcepan- w końcu prawdziwy marcepan jest dość drogi, więc może to jest jakiś odpowiednik masy czekoladopodobnej, która przecież też jest niejadalna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście nienawidzę marcepanu. Nie ważne czy drogi czy tani jak dpa mnie jest okropny w smaku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie ta polewa nie jest z marcepanu!!!!!!!!! To taka nazwa. Tak naprawde to lukier plastyczny ktory jest urozmaicony troche smakiem migdalow! Jest bardzo plastyczny dlatego stosuje sie go w cukiernictwie, ale w zyciu obok marcepana nie lezal. Nie jest slodki, jest go na torcie cienka warstwa i nikt nie musi go zjadac bo raptem na kawalek tortu bedzie na boku troche tego lukru. W srodku tort ma smak jaki chcecie, wiec mozna miec pyszny i piekny tort!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym wybrala smaczny tort. Z zadnego wesela nie zapamietalam wygladu tylko smak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tort się je, a nie ogląda. Gdyby chodziło o sam wygląd to mógłby być plastikowy. Chcesz żeby ludzie najpierw powiedzieli ohh piękny, a potem żeby pełne talerzyki wróciły na salę? druga sprawa, że smaczny tort przecież nie oznacza od razu brzydkiego. Ja nie miałam masy marcepanowej, wykończony był czymś innym nie wiem czy ale był pyszny, biały, a przystrojony kwiatami i serio też był ładny, a przede wszystkim smaczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wewe
Dobrze jeszcze kupić jakieś dodatki czy to na tort, czy też do przyozdobienia stołów. My zamówiliśmy takie na http://www.slubnezakupy.pl/sklep,132,dodatki_slubne.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście, że te polewy to nie jest marcepan, gdyż prawidziwy marcepan jest pyszny i drogi, te polewy to jakiś wstrętny lukier :O a poza tym nie jadlam jeszcze dobrego tortu 100 razy wole sernik;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marokanka899
Muszę Cię zdziwić, ale nasz tort był pyszny. Wiadomo, że każdy ma inne preferencje kulinarne, ale nam smakował bardzo. Poza tym ja nie lubię marcepanu w żadnej postaci, nie ważne czy drogi czy podróbka, nie smakuje mi za nic w świecie. U nas tort był polany białą czekoladą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zly link podalas:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na weselach, na których byłam torty zazwyczaj były ładne ale niezbyt smaczne. Ostatnio byłam na weselu, tort pięknie ozdobiony ale co z tego. Składał się z dwóch biszkoptów i mdłej, maślanej masy. Śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tort z prawdziwej masy marcepanowej będzie kosztował minimum 150zł za kiologram,z prawdziwej czekolady koszt ok 120 zł za kilogram,czekoladopodobny 80zł za kilogram,z masy cukrowej o smaku marcepana 60 zł,z bitej śmietany 60 zł,z kremu maślanego 60 z,o są oczywiscie ceny w przybliżeniu ,różne cukiernie mają różne ceny ,najlepiej umówić sie na darmową degustację,każda cukiernia która nie ma nic do ukrycia robi takie degustacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozwiązaliśmy problem :) masa cukrowa, zwana marcepanem odpada, ale marcepan też ma mało zwolenników, więc nie wmawiajcie, że nie można go nie lubić... robimy "śmietanowy" z posypką ze startej białej czekolady albo rurek z białek czekolady, w środku masa pralinowa z orzechami włoskimi i drobnymi kawałkami ciastek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marokanka899
Mmmm aż mi ślinka pociekła na sam opis Twojego tortu :) Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukaj dobrej cukierni i zamówcie tort marcepanowy ale smaczny. My mieliśmy przepiękny tort marcepanowy z żywymi kwiatami a przy okazji był tam smaczny że talerzyki wracały puste. Goście wręcz prosili o dokładki a to raczej się nie zdarza. Wiele osób nie lubi tortów bo są za słodkie i na weselach wracają z powrotem a u nas taka miła niespodzianka. Tort nie był tani bo za 1 kg płaciliśmy 100 zł ale warto było. Smaczny i piękny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety za dużo jak dla mnie... tort to tort, musi być, ale nie jest gwoździem programu ;) zdecydowalismy się na ten, o którym pisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uwielbiam angielskie torty z ta masa plastyczna tzn marcepanowa;jest pyszna bo uwielbiam marcepan. i oczywiscie jadlam takie ktore byly piękne i pyszne mam taka jedna cukiernie i tylko ja biore pod uwage na swoje wesele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×