Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Ania _ma jestem cały czas kochana! zaglądam tylko nie mam czasu pisać zbyt dużo- ale czytam i reaguje jak trzeba ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Ja też zaglądam regularnie, ale nie zawsze zostawiam ślad. Witam nowe kwietniówki w naszym gronie :) Ja przedwczoraj byłam na wizycie kontrolnej. Lekarz stwierdził, że macica jest napięta i mam odpoczywać i brać duphaston i nospe. W sumie zdziwiłam się, bo nie miałam do tej pory uczucia twardego brzucha. Badanie było tym razem tak nieprzyjemne i w takim pośpiechu,że nie zdążyłam zapytać o wszystko o co chciałam. Poza tym wczoraj cały dzień czułam dyskomfort w podbrzuszu. I zdecydowałam się, że nie będę się cackać i dawać kolejnej szansy i zmieniam lekarza. Mam nadzieję, ze ten, którego teraz wybrałam okaże się faktycznie godny zaufania. Przynajmniej takie są opinie o nim i wierzę, że będę mogła to potwierdzić. A tak poza tym to jestem w środku 17 tygodnia i czekam na ruchy :) Czasem mam wrażenie, że coś tam czuję, ale nie jestem pewna czy to jest to :) Tym bardziej, że często miewam sensacje jelitowe i pomylić się nie trudno :) A może to jednak mój pływaczek....? :) Dziewczyny napiszcie czym sie smarujecie żeby zapobiegać rozstępom? Ja póki co stosuję zamiennie bio oil i olejek babydream z rossmanna. Póki co wcale nie przytyłam, więc nie wiem jak ze skutecznością. Ale może Wy macie coś co możecie polecić, co na pewno działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnetaKIELCE
Witam po krótkiej przerwie :) też smaruje ciało przeciwko rozstępom, używam kremu Sexy Mamy z Bielendy - ślicznie pachnie, fajnie się wchłania, i ma dobre opinie wśród znajomych:) podobno im wcześniej zacznie się smarować tym mniej będzie potem śladów po ciąży:) byłam na usg w tamtym tyg., maluszek ślicznie tańczy, ma piękne długie nogi :D biorę FOLIK, i femibion mi przepisala dr ale kosztuje 80zl wiec nie bede go raczej kupowac. nastepna wizyta 9listopada;) poki co tez nic nie przytylam,ale pocieszam sie ze nudnosci minely!!! i wreszcie jem :) w sobotę przyszłą bierzemy ślub cywilny więc jest o czym myśleć, z czego się cieszyc i dla kogo zyc:) pozdrawiam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść, ja też smaruję się oliwką z Rossmana, ale nie przepadam ani za jej zapachem ani za tą tłustością. Cóż, czytałam, że jest skuteczny, więc nie będę wybrzydzać:) Ja idę w pon.do mojego lekarza, ale pewnie nie będę miała USG, bo tylko idę odebrać wyniki badań krwi i dostanę pewnie receptę na leki p/zapalne, bo cytologia i kolposkopia potwierdzają, że stan zapalny na pewno mam (choć bezobjawowy) Na USG połówkowe idę 14.11, to będzie połowa 21 tygodnia, mam nadzieję, że czas będzie pędził tak samo szybko jak do tej pory i zaraz zobaczymy się z maluchem:) Powiedzcie, czy Wy się gimnastykujecie, uprawiacie jakieś sporty, chodzicie na basen etc? Ja mam jakąś ogromną potrzebę ruchu ale nie za bardzo wiem jak się za to zabrać, żeby było bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta może spróbuję tej Bielendy, tym bardziej, że ma w nazwie Sexy ;) Smaruję sie od samego początku i liczę na to, że moja skóra sobie poradzi :) Co do Femibionu, to jest on strasznie drogi ale chyba tylko ze względu na nazwę i popularność, bo nie ma jakiegoś cudownego składu. Razem z panią w aptece porównywałyśmy skład Femibiionu i Prenatalu i okazało się, że ten drugi ma czegoś tam nawet więcej i w końcu zdecydowałam się na Prenatal z DHA - cena około 35 zł. Trzymam kciuki za ślub :) Tez mieliśmy w zeszłym roku cywilny i powiem szczerze, że to fantastyczne przeżycie, wzniosła chwila, czujesz, że za oświadczeniem woli idą prawa, obowiązki i odpowiedzialność jakie niesie ze sobą małżeństwo. Przed nami w przyszłości jeszcze kościół, ale to już przeżycie bardziej duchowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam kremu przeciw rozstępom "Ja&mama" z AA. Póki co nie moge za wiele powiedzieć na jego temat. A co do femibionu to mogę wam dziewczyny powiedzieć, że też kupiłam paczkę za 70zł ale po powrocie z apteki sprawdziłam koszt na allegro :P 35zł za paczuszke :D zamowiłam od razu na cały 2 tyrmestr :) koszt przesyłki 1zł. Teraz sprawdzałam i już niestety nie ma tej oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta, trzymaj się dzielnie na ślubie! Wiele osób wypowiada się z pogardą o ślubie cywilnym, ale ja osobiście uważam, że jeśli ktoś wierzy w Boga, to każda przysięga - bez względu na to gdzie się ją wypowiada - jest zawarta przed Bogiem i jest zobowiązująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda mama weroniki
Ja używam na rozstępy Bielendy, ale i tak pewnie się pojawią. W pierwszej ciąży się smarowałam od początku, przytyłam tylko 6 kg, cieszyłam się że nie mam rozstępów, a 2 tygodnie przed porodem zaczęła mnie skóra swędzić i do porodu mi takie pręgi wyskoczyły, że szok. Teraz do końca 1 trymestru schudłam 9 kg, na razie nic nie idzie waga do przodu, ale i tak pewnie znowu się pojawią rozstępy, nie mam nadziei, widocznie to chyba rodzinne, ale jakoś nie jestem szczególnie tym załamana. Wiecznie piękna nie będę, ciało się zmienia, a rozstępy znikną po jakimś czasie. U mnie już po dwóch latach nie były widoczne bez żadnych zabiegów. My z córką chodzimy na basen 2x w tygodniu i czasem jeżdżę rowerem, ale to rzadko, tak z raz w tygodniu do sklepu po mniejsze zakupy, bo większe mi mąż robi, jak ma czas, albo sama jeżdżę samochodem. Bąbelki czuję, ale jeszcze nieregularnie. Mi również się napina macica, ale nic na to nie dostałam i nic lekarz nie mówił o leżeniu. Stwierdził że to normalne w ciąży, w pierwszej ciąży też takie napinanie miałam, ale dopiero od 22 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
Witam Ja w ciazy stosowałam mustelle płaciłam ponad 100 zł miesiecznie i nie pomogło:( po 6 miesiacu ciazy zaczeły wychodzic i nic nie pomagało niestety :( przetyłam 19 kg i powiem tak to jest genetyczne jak masz miec to bedziesz miała nie wazne czy przytyjesz 5 czy 35 kg moja siostra w pierwszej ciazy przytyła 25 kg i ma mnustwo rostepow a dwa lata temu urodziła drugie dziecko i juz tylko przytyła 15 kg i zaden nowy rozstep sie nie pojawił wiec ja mam nadzieje ze w drugiej ciazy tez nie bede miała nowych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak jak Lilla - stosowałam w pierwszej ciąży mustellę i cieszyłam się, że nic nie ma, choć brzuszek miałam mega duży. Pod koniec rozstępy zaczęły pojawiać się błyskawicznie i przeorały mi cały brzuszek:( także i u mnie nie warto było tyle pieniędzy wywalać. Teraz szczerze mówiąc nie stosuje jeszcze nic:( ale mam tą oliwkę rossmanowską i muszę się zmobilizować. Kiedyś któraś dziewczyna na forum podawała taką stronkę http://www.srokao.pl/2011/03/analiza.html#more Tu właśnie są analizy kremów na rozstępy - jakby któraś miała czas i ochotę to można zerknąć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grunt to maksymalne nawilżanie, byleby żadnych niedozwolonych świństw nie było... dziś można naprawdę kupić tanie i dobre kosmetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiucha2013
Ja stosuje Bio Oil czytałam dobre opinie i mam nadzieję, że się sprawdzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka dzięki za ten link do analizy kosmetyków na rozstępy. Przeanalizowałam tę analizę :P i zostanę jednak przy babydream i bio oilu :) Jak ma pomóc to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnetaKIELCE
Kościelny planowaliśmy za dwa lata i tak też nie będzie:) teraz, ponieważ dzidziuś się pojawi niedługo, chcemy wziąć cywilny :) oczywiście w domu afera że czemu tak a nie inaczej...i fochy zewsząd. ale ja bardzo się cieszę:) mam cudownego mężczyznę który lada dzień będzie moim mężem i niedługo tatą naszego dziecka. nie może być piękniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Ania_ma dobrze, że jesteś już w domu. Dbaj o siebie i maluszka, bo teraz jesteście najważniejsi. 2) Ja stosuję elancyl na rozstępy. Czy daje efekty? Nie wiem, pewnie dowiem się po ciąży, ale w sumie opinie ma dobre i co dla mnie bardzo ważne to szybko się wchłania i ma bardzo delikatny zapach. 3) Co do witamin to biorę fmibion natal 2, ale u mnie w aptece kosztuje 50 zł, może poszukajcie po innych aptekach. Z ciekawości weszłam na ceneo.pl i tam kosztuje 38 zł + 10 zł za przesyłkę więc przy kilku opakowaniach bardzo się opłaca. 4) Motylku trzymam mocno kciuki za jutrzejszy dzień. Będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania_ma cieszę się że jest dobrze :) Walabia, ja tez własnie miałabym ochotę się poruszać, ale w moim maleńkim miasteczku mogę zapomnieć o zajęciach dla ciężarnych. Przed ciążą dużo łaziłam z kijkami (NW) i pomyślałam, że teraz dopóki pogoda pozwoli będę wychodzić. Gorzej później, jak przyjdzie zima. Boję się ćwiczyć sama w domu, bo słyszałam, że można więcej szkody niż pożytku zrobić, wykonująć jakieś ćwiczenia niewłaściwie. Co do smarowania to mam balsam z Babydream i olejek migdałowy. Ale powiem Wam, że 90% to geny. Ja przytyłam poprzednim razem ponad 25 kilo i nawet pół rozstępu nie mam, a koleżanka która miała tylko 8 na plusie cały brzuch i piersi w prążkach. Więc nie wiem ile to smarowanie daje tak naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eipril, znalazłam na stronie szpitala przykładowe ćwiczenia: http://www.szpitalkarowa.pl/sr_cwicz.htm Właściwie, to można spróbować, nie są za bardzo wysiłkowe z tego co widzę. Jakiś czas temu oddałam znajomej piłkę do ćwiczeń (bo w ogóle jej nie używałam i zabierała sporo miejsca) a teraz oczywiście chętnie bym na niej poćwiczyła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiucha2013
Dziewczyny co myślicie o detektorach tętna płodu? Ma któraś z was jakieś doświadczenie z tym urządzeniem i mogłaby się podzielić opinią? Zastanawiam się nad zakupem ale chętnie poznałabym wasze zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Ja juz wystarczajaco swiruje, z takim ustrojstwem nic bym nie robila tylko sluchala i napedzala sie dodatkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walabia dzięki za link. Spróbuję poćwiczyć :) Co do detektora, to ja też wolę nie mieć. Wystarczą ruchy Maluszka i wiara w to że będzie dobrze :) Dziewczyny przeniosły się jednak na Fb. Szkoda.... Ale może reszta z nas stworzy tu fajną grupkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dziękuje, że mnie jeszcze pamiętacie.....już trochę lepiej dziś się czuję, ale tradycyjnie jeszcze nadal leżę...chociaż już mi się znudziło... papsi czy madurowicza to już wybrałaś? ja chyba będę tam rodzić miłego deszczowego wieczorka życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiucha2013
No właśnie ja jeszcze nie czuję ruchów i już zaczynam wymyślać:( ale póki co myślę, że jeśli cierpliwości starczy to się wstrzymam, wolę chyba kupić po urodzeniu matę z czujnikiem oddechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
czesc:) u mnei na razie ok:) mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Fajnei ze nie musicie robic takich badan jak ja lekarz dzis jeszcze zalecil mi badanie krwi na to http://ciaza.mp.pl/przebiegciazy/show.html?id=63108 na usg bylo wszystko oki, niue ma obrzeku, przeplyw krwi ok, maly stal sobie na glowce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiucha spokojnie, bądź cierpliwa, zaczęłaś dopiero 15 tydzien. Ja jestem w 17 i tez nie czuje ruchów. Cos tam moze mi sie wydawalo, ale to pewnie byly jelita, ktore ostatnio mi dosc dokuczaja. Chciałabym juz tez te ruchy czuc, bo bym byla spokojniejsza... Ania_ma mi mnóstwo osób odradzało Madurowicza i zdecydowałam sie na Matke Polke, ale sama juz nie wiem czy to dobra decyzja. Ile ludzi tyle opinii i ciezko byc tu mądrym jak sie jeszcze samemu nie ma doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
jak moge sie z wami skontaktowac na fejsie? chcialabym was zobaczyc;) moj mejl to setunia84@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiucha2013
motylek gratuluje, widzę, że Twój dzidziuś to taki sam akrobata jak i mój - też staje na główce:) mamaMuminka dziękuję:* kurcze ciężko być cierpliwym i tak wyczekiwać znaku od maleństwa:) mam nadzieję, że już niedługo się doczekam, chociaż wiem, że to sprawa dość indywidualna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku zaprosiłam Cie do grupy przez email ale nie wiem, czy sie udało, także sprawdź pocztę czy coś przyszło :) Cieszę się, że z dzidziusiem wszystko ok i zazdroszczę Ci, że go widziałaś. Ja już sie tak stęskniłam za widokiem mojego... Dzis mija miesiąc jak go widziałam ostatnio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiucha2013
MamaMuminka a kiedy masz kolejna wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×