Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość motylekGość
Neli juz przypomnialam sobie ze o krwiaki chodzi mi ostatnio tzn 28 pazdz wykryl dudarewicz krwiaczka 1 cm , przerazilam sie tym ale on powiedzial zeby sie nim nie przejmowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku- dostałam skierowanie do szpitala z powodu bardzo dużego krwiaka a gdy przyjmowali mnie na oddział znaleźli drugiego dużego krwiaka który grozi odklejeniem sie łożyska także poważna prawa.Leże tu od 2listopada i personel ochrzcił mnie jako kierowniczkę oddziału z racji tego że jestem tu najdłużej i dziewczynom z mojej sali każą sie mnie słuchać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
Neli no to rzadzisz:D ale w sumei nei zazdroszcze! dzis zaczelam czytac o wyciekaniu wod plodowych trafilam na forum gdzie kobieta w 19 tyg stracila wody plodowe, musiala lezec w szpitalu do konca ciazy ale sie nie udalo ale innym kobietom sie udalo i rodzily np w 32 tyg mysle ze w moim przypadku to wodnista wydzielina jest sprawka luteiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
Neli a jakos specjalnie bolal Cie brzuch przez te krwiaki? mialas jakies krwawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli jeszcze troszkę poleżysz i zostaniesz mianowana dyrektorką szpitala :) i prawidłowo, niech wszyscy Cie sluchaja :) motylku to pociesze Cie jeszcze raz. Ja w 12 tyg mialam krwiaka 2 cm na 0,60 cm, nawet Dudarewicz cyknał mu fotkę. Dzidzia wtedy miala 6,5 cm. Wczesniej nawet krwawiłam z tego albo innego krwiaka i wyladowałam w CZMP, a teraz na połówkowym po krwiaku nie było śladu. Wchłonal sie. Twoj jest malutki, a dzidzia coraz wieksza, takze no stres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marewe
witajcie :) termin 30 kwi / 1 maj *Domella* w jakim regionie DE jestes? bo ja tez tu przebywam i to moja pierwsza ciąża..myśle, że wszystko będzie w porządku. Masz rację co do tych wysokich cen tutaj, również mamy zamiar zaopatrzyć się w Polsce :) Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marewe: mieszkam w NRW w Wuppertal a Ty ? oo to fajnie, że nie jestem sama z DE :) parę rzeczy z Pl, ale nie wszystko, bo po prostu się nie opłaca tylko te większe jeszcze tylko chce materacyk kokosowo - gryczany, bo w Pl kosztuje około 120 zł plus kurier a tu 4 razy tyle - katastrofa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
MamaMuminka to juz sie tym nie mattwie;) ale chyba do konca ciazy bedzie jakis stres i tak 100% cieszyc sie nie da eh;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
teraz zaczelam sobie czytac o magnezie w czasie ciazy a ja go w ogole nei biore w dodatku zazywam teraz prenatal dha a tam w sumei same te kwasy sa tylko w czwartek ide na pobranie krwi zobaczymy co mi wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikicore
No to wróciłam od lekarza myslalam że dostane skierowanie na usg, a moja lekarka stwierdziła że się wstrzymamy do 9grudnia damy się krwiakom wchłonąć także kolejne 3tygodnie leżenia siedzenia i pelnego relaksu. Maz sie załamał bo kolejne 3tygodnie bez sexu. Czy on to wytrzyma...? I czy ja wytrzymam ten okres do usg czy lepiej isc prywatnie i zobaczyć Np za tydzień jak się sprawa z krwiakami ma albo jak przestanę plamić. Dziewczyny jak myślicie a może ktoras jest z lodzi i zna jakiegoś dobrego lekarza na terenie lodzi. Poradźcie mi bo ja juz sie gubię. Strach we mnie te krwiaki wzbudzają straszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vikicore a do jakiego gina chodzisz w.Łodzi? Jesli masz krwiaki, to mozesz poki co zapomniec o seksie, ale chyba to nic takiego, dzidzius najwazniejszy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ohoho ale poszalałyście dziewczyny z wpisami. Nie było mnie tu raptem kilka dni a tu taki ruch. Neli cieszę się, że ten jeden dziad- krwiak się już zmniejsza. Wiem, że to leżenie musi już być dla ciebie bardzo przykre, ale pewnie jak pomyślisz, że to wszystko dla dzidziusia to wszystko da się przeżyć. Już połowa ciąży za tobą, najważniejsze jest że dzidziuś rośnie zdrowo. '''''''''''''''''''''''''''' MotylekGość ja tak właśnie miałam z luteiną, biorę ją od ok 6 tc i właśnie takie miałam po niej upławy wodniste. Najwięcej po nocy, z rana. Masakra jakaś to była, musiałam non stop wkładki wymieniać, dopiero od jakiegoś tygodnia się uspokoiło. Wiadomo, że coś tam wycieknie po tej luteinie, ale to już raczej tylko takie białe resztki tabletki. A powiedz mi który ty jesteś tydzień, czy wiesz może jak to jest z tą luteiną, jak długo trzeba będzie ją brać? W poprzedniej ciąży brałam duphaston do końca, mam nadzieję, że teraz nie będę musiała do porodu. Wizytę mam za 2 tygodnie dopiero, muszę zapytać, w sumie to nic mi nie dolega.. ''''''''''''''''''''''''''''''' pamelcia80 ja mam wózek po córce takko warrior. I byłam/ jestem z niego mega zadowolona. Naprawdę świetnie mi służy i nic, dosłownie nic się z nim nie dzieje choć był nieźle eksploatowany:). Jest solidny, bardzo zwrotny(można go prowadzić dosłownie jednym palcem!!!), ma pompowane, duże koła które dadzą sobie radę z każdą nawierzchnią, błotem, śniegiem, chlapą.. Ma dużą gondolę i fajną spacerówkę. No jednym słowem dla mnie rewelka. Jeden minus- waga. Chyba z 16kg waży i jakbym miała go gdzieś na drugie czy trzecie piętro wnosić... Ja mam akurat wózkownię na parterze, więc dla mnie nie było problemu. Jest fioletowy więc posłuży drugiemu dzieciątku bez względu na płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eipril no właśnie najtrudniej zorganizować sobie tą przestrzeń w domu przy malutkim dzidziusiu, jak już podrośnie to będzie prościej . Właśnie świetnym pomysłem jest to piętrowe łózko. Też o takim na pewno za jakieś 2 lata pomyślimy. ''''''''''''''''''''''' No Magdalenka27a to ci dzieciaczki zrobiły zrobili psikusa. Trzymam kciuki, żeby na następnym połówkowym dzidziusie się dobrze ułożyły, no i żebyś już poznała płeć. A co do "rozpakowania" to faktycznie bliźniaki b. często rodzą się wcześniej. Np. tak w 36-37 tc. A jak tam twoja morfologia, kiedy będziesz powtarzać badanie? '''''''''''''''' MamaAleksia będziesz miała super różnicę wieku między dzieciaczkami- prawie jak bliźniaki. Ale pewnie trudno ci będzie na początku, bo starszy braciszek dopiero co zacznie chodzić jak dzidziuś się urodzi. Ja będę miała różnicę wieku 2 lata i 3 miesiące, też pewnie nie będzie łatwo. Zwłaszcza, że moja Julka to zazdrośnica. Mój M. jak chce ją zdenerwować to podchodzi do mnie i mnie głaska po głowie, mówiąc "cacy, moja mamusia, cacy" i ona wtedy się wścieka hehe . Wredni rodzice co nie? :P ''''''''''''''''''''''''''''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze muszę uciekać , wieczorem jeszcze dopiszę coś , bo trochę za "mało" naprodukowałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku poczekaj na wyniki z morfologii i jak wyjda nieciekawe, to gin na pewno poleci Ci witaminy. Dobrze, ze bierzesz dha, bo to ponoc bardzo wazne dla rozwoju mozgu naszego maluszka. Ja biore prenatal classic i prenatal dha, a oprocz tego jeszcze zelazo, bo mofrologia wyszla mi kiepska :( co do magezu, to ponoc jak najbardziej mozna, w szczegolnosci jak sie ma skurcze miesni. Ja bralam magnez nawet 3 razy dziennie, bo tak mi miesnie skakaly, ale jak mi wyszly te kiepskie wyniki hgb to przestalam brac, bo ponoc magnez oslabia wchlanianie zelaza. I teraz skacze mi powieka jak szalona ;-) Jasmin faktycznie wena Cie nie opuszcza :) ale im wiecej wpisow, tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamelcia80
Ja tez jestem z DE i to co sie da kupie w Polsce bo i sa ladniejsze i tansze.A pojade teraz na swieta to bede szalec. JoannaN24 ogladalam tez te wozki sa ladne ale troche sie zastanawiam nad tymi malymi kolkami i czy one sa miekkie czy raczej twarde w jezdzeniu. Podobaja mi sie tez te http://www.google.de/imgres?start=755&sa=X&tbm=isch&tbnid=fEmkTvueUANymM:&imgrefurl=http://dzieciecawyspa.pl/index.php%3Faction%3Dshowitem%26id%3D407&docid=HJnDyha5VUWdrM&imgurl=http://dzieciecawyspa.pl/zdj_big/tako_dalga_04_07.jpg&w=478&h=600&ei=1jWKUpGOH4_Psgba_4CQCw&zoom=1&iact=hc&vpx=65&vpy=78&dur=8561&hovh=252&hovw=200&tx=88.04348754882812&ty=128.95652770996094&page=28&tbnh=128&tbnw=100&ndsp=28&ved=1t:429,r:56,s:700,i:172&biw=1188&bih=559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marewe
*Domella* my mieszkamy w Heilbronn B-W, wiec jakies ponad 300km do siebie :) ale zawsze to razniej popisac z kims stąd :) Tak, tak ceny sa dosyc spore, fakt flohmarki tez czasem cos fajnego oferuja, ale nie ma jak nowiuski materac z PL :) my akurat będziemy na Święta to myslimy zaopatrzyc sie w łóżeczko z wyposażeniem i pewnie wózek, ale to narazie plany..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marewe :No 300 km to jest troszkę. Ja na pewno już do końca ciąży nie wybieram się do kraju, dlatego buszuję po allegro i innych z możliwością wysyłki za granicę. Dzisiaj wieczorem na 19.00 jedziemy z M. do kliniki na Infoabend i zwiedzanie porodówki ma to trwać około 2 h jestem ciekawa co i jak będą opowiadać, bo ja chce mieć cc na życzenie, a tu jest taka możliwość nie chce normalnie rodzić mam panicznego stracha i zerowy próg bólu. Tak więc dla mnie cc bylo by optymalnym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmosik
Domella, ja tez mieszkam w DE i byłam u mojej dentystki na kontroli. Stwierdziła, ze jednego ząbka musimy borować i ze jest to w 100% bezpieczne dla dzidziusia. Dostałam znieczulenie dla kobiet w ciąży. Dentystka powiedziała, ze najlepszy czas na leczenie zębów jest miedzy 5 a 7 miesiącem ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Motylek, czy ty masz krwiaka czy mięśniaka. Bo na 161 stronie pisałaś że masz 1 cm mięśniaka, a teraz piszesz że masz krwiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
miesniaka pomylilam z tego wszystkiego :)(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
MamaMuminka mi tez kazala ostatnio kupic prenatal clasic i cos o tym dha wspomniala:D wiec ja kupilam tylko dha bo myslalam ze w tym sa juz tez wszystkei wit;) ale drugi ten dha wczoraj znalazlam witaminer prenatal + gratis prenatal dha za 20 zl czy jakos tak chyba sobie kupie, porownam wpierw sklad tego witaminera z prenatalem, czy te same stezenia witamin maja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
jasmin_82 ja tez jakoś od 6 tyg biore, na poczartku 2 X 1 tab a teraz 2 x 2 tab musze ja brac nadal bo jak nei to mi sie zaczyna plamienie, mialam mala przerwe, przed badaniem czystosci pochwy i gin powiedziala ze juz zaczyna sie tam gleboko plamienie teraz jestem w 20 tyg. czy was codziennie boli / ciagnie brzuch? bo mnei tak po bokach i mam nadzieje ze to tylko rozciagajaca sie macica w nocy ciezko mi sie przekrecic bo mnie boli nei wiem czy to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
ale mnei w pracy zdenerwowal jeden petent:( az sie poryczalam z nerwow:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka27a
jasmin_82 dziękuję Ci :) Morfologię będę robić na początku grudnia, teraz jestem pełna optymizmu, że będzie dobrze :) motylekGość szkoda Twoich nerwów przez jakiegoś idiotę, pomyśl o swoim skarbie w brzuchu, długo zamierzasz pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
Magdalena nabor na moje stqanowisko już jest do 25 maja skladac papiery pewnie do konca grudnia kogos siewybierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku prenatal classic + dha kosztuje 56 zł. Podejrzewam, ze jak sie kupuje osobno to cena s sumie jest podobna. Femibion natal kosztuje ok 80 zl, a sklad ma taki sam, a nawet nieco ubozszy od prenatalu. Daj znac na co sie zdecydowalas :-) co do bolu po bokach brzucha to ja tez to mam. W szczegolnosci z prawej strony mnie ciagnie. Ale lekarz powiedzial, ze to wiezadła. Tez juz sie zastanawiam nad wozkiem. Ale chyba pojde do sklepu z wozkami, pobrobuje 'na zywo' a potem zamowie przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
napiszcie co jeszcze kupujecie by urządzić pokoik?? kupujecie kołyskę? czy od razu łóżeczko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×