Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość gość
Hej. Bardzo rzadko pisze, tez mam synka konczy 12 tygodni w srode. Temat kupek dla mnie jest trudny, karmie go piersia i od dwoch tygodni mamy problem. Podaje mu smekta i dikoflor i poprawa jest taka ze nie robi co dwie godziny a okolo cztery razy dziennie. Iczywiscie plynne i zielone i okropnie smierdza, wczesniej robil dsa razy dziennie i ladne zolte bez zapachu. Tez sie strasznie martwie i jeszcze szczepienie mial miec w czwartek i nie wiem co mam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia06 moja lubi być noszona tylko w pionie i to odwrócona ode mnie, twarzą do zewnątrz. Moja jeszcze nie wyciąga rączek po zabawki, muszę jej włożyć sama. Czasami mogę ją zostawić samą z karuzelą i coś tam sobie gada do siebie, myślę że max 10 min, ale częściej wymusza stękaniem żeby się nią zająć lub wziąć na ręce. Zawsze patrzy na nas jak leży na brzuszku, tzn. odwraca głowę w stronę gdzie ktoś jest i czasem się uśmiecha. Kładę ją czasem na swoim brzuchu. Parę razy spała z otwartą buzią. Raczej jak nie ma smoka, to śpi z buzią zamkniętą. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny hardkor moja przechodzi chyba skok rozwojowy, dzis przechodzi sama siebie jest masakra a ja jestem wykonczona i oczy mi sie zamykaja. Nie wiem co jest poszlysmy na spacer a ona sie tak rozwyla ze hej wracalam na takim alarmie ze porazka w dodatku jeszcze z zakupami;/ Nie wiem jaka bedzie nocka... Wogole to jak zawsze uwelbiala karuzelke to dzis nieznosi i wyje przy niej mam nadzieje ze takie zachowanie dlugo nie potrwa:(( Kochane a czy wasze dzieci duzo gadaja? bo moja nie bardzo... Kasiu oto moje odpiwiedzi nie na kazde znam odpowiedz: Ad1: Moja uwielbia byc noszona tylko i wyłącznie w pionie, poziom już dawno ja nie interesuje Ad2:U mnie dominuje chyba jedna ale jakos nie zwrocilam uwagi bo wyciaga jedynie jak lezy na przewijaku do zwierzatek na karuzelce Ad3:hmm ciezko mi odpowiedziec dam znać jak sprawdze As4:Moja potrafiła leżeć do 45 min pod karuzelka, grzechotką bawi się jak jej wloze w reke ale musze uwazac bo mam plastikowa zeby sie w glowe nie walnęła, muszę jej inna kupić to może dłuzej będzie się bawić. Dzisiaj moja mała nienawidzi karuzeli nie wiem o co jej chodzi, bo zawsze sobie z nią rozmawiała Ad5:Moja patrzy na mnie jak leży na brzuszku Ad6:Hmm a to zalezy, czasem ma otwarta jak wypluje smoka to jej tak zostanie a czasem ma zamkniętą nie ma jakies tendencji. Kasiu nie zamartwiaj się może jesteś troszkę przewrażliwiona i już zaczęłaś sobie wkręcać? tak czasem jest spróbuj trochę wyluzować bo szkoda nerwów, każe dziecko rozwija się inaczej i mam dodkonały przykład dwoch koleżanek, maja dzieci w tym samym wieku kilka dni roznicy, jeden jest tak mega rozwiniety ze hej rozglada sie za zwierzatkami itp tak duzo rozumie, ale nie chodzi natomiats drugo chodzi a wogole chyba nie slucha sie co sie do niego mowi, nie inetresuja go zadne ptaszki czy pieski nie wodzi na za nimi wzrokiem wogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. W jakiej pozycji lubią być noszone wasze maluchy? Mój w pionie:) 2. Jak wyciągają rękę po zabawkę to 1 dominuje czy obie równo? raczej jedna dominuje 3. Próbują was lokalizować po pokoju jak je wołacie? nie 4. Czy na długo zajmują się grzechotkami/karuzelą? karuzela nie zabardzo go interesuje,grzechotka również najlepsze są paluchy 5. Czy patrzą na was jak leżą na brzuszku? patrzy 6. Czy jak śpią to często mają otwartą buzię? czasem mu się zdarzy:) My neurologa mamy w czw.Pytałyście czemu miał usg przezciemiączkowe z uwagi na zapalenie płuc wrodzone i przyjmowanie leków. Mój chyba nienawidzi już gondoli.nudzi się w niej. Kasia ale Twoje jest na mm czy cycu? Gościu a byłaś z tym u lekarza?zastanawiam się czy to możliwe że nagle mleko przestało odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MP może to gorszy dzień albo rzeczywiście skok rozwojowy ,nie każdy przecież ma dobry nastrój ,nie zamartwiaj się może do jutra przejdzie :) Kasia 1. W jakiej pozycji lubią być noszone wasze maluchy? Moja Hania praktycznie od początku preferuje pozycję pionową szczególnie przodem do świata ,w pozycji poziomej jest krzyk ,no chyba ,że ją usypiam 2. Jak wyciągają rękę po zabawkę to 1 dominuje czy obie równo? Nie wyciąga jeszcze wogóle 3. Próbują was lokalizować po pokoju jak je wołacie? Nie sprawdzałam tego 4. Czy na długo zajmują się grzechotkami/karuzelą? Grzechotkami wcale , karuzelą różnie raz 10 minut raz 40 zależy od jej nastroju 5. Czy patrzą na was jak leżą na brzuszku? Nie sprawdzałam ,rozkładam jej książeczkę i na nią patrzy 6. Czy jak śpią to często mają otwartą buzię? Śpi często ze smokiem ,ale czasami zdarzy jej się mieć otwartą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Może jestem ale boje się o nią bo naprawdę źle jest z tym kontaktem społecznym i tym że nic ją nie interesuje. Na brzeblion peptii uchu jak leży to wcale na nas nie patrzy tylko do okoła, na rekach tak samo a jak ją ktoś zaczepia i wchodzi w kadr to się złości. Coraz bardziej zerka mi na TV jak się ją nosi lub mleko daje no i przekręca się sama na brzuch a z brzucha na plecy nawet nie próbuje tylko się złości. Moja jest na MM tym przeciwko ulewniu ale nie wiem czy nie zmienie na b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Kasia mój też dużo na telewizor patrz. Lubi być noszony w pionie ale w poziomie ostatnio też. PO Zabawki Obie Ręce Wyciąga Ale Prawa Chyba Bardziej. Jak leży na brzuchu to tez raczej patrzy gdzieś gdzie mu się podoba. I często śpi z otwartą buzia ale czytałam ze to normalne. Karuzele trochę się interesuje ale teraz bardziej ciągnie go do ochraniacz a łóżeczka i chce to do buzi brać. Wszystko juz chce brać do buzi. powiem wam ze mój dziś tez jakiś inny. Bardziej się wkurza jakoś . To chyba przez to ze za bardzo nie umie jeszcze gryzak utrzymać w buzi. Może go d z is la juz jakoś siedzą? spałam dziś z nim od ok trzeciej do 17:30 to trochę jestem wyspana a nawet kawy nie piłam. Teraz juz tez spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy myslicie czasem o pracy? jak to będzie jak wrócicie? czy nadal będziecie potrzebne i jak długo zajmie nam wejście w ten rytm? Ja jakos dzis zaczelam o tym myśleć... czy każda z nas bierze rok macierzyńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
MP ja juz mam załatwione ze rok i powiem c i ze myślę o tym jak mi się nie chce tam wracać. Nie wiem c z y na wychowawczy nie pójdę. Nie wiem czy nie zacznę s z udać czegoś innego na miejscu bo tak to wydaje 400 zł na rope

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam rok macierzyńskiego i chyba zostanę na wychowawczym. Mimo, że przy dziecku nie jest lekko, to jest dużo przyjemniej jak w pracy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam właśnie dość dobrą pracę dlategio zależy mi żeby wrócić i pracować niesttey bez poracy nie dalibysmy rady z jednej pensji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Cześć Dziewczyny! Kasia: 1. pozycja - pionowa, pozioma tylko jak leży brzuszkiem do dołu - tak na mojej ręce. 2. raczej jedna ręka 3. tu nie wiem 4. grzechotką króciutko, karuzelką różnie. Czasami wcale, a czasami 20 minut. 5. moja patrzy. 6. raczej zamknięta, ale zdarzyło się, że i otwarta. Świderek - karmisz co 2,3 godziny i zastanawiasz się czy to nie za często? Moja domaga się cyca jak nie śpi co godzinkę. I też jest pulpet. MP88 - moja tez mało gada. Wcześniej mówiła więcej, a od kilku dni mówi parę dźwięków w ciągu dnia. Za to płacze... i to tak głośno. W zeszłym tygodniu byłam w pracy, coś tam pomóc, to moja księgowa zapytała czy przyjdę na bilans. Czyli styczeń, lub luty. Powiedziałam, że raczej przyjdę pomogę, ale jeszcze wtedy nie wrócę. Wykorzystam cały rok! Bo potem będę rypała do 67 lat. :) Moja dziś też płakała. I to w ciągu dnia. Ale powodem była chyba kupa. Bo nie robiła 2 dni. Strasznie się prężyła. I tak okropnie płakała i patrzała nam w oczy jakby mówiła "zróbcie coś". Wzięłam ją na spacer. Potem kąpiel i spanie. I nie było kupki. Pewnie zrobi o 5 rano - bo tak lubi i potem już nie zasypia. Ale wybaczę jej. Niech tylko zrobi tą kupkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Hej MP ja tez sie boje powrotu.na moje miejsce zatrudnili młodą siksę co po 12h pracuje, bo nie ma faceta ani rodziny:( ale jestem rok na macierzyńskim. Jesteśmy nad morzem, prawie 509km jechaliśmy 8h,masakra:( Robiliśmy 3 postoje na cycusia i pieluszkę a tak to ładnie spała i patrzyła.Wcale nie płakała, gulgała sobie i tak śwpmiesznie teraz krzyczy jak kot:( Ja zawiesiłam jej zabawki na zagłówu fotela i ona patrzy na nie. Także podróż super, pogoda do kitu bo pada codziennie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Mój ja razie mówi sporo. czy wasze dzieci spia pod kołdrerkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
kasia06 u nas jest tak: 1. W jakiej pozycji lubią być noszone wasze maluchy? Przodem do mnie,tyłem do mnie,na ręce brzuszkiem do dołu i robimy samolot:) 2. Jak wyciągają rękę po zabawkę to 1 dominuje czy obie równo? Hmm chyba dominuje jedna,ale śłabo chwyta. 3. Próbują was lokalizować po pokoju jak je wołacie? Nie zauważyłam. 4. Czy na długo zajmują się grzechotkami/karuzelą? Na macie potrafi nawet 45 minut leżeć:) 5. Czy patrzą na was jak leżą na brzuszku? Tak 6. Czy jak śpią to często mają otwartą buzię? Raczej nie. A za tekst "Czasami mam wrażenie że jestem jej nie potrzebna jako matka a wiem że to nie jej wina że tak się zachowuje" to dostaniesz kopa ! Co za głupoty! Jesteś dla niej NAJWAZNIEJSzA i ona Ciebie potrzebuje najbardziej na świecie !!! Wszystko sie ułoży, bądź dobrej myśli Kasiu,trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Mamaolcia - pięknie Wam zleciała podróż. Dobrze napisałaś Kasi. Mama jest zawsze najważniejsza! Motylku - moja śpi albo pod cienkim kocykiem albo pod pieluszką tetrową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bylam u lekarza w zwiazku z kupkami i kazala mi podawac smekta i diklofor niestety to nie pomaga . Chyba jutro znow sie wybiore. Juz od jakiegos czasu jem prawie wszystko i nic specjalnego nie zjadlam teraz . Sama nie wiem i bardzo sie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny gościu ja też się dziś wybieram bo jutro minie tydzień jak go to męczy.masakra jakaś:/nie wiem czy nie lepiej było podjechać w nd na ostry dyżur mam wrażenie że Ci lekarze mają wszystko w dupie jak im się nie zapłaci. co do pracy to ja nie mam do czego wracać( umowa do dnia porodu) będę szukać i sama nie wiem kiedy wrócę bo nie mam z kim zostawić a wiadomo że jak pójdzie do złobka to po kolei wszystko będzie łapać i pół roku trzeba jakoś mieć w rezerwie.więc oddam po roku ale do pracy w wakacje jakoś chciałabym pójść ale jak będzie to będzie. Ja mam zawód mało chodliwy i niewiem czy się nie przekwalifikowa. A Wy w jakich branżach pracujecie?ja jestem chemikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiktorianka jak bedziesz po wizycie to napisz co ci powiedzal lekarz. Mam takie samo wrazenie ze bagatelizuja sytuacje. Ja sie martwie a tu mowia spokojnie nic sie nie dzieje i spokojnie czekac az minie :( mo maly tez sie zachowuje normalnie, brzuszek go nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćilona
Czesc :) tak jest u nas (Lenka ur. 26.03) 1. W jakiej pozycji lubią być noszone wasze maluchy? od początku tylko pionowo w moją stronę w innej się złości 2. Jak wyciągają rękę po zabawkę to 1 dominuje czy obie równo? raczej obie równo 3. Próbują was lokalizować po pokoju jak je wołacie? tylko czasami zwraca uwagę jak się ją woła 4. Czy na długo zajmują się grzechotkami/karuzelą? karuzela w ogóle jej nie interesuje grzechotka na sekundę. najbardziej lubi wkładać swoje palce do buzi i leżeć na macie - czasem nawet 40 min 5. Czy patrzą na was jak leżą na brzuszku? rozgląda się dookoła czasem patrzy na nas 6. Czy jak śpią to często mają otwartą buzię? ma często otwartą buzię albo rusza buzka tak jakby ssala a co do pracy to też nie mam do czego wracać. jak poradzimy sobie finansowo to planuje szukać nowej jak mała pojdzie do przedszkola bo nie mam z kim jej zostawić. Rozważam tez kolejną ciąże w przyszłym roku :) czy wasze dzieci nadal ulewają ?? bo moja często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
My właśnie w parku ale wyrodna matka zapomniała zabrać herbatki a sobie picie wzięła ilonamojjuz prawie nic nie ulewa .może raz na dzień trochę się zdarzy. Odnośnie reagowania dzieci jak się je wola to one chyba jeszcze nie reagują na swoje imię. Zorro a na noc tez kół derka nie przykrywamy? Bo mi o noc chodzi. Ja śpię pod kołdra wiec małego tez tak przykrywamy okno otwarte i w nocy chlodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Motylku - właśnie w nocy przykrywam albo kocykiem bawełnianym albo pieluszką i jeszcze często ma gołe nogi np. jest w body z długim rękawkiem. I okno też mamy otwarte ale w innym pokoju. Bo od tej strony gdzie mamy sypialnię to jest ulica i jest hałas. Ale u nas ostatnio temperatura nie spada poniżej 24-25 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Byłam dziś u pediatry, ale bez Halinki. Byłam porozmawiać o tej wizycie u tej "nawiedzonej" pani neurolog. Więc moja pediatra powiedziała, że jeżeli neurolog wstrzymał szczepienia do 30.10.2014 to ona nie poda szczepień. Dała skierowanie do neurologa na nfz (wizytę mam 04.08). Muszę zrobić badania krwi i moczu. Jeszcze zrobimy prywatnie usg przezciemiączkowe i badanie dna oka. Bo na nfz bym się nie wyrobiła. A jak pojedziemy do neurologa to wolę żeby miała już cały obraz. Ogólnie o tej pani neurolog powiedziała, że często się myli, ale też często wskazywała na takie choroby u dzieci których nikt inny nie wybadał. Ale stwierdziła, że "uprawia trochę szamaństwo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
I teraz pytanie do mam które łapały mocz na badania od dziewczynek. Jak to robiłyście? Jakie macie praktyczne wskazówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam te woreczki dla dziewczynek i lapalam po nocy po karmieniu i nie zapinalam pampersa tylko tak lekko masowalam brzuszek po 30 minutach nam się udało Madziana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dziś nie spacerujemy, po wczorajszych krzykach mi się odechciało... wogole czuje sie taka zmęczona że masakra, co więcej strasznie zaczęłam się pocić odkąd dostałam okres, czy któraś tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja dziś coś nie chce zasnąć. Jeszcze czkawkę dostała :-( Jestem wykończona. Jutro jeszcze szczepienia. Ciekawe czy ją zaszczepi, ma znowu jakąś wysypkę na buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina moja tez ma je juz od 2tyg wieczorem jest blada a rano mega czerwona nie wiem czemu. a dzisiaj tez miala problem ze snem co 30minut sie budzika w końcu dalam jej butelke nie wiem czy dobrze :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×