Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość motylekkkkk
Jazka ja tam w ogole nie mierze sobie temp ale chyba mam ok;) dobrze sie czuje to nie mierze jesli juz dzis nie masz temp to chyba nie ma co sie martwic a jak to jest laski z wynagrodzeniem na L4? jestem na zwolnieniu od 2giego stycznia i mam je do 30 wiec niepelny miesiac i zastanawiam sie skad dostane wyplate, z pracy czy z zusu? czy czesc od pracodawcy a czesc z zus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
aaaa...i witaj zorro:) to ja jestem ta z pessarem i chyba jeszcze jedna z kolezanek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi tez juz ciezko, tym bardziej ze pracuje populudniami do 21, wiec tak po 18.00 to juz nogi bola i skurcze lapia,nic nie dzwigam, na przerwe moge isc kiedy chce , ogolnie mialam jeszcze w lutym pracowac ale wiem ze juz nie dala bym rady, dobrze ze znalezli kogos za mnie, wiec moge spokojnie isc na zwolnienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliareda
hej dziewczyny.. a ja jestem ta druga z pessarem.. a co do l4 to piewsze 34 dni bodajze plac**pracodawca... po uplywie tych dni bedzie placic zus.. i teraz zalezy czy firma w ktorej jestes zatrudniona ma mniej czy wiecej niz 20 pracownikow.. jesli mniej to zus jesli wiecej to pracodawca.. a on juz sie bedzie z zusem rozliczal...pieniazki dostaje najczesciej okolo 20-25 dni od oddania zwolnienia.. i platne zwolnienie jest oczywiscie 100%;] mam nadzieje ze pomoglam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na 100% tak jest ze pierwszy miesiac plac**pracodawca, a potem zus. No wlasnie a jak to jest z macierzynskim jakies papiery sie sklada? i gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliareda
wiecie dziewczyny ale sie wkurzylam.. czytam sobie wiadomosci co tu w swiecie.. i patrze zatrzymali pijanych rodzicow ktorzy mieli pod opieka 4 dzieci... jak czytam takie rzeczy to krew sie burzy normalnie... wkurza mnie to ze niektore kobiety leza cala ciaze jak np ja.. albo wogole nie moga zajsc zeby miec chociaz to jedno upragnione dzieciatko.. a tu taka para ma 4 dzieci.. to jeszcze oni pijani i dali dzieciom alkohol w tym 2msc niemowle... w glowach tym ludziom sie juz poprzewracalo... szkoda tylko tych dzieci ze maja tak nieodpowiedzialnych rodzicow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
Natalio dzieki za odp jest mniej niz 20 osob zatrudnionych ja wlasnie cos slyszalam ze po 14 dniach juz zus placi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam kochane ze ja tez sie ciesze ze juz jestem na zwolnieniu pomimo ze czasami to juz bardzo bardzo sie nudze, ale przynajmniej moge sie wyspać, bo juz jakos nie potrafie tak wczesnie wstawac, ale to bedzie musialo sie niebawem odmienić;-) Ja tez juz strasznie bym chciala dzidzie w domu, jakos byloby mi razniej i wogole juz tak na nia czekam i dluzy mi sie chociaz czas zapiernicza niesamowicie predko:) w sb mam wkoncu usg :) motylku ja np nadal dostaje wyplate od mojego pracodawcy tak jak dostawalam ale wiaze to sie z tym ze jest to bardzo duza korporacja i to ona sie pozniej rozlicza z zusem miedzy soba, wiec mi to nawet na reke bo pieniadze mam w ten sam dzien co zawsze dostawalam wyplate. Powiem wam szczerze ze nawet mam wiecej bo uwzgkednili mi nadgodziny jakie mialam przepracowane w przeciagu ostatnich 12stu mc. Jeśli chodzi o macierzynski to ja sie zdecyduje chyba ze najpierw ide na pol roku i bede miala platne 100% ale pozniej przedluze i bede dostawac 60% to chyba bedzie w moim przypadku dobre rozwiazanie. Dziewczyny jesli chodzi o *****iwosc waszych maluszkow to nie ma co sie martwić, uspokoje wam bo na szkole rodzenia do ktorej uczeszczalam byla taka dziewczyna ktora tez strasznie sie martwila ze jej dziecko jest bardzo *****iwe, miala wrazenie ze ono wogole nie spi i umowila sie do swojego lekarza i on ja uspokoil mowiac zeby sie nie martwic ze wszytsko jest w porzadku. Juźka jesli chodzi o temperature to zmierz dzisiaj, ale ogolnie mowi sie ze w ciazy tempretarua ciala kobiety jest podwyzszona, ale nie jestem lekarzem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliareda
ja tak mialam.. pierwszy zaplacil pracodawca a potem juz zus.. a z macierzynskim niestety sama niewiem wlasnie.. wiem tyle ze trzeba sie zdeklarowac na ile chcemy chyba isc bo wtedy bedzie uwarunkowana nasze wynagrodzenie ze tak powiem od tego... ale pewna nie jestem.. no i maksymalnie mozemy isc na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliareda
motylku napewno po 14 dniach nie.. wlasnie nie jestem pewna ile tam byla dni 33 czy 34 cos kolo tego.. i to wtedy c**pracodawca zaplaci.. a potem juz zus.. ktory moge nawet pochwalic***placi dosyc szybko... tylko teraz przez swieta bylo lekkie opoznienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
dzieki za odp:) to teraz po prostu bede czekala na wynagrodzenie z pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
po 33 dniach placi zus na l4, ja tez pracuje w duzej korporacji wiec przelew ciagle od nich a oni juz tam z zus sie dogaduja - w ogole na l4 ciazowym finansowo dobrze sie wychodzi nataliareda - wyzej podalam link do dych zasad urolopowych - w ciagu 14 dni po prodzie trzeba u pracodawcy zlozyc wniosek o urlop i w tym wniosku zadeklarowac czy calosc od razu czy na raty - jesli zadeklarujesz calosc to masz mozliwosc dostawania 80 % wynagrodzenia przez rok i jesli jednak zrezygnujesz po pol roku to wyrowanja te 80 % do 100% - tak po krotce - najlepiej sie skontaktowac ze swoimi kadrami to powiedza jakie wnioski :)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka276
Cześć dziewczyny, U mnie rozpoczął się 26 tydzień:) Joanna -> ja od wczoraj również obserwuję zwiększone ruchy małej. Nie dość, że bardzo często to jeszcze mocne:) W zeszłym tygodniu natomiast mała bardzo ale to bardzo mało się ruszała i już miałam na izbę przyjęć jechać. Ostatnio rozmawiałam z położną ze szkoły rodzenia i powiedziała mi, że dziecko ma swoje pory zwiększonej aktywności oraz swoje pory odpoczynku i jest to zupełnie normalne. jednak jeżeli przez dobę - dwie ruchy dziecka są niewyczuwalne lub bardzo słabo wyczuwalne to należy jechać na izbę przyjęć. Tam podłączą pod ktg i wszystko sprawdzą. Na wizytę należ również się zgłosić, jeżeli ruchy dziecka są bardzo g***towne. Ja natomiast cieszę się, że mała wreszcie jest bardzo *****iwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowa2014
Hej. Ja mam termin na 8maj. Piszę w tym temacie bo chyba nikt nie założył dla mamusiek majowych ;) Wiktoria będzie naszą pierwszą pociechą :) Obecnie jestem w 25 tygodniu ciąży. Jak wasze samopoczucie mamusie?? U nas całkiem dobrze, dziś trapi nas leniuszek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Teraz juz spadła 36,5 ;) oby nie wrocila, bo jak wraca od razu ją czuje takie mi gorąco ze sie woda leje :/ a z tymi urlopami tez zaczelam czytac wlasnie, ja napewno złoze od razu na rok chce wykorzystac max, tak jak wspominalam pracuje w sklepie wcale mi sie tam nie spieszy, czyli po urodzeniu jest 2 tyg na zlozenie i wtedy 80% platne, jesli sie nie zdarzy w 2 tyg pozniej jest tylko 60% tak wyczytalam wiec lepiej zdarzyc ;) A misiaki nasze niech sie ruszaja ile wlezie wtedy wiadomo ze zdrowe :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka276
Co do urlopu macierzyńskiego: Niezbędne dokumenty to akt urodzenia dziecka. Dobrze natomiast jest dostarczyć również zaświadczenie ze szpitala o porodzie oraz podanie o udzielenie urlopu macierzyńskiego. Dokumenty dostarczamy w ciągu 14 dni do zakładu pracy. Urlop macierzyński można rozpocząć już na 2 tygodnie przed planowaną datą porodu ( czasami lekarze nie chcą L-4 wystawiać ale to rzadkość)- więc jest taka możliwość. Standardowo urlop macierzyński rozpoczyna się od dnia porodu. Opcje do wyboru to: 1) Urlop macierzyński przy ciąży pojedynczej - 20 tygodni. jeżeli idziemy tylko na macierzyński to płatny 100%. Dodatkowo można (a nawet trzeba:) złożyć podanie o dodatkowy urlop macierzyński w wymiarze 6 tygodni - również płatny 100%. Potem wracamy do pracy. 2) Od razu pracownica składa podanie o urlop macierzyński (20 tyg.) dodatkowy urlop macierzyński ( 6 tyg.) oraz urlop rodzicielski ( max. 26 tyg) - wówczas od pierwszego dnia urlopu macierzyńskiego wszystkie te świadczenia są płatne w wysokości 80% tzw. podstawy wymiaru zasiłku. 3) Najpierw składacie podanie o urlop macierzyński plus od razu lub potem o dodatkowy urlop macierzyński a po wykorzystaniu macierzyńskiego stwierdzacie że składacie podanie jeszcze o rodzicielski. Wówczas macierzyński oraz dodatkowy macierzyński płatny jest w wysokości 100% natomiast rodzicielski w wymiarze 60%. Do urlopu macierzyńskigo należy również złożyć oświadczenie ojca dziecka o niekorzystaniu z urlopu rodzicielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka276
Co do tego kto wypłaca zasiłki: Za okres pierwszych 33 dni zwolnienia lekarskiego w roku kalendarzowym wynagrodzenie za czas choroby płac**pracodawca w wysokości 100% podstawy wymiaru. Od 34 dnia zwolnienia wypłacany jest zasiłek chorobowy również w wysokości 100%. To kto wypłaca zasiłek zależy od tego ile osób pracodawca zgłaszał do ubezpieczenia na dzień 30 listopada zeszłego roku. Jeżeli mniej niż 20 osób wówczas zasiłek otrzymujecie z ZUS-u. Jednak dokumenty niezbędne do wypłaty zasiłku przez ZUS przekazuje do ZUS-u pracodawca więc was już nic nie interesuje. natomiast jeżeli pracodawca do ubezpieczenia zgłasza więcej niż 20 osób wówczas zasiłek wypłaca w imieniu ZUS- u pracodawca. Ta sama zasada dotyczy wypłaty zasiłku macierzyńskiego. jak macie jakieś pytania chętnie odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
hej brzuchatki :) ale sie dzis rozpisałyscie my byłysmy w sklepie i w banku, ale taka zawier**** jest ze nigdzie juz sie nie ruszam slisko snieznie ogólnie typowa zima i pomyslec ze jeszcze tydzien temu chciałąm troche zimy a teraz mam jej juz dosc:P moja mała tez sie bardzo intensywnie rusza nawet teraz gdy siedze przed laptopkiem czuje jak mi sie moj mały urwis tam kreci i bije odo srodka a wczoraj wieczorem czkawke miała to tez spac nie mogłam :) ja dzis dopiero koleda mam akurat w tym roku tak wypadło ze nasz blok praktycznie ostatni robi :( a u mnie wczoraj rozpoczął sie 30 tydzien. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba90
A juz myślałam ze tylko ja nie mogę zasnąć przez fikanie dzidzi ale widzę ze jest nas wiele .u mnie dziś zimno i szklanka normalnie przewrócić sie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:)czas zacząć kolejny tydzień:)u mnie jutro już 31 tydzień. Mam pytanie jak wysoko macie brzuchy?Dziś odwiedziła mnie koleżanka i nastraszyła że mój jest strasznie nisko, jakbym za 2 tyg rodzić miała. Sama to zauważyłam ale nikt inny nie zwracał uwagi to myślałam że to moje fanaberie. A tak poza tym to we Wrocławiu pochmurno, leje nic się nie chce. Dobrze że obiad z wczoraj schabik z kluskami śląskimi mniam:) Ja mam umowę przedłużoną do dnia porodu(dzidzia nie planowana ale teraz wyczekiwana:p) więc ile sobie urlopu dam macierzyńskiego tyle będę mieć. Planuję zostać rok z synkiem. Co do rozstępów bo widziałam że się rozpisałyśmy u mnie na szczęście brak teraz smaruje się Elancylem ma dobre opinie.Mam nadzieję że mnie ominie:)miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba90
U mnie 26tydzień dokładnie 23.01zacznie się 7miesiąc a brzuch jak siedzę to podchodzi pod biust .ja juz po obiedzie zaraz do sklepu i będę naleśniki robila synek sobie zażyczył a i ja chętnie zjem w sumie to słodkie moglabym jeść cały czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
hej dziewczynki;-) a ja dziś miałam prawie cały dzień poza domem. Jak wyszłam rano na spotkanie edukacyjne, to potem jeszcze miałam wizytę u okulisty, zakupy, spacer z psem i tak zrobiło się 5h. A pogoda u mnie nie zachęca do wyjścia niestety...ciągle pada, ale na szczęście już w domku. Dziś było spotkanie z neurologopedą, bardzo fajne (jak wszystkie zresztą)..pani opowiadała o tym jakie moga być problemy w karmieniu piersią, jak sobie z nimi radzić itp. Ogólnie wniosek taki, że mama przy karmieniu musi się ułożyć wygodnie, nie robić tak żeby się układać wygodnie dla maluszka, tylko układać maluszka wygodnie dla siebie no i oczywiście ważyć najlepiej co tydzień żeby sprawdzić ile przybiera..jakby były jakieś problemy to kontaktować się ze specjalistą..czasem podobno jedna wizyta wystarczy i już można skorygowac błędy..najlepiej jak najwcześniej. Oczywiście najlepiej jak najdłużej karmić piersią. A jeśli chodzi o butelki to najlepsze podobno Avent, Canpol i Lovi takie ze zwykłymi smoczkami. Zapisałam się też na szkołę rodzenia...u mnie od 32 tygodnia więc pierwsze zajęcia będę miała za 3 tygodnie. Pójdę ze swoim m..niech też się czegos dowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kolede dopiero 29tego tez bardzo pozno, nie mam krzyza w domu ani bialego obrusu gdyz mieszkamy tu od niedawna i jeszcze sie nie zaopatrzylam. Myslicie ze musze miec krzyz nie wystarczy swiety obraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
MP88 myślę, że taki zestaw do kolędy (świece, krzyż i kropidło) wystarczy + ewentualnie biały obrusik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuśki:) 🌼 u mnie w sobote zaczal sie 32 tydzien :) brzuch mam bardzo duzy. Bylam dzisiaj u diabetologa, cukier w porzadku, tylko strasznie dlugo czekalam i cukier mi spadl do 65, dostalam taka glukoze zeby troche sie posilic;) bylam taka glodna. Nastepna wizyte mam w 36 tygodniu:) to juz prawie koniec bedzie. Ale zlecialo. 🌼 Jutro ide na III usg, nie umiem sie doczekac, oby bylo wszystko w porzadku, jak ostatnio. Jutro tez Dzien Babci:) 🌼 Jak u was z ******i? U mnie to juz bardziej takie przesuwanie niz kopniaki, choc czasem jak kopnie to masakra:) no i ta czkawke ma czesto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
no u mnie mały kopie juz całkiem całkiem;-) Fiona 88 ja też mam taki wielki brzuch, że masakra a u mnie dopiero 29 tydzień..Widziałam się dziś z dziewczyną, która była w 35 tygodniu i miała mniejszy brzuch niż ja...trochę się załamałam że mój już taki wielgachny ale przecież co ciąża to inny przypadek. Co do urlopów to ja też pójdę od razu na cały rok. Ja to jestem w ogóle w innej sytuacji...Zlikwidowali mój oddział w mieście, a że nie mogli mnie zwolnić bo już zdążyłam wysłać zaświadczenie i że lekarz nie dał mi l4 to jestem na zwolnieniu ze świadczenia pracy za wynagrodzeniem. Muszę się podpytać kadrowej jak to z tymi wnioskami choć szczerze to w firmie już chyba mają mnie dosyć bo chcieli żebym szła na l4 a tu od października płacą mi za nic. No niestety ja od początku chciałam do tego lekarza a on nie wypisuje zwolnień za nic...nawet moje naciągane bóle nie pomogły...no cóż..jakoś firma chyba przeżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ28
Hej, mój synek też od dwóch dni intensywnie kopie. Ale ma tez przerwy na odpoczynek także póki co się nie martwię :-) Brzuch jest ogromny, ale bez rozstępów poki co! to dopiero 27 tydzień i ciężko mi uwierzyć, że brzuch będzie jeszcze większy. wiktorowianka - schabik i kluski śląskie MNIAM MNIAM!! :-) narobiłaś mi strasznego smaka!! :-) Niestety te moje + 10kg sama nie wiem czy jeść kluseczki, powinnam jeść ryż. U nas niestety śnieg i lód więc nie byłam na spaceku, nie chcialam isc sama na wypadek gdybym fiknęła... coraz ciężej się chodzi, dziwne uczucie gdy nie widać stóp! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
a ja tez bym chciała posiedziec rok z dzieckiem ale niestety pod koniec roku konczy mi sie umowa i musze wykorzystac tylko to co musze czyli 20 tyg juz bez tego dodatkowego i wracam do pracy a mój mąż pojdzie na reszte oj juz sobi wyobrazam biedny zwariuje w domu ale w koncu doceni co to znaczy miec cały dom na głowie :) jak mała bedzie miała 6 7 miesiecy chce isc dodatkowo dorobic gdzies a dzieckiem sie zajmie tesciówka jak dobrze pojdzie no chyba ze jeszcze wszstko sie zmieni do tego czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
Anula, nawet jak Ci się kończy umowa możesz iść na rok macierzyńskiego (tzn macierzyński, dodatkowy i rodzicielski) wtedy będziesz miała wypłacany zasiłek z zusu w takiej samej kwocie...trzeba tylko w terminie złożyć wniosek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie nie wiem jeszcze jak to rozegram, bo ogolnie myśle o rocznym macierzyńskim ale też nie wiem jak to bedzie dlatego zdeklaruje sie na pol roku i pozniej przedluże. Też nie chce im w pracy robić nadziei ze wroce po pol roku. Ogolnie obawiam sie o żłobki aby nam przyznali publiczny bo jeśli chodzi o prywatne to tutaj we Wrocławiu jest masakra z cenami 1000zl to minimum. Kochane doradzcie mi coś w obecnej firmie pracuje od września 2012 wiec juz poltora roku, na L4 poszłam w listopadzie, rozmawiałam z koleżanką i wiem że teraz mają być podwyżki dla pracowników tych co pracują od tego czasu co ja i kurcze zastanawiam sie czy nie powinnam sie zapytać o uwzględnienie mnie, gdyż pracowałam cały rok a to że jestem teraz na L4 nie powinno mnie dyskwalifikować. I tak teraz ta podwyżka nie nalezałaby mi sie ale nie bylabym zdyskwalifikowala po powrocie do pracy...dlaczego miałabym jej nie otrzymać skoro są ogolnie ze mnie zadowoleni. Co byście zrobiły na moim miejscu, czy powinnam napisać maila do swojego przełożonego że słyszałam że będą podwyżki i z pytaniem czy też jestem brana pod uwagę wyjaśniając mu że będę otrzymywać wyższą pensję dopiero po powrocie z macierzyńskiego? jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×