Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość zorro11
Dziś nie mogę spać. Jakaś taka poddenerwowana chodzę. Wczoraj odwieźliśmy córkę na 6 dniowe zimowisko. Pierwszy raz jest sama i bez mamy. I mama chyba bardziej tęskni niż córka. Korzystając z czasu wolnego od wczoraj piorę ciuszki. Dziś może troszkę poprasuję. Najgorsze, że nie wiem gdzie ja to wszystko poukładam. Co do porodu to jakoś nie mam strachu - choć poprzedni był długi i bolesny, ale jak sobie przypomnę pierwsze dni karmienia piersią... Jak siadałam do karmienia prosiłam mojego żeby zdjął mi skarpetki bo tak sie pociłam -od góry do dołu. Ale po jakimś tygodniu przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
hej brzuchatki :) u nas znów mrozno brrr rano jak wstałam z mezem do pracy było -19 sniadanko kawka i uciekłam do łożka jeszcze biedakowi auto nie zapaliło i musiał autobusem jechac :) dzis jakis dobry obiadek musze wymyslec bo urodziny ma rusze pozniej po prezent mała podrzuce do tesciów niech sie troszke wnusia zaopiekuja a ja mykne po jakis prezencik bo nic nie mam :( a z mała to nie chodzenie bo ja w jedna ona w druga a zreszta wszedzie slisko jeszcze sie obie wyrzniemy :( sama szybciej oblece. pojde do apteki po cos bo tak mnie zatoki mecza ze masakra! zorro a ja C***owiem ze pomimo tego ze to drugi poród boje sie tak samo a może i nawet ciut bardziej. juz wiem co to za ból Amelie rodziłam 9.5 h maskra, czasami mnie taka depresja dopada ze sobie nie poradze ze nie jestem gotowa na drugie dziecko na szczescie mąż mnie bardzo wspera i za to mu dziekuje :):) a z karmieniem to tez pociłam sie strasznie mokra budziłam sie do kazdego karmienia to jeszcze pociłam sie jak szczur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane, Apropo pocenia to ja zaś mam wrażenie że od jakiegoś tygodnia coraz bardziej się pocę, wkurza mnie to bleee, czy któraś z was też ma takie odczucia?? Byłam dziś na usg:) moje maleństwo obróciło sie już główką w dół, waży 1362g (30 tydz). echo serduszka 140. Nie zrobiła mi ktg, wogole jeszcze nie mialam...a moze powinnam? co więcej to tak slodko sobie usteczkami ruszała, pani dr powiedziała że wszystko ok, ale ogolnie jakoś sie dziś spieszyła i nie poswiecila mi tyle uwagi ile bym chciała...miala opoznienie, ale co mnie to ochodzi tak na prawdę. Ale i tak sie ciesze ze zobaczylam maleństwo po 2 mc przerwie. Na badanie zwykle ide za 2 tyg a kolejne usg w 36 tyg dopiero buuu szkoda. Ja dzis w domku sama, maz zdarzyl tylko ze mna do lekarza i pojechal do pracy na 14 wiec siedze sama caly dzien, musze posprzatać ale to pozniej mam sporo czasu. Obiadku nie gotuje mialam jakies golabki ze sloika, najgorsze jest to ze mam taka ochote na cos slodkiego a nie ma nic w domku, jak mi nie przejdzie do chyba pojade sobie do sklepu. Ciuszki zaczynam prać w przyszłym tyg. A powoli zaczynam zagladac na necie za koszula do szpitala i stanikami do karmienia, bo dla siebie nie mam nic. Kochane jakie plany na dzis? buziaki i milego mroźnego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podsyłam fajny artykuł do poczytania w wolnej chwili. Nie jest to o bliźniakach z Włocławka ale ogolnie o sytuacjach i standardach w szpitalach:) http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Joanna-Pietrusiewicz-o-sprawie-blizniat-z-Wloclawka-to-wstrzasajace,wid,16357792,wiadomosc.html?ticaid=11215e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
dziewczynki wpadłam w zakupowy szał body, spioszki pajacyki, szapeczki, skarpetki :) normalnie bajeczka uwielbiam takie malutkie ciuszki te czapuszki itp miałam juz troszke ale to wiadomo cos zobacze i chce kupic, dziewczyny a a propo body wiecej macie z krótkim czy z długim rekawkiem? bo ja mam pare takich pare takich pamietam przy Ameli długie mi sie nie przydały bo rodziłam w maju pierwszy spacer koło 20 maja i byl taki skwar ze w krótkich ja woziłam bo nie chciałam jej przegrzac:) teraz jednak kwiecien ale na krótki i tak ubieramy pajacyka :) zawsze jedna warstwa wiecj niz my oj musze sobie poprzypomnac :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
oj zimno dzisiaj zimno! Ja dopiero niedawno wróciłam z miasta. Byliśmy z mężem zawieść parę starych koców i kołder do schroniska dla psów, bo się nam trochę uzbierało..Potem jakieś małe zakupy i w międzyczasie mąż skusił mnie do pierogarni. A miałam dziś kluseczki robić więc dziś już nie muszę gotować obiadku. Teraz tylko gorąca herbatka i ciasto drożdżowe. MP88 to fajna to Twoja dzidzia, fajne sobie już waży i dobrze że już obrócona. Moj to chyba jeszcze nie bo tak sie wierci od wczoraj jak nie wiem. Dobrze że chociaż w nocy śpi...tak jak mamusia, ale za dnia to kopie jak tralala. Ja na następną wizytę idę w 32 tyg więc mam nadzieję, że już lekarz powie, że się mały obrócił. A tak to poza tym żadnych planów na dzisiaj...sobotnie lenistwo z mężusiem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Hej dziewczyny :) MP 88 to fajnie ze wszystko wporzadku ;)) Ja wizyte mam 6 marca i mam dostac skiero na badanie na paciorkowca grupy b. Ponoc 3 tyg przed terminem nalezy to zrobić, patrzac na usg to wyjdzie w sumie i 3 tygodnie ;))) Ja dzis prasowalam pierwsze pranko, drugie sie suszy ;))) Nie mam wprawy, ale poszlo calkiem niezle :) Na podkarpacie w koncu przyszła zima :)))) pruszy na całego az sie nie chce z domu wychodzić :) A co do bodow, to lepiej chyba miec te i te ale rzeczywiscie z krotkim chyba wiecej potrzebne :) Milego wieczorkuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Matko marca... 6 lutego oczywiscie ;D 6 marca myszka raczej bedzie juz z nami ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juzka to w ktorym Ty w koncu jestes tygodniu bo juz sie pogubilam:)? Coraz czesciej twardnieje mi brzuch, wczoraj nawet w nocy, musialam nospe forte zazyc bo myslalam ze nie wytrzymam. Do tego rwa mnie te pachwiny ze masakra. Duzo juz nie moge zrobic w domu, bo to twardnienie po prostu przeszkadza. Biore Prenatal od 3 tygodni i mam czarny...no wiecie....to ponoc przez zelazo. A najgorsze jest to, ze przez to zelazo ma sie tez zaparcia oraz wzdecia i mnie dopadlo to drugie. Jest mi tak ciezko nieraz, a jem coraz mniej. Boje sie ze potem nie zasne bo czuje sie jak slon, nawet jak zjem obiad o 14 to do rana moge nic nie jesc bo czuje sie "nazarta". Kupilam dzisiaj pare rzeczy dla malej: kocyk polarowy, body na 76cm (bo malych ciuszkow juz mam duzo), termometr na podczerwien. Ogolnie mam juz cala wyprawke, oprocz wozka. Powoli pakuje torbe do szpitala. Calkiem bedzie spakowana do 13 lutego, czyli nastepnej wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczescie nie mam "jeszcze" twardnienia brzucha, ale moze wynika to z tego ze mam malo ruchu. Kochane caly dzien siedze sama i sie ciagle obzeram, wlasnie przed chwila zorbilam sobie placki ziemniaczane a ogolnie to chodzi za mna taki puchar lodowy z owocami i bita smietana i juz namowilam meza zebysmy sobie jutro na taki poszli:) Mam w srode kolede musza zakupic jutro krzyz bo nie mam jeszcze a przyda sie na lata;) zaraz bedzie fajny film na tvn p.s kocham Cie polecam obejrzec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
czesc dziewczyny, przez ostatnie dni przytyłam chyba trzy tony :) wszystko przez ta pogode:) w czwartek najadlam sie u mamy faworków no i dała oczywiscie na wynos:) wczoraj i dzis mezczyzna w domku caly dzien :) autko odmowilo posluszenstwa w taki mroz wiec grzejemy sie w domku razem z akumulatorem:) i objadamy sie hehe....i jadlam dzis lody z owockami, bez smietany tez dobre:) któras z Was pisala o zaparciach - ostatnio moja gin polecila mi syrop laktuloza - dziala:) ogladam film ps i love you po raz kolejny ....oczywiscie w obecnym stanie rycze prawie od poczatku heheh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez polecam ten syrop stosuje go systematycznie i jest ok z zaparciami i wzdeciami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ28
Cześć Dziewczyny, u nas niestety strasznie zimno, także nie ma mowy o spacerze, więc siędzę w domu od wczoraj i się objadam! Dodatkowo niestety z moją kością łonową jest coraz gorzej, przejście 100m zaczyna być problemem :-( Mam nadzieje, żę zadnej z Was to nie spotka!! przez ten brak ruchu, napiszę Wam za 3 tygodnie, że ważę tonę! ;-) Kupowałyście już kosmetyki dla maluszków? Jeśli tak to jakie? Co do pupy, linomag, sudocrem, czy bepanthen? Czy ktoś jeszcze stosuje talk/puder? Czy słyszał ktoś o oleju migdałowym do kąpieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
hej mj28 ja mam kosmetyki jakies juz sudocrem, puder tez mam, oliwke johnsons baby :) szampon tez z johsona fioletowy na dobranoc, przy małej uzywałam kosmetykow z rosmanna dla dzieci bardzo dobre i co najwazniejsze bez parebenu a to jest dla mnei priorytet bo sama nie uzywam kosmetyków z tym swinstwem i dziecku tez tego oszczedze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) kiwoszka - nie smiej sie, ale ja nie wiem jak sie wchodzi na priv...:( ale dziekuje za informacje dot. karmienia lila - Tobie tez dziekuje, zaczelam myslec, jak to bedzie czy bede miec pokarm. Cos mi tam czasem wyleci (mam kropke na koszuli nocnej) no ale napewno sie nie poddam:) MP88 - tez zauwazylam, ze poce sie bardziej. Najgorzej jest ze stopami. Jak przychodze z np zakupow to mam mokre skarpetki i musze suszyc buty;( Wiecie troche chyba mi brzuch opadl. Albo mam zludzenia jakies...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nogi to sie strasznie poca, juz myslalam ze cos ze mna nie tak , ale wiedze ze macie ten sam problem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiona ja tez biore Prenatal, i niestety przez to cholerne zelazo takie zaparcia mamy;/, mi lekarz kazal jeszcze lykac odzielnie zelazo 2 razy dziennie, ale nie lykam bo juz w ogole bym sie nie wyprozniala, przed ciaza mialam problemy a co dopiero po bombie zelazowej, nie polecam;/ Ja wczoraj namowilam meza zeby mi komode przestawil w inne miejsce, bo dzis jade po szafke dla malego na ciuszki i odrazu sie miejsce na lozeczko zrobilo:) Co to kosmetykow to oczywiscie dla takiego maluszka jak najbardziej naturalne, ja sie chyba skusze na ta firme Oilatum, ew Hipp bo slyszalam ze tez jest dobry :) milego mroznego dnia zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna mi moze nawet nie twardnieje brzuch tylko te zaparcia...czasem mam takie skurcze jak ide do toalety, ze mysle ze to juz porodowe. A to na kupke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do pupki kupilam sudocrem, do kapieli oliatum, a do smarowania cialka emoliun.... oliwek nie polecam za duzo kupowac bo podobno mozna nimi smarowac tylko przez 1 miesiac zycia potem tylko balsamy i kremy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie u mnie dzis snieg cały dzień sypie, jak tak dalej bedzie padac to jutro nie prędko z domu sie wydostane, uroki zycia na wsi. A jeszcze maz dzis na tydzien w delegacje pojechał. Dobrze ze jeszcze kilka tyg. do porodu, bo bym ze stresu oszlała ze mnie zasypie i zaczne rodzic, mam nadzieje ze jak przyjda nasze terminy to juz zima odpusci na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja-ja tez mieszkam na wsi i dlatego celowalismy tak żebym nie miała terminu porodu na zimę :p Body przydadzą sie takie i takie ale chyba więcej z krótkim Co do wzdec to tez miałam przez kilka dni i myślałam że oszaleje,mało jadłam mając nadzieję że wtedy już dadzą spokój ale dalej czułam sie jak balon ale już przeszły. Brzuch mi twardnieje,czasem tak na dole że aż ból sprawia przy zginaniu sie ale szyjka jest w porządku więc jest ok W piątek byłam na usg to końcówka 27tyg i mały waży 1120g, w końcu poznaliśmy płeć i u nas prawdopodobnie będzie Tomek :) mieliśmy inne typy imion ale ja biorę tez pod uwagę opisy znaczenia imion bo to naprawdę sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze tylko oliwke musze kupic i wode morska do noska. Reszte juz mam, bo czuje sie bezpieczniejsza wrazie gdyby syn sie pospieszył. Torbe tez juz kończe pakowac niech sobie stoi i czeka. Z kosmetyków to do kąpieli mam z hippa a do pupy kupiłam w rossmanie z takiej nowej firmy Mixa baby fajną ma konsystencje bo sudocrem sobie darowałam bo uzywałam go przy córce i jak dla mnie az za gęsty jest, posypke też używałam raczej sporadycznie albo w upały Anula nie polecam oliwki z johsona miałam ja przy córce po urodzeniu i okazało sie ze jest za mało tłusta dla niemowlaka, bo małej mimo ze smarowałam jak szalona to zaczeła sie łuszczyc skóra na stópkach i rączkach wtedy położna mi powiedziała ze to wina oliwki. Jesli o płyn do kąp. chodzi to jest ok tez go używałam najwazniejsze jest ze jest z dozownikiem to duze ułatwienie przy kąpieli maluszka kiedy ma sie tylko jedna ręke wolną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli czesto sie opiekuje małym Tomeczkiem mojego brata i to grzeczny aniołek .Chociaż nie wiem czy to sie sprawdza, bo znam kompletnie różne dzieci o tych samych imionach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) co do body to ja jak na razie mam 1 z długim na 56cm i 7 z krótkim na 56.Mam dylemat czy nie kupić czasem jeszcze z 2-3szuki z długim rękawem ale na 62cm. Na jakie rozmiary kupujecie ciuszki i ile czego sztuk. Porównując listę zakupów z mojej szkoły rodzenia z koleżanki stwierdzam, że są duże różnice.Pierwsze dziecko to nie wiem jak często będzie przebierane w co ubierane i ile czego będzie optymalną ilością. Tak poza tym dziś niedziela więc szaleję idę pieć brownie a na wagę wejdę może jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
hej dziewczyny, tak sobie was czytam i mysle jak bardzo jestem zielona w temacie pielegnacji kosmetykow w ogole opieki ...nie mówiąc juz o stanie wyprawki - jestem daleko w tyle za wami...moja mama ciagle mi tłucze masz czas nie szalej przestan itd itp...a ja sie glupia slucham ...eh musze sie za to zabrac w tym tyg.. w ogole ma dzis dolka dosc duzego....sprzatalam mieszkanie z moim mezczyzna i nie moglam patrzec jak on to robi....matko jestem nienormalna mam gdzies w bance zakodowane - jak sama nie postprzatam to bedzie zle - teraz sama nie moge - ogarnelam lazienke ale oczywiscie nie tak dokladnie jakbym chciala bo sie nie moge styrac....:( a i tak sie zmeczylam...eh...i jeszcze ta pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktorowianka z tymi ciuszkami to wszystko zależy jakie maleństwo duze sie urodzi, bo jesli juz na starcie bedzie miec wiecej niz 60 cm to nie ma sensu kupowac zbyt wiele 56. A body to zalezy co masz do tego, bo do krótkich to pajacyki i to jest najwygodniejsze rozwiazanie,bo super łatwe do załozenia takiemu maleństwu po urodzeniu i co wazne body i bluzeczki najlepiej jak maja przy szyi zapiecie to sie wtedy nie rozchlapie i łatwiej przez głowe przeciągnąć. Do długich rękawków to śpiochy lub bardzo fajne pól śpiochy czyli te spodenki z zakryta stópką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba90
Wiktorowianka ja mam wiecej bodow i innych ciuszkow i ja nie kupuję od rozmiaru 56 mam tez mniejsze bo wiadomo rozmiar rozmiarowi nie rowny wg mnie po min 7sztuk wszystkiego powinno sie miec ale to tylko moje zdanie i nie wiadomo jaka pogoda będzie jak dzidzia się urodzi noworodek sam z siebie nie brudzi chyba ze ulewa to trzeba przebierac wszystko zależy od dziecka.ja narazie wstrzymuję sie z kupnem dalszej ilości ciuszkow bo wolę wiedziec jaką pogodę zapowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie :) Tak jak szybko odebrałam komodę ( w piątek) tak szybko musiałam ją oddać do reklamacji (w sobotę) Po otwarciu paczek z deskami okazało się, że na większości z nich znajduje się niewiadomego pochodzenia zabrudzenie (jakby smar lub coś podobnego) zaczęłam to szorować, ale bez efektu...zresztą komoda nowa to nowa, ma być czysta i tylko do poskładania :) Tak więc mam tygodniowe opóźnienie co do prania i prasowania ubranek :) Co do kosmetyków dla dzieciątka mam na razie z Musteli żel do mycia głowy i ciała oraz balsam z tej samej serii + zestaw różnych próbek. Myślę, że na początku i tak będę smarować Malutką po kąpieli zwykłą parafiną ciekłą, bo jest bezzapachowa i nie powoduje uczuleń, a fajnie natłuszcza. Balsamy zostawię na później :) Jeżeli chodzi o serię Emolium polecam ją jedynie wtedy, kiedy u dziecka będzie stwierdzone atopowe zapalenie skóry - to są dermokosmetyki, które są przeznaczone typowo do bardzo suchej, szorstkiej, nawet swędzącej skóry. A po co zdrową skórę dziecka smarować tak bardzo natłuszczającymi preparatami ?? Skóra się przyzwyczaja i później będzie ciężko zastąpić czymś innym. Jeśli chodzi o krem do pupy, to wiele jest dobrych...trzeba trafić na "swój" :) - Sudocrem, linomag maść, bepanthen, a nawet tormentiol :) Jeżeli chodzi o brodawki to dobre są Bepanthen, maltan, a przy bardzo popękanych słyszałam o bardzo dobrej skutecznośc**Purelanu - tylko, że on ma swoją cenę - ale czasami można trafić na fajne promocje :) A my dzisiaj spędziliśmy bardzo miło dzionek :) Byliśmy w sanktuarium w Leśniowie na mszy za mamy, które spodziewają się dzidziusia :) Teraz herbatkujemy i leniuszkujemy :) Miłego wieczorku Wam życzę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agu83 nie czekaj z przygotowaniem co to przeszkadza, ze sobie juz kupisz i przygotujesz jakies rzeczy niech sobie w szafce leżą jeść przeciez nie wołaja a ty bedziesz spokojniejsza a spokój jest w ciązy najwazniejszy, a druga sprawa drogie mamy ze pomyslcie juz teraz sił braknie czasem na łażenie po sklepach a co dopiero krótko przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×