Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Ja mam termin polowkowego na koniec 22 tyg, tylko z tego wzgledu ze mialam dwa terminy do wyboru albo wlasnie poczatek 18 tyg albo wlasnie 22 tyg, (bo juz miejsca nie mieli);/ ale stwierdzilam ze to troche za wczesnie, ale jak tak was lekarz zapisal to chyba uwaza ze wszystko bedzie dobrze widoczne:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
hejka, jestem tutaj nowa i w końcu postanowiłam dołączyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
Byłam dzis na usg połówkowym. Termin mam na 08.04.2014. Lekarz powiedział że z dzidziusiem wszystko w porządku. A jeśli chodzi o płeć to raczej chłopak, choć siusioka nie było widac tylko jąderka..ale ja sie zastanawiam czy to jednak na pewno chlopak bo podbno u dziewczyn sa duze wargi sromowe. Miała któraś już tak może? To moja pierwsza ciąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak byłam na pierwszym genetycznym to pytałam lekarza kiedy najlepiej na połówkowe przyjść bo niby między 18 a 22 tygodniem i mi powiedział, że najlepiej w 22 wszystko zbadać no i też najlepiej widać jak ktoś chciałby 3d. Moja kuzynka robiła w 18 bo akurat tak mogła i wszystko też się dało fajnie zbadać, tak że skoro lekarz powiedział, że w 18 to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikicore
Gratuluje Neli chłopca. Co do tego usg minęły 3dni od wizyty u gina jeszcze 18dni do następnej i usg a mnie już skręca chyba pójdę tak w połowie tego okresu gdzieś prywatnie. Nareszcie nie plamie więc dam jeszcze mu trochę czasu na wchłonięcie. Neli ile te twoje krwiaki miały?u mnie same3tygodnie sie opróżniały. I kolejny tydzień krwawiłam zanim wszystko w miarę się uspokoiło nie chce przesadzać z usg bo w ciągu 13tygodnia mialam robione codziennie prawie wiec mimo, że bardzo mnie korci rozumiem decyzje lekarki (na wizycie plamiłam jeszcze)Zresztą gdyby się cos działo to ona wie że się nie wacham odwiedzić izbę przyjęć. Także na razie nie szaleje. A nic mnie nie boli brzuszek czuje co jakiś czas jak rośnie i lekarka mówiła ze sporo maluszek urósł patrząc po wielkości macicy która jest w porządku także nie mam sie o co chyba martwić-te moje krwiaki nie zagrażały bezpośrednio dzidzi... ,myślę że wiedzą co mówią. Puki się nie powiększają jest ok. Najlepiej bym się czula gdyby ich w ogóle nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Gratulacje dla mam ktore poznaly plec dzieciatek:) Dziewczyny u mnie dzisiaj bol plecow w czesci ledzwiowej promieniujacy do posladkow. Straszny dyskomfort czuje. Nie moge sie tez skrecac. Chyba znow wiezadlo macicy sie odezwalo. Wzielam juz apap, smarowalam amolem. Masakra jakas. Miala ktoras z Was cos podobnego?? Lub ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym bolem plecow to mam troche podobnie ale nie jest caly czas najczesciej pojawia sie wieczorami i nie dam rade wtedy prawie sie ruszac a wstanie do lazienki to jest chyba najgorsza rzecx jaka moze wtedy byc i tez jest ciezko sie przekrecic ale tez nie mam pojecia od czego to jest gdzies czytalam ze kregslup zmienia srodek ciezkosci i sie bardziej wygina i od tego tez moze bolec. Czasem mam tez tak ze kuje mnie z prawej strony brzcha i nie dam rade sie wyprostowac czy to moze byc didzia ktora gdzies sie tam wbija ? Tak ogolnie to wczoraj minelo juz 20 tygodni :-) w srode mam polowkowe i moze sie dowiem co bedzie bo wczesniej dzidzia sie odwrocila plecami :-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny :) właśnie wróciliśmy z badania połówkowego, a więc maluszek w 100% jest chłopcem(KAROLEK) cały się pokazał :) i tatuś też go widział - waży 353 gr. i wszystkie parametry są w porządku nawet pępowinę Pani doktor badała więc jestem spokojna tylko załapałam jakiegoś grzyba i dostałam tabletki. Następną wizytę mam 19.12 i badanie na cukier i coś jeszcze z krwi. U nas właśnie pada 1wszy deszcz ze śniegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chanel ja ma takie bole w nocy jak chce sie przekrecic z boku na bok to z prawej strony taki rwacy bol,wtedy nie moge sie w ogole ruszyc, troche to nie pokojace, tlumacze to sobie ze sie tam cos rozciaga;), za 2 tyg mam wizyte to wspomne o tym lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmosik
Hej dziewczyny. Chciałam się was zapytać czy któraś z was ma czasami problemy z oddychaniem. Ja czasami nie umiem zaczerpnąć normalnie powietrza, tylko mam taki pól oddech. Czy tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usgg
Dzięki dziewczyny za odpowiedz. Dla pewności umówiłam się jeszcze prywatnie w 20tc (niestety pozniej nie bede miala mozliwosci, az do 25tc). Mam nadzieję, że wszystko uda się zbadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, u mnie juz dzisiaj ok z plecami, ale wczoraj bylo tragicznie. kosmosik - ja mam takie problemy czasem jak sie klade spac, nie umiem zaczerpnac powietrza i czuje jakby mi wszystkie narzady na klatke piersiowa napieraly. Dziewczyny, za miesiac swieta. Nie wierze, ze tak szybko minal ten rok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chanel1993 a jak u Ciebie z zaparciami czy wzdęciami? (sorki, że tak bezpośrednio :)) bo czasem ten ból z jednej strony może być spowodowany właśnie tymi nieprzyjemnymi dolegliwościami II trymestru, -- co do oddechu to też mam mocno skrócony --- ja śpię z taką specjalna poduszką dla cieżarnych i jak na razie na kręgosłup nie moge narzekać, spróbujcie podczas snu między kolanami trzymać poduszkę to naprawdę odciąża kręgosłup -- gorsze jest to, że zaczynam mieć problem ze spaniem, wczoraj o 5 rano wstałam do toalety i już nie mogłam zasnąć :(, a wciąż chodzę do pracy więc średnio mogę odespać w dzień, --- Neli super informację z tymi krwiakami :) jesteś mega dzielna ile to już w tym szpitalu 19 dni jesteście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny;-) cieszę się że znalazłam to forum, bardzo chętnie chciałabym do Was dołączyć jeśli można i dzielić się z Wami swoimi obawami, problemami oraz radościami:) Może najpierw się przedstawię: A więc jestem Magda rok 88 i w lipcu dowiedziałam się że jestem w ciąży, bardzo się ucieszyłam:) Przewidywana data mojego porodu to 07.04.2014-nie mogę się już doczekać:) Niestety nie jestem w stanie przeczytać wszystkich postów także proszę nie denerwujcie się jeśli będę pytać o coś o czym już mówiłyście:) Dziewczyny mam pytanie odnośnie waszych brzuszków, ja we wtorek bede w 21tc i wszyscy mi mówią ze mam mały brzuszek:) i że mało po mnie widać jak to jest z Wami? ostatnią wizytę usg miałam 2 tyg temu, teraz w pt tj 29 wybieram się z mężem na usg anatomiczne tj połówkowe. Mam nadzieję że wszytsk jest nadal w porządku:) jakoś tak ciągle się martwię zwłaszcza jeśli chodzi o ruchy dziecka, nie dokońca jestem pewna czy wogóle je czuje, czy któraś z Was też tak ma? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MP88 witaj :-) ja też jestem rocznik 88 a termin mam na 9 kwietnia także prawie jak Ty. Jeśli chodzi o rozmiar brzuszka to może po prostu już tak masz. Każda z nas jest inna ma inną budowę - najważniejsze, że maluch się prawidłowo rozwija. Jakby było coś nie tak z z twoim brzuszkiem, to lekarz na pewno by C***owiedział. Zapytaj następnym razem - na pewno się bardziej uspokoisz:-) a co do ruchów to jeśli Jest to Twoje pierwsze dziecko to różnie bywa - jeszcze masz trochę czasu. A może czujesz, a nie potrafisz rozróżnić czy to to:-) spokojnie na pewno lada dzień maluszek da o sobie znać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:0 ide dzis na wizyte standardowa do swojej gin wczesniej musze odebrac wyniki morfologii, moczy, i wzw typu b a i czystosc pochwy . Moze zrobi mi dzis cytologie a w sr na 16;50 polowkowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto mi przypomni na jakiej ulicy Dudarewicz ma gabinet? bo mi sie kojarzy leśna:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) Ja właśnie wstałam, od 2 tyg jestem na zwolnieniu lekarskim i chyba już zostanę do końca-wkońcu mogę się wyspać i zadbać o siebie a jak to jest z Wami? pracujecie?pewnie pisałyście już o tym wcześniej także nie denerwujcie się:) Aldona88 witaj to rzeczywiście my prawie identycznie, czy to tez jest Twoje 1 dziecko?:) motylek-powodzonka dzisiaj, ja czekam na pt:) Mam pytanie odnośnie Waszej wagi. Ostatni raz jak byłam u lekarza to miałam już 5kg to przodu teraz myśle że w 21 będzie 6kg. Przyznam szczerze z nie objadam się, nie mam też jakiś szczególnych zachcianek a mimo to dość sporo tyje:) wprawdzie lekarz powiedział mi ze te 5 kg to jest ok ale sama nie wiem:) Nie chcialabym przytyć więcej jak 15kg:D hehe ale to już chyba nie ode mnie zależy:) Kochane a jak będziecie rodzić, bo u mnie wszystko wskazuje na to że będę naturalnie, wiem na pewni że chciałabym skorzystać ze znieczulenia zewnatrzoponowego a Wy? Jakie plany na dziś macie dziewuszki, pozdrawiam mocno i życze udanego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie juz mozna odroznic ruchy maluszka, wieczorami potrafi sie ostro krecic;) fajne uczucie, dla mamy ktora pierwszy raz cos takiego przezywa;) Dziewczyny tez tak macie wieczorami ze brzuch jest wiekszy, az podchodzi pod piersi i ciezko nabrac powietrze? Pozdrawim Milego dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
hejka;-)JoannaN28ja też tak mam z brzuszkiem, że wieczorami wydaje mi się duuużo większy, ale tak miałam tez w sumie przed ciążą. Jak już wspomniałam wcześniej byłam w 21.11 na usg połówkowym i lekarz powiedział, że wszystko jest ok ale ja się jednak trochę martwię (taka moja natura), bo byłam w 20tyg ale na wynikach z usg wszystkie pomiary wskazywały na 19 tydzień i nie wiem czy jest wszystko w porządku, czy maluszek rozwija się tak jak trzeba...waży ok 310gram, to prawidłowa waga w 2tygodniu? Pozdrawiam. Aha, ja też nie pracuję, tzn zlikwidowali mój oddział więc jestem na zwolnieniu ze świadczenia pracy za wynagrodzeniem, więc w sumie płacą mi za siedzenie w domu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie jestem sama;) tak jak juz pisalam ze ja pracuje i dopoki dobrze sie czuje to mam zamiar pracowac jak najdluzej, chyba ze sprawdzi sie prognoza -20 st i mega snieg to ide na wolne;), Moj M mnie namawia idz na zwolnienie co ci szkodzi i tak c**placa 100%, fajnie...tylko to nie On bedzie musial siedziec w domu (zwariowala bym) ;) A co do wagi to kazda tyje po swojemu hehe, ja mam wizyte za tydz, az jestem ciekawa czy wszystko z Nami ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze pracuje ale juz dzis ostatni dzien skladania podan na zastepstqwo jest ich ok 20, nawet sie tylu nei spodziewalam, bo to mala gmina 5tys meiszkancow, gdzie bezrobocie wynosi ok 5-7% i sa to glownie kobiety z wlasnego wyboru siedzace w domu i zajmujace sie domemj zobacze co mi powie moja gin dzis, czy wszystko ok z szyjka, lozyskiem jesli tak to chcialabym pracowac do konca grudnia mnie wszyscy naciskaja bym poszla na zwolnienie, szegolnie moj m i jwgo matka:P od poczatku ciazy przytylam jakies 4 kg;) i wg dudarwewicza jestem o 2 tyg stgarszej ciazy niz to wychodzi z om

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MP88 - tak to moja pierwsza ciąża i też przytyłam ok 5 kg :D ja praktycznie od początku ciąży jestem na zwolnieniu. Od początku miałam problemy z bólem brzucha i mam się oszczędzać. Zresztą mam pracę stojącą i nie ma możliwości, żeby mnie gdzieś przenieśli, bo pracuję jako kasjer-sprzedawca w sklepie w centrum handlowym. Co do porodu to też chcialabym naturalnie i mam nadzieję, że dam radę bez znieczulenia, ale jak to będzie to wyjdzie w praniu;-) Mój brzuszek też wieczorem jest większy, aż mi wtedy biustonosz przeszkadza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1
to wam zazdroszczę, ja tez bym chętnie popracowała, ale niestety nie mogę. Co do tych zwolnień lekarskich to u mnie w miescie wcale nie jest tak prosto uzyskać. Jak już wspomniałam wcześniej mój oddział zamknęli, pracodawca nie mógł mnie zwolnić i zasugerował, żebym poszła na L4, ale nie znalazłam lekarza, który by mi je wypisał. Czułam się dobrze i lekarze stwierdzili, że to nie choroba więc..no cóż. Dla mnie osobiście to bez różnicy, ważne żeby płacili. Ja dziewczyny przytyłam na razie 5kg. MotytlekGość jak piszesz jesteś w ciąży starszej o 2 tyg...no a ja wychodzi na to, że młodszej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a u mnie poczatkowo termin porodu miałam ustalony na 16 kwietnia bo tak mi wychodziło z mc, jednakze pozniej na badaniu genetycznym powiedziano mi ze dziecko wyglada na tydz starsze i teraz mam termin na 07.04 wlasciwie dziwne troche no ale niech im bedzie;) Ja poszlam na zwolnienie zeby troche o siebie zadbac, bo jak tak czlowiek pracuje to nie ma czasu dla siebie wogole wraca do domu po 19 i zero zycia tak na prawde a jeszcze ciagle jest zmeczony dlatego stwierdzilam ze musze troche wypoczac i zadbac o siebie i o malenstwo, zreszta moja gin sama mi to zaproponowala nie musialam prosic:) wiec opuscilam prace w 5 mc. Dziewczyny a czy wy chodzice juz moze do szkoly rodzenia badz macie w planach? Ja dzis zadzownilam do jednej szkoly i kazano nam dzis przyjsc ale nie wiem czy namowie meza bo pewnie padniety bedzie wiec zobaczymy. Ogolnie to jestesmy umowieni na kurs weekendowy, ktory trwa tylko 1 weekend w grudniu przed swietami ale jakos obawiam sie ze za wiele z takiego weekendowego nie wyniose stad tez zaczelam interesowac sie tez jeszcze jakimis innymi:) wlasnie zjadlam obiadek gotowalam dzis barszczyk a teraz mnie taka ochota na slodkie naszła, czy Wy tez tak macie? Ogolnie to jecie normlanie czy macie jakies specjalne zdrowe menu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
ja jem normalnie,nie stosuję specjalnie jakiejś diety, ale jem duzo więcej owoców niż przed ciążą..po prostu mam ciągle na nie ochotę (szczególnie na jabłka, winogron i ostatnio pomarańcze)ale na słodkie mam ochotę codziennie. Staram się jeść 2x w tygodniu bo i tak w owocach jest dużo cukru a poza tym prawie codziennie wieczorem mleczko i dżemik. Moja mama tak miała ze mną i siostrami (urodziły się dziewczynki) mnie lekarz powiedział, że będzie chłopak..więc zobaczymy. MP88 napisz jak było w szkole rodzenia bo ja się zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja właśnie zjadłam batonika, choć ogolnie nie jem tak jakoś słodyczy za dużo:) ale była ochota to jem:) ja tez nie stosuje jakiegos specjalnego menu, jem normlanie tyle ze tez rzeczywiscie jem wiecej owocow. Niestety czesto mi sie zdarza napić kilka lyczkow boli bo moj maz tak uwielbia i ciagle kupuje a mnie to tak kusi ze hej. Ja chce isc do szkoly rodzenia bo to moje 1 dziecko wiec nie wiem co i jak:) i mam troche stresa, zwlaszcza ze ostatnio czytalam sobie tak dokladnie na temat porodow i nie moglam spac cala noc hehe;) tak sie zestresowalam:P Mi lekarz powiedzial ze ma byc dziewczynka na badaniu genetycznym a pozniej moja lekarka co mnie prowadzi powiedziala ze nie moze nic powiedziec bo dziecko mialo pepowine miedzy nozkami:) wiec nadal jestem w kropce pomimo ze juz troche dziewczecych ciuszkow kupilam:D heheh najwyzej bede musiala wystawic wyprawke na allegro:) teraz w pt mam nadzieje ze dowiem sie czegos wiecej:) dziewczyny kiedy poczulyscie pierwsze ruchy i jakie to uczucie? mnie sie ciagle wokol kazydy pyta czy cos czuje a ja niestety sama nie wiem ale obawiam sie ze jeszcze nie, zaznacze ze jutro zaczne 21 tydz.martwie sie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×