Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Ja ostatnio miałam stresa obudziłam się rano i byłam strasznie spuchnieta przy uszach wygladałam jak dobrze najedzony chomik :) przestraszylam się ze to świnka ale moja mama twierdzi że jako dziecko chorowałam lekarz stwierdził że to może być silna reaakcja alergiczna ale następnego dnia wygladalam jak wojciech Mann więc z przerażeniem pobiegłam do labolatorium na badania krwi i oczywiście do gina na usg posłuchać serduszka , miałam bardzo źle wyniki krwi wskazujące na ostry stan zapalny w organizmie skierowali mnie do szpitala na oddział chorób zakaźnych ( trochę kiepsko bo tam to dopiero można chorubsko złapać) ale.naszczescie mnie wypuścili dzisiaj mam wyniki prawidłowe a na wyniki na świnie muszę jeszcze poczekać tydzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziana mam nadzieję, że wyniki będą w porządku. A opuchlizna już zeszła? I czemu tak długo na wyniki trzeba czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opuchlizna mi zeszła po 3 dniach na wyniki czeka się tak długo bo muszę czekać na przeciwciała czy się wykształciły są dwa.rodzaje igg i igm jedne świadczą o przebytej już infekcji i nabytej odp***ości a jeśli aktywne są oba panele to znaczy że infekcja jest.w trakcie lub niedawno była ale niepamietam, które to ktore. Dodatkowo jest to bardzo rzadkie badanie bo świnka to bardzo rzadka choroba od kiedy są szczepienie i czeka się ok 3 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Czesc dziewczyny, ja tez tu zaglam codziennie, ale na fb jakos jest wygodniej i szybciej. Witam wszystkie nowe mamusie :) U mnie juz 19 tydzien i jeszcze nie znam plci dziecka :) 5 listopada ide do lekarza i mam nadzieje, ze sie dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziana to można 2 razy na świnkę zachorować? Myślę, że jak opuchlizna tak szybko zeszła to to nie to. Też miałam świnkę, ale nie pamiętam dokładnie ile się ta opuchlizna utrzymywała. Ale chyba dłużej, bo pamiętam, że zachorowałam przed świętami Bożego Narodzenia a jeszcze w sylwestra opuchlizna była. Mirabell ja na 12 mam USG połówkowe - nie wiem czy to trochę nie za szybko będę wtedy w 18 tyg 4 d, ale tak moja ginekolog powiedziała więc się zastosowałam. Też mam nadzieję, że już potwierdzi mi to co powiedział wcześniej ;) A 14 wizyta u gin. Jeszcze tyyyle dni - mam nadzieję, że wszystko ok jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podwyższone igm swiadczy o aktualnym stanie zapanym natomiast przeciwciała igg o przebytym stanie zapalnym bądź szczepieniu. Jeśli sa dwa dodatnie to trzeba powtórzyć badania. Jeśli igm zmalalo a igg wzrosło przynajmniej kilkukrotnie swiadczy to o przebytej niedawno chorobie. Jeśli igm jest ujemne a igg dodatnie oznacza to ze przeciwciała wytworzyly się w wyniku przebytej choroby lub szczepienia i nie jesteś chora, natomiast jeśli oba sa ujemne oznacza to ze nigdy nie było kontaktu z wirusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niektóre labolatoria robia wyniki tego samego dnia i nie trzeba czekac i się denerwować. Natomiast wyniki można powtarzac dopiero po 3 tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, ja was codziennie czytam, ale raczej nie pisze bo u mnie sie nic ciekawego nie dzieje. Na wszystkie pytania odpowiadacie mi wcześniej niż bym chciała zapytać ;-) U mnie zaczął się właśnie 18 tydz, czuje coś jakby malutkie zwierzątko w brzuchu ale nie potrafię zlokalizować w której części brzucha. Jutro idę do lekarza, może powie mi coś na temat płci. Chciałabym dziewczynkę, ale podświadomie czuję, ze to będzie chłopiec. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) dzisiaj mam wizytę u gin. i jak zwykle się stresuje :P pewnie znowu przez ten stres będę miała podwyższone ciśnienie, jak mierze w domu to wszystko w normie :] Prawie 16t więc może dowiem się czy chłopczyk czy dziewczynka :) ehhh żeby tylko wszystko w porządku było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veea
witam Was popołudniowo:) u mnie wszystko w porządku, chociaż dziś ciśnienie chyba jest strasznie niskie i chwilkę drzemałam. ja jeszcze ruchów nie czuję takich wyraźnych, od 2 tygodni co jakiś czas takie delikatne pukanie,ale myślę że to jeszcze wcześnie i muszę poczekać tym bardziej że to moja pierwsza ciąża,a do szczupłych nie należę:D co dziwne, mimo, od początku ciąży przytyłam tylko 1-1,5 kg:)mimo że mało czego sobie odmawiam i uwielbiam słodycze:P poza tym nudzę się jak mops, ponieważ jestem na L4 od czasu wyjścia ze szpitala i mimo że jest ładna pogoda nadal boję się wychodzić sama my tez pobraliśmy się w czerwcu br. i udało nam się z maluszkiem w 1-szym cyklu starań:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My także nie znamy jeszcze płci i pewnie dopiero za kilka tyg się dowiem kogo nosze w brzuchu. Co do wagi to puki co u mnie nie jest tragicznie bo dzisiaj sie wazyłam i waże nawet kilka dkg niż na samym początku ciąży :) ale i tak nie liczę na to że mało przytyję bo w poprzedniej ciąży było +21kg :(. Ja wizytę kontrolną mam za tydzień ale nie wiem czy zrobi usg bo to na nfz. Wczoraj cały dzień brzuch mnie bolał i bałam się że znowu coś nie tak ale na szczęście przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja właśnie wróciłam z nieudanych zakupów. Szukałam kurtki, ale niestety nic nie znalazłam tzn znalazłam jedną w sklepie z ubraniami ciążowymi ale niestety była dużo za duża ;( szkoda bo naprawdę mi się spodobała. Momika2013 to ja jestem tuż za Tobą - ciekawe kiedy ja poczuję moją kruszynkę? :) Dorcia jak po wizycie? Wiadomo już czy synuś czy coreczka? Veea jaki zbieg okoliczności z tym ślubem i resztą ;) to który to tydzień i na kiedy termin porodu? Neli8 ja już przytyłam ok 3,5 kg ;( aż się boję co będzie pod koniec a do wysokich nie należe więc będę taka kulka ;P co do bóli to mnie też czasem coś zaboli, zakłuje ale to chyba normalne? Ja do tej pory biorę luteinę, bo mnie na początku często bolał brzuch. Ostatnio próbowaliśmy najpierw zmniejszyć dawkę a potem odstawić, ale brzuch zaczął spowrotem boleć no więc biorę dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aldonka- u mnie jest ciąża zagrożona,tydzień temu wyszłam ze szpitala dlatego tak trochę panikuje bo mam dużego krwiaka tuż przy łożysku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli - no to nie dziwię się, że panikujesz tym bardziej jak masz takie problemy. Mam nadzieję, że krwiak się wchłonie i więcej żaden się już nie pojawi. A mnie tak rozbolała głowa, że nawet nie mam siły wstać naszykować kolacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na pierwszym usg w 5 tygodniu miałam podejrzenie krwiakow nawet brałam dupostan czy jakoś tak ale teraz jest wszystko ok. odebrałam dziś wyniki jednak to nie była świnka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się- nagle zaczęła się ze mnie lać krew strumieniem i za dwa dni już miałam krwiaka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziana - cieszę się, że wyniki w porządku. Czyli co? Pewnie to jakaś alergia? Neli - a co Ci lekarze mówili przy wypisie ze szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszkę późno odpisuje ale jeździłam po mieście po badaniu :) z maluszkiem wszystko w jak najlepszym porządku, rośnie zdrowo ma 15cm waży 135g :) lekarz stwierdził że szczęśliwy ponieważ na badaniu był strasznie rozbrykany, (a raczej rozbrykana) na 80% DZIEWCZYNKA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aldonka-slub mielismy 15 czerwca, jutro zaczynam 19 tydzien, a termin ma na 2 kwietnia wg om a na 3.04 wg usg robionego w 13 tygodniu:) neli-glowa do góry-ja trafilam do szpitala z krwotokiem w 11 tygodniu i wlasciwiwe nikt nie dawal szans mojemu dziecku, lezalam najpierw na ginekologii operacyjnej na czczo bo prognozowali zabieg, a potem dopiero na patologii. wypisano mnie z poronieniem zagrazajacym na lekach , potem mialam jeszcze 2 krwawienia ktore juz nie wymagaly szpitala bo jak mi powiedzieli an ostrym dyzurze - co ma byc to bedzie bo to bardzo wczesna ciaza... ale mimo to moj maluszek rowija sie prawidlowo i dał rade!!!!BOHATER!!! do tej pory nie wiedza co bylo tego przyczyna, prawodopodobne jest tez ze mialam blizniaki,...jak rowniez kwiak lub za nisko osadzona komsowka przy szyjce macicy. duzo odpoczywaj nie dzwigaj i sie nie denerwuj krwiaki sa bardzo czest ei albo sie wchlaniaja albo oczyszczaja , najwazniejsze zeby nie bylo zywego krwawienia.kazdy dzien to plus, ciąża jest silniejsza i dzidzius mocniejszy trzymam kciuki! miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veea
to powyzej to moj post-jaka ze mnie gapa:))) - veea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aldonko-przy wypisie powiedzieli że czeka mnie kilka tyg leżenia żeby krwiak się wchłoną i tak leże już 2tyg więc mam kawałek drogi za sobą choć przyznam ze takie nic nie robienie też jest fajne :) nie musze gotować, sprzątać, myc garów, tesciowa zabiera małego na dwór żeby się dotlenił a ja leże i się bycze Veea- o kurcze, ja właśnie trafiłam do szpitala ze skierowaniem poronienie zagrażające ale jak na przyjęciu zrobiła mi usg i powiedziała że dziecko żyje to już na szczęście nikt nie mówił że jeszcze jest ryzyko poronienia, przynajmniej nie w mojej obecności... U mnie prawdopodobnie pękło naczynko w macicy bo wcześniej nie miałam krwiaka. Ja też uważam moje dzieciątko za silne bo od samego początku miałam plamienia i zagrożoną ciąże przez moją głupotę bo z przedźwigania a poźniej plamienia wracały jak bumerang ale one były skąpe i brązowe więc nie było takiego strachu. Dodam jeszcze że moja ciąża jest młodsza niż wskazuje na to OM i na pierwszej wizycie lekarz mnie nastraszył że prawdopodobnie przestała się rozwijać bo pecherzyk był za mały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veea
neli u mnie serduszko maluszka bilo caly czas, na kazdym usg bylo wszystko ok, tylko skad te problemy? teraz to juz niewazne, minely prawie 2 mies, i wszystko jest w porzadku,wierze i trzymam kciuki ze u Ciebie tez!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×