Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Uważam, ze wzięcie kredytu na mieszkanie to największa głupota

Polecane posty

Gość gość

świadoma rezygnacja z wolnosci, oddanie siebie i mieszkania na lata w rece banksterów i ich widzimisie. Wspolczuje wam, naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Telepany zazdrością
Niestety się z tym zgadzam. Ale jest jeszcze jedno. Zwróc uwagę że na obywatela wywierana jest swego rodzaju presja sugerująca że ten kto nie weźmie kredytu żeby "spełniać marzenia" to niezdara i pierdoła. Uśmiechnięta pani w telewizorze mówi żebyś usiadł na krzesełku, spełnimy twoje marzenia blablabla. nikt nie pokazuje rzeczywistości ludzi którzy wzieli kredyt i np potracili pracę. Jakieś pół roku temu TVP puściła film dokumentalny o ludziach w USA którcyh jako prirwszych dosięgnął ten cały kryzys. Ci ludzi mieszkają w namiotowo kartonowym miasteczku przy autostradzie. TVP pusciła ten film o pierwszej w nocy. Ja go nie oglądałem. Opowiedział mi o nim znajomy nocny marek. Takich dokumentów nie puszczają w porze największej oglądalności. Za dnia są puszczane uśmiechnięte panie spełniajace marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie tylko
Fajny tekst.... Szczególnie podoba mi się to: "oddanie siebie i mieszkania". Do dzisiaj nie wiedziałem, że ludzie majacy mieszkanie biorą kredyt aby je oddać (zresztą razem z sobą). :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba za duzo pesymizmu w waszych wypowiedziach jest..... Kredyt dobiera sie do zarobkow sa ubezpieczenia kredytow od utraty pracy.... Sama chetnie wezme kredyt na dom... W tej chwili wynajmuje i mimo umowy nie wiem za ile pani wlascicielka powie mi zebym opuscila mieszkanie......A tak place za swoje biore kredyt dopasowany do moich zarobkow a nie porywam sie na slonce
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety gonią facetów do posiadania coraz więcej majątku a mężczyźni chcący poczuć się kochanym zadłużają się nawet u gangsterów za cenę życia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kredyt to indywidualna sprawa (i dlugi temat). mnie tylko bawi jak ktos mowi, ze ma mieszkanie - dopoki go nie spalaci to wlascicielem jest bank, czyli przez najblizsze kilkadzisiat lat (przewaznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kredyt na mieszkanie/dom to dość ryzykowny ruch ale często nie ma wyjścia, skoro nie ma się żadnych innych pomysłów i perspektyw na to gdzie się ulokować.... U rodziców nie ma miejsca, wynajmować też nie warto, ale mimo ryzyka kto nie ryzykuje ten nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny mają łatwiej
"oddanie siebie" w zamian za mieszkanie sponsorom jest łatwiejsze dla dziewczyn. Chłopaki raczej są skazani na kredyt. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo taka jest prawda, mieszkanie bedzie twoje gdy je spłacisz. Bo tak to jestes co najwyzej majemcą banku:D mądry, bystry, inteligentny człowiek umie zarobic na dom bez kredytow, taka prawda. Reszta tzw.masy muszą brac kredyty. Nie ma co sie oburzac i zaprzeczac prawdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam sie rowniez,kredyt jak juz to na dom. I Ale jest jeszcze jedno. Zwróc uwagę że na obywatela wywierana jest swego rodzaju presja sugerująca że ten kto nie weźmie kredytu żeby "spełniać marzenia" to niezdara i pierdoła. I co Cie to obchodzi? niech sobie sugeruja i mysla co chca,wazne,ze ty wiesz co jest dobre dla ciebie sam wynajmuje mieszkanie za prawie 2 tys miesiecznie ale wole to niz kredyt na takie mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie tylko
Mniejszą głupotą jest ciułanie na mieszkanie przez kilkadziesiąt lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skąd w takim razie wziąć pół miliona na mieszkanie nie biorąc kredytu? Nie jestem słoikiem, więc ziemi nie mam do sprzedania, żeby mieć gdzie mieszkać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem sam i wziąłem
"sam wynajmuje mieszkanie za prawie 2 tys miesiecznie" Ja nie jestem sam. I po kilku latach, płacąc podobnie jak ty, już jestem właścicielem prawie połowy tego mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najgorsze,ze takiego mieszkania nie sprzedasz nawet po 10-15 latach bo nawet jak to do splaty zostaje wartosc mieszkania:O przypominam,ze kredyt hipo to grube odsetki pozyczasz 200 oddajesz ponad 400 a wraz ze zmiana koniunktury np po 5 latach moze okazac sie,ze kredyt przewyzsza wartosc nieruchomosci a wtedy bank albo kaze splacic natychmiast albo wplacic np 30 tysi. A co jak nie masz bo tyrasz i ledwo na kredyt wystarcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym mieszkanie przywiazuje do miejsca a skad mam wiedziec gdzie bede pracowal za rok,dwa,piec? czy w krak czy wawie itp? i co bede splacal kredyt za mieszkanie w ktorym nie mieszkam plus wybajmowal mieszkanie w miescie ktorym aktualnie pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Telepany zazdrością
"po kilku latach, płacąc podobnie jak ty, już jestem właścicielem prawie połowy tego mieszkania." A może przestań bełkotać i weź kalkulator do reki. Takie z przyciskami. Włącza się przez ON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i skad mam wiedziec ile bede zarabial za jakis czas? dzis zarabiam 10 tys jutro 5 a za miesiac 1 tys nigdy nie wiadomo. Mieszkanie wynajmowane dopasowuje do aktualnych zarobkow, bank nic mi nie dopasuje. A jak stracisz zdolnosc kredytowa to chociaz placisz bank i tak bedzie zadal.dodatkowych zabezpieczen. I nigdy nie wiesz jaka rata za mieszkanie, bo nie sa stale a zalezne od stop procentowych, wiboru, zawirowan na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem sam i wziąłem
" i co bede splacal kredyt za mieszkanie w ktorym nie mieszkam plus wybajmowal mieszkanie w miescie ktorym aktualnie pracuje" Wynajmiesz mieszkanie tam gdzie chcesz a Twój kredyt będzie spłacał ten gość-frajer co to "sam wynajmuje mieszkanie za prawie 2 tys miesiecznie". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie przerazaja historie znajomych, ktorzy splacaja kredyt od dobrych kilku lat, jak na razie splacaja tylko odsetki (jeszcez nie zaczeli faktycznej wartosci mieszkania), raty im wzrosly, a sprzedac tez nie moga bo dostana mniej niz wartosc kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem sam i wziąłem
"A może przestań bełkotać i weź kalkulator do reki." Zrobiłem to 10 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, że zakładanie takiego tematu to największa głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarcia C.
co z was za głąby ty jesteś włascicielem mieskania nie bank bank nim bedzie jak tobie się podwinie noga i nie spłacisz ! ale mieszkanie to własność kredytobiorcy i nikogo innego. a topik założył ten co nie ma zdolnosci kredytowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas tak jest wkulturze ze najważniejsze to miec mieszkanie własnościowe/dom. A to wcale nie jest wyznacznik. Dla mnie luksusem jest niemanie zobowiązań, Jestesmy obywatelami świata , tyle rzeczy jest do zobaczenia więc dla czego mam sie wiązac na 30 lat kredytem z jednym miejscem. Jestem osobą mobilną i dla mnie nie jest problemem mieszkanie przez chwile w polsce ponizej gdzies w Europie lub na innym kontynencie. Nie chce wiekoszosci tego co posiadam lokowac w czyms materialnym. i zyć do sześciesiatki z garbem w postaci kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Telepany zazdrością
Więc bełkoczesz dalej Kilka ale 10 i PRAWIE połowa mieszkania. To się nazywa kreatywna księgowość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jestem sam i wziąłem " i co bede splacal kredyt za mieszkanie w ktorym nie mieszkam plus wybajmowal mieszkanie w miescie ktorym aktualnie pracuje" Wynajmiesz mieszkanie tam gdzie chcesz a Twój kredyt będzie spłacał ten gość-frajer co to "sam wynajmuje mieszkanie za prawie 2 tys miesiecznie". I wiem,ze moglbym wynajac ale i tak glownymi argumentami przeciw i tak sa: niewiadoma placa za x lat, niewiadome miejsce zamieszkania i przede wszystkim koszt takiego kredytu!! nie moze byc tak,ze za cos wartego 200 tys place 400:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się z tym, płacisz ileś lat obcej osobie -praktycznie ją utrzymujesz bo dla właściciela to żywa comiesięczna gotówka, a ty zostajesz z niczym. Fakt0dopoki nie spłacisz kredytu -mieszkanie jest banku. Ale lepiej chyba płacić "a_konto" coś swojego niż sponsorować kogoś całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zresztą zastanawiam się co daje dom na kredyt 30-letni. poczucie bezpieczenstwa? samo się wyklucza. w dodatku kredyty zazwyczaj bierze się w porozumieniu ze współmałżonkiem. NIe chciałabym byc do kogos przywiązana z racji kredytu na siłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co z was za głąby ty jesteś włascicielem mieskania nie bank bank nim bedzie jak tobie się podwinie noga i nie spłacisz ! ale mieszkanie to własność kredytobiorcy i nikogo innego" :D wiekszej glupoty kafe.pl jeszcze nie czytala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bez zgody banku nic nie zrobisz a w hipotece mieszkania wpisany jest bank!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×