Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

veea - to ja miałam 22 czerwca ślub, w piątek zaczynam 18 tydzień i termin mam na 9.04. to tydzień różnicy między nami ;) Dorcia436 - gratuluję dziewczynki :) mi też lekarz powiedział, że na 80% dziewczynka. Zobaczymy co powie 12.11 na USG ;) Neli8 - leniuchuj póki możesz ;) ja też nie mogę narzekać. Jestem na L4 dzieci jeszcze nie mam, więc tylko w domu troszkę porobię i też leniuchuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiucha2013
Dorcia który jesteś tydzień? Witam nowe mamuśki, dawno nie pisałam tu u Was:) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiucha2013
Doczytałam, że 16tc:) kurcze to spora ta Twoja dziewczynka 15cm:) ja liczyłam, że jak pójdę na koniec 17t to będzie mieć 12-13 może:) zaskoczyłaś mnie przyznam:) gratuluje dziewuszki:) ja za 6 dni może się też dowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
WITAM Fajnie dla mam ktore juz wiedza co bedzie :)Ja tak jak ty Aldonka mam usg połowkowe na 12.11 juz odliczam dni :) tak bym chciała wiedziec co bedzie mam juz ochote cos kupic dla dzidzi ale jeszcze sie wstrzymam bo nie wiem jakie kolorki :) hihiihi :p dla chłopca mam wszystko bo po synku wiec kupie tylko kosmetyki pieluszki i takie tam drobiazgi ale dla dziewczynki musze troszke kupic :) A jej jescze wozek musze wymyc po synku a tak sie zabieram di jego mycia od poczatku ciazy :) Neli-wypoczywaj jak najwiecej ja tez miałam zagrozona ciaze na poczatku ale nie miałam pomocy od tesciowej ani mamy zadna nawet nie przyjechała mi pomuc w codziennych obowiazkach a i jeszcze synem moim sie zajac tylko dzwoniły i sie pytały czy wszystko ok i zebym wypoczywała ale czy da sie wypoczywac przy 3,5 letnim dziecku i jeszcze posprzatac i obiad ugotowac !!! Aj szkoda pisac ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak 16t :) też byłam w szoku jak lekarz powiedział że 15cm bo jeszcze 3tygodnie temu na genetycznych dzidzia miała 6 cm a tu szok :) do tego dostałam zdjęcie na którym jest napisane 15cm, wiec sie nie przesłyszałam :D Waga też wydawała mi się za duza, ale juz wiem dlaczego przytyłam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiucha2013
No to pięknie rośnie jak na drożdżach:) ciekawe ile mój szkrab ma:) ostatnio był większy niż powinien więc teraz też liczę na więcej;) hih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny chciałam się pochwalić. Byłam dziś u gina, wszystko w jak najleppszym porządku, dzidzia urosła ma 230g, ja też o 3 kg od ostatniego ważenia. Poznałam płeć i najprawdopodobniej będzie dziewczynka :-):-):-) W połowie listopada mam się zapisać na usg połówkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy tu ostatnio wysyp dziewczynek :D LILA111 - a Ty w którym tygodniu idziesz na połówkowe? Też mam nadzieję, że się dowiem na 100 %, ale gdzieś ostatnio przeczytałam, że jakiejś dziewczynie mówili cały czas, że dziewczynka a w 35 tyg się okazało, że jednak chłopak ;) Moje maleństwo miało w 12 tyg i 4 dniu miało 6,5 cm potem na wizycie u gin już nie mierzyła, więc jestem ciekawa ile urosła po 1,5 miesiąca :) Też już się nie mogę doczekać tej wizyty no i jakichś ruchów!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a usg macie robione już przez brzuch ? i mam pytanie czy któraś z Was miała robioną laserową korektę wzroku ? bo ja miałam 5 lat temu i lekarka która wykonywała zbieg powiedziała że jak będe w ciąży to może to być wskazanie do cesarskiego cięcia, znacie moze takie przypadki ? jutro mam wizytę u gina i u okulisty to wypytm ale jestem ciekawa Waszych doświadczeń Dorcia436 może Twoja dzidzia ma 15 cm razem z nożkami ? to by sie zgadzało bo w 3 tygodnie 9 cm to strasznie dużo no ale może to wyjątkowa dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
Aldonka zaczełam 18 tydz wiec na połowkowym bedzie 19 tydz z hakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LILA111 - to ja będę wtedy w 18 tyg i 4 dniu tak mi gin kazała się umówić. Bałam się, że to trochę wcześnie ale w sumie polówkowe robią od 18-22 tyg więc chyba ok. Madziana - ja przez brzuch miałam robione prenatalne w 12 tyg a u mojej gin jeszcze mam dopochwowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:-) Jestem tu nowa, choc zanim udalo sie zajsc w ciaze to czytalam tu wszystkie mozliwe tematy o objawach itp;-) Mam PCOS, niedoczynnosc tarczycy, dwa lata temu pekl mi jajnik i wyladowalam na stole operacyjnym. na szczescie trafilam wkoncu na genialnego lekarza i sie udalo termin mam na 15 kwietnia 2014:-) Pozdrawiam wszystkich;) i mam nadzieje, ze nie raz odpiszecie jakbym miala jakies pytania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziana_83 szybko Ci sie udalo zajsc w ciaze. przy PCO? i jak czesto masz robione usg? Bo ja sie ciagle obawiam, ze cos bedzie nie tak i caly czas bym chciala latac na usg:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie w pierwszym cyklu starań z monitoringiem cyklu czyli chyba szybko :) wcześniej niezabezpieczalismy się ale bez parcia na ciążę usg mam robione przy każdej wizycie :) ostatnio miałam tylko takie 2 minutowe żeby tylko serduszka posłuchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Ale duzo nowych przyszłych mamuś, super :) Ja nie pisałam kilka dni, bo byłam zawalona pracą, ale od przyszłego tygodnia idę już na zwolnienie więc mam nadzieję pojawić się częściej. Gratuluję tym, które poznały płeć :) Ja za każdym razem słyszę tylko, że między nóżkami nic nie widać. Nie nastawiam się więc i poczekam grzecznie do 30.11 na połówkowe. Mój Maluch też jest większy niż z OM. Ostatnio (w sobotę) to był mój 15t5d, a Dzidzia z pomiarów miała już 17t1d :) Czuję czasem delikatne kopniaczki ale nieregularne. Czekam na te codzienne upewniające, że wszystko jest w porządku. Veea, współczuję przeżyć z początku ciąży... Dobrze, że maleństwo silne i nie dało się przeciwnościom :) Walabia, a Ty gdzie znów zniknęłaś? Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nowe dziewczyny! Wpiszcie się do tabelki (zdaje się, że była na 111 stronie), żebyśmy wiedziały na jakim etapie jesteśmy. Eipril, dziękuję za pamięć:) U mnie w porządku, oprócz tego, że mam strasznie dużo pracy:( ale pocieszam się, że potem może za nią zatęsknię jak będę siedziała w domku. Nie pamiętam czy chwaliłam się Wam, że kupiliśmy z mężem łóżeczko i przewijak. Postanowiliśmy postawić na lepsze jakościowo rzeczy, ale używane, naprawdę da się kupić za śmieszne pieniądze super rzeczy na allegro. Łóżeczko obserwowałam już od dawna, cena spadała a chętnych nie było, w końcu kupiliśmy je za 200zł, jest piękne, drewniane, z szufladą pod spodem na kocyki, 3 poziomy wysokości, wyjmowane szczebelki dla starszego dziecka. No i w ogóle nie wygląda na używane. Póki co jestem na etapie śledzenia informacji o wózkach - to jest trudna sprawa, bo my mieszkamy na II piętrze bez windy i musimy kupić coś, co będę w stanie sama znosić. Może macie jakieś doświadczenia z lekkimi wózkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walbia- ja też kupiłam używane łóżeczko na allegro, dokładnie takie jak piszesz. U mnie dodatkowo był materac dwustronny, pościel i poszewki i zapłaciłam 250zł za wszystko więc też byłam zadowolona :). Ja kupowałam 1,5roku temu dla synka. Co do wózka to z lekkich znam tylko spacerówki :p Wczoraj i dzisiaj plamie na brązowo, wyczytałam w internecie że przy krwiaku to dobry znak ale i tak wole pojechać i sie upewnić czy wszystko w porządku, o ile uda mi się dostać do jakiegoś lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
neli-to krwiak sie oczyszcza. u mnie trwalo to okolo 3 tyg,potem kolor bedzie coraz bledszy, kremowy , zolty az zniknie calkowicie. to jest stara krew ktora macica usuwa.moim zdaniem dobry znak!:) mam nadzieje ze lekarz to potwierdzi, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veea
jejku! to znowu ja powyzej-veea-musze sie w koncu zalogowac:P gratuluje dziewczynom, ktore juz znaja plec-ja na genet. w 12 tyg. tak sie skupilam czy z maluszkiem ok, ze nawet zapomnialam zapytac:( fajnie,ze okazyjnie kupilyscie juz czesc wyprawki dla maluszkow, ja dopiero niesmialo przegladam allegro, bo wczesniej z nerwow balam sie na cokolwiek zerkac zeby nie zapeszyc, nie za wczesnie, itd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale przyjemnie jest wejśc na forum i zobaczyć, że ono żyje. Witam serdecznie nowe mamusie i bardzo się cieszę, że do nas dołączyłyście, bo wiało tu ostatnio pustką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
veea, nie warto wierzyć w przesądy i wielkie zakupy zostawiać na sam koniec ciąży - nie dość, że nie będziemy miały zbytnio siły, to teraz robienie zakupów bez pośpiechu i przymusu jest bardzo korzystne. W dodatku unika się mega wydatku na raz - my wolimy wydawać pieniądze na raty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaartaa24
Cześć Dziewczyny. Mam pytanie. Czy w dniach kiedy teoretycznie powinnyście mieć okres pojawiają się u was bóle na dole brzucha? lekkie skurcze macicy? Bo ja miałam tak wczoraj i się przestraszyłam. Dzisiaj jest okej nic nie boli normalnie.. i zastanawiam się czy wszystko w porządku czy lepiej dzwonić do gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, ja już dawno pytałam swojego lekarza o takie skurcze i powiedział, że wszystko, co przypomina bóle miesiączkowe w okresie ciąży jest normalne. Jeśli pojawi się przy tym plamienie lub krwawienie, to trzeba udać się do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veea- dzięki za info :) szkoda że w szpitalu nic mi o tym nie powiedzieli a ty babo siedz i sie zastanawiaj czy to że leci to źle czy dobrze...Umówiłam sie do nowego lekarza na 15.20,ciekawa jestem jakiej wielkości jest teraz krwiak a przede wszystkim co słychać u dzidziusia :) Mój lekarz nie jest zbyt wylewny i dziś zobaczę jak to jest u innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaartaa24 na twoim miejscu skontaktowałabym się z lekarzem. Ja od niedzieli mam bóle w dole krzyża i gin kazała mi brać no spę i magne B6. Chociaż muszę się przyznać, że zaczyna mnie to coraz bardziej niepokoić, bo nic nie przechodzi. A tak z innej beczki to co będziecie robić z ubrankami dla dzieciaczka. Ja z początku myślałam, że trochę kupię nowych, a trochę używanych, ale jak wczoraj poszłam na rekonesans do komisu dziecięcego i zobaczyłam w jakim złym są stanie to całkowicie zwątpiłam w ten pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wam, wlasnie tak was podczytuje i widze ze piszecie o nieszczesnych bolach brzucha. Ja od wczoraj wieczora z przerwami odczuwam bole jakby miesiaczkowe, bola mnie troche nogi i troche kregoslup. Wzielam od wczoraj 2 nospy. Pytalam tydzien temu na wizycie o bole, lekarka powiedziala, ze beda dalej mi towarzyszyc te bole, jednak boje sie :( was tez boli? Ja juz mam 20 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veea
Neli ciesze sie ze Cie troszke uspokoilam, ja lezalam z dziewczynami an sali ktore mialy typowe krwiaki-nie tak jak ja, nie wiadomo z czego:)-i nasluchalam sie od poloznej jak to powinno wygladac, bo na kazdym porannym obchodzie i potem przy wypisie pytalam czego moge sie spodziewac.mam nadzieje ze u Ciebie uspokoi sie to tak jak u mnie.wazne tylko zeby nie bylo koloru zywej krwi-wtedy od razu do lekarza! AguniaGR - mnie tez pobolewa w posladkach:) plus nawet boki ud, ale to podobno od kregoslupa, mnie lekarz zalecil nospe doraznie lub nawet paracetamol, ale nospe wzielam tylko raz bo az tak mnie nie boli, nie chce faszerowac malucha chemią ide cos zjesc, tylko na co ja mam ochote? rany, chyba rosół...skąd go wziąć tak od razu:D walabia-masz racje jak najbardziej, ale przeszlam tyle nerwow we wrzesniu ze sie balam cieszyc czymkolwiek wtedy...teraz jest juz lepiej, duzo lepiej:) życzę Wam takiego pięknego słoneczka na cały weekend jak ja mam tu za oknem u siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×