Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość motylekkkkkkk
Joasiu u mnei teraz nie pada i nie wieje, ale pewnie w najblizszych dniach zacznie wiac ale po weekendzie ma byc odwilz Fiona to identycznie jak ja a jaki krem na odparzenia ? sudocrem czy bepanthen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Ja dziewczyny kupilam laktator reczny z amedy polozna na szkole rodzenia mowila ze jest bardzo dobry i kiedys mieli je w szpitalach ale teraz oczywiscie góruje medela :) A ciuszki to lumpeksy, w pepco czasem maja fajne, wyprzedaze :)) no i na allegro giga paki :) Ale ja juz nie kupuje bo co ja z tym będe robiła :) brat mi wyslal z irlandi paczkę z primarku tez ekstra ciuszki, gatunkowe rewelacyjne ;) A co do wspolzycia to ja chce ,a moj sie boi hahaha mowi ze nie wolno juz bo moge przyspieszyc porod ot taki problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiona-serio masz sucho? Ja to cały czasr mokra jestem z czego mąż sie cieszy :) i lekarz powiedział że do końca ciąży już tak będzie. Ja ciuszków tez jeszcze nie piore,planuje gdzieś w marcu to zrobić i wziac sie za kompletowanie wyprawki i rzeczy dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No teraz to strach rodzic, co chwila sie slyszy jakies informacje, ale nie ma sie co martwic bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neli wlasnie ten jeden raz sprobowalismy od dawna no sucho bylo jak nie wiem...a zawsze bylo mokro. Juz sama nie wiem czy sie tak spielam czy co. Moze jeszcze sprobujemy. Juzka no w pepco tez sa fajne ciuszki, babcia mi wczoraj wlasnie przyniosla i ja wieczorem pojechalam i kupilam bluzeczke i dzinsowa spodniczke, ale juz na 74 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Fionka a opadł ci brzuszek juz troszkę?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
http://dziec**pl/tydzien,30,kalendarz-ciazy-tydzien.html Wskazówki specjalne W trakcie przechodzenia dziecka przez kanał rodny i pochwę musi dojść do rozciągnięcia tkanek. Jeżeli są one elastyczne i podatne, poród przebiega łatwiej i jest mniej urazowy. Sztywne krocze ma większą tendencję do pękania lub wręcz blokowania wytaczania główki, dlatego częściej jest nacinane. Tymczasem istnieje tendencja do coraz rzadszego nacinania krocza. Aby je przygotować, warto od trzeciego trymestru codziennie masować okolicę tylnego sklepienia pochwy oliwką kosmetyczną. Takie działanie nie stymuluje czynności skurczowej, jest nieszkodliwe dla przebiegu ciąży. Jeżeli jesteś pozytywnie nastawiona do porodu fizjologicznego, czas regularnie ćwiczyć mięśnie dna miednicy sposobem Kegla oraz codziennie masować krocze. Takie proste zabiegi mogą c***omóc łatwiej przejść poród i okres połogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech mam jeszcze 2 mc moze zaczne masować cholerka... sprobuje dziś. Jeśli chodzi o suchość to ja jestem też ciagle mokra cały czas, mu wczoraj zdecydowalismy ze juz sie nie bedziemy kochać tylko pieścić ale pewnie i tak nie wytrzymamy:) hehe do jakiego czasu seks jest bezpieczny?? kurde ja nadal nie mma laktatora musze chyba jednak sie tez zaopatrzyc a jednak caly czas bylam nastawiona ze nie bede kupować ale on chyba sie przydaje przy nawale tak? mozna kupić używany jak myslicie? nie uśmiecha mi sie inwestować w nowy zeby uzyc kilka razy bo nastawiam się że mała ładnie bedzie ssała. Ja od 2 tygodniu staram sie codziennie smarować sutki ta mascia maltan ciekawe czy to cos da:) My na odparzenia kupilismy z hippa krem ale slyszalam ze kosmetyki z rossmana sa rzeczywiscie fajne i maja "zdrowy" sklad ze tak to nazwe. Acha ktoraś z Was pytała gdzie kupić ciuszki 0-3 ja kupowałam wiekszosc w tesco w F&F czesc tez mam z lumpeksu mama i tesciowa kupiły:) powiem wam ze ja na 56 mam bardzo malo wiekszosc na 62 najwyzej mala bedzie chodzić w za dużych jakoś mam wrażenie że urodzi się w górnej granicy 50cm tak mi wszyscy mówią a ja sie glupia slucham Jesli chodzi o primark yo kurcze tam sa rewelacyjne ciuszki niestety szkoda ze nie ma go w Pl ale powiem wam ze własnie F&F ma podobne tez cudowne i super jakosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Myślę że jak lekarz sprawdzi szyjkę i powie że się nie skraca a ciąża nie jest zagrożona to możesz spokojnie się sexić ;d Mój gin właśnie ostatnio mi to powiedział po badaniu szyjki ... że dzidzia jeszcze się nie szykuje i że ok! Bo czasami bywa, że za szybko się skraca. Ja też mam sny erotyczne i to co noc w sumie od pewnego czasu. Jak się wstaje na siusiu w nocy to i kilka snów się ma ;d hehe U mnie to tak mokro, że aż za mokro. Tzn na początku mokro a w trakcie to już zbyt mokro i mega poślizg. :) Na dworku zimno, najlepiej to bym pod kocem leżała i się grzała pół dnia. W dzień to mi się spać chce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia85
Cześć dziewczyny :) Mam nadzieję że mogę do was dołączyć czytam was od dłuższego czasu ale jakoś dopiero dziś zdecydowałam się napisać :) Mam termin na 14.04 jestem już po jednym poronieniu:(, ale teraz na szczęście ciąża rozwija się prawidłowo :) Co do wyprawki to ja większość rzeczy wylicytowałam na allegro jest dużo fajnych zestawów więc można wylicytować naprawdę super rzeczy za niewielkie pieniądze. Łóżeczko mam kupione a po za tym na allegro tez kupiłam koszule do karmienia. jeszcze nie mam żadnych kosmetyków ani wózka ale mam zamiar kupić w najbliższym czasie najgorzej chyba będzie zdecydować się na wózek bo jeszcze nie bardzo wiem jaki. Pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
MP polozna w szkole rodzenia powiedziala ze laktator lepiej miec Kasia no to w czym problem? grzej sie:) mi tam w domku jest cieplo ale na dworze chlodno, bylam wlasnie wor ze smieciami wyniesc - dobrze ze mam porządne butki na snieg Becia witaj masz taki sam tp jak ja wedlug om ;) a gdzie kupiliscie komode?? macie w ogole komode?? Ogladalam dzis "porodowke" na TLC i wiecej nei bede tego ogladac! bo jak sie rodzi dziecko to sie wzruszam i placze a jedno dziecko po urodzeniu bylo nieprzytomne, musieli je reanimowac i w ogole:( straszny widok:( nie ogladam juz tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
mi starsza siostra od wczoraj podpowiada co musze kupic:) dzis zamierzam sporo nakupic juz nie moge sie doczekac tylko najpierw poskladam pranko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
ile kupujecie kocykow i reczniczkow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janarazie mam jeden maly i jeden sredni i ciocia mi kupila duzy dla malucha:) a recznikow jeszcze nie mam...ale kilka trzeba miec, tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Cześć dziewczyny! Podczytuję was od jakiegoś czasu i nadzieje, że mnie przyjmiecie do swojego grona hihi :) Jestem w 33 tyg. dziś wyszłam ze szpitala, powodem mojej trzydniowej wizyty tam było stawianie się macicy jednak teraz cierpię na zaparcia :( Nie wiem jak sobie pomóc Ponadto pomyślałam że skompletuje wyprawkę do końca a widzę że akurat o tym rozmawiacie :) tak więc większość zamawiam od sprzedawcy twojedziecko24 na all oraz aptekigemini 1. Zastanawiam się jednak czy gąbka do wanienki to dobry pomysł? 2. czy wziąć wanienkę anatomiczną profilowaną za 77zł z wysyłką czy zwykłą za 35zł? Czy ta anatoiczna nie będzie niewygodna? 3. Czy podkłady 60x60 wystarczą jako podklad do lozeczka lub podklady pologowe ? 4. Czy będzie mi potrzebna butelka do karmienia już od początku? 5. Czy jeśli zamówię sudocrem do pupki niemowlaka będzie mi potrzebny także puder? 6. Lepiej kupić fridę czy gruszkę do noska i czy będzie potrzebna od początku? Troszkę jest tych wątpliwości ale to mooja pierwsza ciąża i nie wiem czego się spodziewać:D Pozdrawiam was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
motylekkkk - ja mam dwa ręczniki kąpielowe i jeden kocyk 76x102 bodajże taki mikrofibra czy jak to a drugi taki sam rozmiar tylko akrylowy wydaje się grubszy troszkę. Pozatym dwa rożki i taki śpiworek do wózka, mam nadzieję że mi starczy. Zastanawiam się jednak czy nie dokupić jednego ręczniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylki też się nasłuchałam o natłuszczaniu i masowaniu. Zmartwiła mnie koleżanka, która ostatnio rodziła i stwierdziła że i tak to nic nie dało i musieli nacinać,ale każda ma inne ciało więc ja i tak zamierzam wcielić masowanie w życie bo 1 kwietnia już niedługo. Co do ręczników mam jeden z okryciem główki i jeden normalny biały.Kocyki mam upatrzone 2 średniej grubości i z tego co sprawdzałam najlepiej opłaca się kupić na allegro.Kupiłam też śpiworek od 0-6m w lumpie stan idealny,śliczny za 5 zł.Generalnie w lumpach kupuję ciuszki czekam aż są ostatnie dni przed wymianą towaru i za śmieszne pieniądze można kupić fajne rzeczy.Dziecko ponoć bardzo szybko wyrasta z 56-68 tak więc nowe mój będzie miał body i parę rzeczy a reszta używka.Wolę mu fotelik porządny kupić. Kurcze laktatory wkładki laktacyjne staniki itp a ciekawe czy wogóle będę mogła karmić..Loteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
wiktorowianka - ja się zastanawiam czy laktator będzie wogóle potrzebny, jeśli chodzi o stanik do karmienia zakupiłam jeden narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_gość
do miska22 1)te gąbki profilowane do wanienki to nic innego jak źródło bakterii jesli sie zdecydujesz to trzeba dbać - pożadnie wypłukać w płunu i wysuszyć - moim zdaniem nie warto 2) podkłady mogą być ale ze dwa większe Ci sie przydadzą 3) sudokrem - juz bez pudru ale powiem Wam że najlepsza na odparzenia jest maść robiona w aptece na recepte - wielkie pudło za 10 zł chyba - mój syn ma 3 lata i jeszcze mam troszke...czasami jak ma coś zaczerwienione to smaruje i jest ok - SUPER SKUTECZNA - 100% LEPSZA niż sudocrem!!!! 4) do nosa super sprawdza sie aspirator typu frida ale taki gdzie wkłada się watkę i wymienia ją ....wystarczy przemyć i wymienić watę....używałam od urodzenia do ok 3 lat póki nie umiał się sam wysmarkać - podobno są tez takie które mocuje sie do odkurzacza - koleżanka ma i jest zachwycona ale mi wystarczał ten zwyczajny - tzw przeze mnie KOZOCIĄG:d :d HEHE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Ja_gość - czym więc zastąpić tą gabkę? czy kupić wanienkę anatomiczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_gość
laktator warto mieć w razie.... wystarczy ręczny ja używałam czasami jak miałam nawał...młody pojadł a piersi nadal były "mleczne" czasami można pobudzić produkcję.... różnie może być wiec lepiej mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Jakoś nie przemawiają do mnie używane a szkoda mi kasy na jakieś tam drogie, nie wiem czy tutaj firma ma znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_gość
NIE!! SZKODA kasy zwykła wanienka w sumie dziecko wkłada się na chwilkę....raz dwa umyć i już...ja uważam że naprawde nie ma co szaleć, chyba że ktoś nie ma co robić z pieniędzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Kurczę bo boję się że ciężko mi będzie dzieciaczka utrzymać albo wyślizgnie mi się dlatego myślałam o tej gąbce są jeszcze dostępne takie wkłady antypoślizgowe albo takie niby leżaczki metalowy stelażyk z fotte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_gość
kładziesz na dnie pieluszkę - dziecko opiera się pupą o nią a ty jedną ręką trzymasz je tak żeby główka była bezpieczna a drugą myjesz....nie musisz lać pełno wody...troszeczkę żeby pupe zamoczyć - szybko dojdziesz do wprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamusie :) Do Ja_gość Ja mam tylko takie pytanie apropo tej maści robionej :) Jaki ona ma skład i jak długo ją masz ?? Poza tym dziś miałam dosyć fajny dzionek. Kupiłam parę kaftaników bo tego mi brakowało i na wyjście ze szpitala taki fajny komplecik. Powiedzcie mi, czy zupełnie nowe ubranka też pierzecie?? Bo dzisiaj mi babeczka mówiła, że to szkoda prać nowe ubranka, podobno wystarczy zamoczyć w wodzie z płynem do płukania dla dzieci np. z loveli. Co Wy na ten temat myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
w sumie fakt bo ja się nei znam tak :) To wszystko to dla mnie nowość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×