Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

co do smoczka to juz drugi dzien z rzędu biore mala do siebie w nocy i ona od razu nie zasypia - ja daje jej smoczek z ktorym ona walczy ale ja go trzymam i jakos ciumka i nwet zasypia z nim ...moze uda mi sie w ten sposob przyzwyczaic..ona ciumka smoka chetnie ale niepotrafi go utrzymac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze w szpitalu smarowałam brodawki alantanem i od pierwszego posmarowania pomogła, tylko trzeba ją zmywac przed karmieniem dziecka a naprawdę mnie przyniósł ogromną ulgę, więc polecam Byłam dzisiaj u gina, jestem po cesarce powiedział że wszystko już zagojone :) i mogę myśleć o następnej ciąży :) zapytałam się czy mogę już ćwiczyć i na basen chodzić i odpowiedział, że tak, kurczę nie wiem sama czy nie za wcześnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam jeszcze pytanie ile razy karmicie w ciągu dnia piersią i czy można przekarmic dziecko mlekiem matki? Może od tego te bóle brzuszka mojej córki? Moja mała generalnie nie płacze na jedzenie więc zwykle karmię ja jak się obudzi raz co 3 raz co 2a raz co 4 godziny , chyba że nie śpi dłużej niż 4 godziny to wtedy też dostanie w nocy nawet co 6 godzi jak się trafi lepsza nocka :) i da posypać mamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie smaruje maltanem. Na wkładkę wyciskam i przykładam i tak po każdym odciąganiu. Ja nie karmię córki piersią bo nie dało rady niestety :( Od laktatora mi pękła brodawka choć też mam silikonową nakładkę masującą. Nie wiem czemu tak się stało. Sopelek 25 - a jak dziecko reagowało na szaławie i męte? Tzn czy coś było czy ok? Bo z mlekiem trochę dostaje tych ziół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasia odciągając nakręcasz laktacje to błędne koło rzuć to w cholerę bo się zadręczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasia znam ten bol, wspolczuje, mialam to samo, musialam zakonczyc karmienie, bo sutek zaczal sie maslic, okropne to bylo, to byla trauma. Po 2 latach juz nie mam sladu po tym, ale goilo sie dlugo i stosowalam mnostwo sposobow.. nic sie nie przejmuj,na pewno sie nie obwiniaj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ288
Cześć Dziewczyny, nie śmiejcie się ze mnie ale wczoraj chyba czy dziś jest pełnia... są teorie, że dzieci niektóre reagują, nie wiem ile w tym prawdy, ale myśmy też mieli jazdę wczoraj. ---- Madziana_83, pytałam o to przekarmienie położną, podobno piersią nie przekarmisz, jest ryzyko tylko w przypadku mm. ---- Co do USG bioderek, to wszystkie dzieci to muszą mieć? Dajcie znać bo ja nic nie wiem. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! powiedzcie mamusie które juz macie dzieci po pierwszym szczepieniu jak wasze maluchy to znosiły?My mielismy dzis rano,po powrocie spał jak suseł a teraz jest bardzo niespokojny chwilami ryczy jak poparzony, gorączki na razie brak ale te miejsca po wkłuciach ma spuchnięte i lekko czerwone ale pielegniarka mówiła ze moze wystąpic obrzek ,ze to normalne. Zobaczymy jaki bedzie wieczór i noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie szczepienia nie bylo jeszcze Co do.pelni to ja rodzilam w pelnie i polozne mowily ze to jest wlasnie taki goracy czas jak jest pelnia ze dzieci sie rodza na potege i rzeczywiscie mialy roboty duzo i miejsc co.chwila.braklo :) moze wobec tego na maliszki pelnia tez ma wply Mj usg bioderek powinien kazdy zrobic do 6 tygodnia bodajrze...na pierwszej wizycie u pediatry dostaniesz.skierowanie prawdopodobnie My juz wlasnie po usg doktor powiedzial.ze.jest wszystko ok i nie trzeba tego.szerokiego pieluchowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja miała wczoraj szczepionkę wieczorem ją brało na płaczki a dzisiaj jest masakra ryczy jak poparzona właśnie i śpi po pół godziny i płacz i tak w kółko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny! oj nie mam czasu pisać...Milanek mało co śpi w dzień, a jak śpi to milion rzeczy do zrobienia.. Ja też dziś byłam na usg bioderek..wszystko w porządku, ale i tak kazał przyjść na kontrolne usg za 6tyg..nie wiem po co.. Dla mnie ta dzisiejsza wyprawa do przychodni to była naprawdę wyprawa, bo jak tylko weszliśmy do ośrodka to ryk..wszystkie dzieci spokojne a on oczywiście najgłośniejszy..jak wracaliśmy to przez pół drogi też płakał..w domu też co trochę..eh taki dzień chyba..! ..oki dokończę później bo mały się obudził..no na nic czasu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy jesli wasze dzieci spia lub usna tuz przed czasem kapieli to budzicie je czy co robicie? moja wlasnie usnela jakies 15 min temu a o 20.30 ja kapiemy no i szkoda mi ja budzic...ale tez nie chcialabym zaklocic rytmu dnia... ech czytajac wasze wpisy wiem ze zadna z nas nie ma lekko, kazda przezywa lepsze i gorsze dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja staram się nie dopuścić żeby mała zasneła w okolicach kąpieli ale dwa razy zdarzyło mi się nie budzić jak zasneła o 19, a ja kąpie w okolicach 20 i spała do 1w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
madziana ja swoją córkę karmię tylko piersią a brzuszek czasem ją boli, ogólnie pije łapczywie nie zawsze dobrze zassie i ma wzdęcia, pomaga odbijanie, leżenie na brzuszku i biogaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nom tylko że ja muszę odciągać bo inaczej mam piersi jak kamienie i boję się zastoju. Bo mała nie ssie piersi jedynie laktatorem odciągam porcje dla niej. W sutku trochę czucie tracę. Przeraża mnie ulotka od tabletek hamujących laktację.. eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Hej dziewczyny U nas dzis kiepski dzień. Mała od 13 do 19 nie spała. Generalnie dzień spędziłam na przebierańcy siebie i jej, bo cały czas chciała jeść, potem wymiotowała i ulewała a potem znów na cycku zawisła i tak do 19 aż M wrócił z pracy. Nawet nie byłam na nią zła, szkoda mi tylko synka, bo biedny zaczynał sie ze mną bawić a tu znów trzeba przebrać albo nakarmić ssaka. Dziewczyny a Wy szczepilyscie tymi 6w1 czy standardowymi z przychodni? Ja idę 5 czerwca na szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Kasiu a ile Ty odciągacz mililitrow pokarmu? Odciągając tylko tyle, żeby poczuć ulgę i żeby zeszły te kamienie, bo jak za dużo ściągniesz to pobidzisz laktację. Mleczko ściągnięte możesz mrozić:) Ja tez Maltanem smarowalam, a teraz mam Bepanten i chyba jest lepszy. Moja brodawka dalej pęknięta, ale nauczyłam sie przystawiać mała trochę inaczej i już mnie nie podgryza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Dziewczyny powiedzcie mi czy wasze maluszki już się uśmiechają? Bo moja niestety nie:( Tylko jak przysypia przy piersi to sie śmieje, ale to chyba przez sen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
A jaki masz laktator, bo ja slyszałam, że przy ręcznym laktatorze nie pojawiają się takie problemy. Sama teraz chcę kupić laktotor Aventa ręczny, ale troche się boję, bo nie mam problemów z laktacją i chciałabym żeby tak zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Mamaolcia, mój synek już się uśmiecha. Zaczął celowo się uśmiechać po ukończeniu 4 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Hmm to szybko sie uśmiecha :) Mam nadzieje,ze moja Niunia tez sie uśmiechnie wkrótce. U nas noc z podudka o 1 i 4, ale prawie nie jadła, tylko pokwękała przy cycku. Ja od dzis zaczynam ćwiczyć:) wczoraj skończył mi sie połóg i czas zacząć dbać o ciało:) Niestety zostało mi 5 kg do zarzucenia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nakarmiona przewinieta spała mała starsza po sniadanku i ja zjadałam w spokoju dawno juz o godzinie 9 nie bylismy wszyscy najedzeni :) ja ostatnio dziewczyny mam wieczorami jazde od 16 nie chce spac jeczy płacze wczoraj maz wracał o 18 z pracy ja robiac mu obiado kolacje bujałam ja noga w lezaczku i mieszałam sos jedna reka a smazyłam kurczaka druga hehe :) starsza łaziła i marudziła ze jest spiaca maz wszedł do do domu zdebiał widzac moja mine i zmeczenie. ogólnie jak to piszecie sa dni gorsze i lepsze. ma szczescie moja mała na spacerkach jest grzeczna, ktos pytał o Azalie ja mam recepte na nie ale jeszcze nie wykupiłam ale słyszłąm ze wystepuja plamienia. ja i bez tego pokrwawaiąm od tygodnia a przeciez minie 7 tyg jutro od porodu. podcieram sie mam struszki krwi na papierze i musze miec wkładke bo nie raz cos poleci :( moja tez nie raz sie usmiechnie dzis rano jak maz wychodził do pracy ie chciałą byc u siebiie w łozeczku to ja zabrałam do siebie przytuliłam pocałowałam a ona sie usmiechneła cwaniarka mała :) staram sie jej nie przyzwyczajac zeby była koło mnie jak zasypia zawsze zasypia u siebie ja poprostu jestem koło łozeczka i ja głaszcze po głowce. a z tym pieluszkowaniem szerokim u mnie tez wyszło wszystko ok na usg jak byłam pod koniec kwietnia ale mowia ze profilaktycznie powinno sie to zakładac niby do pol roku ale ja przy Amelce zakładałam do 3 mieisaca i teraz tez tak chyba zrobie choc sa noce ze zapomne jej załozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Hej dziewczyny, Nie wiem co się ze mną dzieje, brak mi organizacji, mała zaśnie to ja się obijam, nic mi się nie chce i w efekcie na nic nie mam czasu... __ Oliwka ma 6 tygodni, czasem się uśmiecha ale mam wrażenie że to bardziej mimowolnie, albo właśnie przez sen, nie odpowiada jezzcze uśmiechem na uśmiech.. ___ Moja mała też wczoraj miała straszny wieczór, płakała od 18 do 22.30 już myślałam że będziemy jechać do szpitala, że coś jej jest, na szczęście jak zasnęła spała do 1.30 a później do 7.30 :) __ No właśnie, obsesyjnie myślę o swojej wadze, minęło 6 tygodni a ja mam 7 kg więcej niż przed ciążą.. Od dobrych 3 tygodni waga ani drgnie.. :( Nie karmię już piersią. Jak się tego pozbyć? Czy można coś już ćwiczyć 6 tyg od cesarki? Jeśli tak to co? Szukałam na internecie ale jakoś nie mogę nic znaleźć. Czy można używać pasa wibrującego? Chociażby na uda? Czy można ćwiczyć na orbitreku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) U nas nocka całkiem fajna, co do wyników moczu to wyszły OK :) juuupi :) już nie musimy zbierać tego moczu, ale jakby co to jestem ekspertem ;) w tej dziedzinie heh Udało nam się zebrać całkiem dużą ilość bezpośrednio do kubeczka. Teraz dopiero kolejna wizyta u lekarza jak mala skończy 7 tygodni (na szczepienie) Co do tego pieluchowania szerokiego to jak już pisałam my dopiero idziemy jak Laura skończy 2 miesiące, bo już w szpitalu po urodzeniu miała robione usg. Z tego co wiem jeśli dziecko nie ma robionego usg w szpitalu wtedy pediatra daje skierowanie i idzie się do ortopedy w okolicy 6 tygodnia. Miśka - wydaje mi się, że po połogu już można normalnie ćwiczyć, a byłaś już u ginekologa na kontrolnym badaniu ?? Zawsze możesz jego podpytać. Mi zostało 3,4kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Miska po cc brzuszki dopiero po 3 miesiącach :( Ja chodzę na szybkie spacery, robię wypady i przysiady. Lepiej ostrożnie póki co bo te włókna kolagenowe po cięciu nie sa jeszcze zrośnięte. Dziewczyny karmiące mlekiem modyfikowanym powiedzcie mi ile kasy wydajecie na mleko? Pytam z ciekawości,bo koleżanka mówi źe nawet 500 zł na Babilon dla 2 miesięcznego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Finezyjka, byłam na kontrolnym 4 tyg po, rana w środku jeszcze nie zagojona, niestety ćwiczenie wtedy nie było mi w głowie :D Jeśli chodzi o usg to my bylismy jak dzidzia konczyla miesiac, lekarz byl niekompetentny, bo stwierdzil że wszystko pięknie, a mała ma krzywe fałki :( ___ Mamaolcia przysiady już można :D? To muszę się wziąć do roboty, szkoda, że na brzuszki tyle trzeba czekać.. Też karmię bebilonem i na mleko nam idzie ok 150zł/mies. Teraz będzie więcej bo musimy kupować mleko dla alergików i ogólnie eksperymentujemy nie wiem jak małej pomóc :( ___ O i jeszcze zapomniałam spytać. Ile przybyło wam w biodrach, tzn ile macie więcej? Mi niestety zostało prawie 20cm więcej :( Nie wiem czy to kiedyś wogóle zejdzie... __ No i jeszcze:D Można już 6 tyg po cesarce podnosić ręce do góry?? Chciałabym umyć okno i zmienić firankę ale nie chce potem na starość moczu nie trzymaćczy cos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja moja po zwyklym szczepieniu (podstawowe) plakala 40 min bez przerwy a pozniej byla osowiała ale na drugi dzien juz wszystko ok :) Mamaolcia moja Maja zaczeła sie usmiechac tak odwzajemniając dokladnie w dniu chrztu czyli jak miala półtora miesiąca :) Ja powiem wam ze nie moge narzekac jak juz mówiłam, skarb moj maly zasypia przewaznie sam i w dzien i w nocy odloze ja do lozeczka po karmieniu dam buzi pogłaskam i gaszcze lampkę, chwilkę sie wierci i marudzi ale zasypia szybciutko. Pierś je cały czas pokarm jest mimo ze piersi juz nie kamienie, kasiu wiem co czujesz ... nie ma lekarstwa chyba, samo sie musi uregulować do potrzeb maluszka ;) mi to zajeło 2 miesiace ... Finezyjko fajnie ze wszystko ok, ja sobie nie wyobrazam jak zlapac siku takiej kruszynie, ale jak trzeba to czlowiek sie wszystkiego nauczy :) swoja drogą fajna zabawa ;) Miśka słonce nie pomoge bo ja nie po cc :) a w biodrach hmmm ja chyba schudłam nawet ;) waga co to grama jak przed ciaża tyle ze brzuch wyglada troche inaczej(gorzejjjj) ... nie cwiecze bo mi sie zwyczajnie nie chce a tez by pasowalo cos z nim zrobic, i te rozstepy, fakt bledną ale ja mam obsesje na nie. Kiedys ktoras pisała o tych brazowych plamach wokol pepka, w pachwinach i w paszkach boze ja mam tego mnostwo, na poczatku myslalam ze to jest brud tarłam godzine i nic ... Kiedy to zniknie?????? :D U mnie dzis pada i ma padac do soboty, region zagrozony powodzią takze o spacerku mozemy pomarzyć ;/ Milego dnia Mamcie wam zycze, i aby wasze maluszki nic nie bolało i nie płakały bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Józka to u nas narazie ładna pogoda ;) Też mam rozstępy i te brązowe plamy niestety straszie to wszytsko wygląda, czuje się tak nieatrakcyjna, że szok, na szczeście m skutecznie podnosi mnie na duchu i nie pozwala stracić wiary w siebie :D __ Jeśli chodzi o szczepionki to właśnie minęło 6 tygodni i powinnam iśc, ale nie wiem czy chce szczepić małą... Ma alergie krostki nie zniknęły, ogólnie lekarze nie do końca umieją pomóc, a jeszcze będę ją męczyć. Tyle się słyszy o powikłaniach po szczepieniach... Nawet w rodzinie mam przypadek, że najprawdopodoniej po szczepieniu dziecko ma autyzm... Nie wiem już co myśleć, sąsiadka zaszczepiła dziecko jak miało 6 tygodni, i wieczorem pogotowie je zabrało, powiedzieli, że jak zadzwoniła by 10 minut później mała by nie przeżyła.. __ A jeśli chodzi o piersi zrezygnowałam już całkiem dawałam coraz mniej, aż w końcu przestałam całkiem, z piersi nic nie leci, nie ma grudek w środku. Ale boję się, że nie wyczuję i żeby coś się nie stało... ___ Moja mała też często zasypia sama, karmie, przewijam itp itd, odkładam do łóżeczka, daję smoka włączam karuzelkę i uspia po kilku minutach, chyba, że czasem bardzo nie może zasnąć to wtedy płącze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Hej mamusie dzisiaj u mnie polozna była i moj synek znów 400g przybral w tydzień juz prawie 5kg wazy smok :) Pytalam co na ten trądzik niemowlecy wiec mowila ze jeżeli karmi się piersią można na tydzien wyeliminowac produkty mleczne i alergizujace przemywać przegotowaną wodą kąpać w oilatum lub emolium albo tym smarowac twarz itp nakladajac na płatek kosmetyczny albo sa do kupienia w aptece takie tabletki niw pamietam nazwy ale chodzi o jakąś wodę to sie rozpuszcza kolor robi się czarny ale jak sie rozcienczy to robi sie rozowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie! Ja szczepiłam podstawowym pakietem i im wiecej czytam o tym,tym bardziej ciesze sie ze tak zdecydowałam, choc przyznam ze lekko nie było.Jak powiedziałam ze nie chce skojarzonej to dostałam taki wykład od lekarza i pielęgniarki jak to skojarzone sa takie wspaniałe itd. zrobili ze mnie jakąś psychopatke która świadomie chce zaszkodzic dziecku i zafundowac mu traumę trzech wkłuć zamiast jednego... no szok! Nie wdawałam sie z nimi w dyskusje bo nie chciałam byc nie miła ale w srodku sie we mnie gotowało. A do tego zeby nie szczepic skojarzonymi przekonały mnie słowa mojej położnej która tylko po znajomosci powiedziała mi ze swoich dzieci nie szczepi skojarzonymi bo z doswiadczenia zawodowego sama widziała juz tyle powikłań ze by nie zaryzykowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×