Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość Milka1987
suuuper! cieszymy sie razem z Tobą :) nie ma nic bardziej pozytywnego niz wiesc ze malenstwo dobrze sie rozwija...a uslyszec serduszko-bezcenne :) Ja nie pilam mleka, ale za to litry herbaty z cytryna/sokiem z maliny, kompociki z malin/jagód od mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Filipinko - extra wieści - nawet nie wiesz jak się cięsze że z maluszkiem wszystko ok :) ja mam jeszcze tydzień do wizyty ;) Ja chyba już też nic nie trawię , przed chwilką rzygałam jak mops , poprostu już mam DOŚĆ a gdzie tam jeszcze do 14 tyg :( gdyby jeszcze czas szybciej płynął ...a on się wlecze jak żółw :( ...nie marudzę zmykam na serial ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
mamaFilipinka, gratulacje!!!! Oby więcej takich radosnych nowin (w przerwach pomiędzy historiami o wymiotach i mdłościach;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
MamoFilipinko gratuluje i ciesze sie bardzo. Dziewczyny ja mam wizyte 9 pazdziernika bede wtedy w 15t5d ciazy i tak sobie mysle ze moze juz poznam plec malenstwa. Jak myslicie czy to mozliwe czy jeszcze zawczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Ale przyznam sie Wam ze mam jakies leki. Nie wiem czemu, ale boje sie ze cos moze byc nie tak. Nie mam nic brzucha, nie tyje, tak czasami mysle ze cos sie moze dziac. Odpedzam te mysli i staram nastawiac sie pozytywnie, ale co jakis czas tak mi sie dzieje. Czy Wy miewacie takie chwile? Moze jestem juz trzasnieta i dlatego tak mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabell, myślę, że każdy ma takie lęki, ale nie każdy się przyznaje:) Nie przejmuj się, że nie przytyłaś - to dobrze! Brzuch jeszcze będziesz miała i będzie Ci z nim cieżko:) Myśl pozytywnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Staram sie staram, jestem pozytywnie nastawiona, ale czasem dopadaja mnie dziwne mysli. Jak juz bede czula ruchy to pewnie bede spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myślę,że jak ktoś się stresuje, to zawsze sobie znajdzie powód do stresu:) Jak już będą ruchy, to będziemy się martwić czy nie za rzadko je czujemy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Kobietki wróciłam z USG. Mamy 13t4d maluch jest przecudny. W końcu współpracował i można było zrobić pomiary. Wszystko w porządku. Mój gin stwierdził, że ten prenalen jest dobry na odp***ość ale już na chorobę rzadko pomaga. Dostałam syrop dla dzieci na zatoki i kaszel. Może pomoże. Mam też zwolnienie na miesiąc. Więc już nici z pracy. Najważniejsze jednak, że szkrab się rozwija, kręci i ssie palce ;) widok bezcenny. W końcu mąż ma ochotę pójść ze mną. Niestety tylko wolno tyję, ale gin na razie nie martwi się tym, bo może później ze zdwojoną siłą pójdzie na wadze ;) dobrego wieczorku ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiu, gratuluje:) A co lekarz mówił na temat wagi? Ile powinnaś przytyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Gosia a na kiedy masz termin? Ja jestem w 13t5d i mam na 26 marca wedlug usg a z OM na 28 marca. Idziemy prawie leb w leb, Ty tez marcowka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja tez dziewczyny ide z Wami łeb w łeb. U mnie też juz 14 tydzien leci :) ostatnio u mnie ciezko z jedZEniem. Jest niewiele rzeczy, na ktore mam ochote. Jak cos zjem, to czuje dyskomfort gastryczny. Od wiekszosci jedzenia mnie odrzuca. Wlasnie maz ugotowal sobie parowki, a mi sie chce wymiotowac od tego smrodu :( Jesli chodzi o prenalen, to tez niedotrwalam do konca butelki. Przy ostatniej lyzeczce, ktora zazylam mialam odruch wymiotny. Koszmar. Pije za to ciepla wode z miodem, cytryna i imbirem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Juz sobie posprawdzalam. Dziewczyny jak to jest ze mamy ten sam tydzien i dzien a ja z marca a Wy z ktoregokwietnia? To zalezy od dlugosci cykli? Ja mam co 28 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Ja też kochane mam długie cykle 32-35 dni. Termin wg USG to 1 kwietnia. Co do wagi to podobno normą jest 0,5 kg tygodniowo, a ja przez te 3 m-ce tyle przytyłam. Może później nadrobię ;) Kurcze ale mnie dziś uszy bolą ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaa2908
Witam, Prześledziłam z ''grubsza'' to forum i postanowiłam napisać:) No więc zacznę od tego, że jestem w 10tyg ciąży (z moich obliczeń), a dokładnie się okażę jak pójdę do lekarza, bo mieszkam w UK i jak większości wiadomo tutaj procedury ciąży wyglądają inaczej.;/ Co do samopoczucia - od dwóch tygodni umieram, ciągłe mdłości, zawroty głowy, chęć zwrócenia jedzenia na jakiekolwiek obce zapachy, próbowałam już chyba wszystkiego, żeby jakoś temu zapobiec, niestety bez skutku. Zostało mi tylko uzbroić się w cierpliwość i modlić, że po I trymestrze przejdzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Wiola w naszym gronie. Trzymamy kciuki :) Gosia ja tez przytylam moze max kilogram. Ale nie martwie sie tym jakos szczegolnie, bo wiem, ze waga jeszcze ruszy z miejsca :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakrecona dziwne ze tak dlugo na te badania czekasz jak jest wszystko jasne to od razu na drugi dzien moze byc wynik ja np hiv robilam w pn a we czw jzu mialam wynik a moze i byl wczesniej tylko nei dowiadywalam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na razie tez na wadze nic nie przytylam ale brzuch mam jakby bardziej "wzdety":P szczegolnie jak spac ide i go smaruje ja nadal nie mam mdlosci jak pytam jakies kolezanki to mialy od 3 miesiaca mzoe mnie to calkiem ominei? ten dr MamoMuminka jeszcze sie nei odezwal dzis do neigo zadzwonie i o wynik wr tez dzis ponownie zadzwonie pogoda pskudna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno powinno się przytyć 1-2 kg do końca I trymestru, a od II po około 0,5 kg tygodniowo. Ja jestem w 11t5d ciąży i zaczynałam z wagą 53,6, a teraz mam 54,4 więc prawie 1 kg na plusie. Coś mi się wydaje, że przegonię was w tyciu ;-) Wczoraj robiłam morfologię i badanie moczu. Wyniki wyszły mi nienajlepsze. Morfologia: Limfocyty - poniżej normy; Neutrofile - powyżej normy. Mocz: nabłonki płaskie - dość liczne, pasma śluzu - liczne, bakterie - liczne, moczny bezpostaciowe - nieliczne. Czy któraś z Was miała coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam na razie raz mocz badany i bylo z nim ok morfologia tez ok tylko troszke za nicka hemoglobina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie dziewczyny z tą wagą. Ja jestem chyba ze 4 kg...... ale na minusie. W pierwszej ciąży też tak miałam. Potem przytyłam do końca niewiele a córa urodziła się zdrowa z wagą 3560. Ale jak tu przytyć jak wszystko w kibelku ląduje i nic się nie chce. Jem, bo wiem, że muszę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agunia GR ja juz 2gi raz w ciązy bede robiła mocz, jutro ide robic badania , miałam baaaaardzo podobne na początku ciąży i się przeraziłam ( 2 miesiące przed ciązą równiez robiłam sobie mocz, chciałam po prostu się przebadac, dla własnej swiadomosci i wyniki były ksiązkowe ) po tym jak dostałam ciązowe wyniki, zaczełam czytać i oczywiscie w internecie wyczytałam ze prawie umieram , hehehe a ze ja straszna panikara jestem za telefon i do gin , moje ciązowe wyniki to: badanie oglne raczej ok tylko cięzar własciwy za mały, i leukocyty obecne jezeli chdozi o osad moczu tpo nabłonki płaskie - bardzo liczne leukocyty od 5 do 10 bakterie bardzo liczne po telefonie do gin powiedziala mi ze poprostu mocz nie został pobrany sterylnie, a jezeli chdozi o leukocyty to sie nie martwić bo dla osob nie ciezarnych aj owszem powienno byc 0 , ale dla ciezarnych do 25 jest spoko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wyzej to moje !!!!!! Olka, u mnie to samo wszytsko w kibelku, ale dzisiaj robi sie lasagne :p ostatanio po lasagne nie wymiotowalam , zobaczymy jak dzisiaj :p zawsze uwielbiałam włoską kuchnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku próbuj się do doktora dodzwonić, bo myślę, że jest tak zajęty, że mógł zapomnieć albo przeoczyć to, że ma do Ciebie oddzwonić. Jak nie odbierze teraz, to może za godzine, dwie czy trzy już odbierze. Agunia może powtórz badanie moczu. Przed badaniem moczu trzeba się bardzo, ale to bardzo dokładnie podmyć, bo inaczej właśnie często się zdarza, że wychodzą liczne pasma sluzu i bakterie. Tak miała dziewczyna z która leżałam w szpitalu. Także może u Ciebie wcale nie jest taki zły ten mocz. A jeśli ponownie wyjdą Ci bakterie, to będziesz musiała dać mocz na posiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Dziewczyny co myslicie o lataniu w ciazy? Czy ktoras z was larala? My sie wybieramy jak co roku do Turcji. Tym razem w pazdzierniku zeby strasznego upalu nie bylo i wlasnie nie wiem czy to bezpieczne. 9 pazdz.mam wizyte to sie zapytam ale czytalam ze lepiej leciec te 2,5 h niz jechac w daleka podroz. Jesli ktoras z Was latala w ciazy to prosze o rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agunia gr neutrofile w ciąży są często wyższe od normy i to normalne, bakterie w moczu o niczym nie świadczą, jaważniejsze, zeby białka nie było i za dużych limfo wpw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
leuko wpw, poprawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×