Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

hej dziewczyny ;) madziana ja robie identycznie jak zorrooo, karmie jedna piersią to wkladka na drugiej, później zmieniam, już raczej się uspokoil ten nawal mój ;) Moja myszkla wlasnie się bawi w leżaczku spirala biedronka taka pluszowa zawiszam jej to na pałąku i uwierzcie mi jest zachwycona, lapie raczkami, bo skrzydla szeleszczą oczy jak sowa i tak się patrzy czasem rozmawia nawet z ta biedronką ;D a ja się ciesze jak male dziecko ze tak fajnie się rozwija ten mój szkrab ;) Mamaolcia to ladnie się urzadzilas z tym palcem ;/ wspolczuje. Mp będziesz dawla drugie imie na chrzcinach?? ;) nie wiem czy pisalas ale chyba nie ;P to już jutro pewnie dużo pracy, pamiętam jak to u nas było, bieganina, oby wam się pogoda udala ;) My wczoraj bylysmy na bioderkach druga wizyta, niby wszystko ok, ale Pani dr powiedziała ze jeszcz ejakis chrząstek nie widać ale ze mało u których 3 miesięcznych dzieci widać wiec się nie martwic i mamy kolejna wizyte 10 lipca :) a i pieluszke mowila żeby na noc zakładać ;P i w atkie chłodniejsze dni jak dziś tez ... Dzis spróbujemy się dostać do alergologa bez zapisu ale może się uda gdyż doktor będzie dopiero we wrześniu a zależy mi żeby zobaczyla Majkę może się uda. Pogode mamy paskudna choć dobrze odpocząć po tych upałach, tyle ze na spacer nie bardzo jest jak wyjść. Szczepienie drugie we wtorek , i już sama nie wiem czy nie zaszczepię tą platna, szkoda mi jej a tu kolejne 3 wkucia widze :/ orientujecie się czy jak najpierw szczepilam ta zwykla podstawową mogę teraz to zmienić na 5w1??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
helenka Hej, u nas nie dlugo drugie szczepienie i tego boje sie bardziej niz tego w 6 tyg. Brid czesto slysze ze drugie dziecko jest przeciwienstwem pierwszego i u Ciebie sie to sprawdzilo czytam was czasami, ale na pisanie czasu brak. U nas kolki minely cale szczescie, ale co sie wycierpielismy to nasze. Myslalam ze odejda po 3msc a jednak nastapilo to przed. Cezary tez juz mniej dokucza, na wszystko jest jednak czas potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józka - jeżeli szczepiłaś podstawowymi to spokojnie możesz zmienić na tą 5 w 1, w drugą stronę już by tak zrobić się nie dało. Ja noszę wkładki po obu stronach, bo czasami zdarzy się tak, że między karmieniami czuję, że chwilę wycieka mi mleko. A co do karmienia, to faktycznie jak karmię jedną piersią to z drugiej wycieka mi pokarm, ale też tylko chwilkę. Wiecie co, miałam jakiś dziwny ten wczorajszy wieczór i tą noc. Mała zawsze długo wisiała mi na piersi (ok 30-40min), a od wczoraj wieczora pije max (15-20min) z tym, że częściej mi się wybudzała. Nie wiem co jest grane :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Z moją tez co się dziwnego dzieje ,zaczyna sie inaczej zachowywać wczoraj po raz pierwszy miała problem z zaśnięciem ,strasznie sie darła,musialam ja na rękach bujać i w końcu usnęła ma dłuższe aktywności i nie spi z 5 godzin pod rząd,a jeśli chodzi o jedzenie to zawsze wisiała przy cycu kolo godziny a teraz to moze max 25minut moze to ta pogoda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka haneczka a mi się wydaje ze to calkiem normalne ;)) dzieci rosna, wyksztalca się układ pokarmowy, lepiej idzie im ssanie piersi bo się już nauczyly fajnie, i szybciej się najadają :) przynajmniej moja Maja tak ma :) teraz wystarcza jej jedna piers a na pocztaku tez jadla po 40 min, teraz nasze karmienie trwa 5-10 min ;) dluzej tresc pokarmowa w brzuszku zalega tez, i wnioskuje ze stad tez zmniejszona ilość kupek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Dziewczyny, normalnie muszę się pochwalić :))) Mój synek dzisiaj po raz pierwszy przespał CAŁĄ NOC! Położyliśmy go po kapieli ok. 21 i spał do 6:45. Co prawda obudził się ze strasznym płaczem ( pewnie żołądek zaczął mu przysychać :P i jak go wzięłam do karmienia, szybko, bez przebierania żeby tylko się prędko najadł to okazało się, że pampersa mial pełnego i na boczku zaczęlo mu wyciekać, więc mam co prania piżamkę i pajacyka), ale zawsze to CAŁA NOC :) Ciekawe czy to się utrzyma czy jutro już mu przejdzie. Normalnie budził się raz w nocy ok.3, ale nie pamietam kiedy ciągiem spałam tyle godzin :) Pobawiłam się z nim prawie 3 godzinki i teraz znowu sobie kima, więc ja ogarniam dom i potem lecimy na zakupy na weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Pytałyście o szczepienia. Krzysiu miał pierwsze szczepienie w środę, wersją 5w1 (my płaciliśmy 198zł) i nic mu nie jest, ani nie zrobił się marudny, ani nie gorączkuje więc bardzo się cieszę. Kolejne szczepienie za 6 tygodni i wtedy damy mu tez pneumokoki, a potem meningokoki. Z rotawirusa zrezygnowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiia06
Jak tak czytam to mam wrażenie, że moja mała to straszny śpioch podług waszych dzieci. Noce zawsze całe przesypia, że muszę ją na jedzonko budzić lub przez sen dawać a w dzień też śpi dużo. Zje pogada pośmieje się i idzie spać. Po południu jak zaśnie to i 4h śpi na raz. Ja jak byłam mała to cały czas się darłam i kolki miałam. Nie wiem chyba ma po tacie charakter... Na kolki lekarka mówiła mi o jakiejś rureczce do odgazowywania niemowląt. Nawet nie wiedziałam że coś takiego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki mam pytanie dziecko którejś z Was tak jak moje też miało zapalenie płuc.Czy funkcjonujecie już normalnie tzn? chodzicie tam gdzie przebywają inni ludzie np sklep? czy Wam coś pediatra mówił żeby jakoś specjalnie uważać na dziecko po szczepieniu?ja z tego wszystkiego zapomniałam się zapytać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka;-) Mój dziś pierwszy raz od paru tygodni znowu 3 pobudki w nocy..eh..zamiast coraz mniej to coraz więcej..mam nadzieję, że to tylko jednorazowy wybryk..a dziś też prawie cały dzień śpi.. My na szczepienie idziemy we wtorek i też będziemy brać 5w1 a tych dodatkowych to chyba nie..na razie póki co.. Wiktorowianka mój Milanek miał zapalenie płuc, ja chodziłam z nim po sklepach..byłam w galerii jak sobie buty kupowałam i ogólnie z nim wszędzie chodzę bo tak to bym nic w domu nie miała.. Na szczepieniu jeszcze nie był..a nie pamiętam też żeby lekarz coś mówił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Wiktorowianka, mój też miał zapalenie płuc. Do sklepu chodzę z nim od baaaaardzo dawna, a zaczęliśmy jakis tydzień po wyjściu ze szpitala, czyli w ok 3. tygodniu życia. Do teraz nic go nie bierze, a ja też jakos bardzo nie szaleję z ciuchami, a czapkę zakładam tylko jak mocno wieje, a tak to daruję sobie. Żadnego katarku, ani nic innego nie miał. Na szczepieniu też lekarz nic nie mówił żeby specjalnie uważać, tylko jeśli pojawią się jakieś zmiany bezpośrednio po. Mały miał przedwczoraj szczepienie, a ja właśnie wróciłam z nim z długieeeego shopingu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie też zapomniałam wczoraj spytać czy można dzień po szczepieniu jeździć gdzieś i wychodzić. I tak myślałam żeby pojechać do teściów ale się wstrzymałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Mojemu małemu poprzestawialo się i jeszcze nie soi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Kasia mozna wychodzic z maluchem po szczepieniu moj synus coraz bardziej aktywny w dzien lubi jak sie do niego mowi i wtedy slucha odpowiada i usmiecha się czasami tak ze az jezyczek wystawia :) spokojnej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Moja mała przespała mi caly dzien z malymi przerwami na jedzenie na spiocha (spala od 11 do 19.30) pewnie nam teraz nie da pospać s nocy aż sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej się też przestawiło płacze i nie śpi aż się boję nocy teraz padła po całym dniu ale płacze przez sen nie wiem już od czego to czy pogoda czy skok czy kolka czy kupa już zwariować idzie normalnie a ona się tak biedna męczy ech trzymajcie kciuki zeby spała w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkii
Dziewczyny moz e po róbmy sobie jakieś suwaczki żeby mieć orientację w jakim wieku są nasze dzieci i moc porównywać jak się zachowują na danym etapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Ok noc cala przespana ale Hania tak sie darla wieczorem juz myslalam ze nigdy nie przestanie ,na szczęście po wielkich i dlugich mordęgach usnęła. jestem za by kazdy wiedzial ile nasze dzieciaczki maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;)) motylku suwaczek w stopce? czy jak?? ;))) A ja wczoraj zjadłam trochę truskawek i małą mi wysypało na całym brzuszku nozkach i szyjce ;(( nie mogłam się powstrzymać a wiedziałam ze truskawki uczulają ;/ i mam za swoje ;/ wczoraj probowalam do alergologa i się nie udało pani dr była zmeczona i nas nie przyjela nawet nie zdarzyłam powiedzieć ze z malym dzieckiem a już mnie wyprosila :( zapisałam nas na srode do innej Pani dermatolog tym razem ;) to już pewne ze będziemy mieć alergie az się boje co mi powie, dieta deita dieta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, mam pytanie: moja mała teraz się obudziła i zauważyłam, że ma zaropiałe oczko (w dolnej części oka zebrała się jej taka żółtawa wydzielina) przemyłam jej to oko roztworem soli fizojologicznej, nie wiem czy będzie jej teraz dalej się to zbierać czy nie. Miałyście może taką sytuację?? Bo nie wiem kiedy trzeba by było iść z czymś takim do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej finezyjko, moja mala ma.od urodzenia ropke w oczku a jak placze to jej ciurkiem leci taka pomieszana chyba ze lzami, nie szlam z tym.specjalnie do lekarza ale.na patronazu lekarka dala krople floxal ktore g pomogly a.teraz kazala sola.przemywac i masowac w kaciku wewnetrznym oka ( dosc trudne zadanie moj wielki paluch i male.oczko dziecka:( ) ja jeszcze rumankiem przemywam a ta sola.to oko zalewam i po chwili dopiero.gazikiem troche pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepszy jest rumianek, choć położne i lekarze odradzają bo uczula, moich dzieci nie uczulił a ropkę żółtą czy zieloną likwidował w max dwa dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cezaremu oko ropialo prawie dwa miesiace od urodzenia. Sol, rumianek nic nie daly. W szpitalu dali nam nawet antybiotyk ktory nic nie pomogl. Oczko z dnia na dzien samo przestalo ropiec Helenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kazde dziecko rozwija sie inaczej i nie ma co porownywac, bo to powoduje u jednych mam stres, u drugich obawy, to jest bez sensu, jedna ciaza przenoszona, druga wczesna, jedno dziecko bedzie raczkowac, drugie nie, zabek wyjdzie w 7 mcu u innego po roku i po co nam to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia06
Mamusie które karmią MM. Czy podajecie dodatkowo jakieś witaminy? Tzn K I D? Bo mi położna kazała nie podawać przy mm ale na necie opinie są podzielone i niektórzy dają samą K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
HEY Kasiu w Belgii jest teraz zalecenie zeby wit. D podawac do 6 roku zycia wiec 4letniej corce tez zaczelam dawac, a malemu mam podawac niezaleznie od mleka jakie dostaje, Jak tam u Was? Ja podsumowuje sobe, ze maly w sumie duzo w nocy spi tylkoja nie! przezto ze on sie pokreci, pokweka to ja mam godzine wyjeta, biore go do karmienia a moze on wcale nie musi dostawac jedzenia...on nawet oczu nie otwiera tyko wszsytko przez sen... a ja jakas nadwrazliwa, tata sobie w najlepsze spi a ja szalu dostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki kasia mi lekarka powiedziała żebym dawała k id ale mój ze względu na przebyte zapalenie płuc. normalnie przy modyfikowanym daje się tylko d. dziewczyny powiem Wam że ja już nie wiem co robić żeby mój Wiktor więcej spał w nocy:/ daje mu więcej jeść przed snem ma odprężającą kąpiel inic:/ 3h i jak w zegarku wstaje.ile Wy dajecie jeść przed snem dziewczyny które karmią mm 8tyg niemowlę?czy dajecie spać dzieciom wieczorem czy je przetrzymujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Wiktorowianko co prawda moj na piersi ale tez je w nocy co 3godziny moj syn od paru dni to straszny maruda ****ardzo często. jak nie zasnie przy piersi to marudzi placze i znów je probuje go jakoś przetrzymac zabawiac ale to malo skuteczne czasami nawet mm podaje żeby sie najadl i dłużej pospal i wypije a za chwilę i tak chce pierś. mam nadzieję ze jakoś mu się to ureguluje bo przecież nie mogę cały czas karmic jak starszego syna jeszcze mam .zacznę znów mleko laktatorem odciagac i zobacze czyile on tak w ciagu dnia je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane:) powracam po tygodniu pobytu w miescie rodzinnym:)) mielismy chrzest jak juz wam wczesniej wspominałam, mała była bardzo grzeczna cała msze spała wogole ostatnio miała senne dni musze sie wam pochwalić i to zastanawiam sie po czym. Słuchajcie jednej nocy przespała mi ciągiem 7 godzin pozniej kolejne 3 i jeszcze znowu 3, a na nastepnym dzień ciagiem 9 godzin i kolejne 3 pozniej, z tym ze kurcze kupiłam ta herbatke z hippa uspokajajaca i w te dni ja wlasnie jej dałam, przez caly dzien wypiła 1 butelke i zastanawiam sie czy to po niej tak spała bo mojemu dziecku sie to raczej wczesniej nigdy nie zdarzalo spala tak 5 godzin a pozniej 3 godzinki. Wczoraj wogole jej nie dałam tej herbatkii spała 5 godzin czyli normalnie. Dzis moze znowu jej dam tej herbatki aby sie upewnic czy to po niej dziecko mialo taki sen ale juz sie martwiłam i zaczełam sie zastanawiac czy ja przypadkiemnie wstawałam w nocy i moze nie pamiętam, ale nie wstawałam ona na prawde tyle spała szok. Czy ktoras z was daje taka herbatke i zauwazyla podobne zachowania?? ja nie jestem pewna czy to po niej ale wlasnei w te dwa dni ja pila;) Dziewczyny powiem wam szczerze ze ogolnie widze juz ze zaczynam powoli ogarniac to wszystko, juz jest znacznie lepiej niz bylo na poczatku, nie mam juz takiej spiny a jak to jest u was? MOja mysza uwilebia zasypiac przy szumach, teraz juz ucyzmy ja od jakiegos czasu sama zsypiać, karmie ja i odkladam do wozka lub lozeczka i wlaczamy okap lub szumy z aplikacji na telefonie i ona sobie zasypia i wlasnie ten pierwszy nocny sen ma taki fajny, pozniej juz krocej spi. Za to w dzien prawie wogole nie spi stad tez mam malo czasu na prace domowe. Kochane stwierdzilam ze musze sie za siebie zabrac bo waga wogole nie schodzi w dol, a ja mam jeszcze 8 kg do zrzucenia jest tragedia, kupilam sobie len mielony i bede pia bo mam strasznie slaba przemiane materii nie wiem o co chodzi, a jak to jest u was? ruszylo cos?? mam w planie zaczac biegać wieczorem jak usnie dziecko no ale zobaczymy co z tego wyjdzie:) Milego i spokojnego dnia kochane buziaki. Acha mam jeszcze pyt odnosnie tej szczepionki 5 w 1, czy ja sie gdzies kupuje i z nia idzie do przychodni czy jak to wygląda?i czy to jest jedna dawka czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Wiktorianka mój je ok 19tej 120ml i potrafi spać 6-8h dziś po północy się obudził i potem ok 6 tej. Mój m dziś poleciał. Nie wiem ja sobie dam rade sama np z kapaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×