Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość urzadzamy_mieszkanie

co myślicie o braniu projektanta wnetrz

Polecane posty

Gość czyrania
Hej! Też jestem w trakcie poszukiwania projektanta wnętrz i nie wiem na co patrzeć przy wyborze. Co jest najistotniejsze, na co zwracać uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na co patrzeć, na to czy ktoś już wykonywałam coś u nich z znajomych bo wtedy naczęściej dowiesz się prawdy, ja wykonywałam po poleceniu od znajomych z firmą fawre i bylam zadowolona. Ale każda firma to inna bajka moja była fajna. Znają się ludzie na wszystkim, umieją dobrać wszystko do potrzeb, są do dogadania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyrania
Polecenie to najlepsza sprawa, ale załóżmy, że nie mam jak tego sprawdzić, to czym powinien się dobry projektant charakteryzować? Tak na pierwszy rzut oka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrym podejściem do klienta i indywidualnie. Miły i uprzejmy. Najlepiej aby relaizacje wcześniejsze były, aby zobaczyć co wykonywał w jaki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RaczejNie
Co myslę o branie projektanta wnętrz? Szczerze to zbędny wydatek - moim zdaniem :) Poszukaj w jakichś salonach meblowych w niektórych są naprawdę bardzo ciekawe stylizację już w cenie mebelków itd. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyrania
największym problemem to jest zaprojektowania mieszkania tak, by wszystkie pomieszczenia do siebie pasowały. Nawet inspirując się salonami meblowymi nie przeskoczę tego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limeligh
Pranie projektanta , Ociec prać ? ;) Fakt, jest tyle inspiracji w sieci. Są też np. zdjęcia fryzur, ubrań. No to czemu nie uczesać się samej do ślubu i nie uszyć samodzielnie sukni ? Dużo pracy, prawda a efekt mało murowany ;) Projektowanie wnętrz wymaga określonej wiedzy dotyczącej koloru, formy, ergonomii. Bardzo przydaje się doświadczenie z mieszkania w bloku i w domu, Są to dwa różne doświadczenia ;) tak jak różne są w tych dwóch przypadkach potrzeby. Oczywiście, że można samodzielnie, czasem się to nawet udaje, znam takie przypadki , niestety, tylko dwa :( Najtrudniejsze jest uświadomienie sobie własnych potrzeb, pogodzenie funkcji , budżetu, rezygnacja z tego co się podoba a co nie pasuje do wyobrażeń o wnętrzu. I to wszystko trzeba jeszcze dopasować do gniazdek w ścianie, hydrauliki , komina i pomieszczeń;););) Chyba, że zatrudni się projektanta i On najpierw rozmieści podłączenia prądu i hydraulikę, przesunie ściankę Najpierw jednak musi zaprojektować kuchnię i łazienkę, A jeśli te podłączenia już są, i tak najczęściej trzeba to poprawiać. Taki los :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolego projektant to nie tylko wybór kolorystyki , czy ustawienie mebli. Zresztą zerknij na zakres prac jednej z lepszych firm w tym fachu: www.decoroom.eu/o-nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wracając do samej oferty i cen pakietów w tej firmie, dokładnie wygląda to tak, że Silver kosztuje 650 zł, Gold 950 zł, zaś Platinium 1300 zł /m2. (koszt za materiały robociznę, projekt, aranżację itd.) Ceny jak najbardziej do negocjacji, a finalny kosztorys powstaje przed podpisaniem właściwej umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy takim zakresie prac wydaje się to byc rozsądną propozycją, ciekawe jak z jakością prac w tej firmie, bo z tym generalnie na rynku różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy jeszcze się przyda, ale najlepiej chyba, żebyś sama urządziła, ponieważ wtedy wszystko będzie dokładnie tak, jak sobie zaplanowałaś. Poza tym, urządzanie mieszkania to świetna zabawa, jeśli nie masz zupełnie pomysłów to inspiruj się! Co do samego projektanta- Renata Kula. Świetne pomysły, na pewno coś Ci przypadnie do gustu :) Możesz ją znaleźć na http://firmament.com.pl/o-mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddal
Ja lubię sama bawić się w projektowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakość prac najlepiej zweryfikować osobiście, bo z tego co wiem udostępniają mieszkania wykończone przez siebie, a nie tylko ze zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jak udostępniają? Można sobie wejść i obejrzeć mieszkanie u ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
What? A w jaki sposób to się odbywa? Do mieszkań ludzi się wchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wole zaarażnować wnętrze sama, wystarczy poczytać trochę poradników, blogów wnętrzarskich i zastanowić się nad dobrym zestawieniem wszystkich elementów, najważniejsze jest to, żeby urządzić pomieszczenie według własnego gustu. Samodzielnie urządzałam ostatnio łazienkę, całe wyposażenie kupiłam w sklepie internetowym http://www.armadeo.pl, dodatki znalazłam w Ikei i Jysku z efektu końcowego jestem zadowolona i dumna z siebie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odbywa się pewnie tak , że mają po prostu dobre układy z zadowolonymi klientami, co akurat dobrze o nich świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można obejrzeć u klientów ich byłych, można w mieszkaniach pokazowych chociażby , które u developerów robili, no i jest oczywiście strona www z ich aranżacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co widzę z wieloma developerami współpracują, co chyba należy dobrze odbierać, skoro wchodzą na taką ilość inwestycji i tylu ludzi z ich usług korzysta. Pytanie przy tej okazji jak z terminowością i ile trzeba na nich czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DominikR
Czy dużo ludzi korzysta z ich usług? Szczerze to nie znam, żadnego... albo się nie ujawniają moi znajomi z tym. Z resztą po co szukać czegoś na siłe skoro jest tyle gotowych aranżacji w salonach meblowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale przy takiej kompleksowej usłudze to nie tylko sama aranżacja jest dostępna, ale szczegółowy branżowy projekt, zakup materiałów, czy też wykończenie z nadzorem nad pracami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli ma się odpowiednie pieniążki i oczywiście chęć stworzenia czegoś wyjątkowego, przede wszystkim przestrzeni idealnej, to jak najbardziej warto, tylko pd warunkiem, że wybierze się drogo projektanta. Ostatnio sporo się pisze o firmie Perfect Space, choćby tutaj http://inwestycje.pl/nieruchomosci/Perfect-Space-8211-firma-ktora-pomaga-spelniac-marzenia;235964;0.html - może warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeeeeaa
Nie działa ten link ; ] Polecasz tą firmę? Jak cenowo to wychodzi? Dużo więcej niż gotowe meble?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maraf
Hmmm.... prezentuje się tak średnio. A jak cenowo wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniu
A tak konkretnie to mógłby ktoś napisać ile bierze taki projektant wnętrz? Tak chciałbym się zorientować w cenie bo się będę urządzał niedługo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cena zależy od różnych czynników. Na pewno wyceniają w trakcie roboty dopiero konkretnie. Co dla mnie też osobiście jest sporym minusem tego typu przedsięwzięć. Bo tak naprawdę nie wiadomo ile sie zapłaci... : ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do takich pomieszczeń jak salon czy sypialnia na pewno bym nie brała projektanta, bo sama wiem najlepiej co mi się podoba. miałam projektanta do łazienki i kuchni, bo to wydawało mi się za trudne do zrobienia samemu i była to osoba z polecenia. nigdy więcej! efekt był taki jakbym sama to zaprojektowała (nie znam się na tym) projekty były wykonane dobrze tylko wizualnie, a podczas realizacji wyszło tyle błędów, że głowa mała :( musieliśmy wydać kupę kasy i czasu na przeróbki, żeby np. szafki się otwierały , kran nie uwierał w głowę podczas leżenia w wannie itp. długo by pisać co tam wyszło. i to nie jest tak, że trafiliśmy na jakąś kiepską osobę, rozmawiałam z wieloma osobami, które miały ten sam problem z projektantem :/ wizja artystyczna ok, ale mało praktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jeszcze nigdy nie korzystałam z usług projektanta... w sumie to przede mną pierwszy raz i się bardzo zastanawiam, co nam z tej współpracy wyjdzie. Ogólnie miałam pomysł na wnętrze, ale jak się później okazało, nie wszystkie koncepcje były po prostu praktyczne i tu się robił problem. ale teraz przynajmniej wiem, że taki projektant może ci bardzo dużo podpowiedzieć, a że lubię zmiany i nowości to mi ten z marki http://heban.pl/ póki co spełnia oczekiwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×