Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Hej Mamusie :) Widzę, że tu ruch się zmniejszył :) my dziś byliśmy z Laurą na szczepieniu, mała waży już 5740g, wzrostu nie wiem bo u nas nie mierzą, jedynie mogę wiedzieć po ubraniach jakie nosi, a wiadomo jak to z tą rozmiarówką jest. Czasem 68cm jest mniejsze albo takie samo jak 62cm :) Mała rozwija się prawidłowo, dopytywałam o asymetrię i napięcia mięśni, ale wszystko jest ok. Mówiłam, że bardziej lubi spać z główką przechyloną na prawo, mamy to nadrabiać jedynie tym żeby podchodzić do niej z lewej strony, kłaść jakieś zabawki po lewej stronie czyli tak jak robimy. Poza tym wszystko ok, mamy niczego się nie doszukiwać :) Bo dokładnie dziewczyny tak jak piszecie o tych odchyleniach w kształcie "C" czy kiedyś nasze mamy na to tak patrzyły i latały po lekarzach?? Kasiu06 - mam nadzieje, że u Ciebie jakoś to się ułoży, ale co do śmiania się w sufit nie uważam tego, za coś nienormalnego :) Moja Mała też czasem uśmiecha się do kartonów, które są na szafie, na suficie jest lampa też się do niej śmieje czasem więc wydaje mi się, że takie zachowanie jest ok, tym bardziej, że do Was też się uśmiecha :) Moja jak się budzi w nocy czy nad ranem to też rzadko płacze, raczej budzi mnie jej wiercenie się w koszyczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiem ale chodzi o pusty sufit i się w to bardzo angażuje Pani powiedziała że co innego by było jak by do lampy albo zabawki :( Moja nie płacze nawet jak ma kupkę w pieluszce. I od urodzenia nigdy nie płakała jak się budziła. Najgorzej jak zrobi w nocy bo nie zapłacze nie wierci się i dopiero jak ja poczuje to ją przewinę... ehh To o czym piszę trzeba by było zobaczyć bo nie umiem dokładnie wam opisać w jaki sposób i kiedy jest z nią kontakt taki jaki powinien być. Za tydzień mam wizytę to się dowiem co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Kasiu mi tez sie wydaje ze z twoja jest wszystko ok:) moj tez nie placze jak ma kupe ale to moze dlatego ze nigdy dlugo z nia nie byl moj gada sobie do poduszek we wozku w budzie z tylu ma napis do ktorego sie usmiecha i gada czasami tez taki powazny jest i skupiony ze ciezko w nim smiech wywolac mysle ze dzieci jak ludzie chca troche ciszy i spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bird25
Kasia, ja myśle ze dobrze zareagowalas, ze ten kontakt z córeczka nie jest taki jak powinien być. Ale na szczęście nie jest tez tak bardzo źle, ważne ze reaguje na Was:) trzymam kciuki! Józka, super ze już po chorobie:) gorszy czas trzeba jakoś przeczekać... tez mam teraz dużo krzyku w domu bo już trzeci dzień mam kryzys laktacyjny i bardzo sie boje jak to sie skończy:/ Manolka- witamy:) dołącz do nas na fb, tam częściej jesteśmy i są posty na każdy temat. Doskonale Cie rozumiem. Moja córka zz nic w świecie nie chce butelki. Ani mm ani mojego:/ i zwłaszcza teraz, kiedy mam kryzys i oba sie nie najada, płacze przy piersi, nie mam jej jak dokarmic!! Masakra. Chciałabym żeby w końcu zalapała, próbowałam z 5 różnymi smoczksmi uspakajajacymi i nic z tego nie wyszło, wiec przypuszczam, ze zakupienie innej butelki tez niewiele zmieni...ale moze coś spróbuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tym pediatrom tez by sie czasem przydal pecjalista. dziecko interesuje swiatlo, kolor,*******ienia na scianie, cokolwiek. moj syn plakal tylko czasami jak sie porobil po pachy i juz mu bylo w tym zimno-a czesto bylo po prostu slychac jak robil stękal i stad wiedzialam że kupa.teraz nie ma czasu plakac ze kupa bo jest co innego ciekawszego do zrobienia:) Kasiu glowa do góry, sama widzisz ze jest postep i zmiany na lepsze, powolutku daj małej czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronkaM
Hej!! Dziewczyny czytam was bardzo długo troszkę pisałam z Wami przed porodem ale pozniej brak czasu i inne zajęcia pozwoliły na czytanie do snu;) Kasia - moja Majęczka tez nie płacze jak zrobi kupkę czy ma duzo siusiu po nocy w pampersie.. Mało płacze bo to rozsądna dziewczyna;) czasami nie łączy faktów ze trzeba spac bądź widzę ze chce spac a ja ja jeszcze chce wykąpać bądź nie ma chwili 'wyciszenia' jak mamy gości to głosy jakieś obce bądź ktoś jej przeszkadza w 'wyciszeniu' i zarazem zaśnieciu wtedy mamy płacz a tak raczej nam nie płacze no moze jak chce ja przetrzymac z jedzeniem ;) ale teraz częściej wmuszam niż chce przetrzymac ja;) ogólnie nie zapeszajac nic uważam ze mam aniolka śmieje sie gada i pozniej pada ze zmęczenia i spi jest cudowna jak każde dziecko :) mamy tylko od tygodnia problem z ulewaniem ale tak wierzga nogami ze uważam ze od tego bo raniutko jak sie przebudzi na jedzenie to daje butelkę i moment dalej pada spac zjada mi o 21 tak butelkę i 5:30-6 dopiero pobudka i az słyszę jak jej leci do brzuszka i daje jej więcej na pierwsza butle i spi tak mi do 8:30-9 gadamy sobie i o 10 druga butla i pogadamy sobie i padamy bądź spacer na którym spi ;) ahh.. Powiem Wam ze bycie mama to cos wspaniałego takie uczucie nie do opisania!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Cześć Dziewczyny! Ale nasza nam dziś dała czadu wieczorem. Masakra. Płacze strasznie. STRASZNIE. Nie wiem co robić. Jakby ją coś bolało. Ale to jest tylko wieczorami. I jak uda mi się ją uspokoić to jakby wszystko odchodziło i się pięknie uśmiecha. Sopelek25 i Kasia06 jesteście na fb? Wpiszcie dane swoje to umieścimy je w tabelce. Finezyjko - chyba Ty jesteś administratorem naszej grup na fb jak będziesz akceptowała kogoś do nas proś o wpisanie danych pod tabelką :) Mój m mówi, że musimy wybrać prezesa i skarbnika naszej grupy i wpłacać składki i za jakieś pare lat spotkać się jak to on powiedział "w Ciechocinku tam gdzie dom zdrojowy" :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Biedronka to szczesciara:) ja xcie pamietam:) szkoda ze moj tak nie spi jak o 5-6 sie budzi:) alke jak moj zasnie o 19 to chyba nie ma co sie dziwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekki
zorro jak czytam o takich problemach to boje sie ze mnei niedlugo tez to spotka L:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Motylek - nie martw się. Jestem pewna, że moja Halinka ma te płacze z jakiegoś powodu. Tylko jeszcze nie umiemy odczytać z jakiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Dziewczyny czytam was bardzo długo troszkę pisałam z Wami przed porodem ale pozniej brak czasu i inne zajęcia pozwoliły na czytanie do snu;) Kasia - moja Majęczka tez nie płacze jak zrobi kupkę czy ma duzo siusiu po nocy w pampersie.. Mało płacze bo to rozsądna dziewczyna;) czasami nie łączy faktów ze trzeba spac bądź widzę ze chce spac a ja ja jeszcze chce wykąpać bądź nie ma chwili 'wyciszenia' jak mamy gości to głosy jakieś obce bądź ktoś jej przeszkadza w 'wyciszeniu' i zarazem zaśnieciu wtedy mamy płacz a tak raczej nam nie płacze no moze jak chce ja przetrzymac z jedzeniem ;) ale teraz częściej wmuszam niż chce przetrzymac ja;) ogólnie nie zapeszajac nic uważam ze mam aniolka śmieje sie gada i pozniej pada ze zmęczenia i spi jest cudowna jak każde dziecko :) mamy tylko od tygodnia problem z ulewaniem ale tak wierzga nogami ze uważam ze od tego bo raniutko jak sie przebudzi na jedzenie to daje butelkę i moment dalej pada spac zjada mi o 21 tak butelkę i 5:30-6 dopiero pobudka i az słyszę jak jej leci do brzuszka i daje jej więcej na pierwsza butle i spi tak mi do 8:30-9 gadamy sobie i o 10 druga butla i pogadamy sobie i padamy bądź spacer na którym spi ;) ahh.. Powiem Wam ze bycie mama to cos wspaniałego takie uczucie nie do opisania!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj jakiś miałam problem z wysłaniem;) dziewczyny jak wam idzie wasza pociecha wcześniej spac spróbujcie nakarmić na śpiocha raz drugi trzeci i bedzie wam lżej;) nie wiem czemu tak szybko mi przesypiac zaczela ale ja sie cieszę z tego faktu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wlasnie czytam o problemach to ja nie wiem czy ja jestem zaczarowana swoją pociecha czy na serio mam aniolka.. Oczywiscie pcha rączki do buzi gada duzo i jak ja to mowie 'kłóci' sie ze sloniem nowa przywieszka do bujaka awantura czasami z nim jest ze uuuu wtedy odwieszAm i cisza szuka innego obiektu do rozmów;) hehe a czy wasze dzieciaczki maja takie donośne głosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bird ja dostałam od gin jak byłam w ciazy smoczek z firmy mam był od 0-2 dostalAm w szpitalu z aventu i lovi wypływała tylko ten od gin myslalam wtedy dziwne smok jak smok ale jak sama próbowałam wziąć nie mogłam pociumkac po 2mc musiałam kupic taki do 6mc kupiłam 3 rożne z różnymi ksztaltami wypluwala!! Juz mowie nie wiem o co chodzi po tygodniu szliśmy do koleżanki na kawe.. Wejdę do apteki i kupie smoczek z mam koleżanka wyparzyla chciała smoka i jak ręka odjął zmiana bez problemu!! A w aptece mowil mi pan ze to bardzo dobry wybór bo jest cienki i jest jakiś tam inny niż te inne tamte dzieci wypływają bo im niby jest nie wygodnie w buzi ja sie nie znam ale jak nieraz jej zabieram smoka i jej pokazuje ze tez mam to w ciumkaniu jest taki inny lepszy dopasowany a tamte odrazu same chciały wyskakiwac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże mam nadzieje ze mojej małej sie nie przestawi w główce bo ja juz tak sie przyzwyczaiłam do jej godzin do wstawiania ze sama sie budze rumianek sobie zrobie pobuszuje w necie i se budzi butelka i idziemy razem dalej spac;) chętnie dołączę do waszej grupy na fb ale nie pamietam jak sie nazywala:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiu 06.dzieci autystyczne bardzo czesto maja problemy z kupa.moj akurat tego nie mial.zawsze wyproznial sie bez problemu .biegunek nie mial.sluzu tez nie bylo w kupie. Kup moze probiotyk multilac baby.i podawaj do mleka raz dziennie. U mojego to byl typowy regres.jako male dziecko rozwijal sie prawidlowo.dopiero ok.2rz zatracil nabyte umiejetnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Bo przeważnie autyzm uwidacznia się po drugim roku życia lub pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BiedronkaM
A według was jak często dziecko powinno robic kupke? A jakie Wasze pociechy maja taka bardziej zbitą juz czy luźniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sopelek 25
Niema mnie na fb,chciałabym ale mam jakieś opory dlatego że piszemy tu o różnych osobistych sprawach,intymnych nawet łóżkowych i boję się trochę żeby ktoś ze znajomych takich rzeczy nie czytał.Tak jak jestem anonimowa to czuję się swobodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Biedronka mój robi codziennie albo co drugi dzień takie luźne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Ok Sopelek25. Choc wydaje mi się że to co piszemy na fb nie jest widoczne dla nikogo innego niż "członkowie" naszej grupy - bo to grupa zamknięta. My dziś bylismy na usg brzuszka i wszystko ok. Pani nic niepokojącego z wątrobą nie widziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu1983
hej dziewczyny....kurcze temat na kafe troche umiera na rzecz fb...:( u nas dzis koszmarny spacer - wiatr glowe mi urywal slonce bystre parasolka lapala wiatr i sie wyginala musialam Milenke zaslonic oslona od wozka i pieluszka od slonca - wynik tego taki ze bylo jej goraco i caly czas marudzila ...a mnie teraz glowa boli od wiatru...eh jak jutro bedzie tak wiac to nigdzie nie ide:( Kasiu - Milenka nie placze jak sie budzi i tez gada do sufitu pustego :) a jest towazyskim dzieckiem nienawidzi byc sama co jest uciazliwe bo musze ja targac z pokoju do pokoju jak cos robie...kurcze nie ma reguly sa rozne temperamenty moja to kupki robi nieregularnie ale jak juz robi to takie normalne chyba kolor musztardy taka ciastolina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agu mój też taki towarzyski,sam nie potrafi a raczej nie chce się zabawić.Może któraś z dziewczyn wie jak to jest z tym facebookiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedronko nie prawda ze autyzm objawia sie w takim czasie jak napisalas.sa dzieci ktore rodza sie juz autystyczne.znam duzo dzieci ktore mialy regres ok.18mies a znam i takie ktore odbiegaly od normy zaraz po 1rz. Fakt jest jeden.nie powinno sie wystawiac na papierze diagnozg autyzm przed 3rz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
To gościu chyba do mnie miało być? Może masz rację. Ja nie jestem w tym temacie tak obeznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sopelku - nasza grupa jest zamknięta i nikt poza jej członkami nie widzi postów ani zdjęć, które tam dodajemy :) Zorrro - hehe Twój mąż to ma racje z tym skarbnikiem i prezesem :D heh Motywatora do ćwiczeń już mamy :D - MP88 ;) Laura szczepienie zniosła super, cieszę się, że nic jej nie dolegało, spała w nocy normalnie - jak zwykle miała dwie pobudki, w ciągu dnia też zachowywała się ok :) Teraz już śpiocha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki mam pytanie czy Wy też macie problem z włosami ?wypadają mi w strasznych ilościach:/ ponoć to się zdarza po 3 miesiącach po porodzie ale jest masakra:/ kasia06 a może to jakiś wirus?u nas od 2tyg problem z kupą.Często ok 4-5 razy dziennie czasem zielonkawa i czasem ze śluzem. Je nan pro 1.babka powiedziała że to niemożliwe żeby na mleko taka reakcja jak tolerował wcześniej i nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sopelku chciałam wyczytać rozmowy i niestety nie dało sie wiec osoby ktore tAm sa w grupie tylko mogą to czytać co pisZa fotki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×