Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mogę wtrącić słówko

RODZINY WIELODZIETNE należy nam się refundacja za podręczniki

Polecane posty

Gość ONE ZA DARMO MAJĄ WSZYSTKO
Jakbyś potrafiła czytać ze zrozumieniem to byś wiedziała :) A tak się trudź dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o qrde ale emocje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko z wielodzietnej
Rodzinom z jednym dzieckiem, góra dwoma w du..ach sie po przewracało. Kto będzie na Wasze emerytury zarabiać? Ten rozwydrzony bach, co żeście go wychowali jak królewicza lub księżniczkę? Co uważa, że wszystko się mu należy? Mam 21 lat, jestem najmłodsza i mam 3 rodzeństwa. Dwójka starszych już po studiach( i żadne tam pedagogiki co potem pracy nie ma) ja ze starszym bratem jeszcze studiujemy. Oboje na politechnice z dość szerokim widokiem, jak na obecne czasy, na pracę. Rodzice oboje uczciwie pracują. Nie mają po 5 tysięcy, ale też nie najniższą krajową. Kredytów nie biorą, 4 dzieci wychowali. Co prawda, żadnemu mieszkania czy samochodu nie kupią, ale po to uczyli nas 20 lat zaradności, żebyśmy mogli sami do czegoś dojść. A na starość mogą być pewni wsparcia z naszej strony. I tyle u nas patologi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONE ZA DARMO MAJĄ WSZYSTKO
A Twoje dzieci niby zarobią na emerytury? Hahaha,w szczególności jak pójdą w ślady swoich rodziców i wylądują na bezrobociu,albo na super pomysłach,sposobach na życiu :D. Ja pisałam chciałabym mieć drugie,może będę miała,bo jeszcze tyle przede mną. Ale trzecie,czwarte? Skąd na to pieniądze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do ONE ZA DARMO MAJĄ WSZYSTKO - przestań zaśmiecać kafeterie swoimi postami - ludzie może nie piszcie to ta baba w końcu się zamknie bo już nowe tematy zaczęła zakładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do ONE ZA DARMO MAJĄ WSZYSTKO Ty się lepiej nie rozmnażaj. Potomków takich jak ty to i o jeden za dużo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninkainka
dziecko z wielodzietnej- a dlaczego uważasz że jak ktoś ma jedno lub 2 dzieci to będą rozpieszczone ? i co złego w tym ze rodziców stać na np kupno mieszkania dziecku na start ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONE ZA DARMO MAJĄ WSZYSTKO
Piszę prawdę! Te forum jest dla wszystkich. A co nie prawdą jest,że włazicie za darmo gdzie się da,że dostajecie na pralkę? Gdy inni ludzie muszą ciężko na to zapracować. A wam po prostu nie chce się iść nigdzie ruszyć. A gdy normalny człowiek znajdzie się w kryzysie gówno dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taki jad z niej płynie że ujście musiała sobie znaleźć - może niech Pani skoczy po coś na uspokojenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na emeryture to każdy sam sobie zarabia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONE ZA DARMO MAJĄ WSZYSTKO
Już napisac własnego zdania nie można :P Najlepsze z tym lenistwem :D I kto tu pokazuje większą głupotę :D Nie masz więcej dzieci to jesteś leń,mądre to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja która do Ciebie napisałam xxx do ONE ZA DARMO MAJĄ WSZYSTKO - przestań zaśmiecać kafeterie swoimi postami - ludzie może nie piszcie to ta baba w końcu się zamknie bo już nowe tematy zaczęła zakładać xxxxxxxxxxxxx akurat nic nie dostaje bo mam jedno dziecko i nie brakuje mi pieniędzy - weszłam na ten post gdyż mam sąsiadkę w trudnej sytuacji i zamiast się czegoś dowiedzieć muszę czytać Twoje irytujące puste komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co chcecie od tej Pani
piszę o was prawdę dziecioroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONE ZA DARMO MAJĄ WSZYSTKO
Spadam stąd bo nie ma sensu. One i tak udają niby bogate ale jednak po mopsach latają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos jeszcze oszukuje sie sam, ze jego panstwowa renta, a wiec ta na ktora w przyszlosci pracowac bedzie nastepne pokolenie, wystarczy do zycia nawet gdy pracowalo sie cale zycie z niezlymi zarobkami ?? No to oszukujcie sie dalej. Powtarzam : nalezy plodzic tyle dzieci, ile jestem w stanie wlasnymi (ojciec/matka) silami utrzymac. Przestrzegalam tego cale zycie, od panstwa nie otrzymalam zadnej pomocy. Dlaczego mam teraz dzielic sie wypracowanym standardem zycia z nierobami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spadaj spadaj byle daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ONE MAJĄ WSZYSTKO ZA DARMO - co zabolało, że wielodzietne stać na urlop bo dostaną 4.500 zwrotu podatku to stać je na wakacje, a ty na urlopie siedzisz na kafeterii i dziecko opieprzasz,że ma nie przeszkadzać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONE ZA DARMO MAJĄ WSZYSTKO
Tak bo wiesz gdzie jest co robi moje dziecko :D Lecz się kobito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONE ZA DARMO MAJĄ WSZYSTKO
Ja mam płatny urlop :) A na wakacjach już byliśmy. A żebraki niby gdzie siedzą? Z taką gromadą dzieci to w kolejce do mopsu a urlop mają już pisałam nad wisłą w namiocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo z was takie wszy biedne i zaprzeczacie....ja widzę te mamusie,co mają troje dzieci i z roz*****ym wózkiem posuwają po najtańszych półkach w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość państwo mi nie pomogło
Przeżyłam 1.5 roku temu tragedię. Oboje z mężem straciliśmy pracę,bo firma padla i z dnia na dzień zostaliśmy bez grosza-do dziś nie wypłacili nam zaległych pensji. nic nie wskazywało że tak się stanie,więc w grudniu postanowiliśmy spłacić do końca kredyt-wszystkie oszczędności na to poszły-a potem w styczniu nagle zostaliśmy bez oszczędności i bez pensji :( nie chcieliśmy się zadłużać u znajomych,bo nie wiedzieliśmy kiedy dostaniemy pensje lub znajdziemy pracę? nie należał nam się zasiłek dla bezrobotnych,bo dopiero w kwietniu zostaliśmy oficjalnie zwolnieni-wcześniej wszystko było w próżni :O zasiłek z opieki nam się nie należał,bo W POPRZEDNIM ROKU mieliśmy dobre dochody! ale co ma się do tego zeszły rok? dopiero w czerwcu dostaliśmy zasiłek dla bezrobotnych a wcześniej zero. gdyby nie rodzina i przyjaciele to nie wiem jak byśmy żyli... opieka powinna pomagać ludziom w takiej sytuacji jaka nas spotkała a nie komuś bo ma dużo dzieci. jeżeli te 225zł to tak mało to po co o nie występujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem mamą 4letniej dziewczynki, wiecej dzieci miec nie bede bo nie chcę, nie czuję się na siłach rodzić kolejne dzieci, ale wielodzietne rodziny podziwiam, i to w pozytywnym słowie jego znaczenia, ja nie mam sił psychicznych, ale jak ktoś ma to super, a jak się cos nalezy od państwa to dlaczego ma sie z tego nie kożystac?? ja np, zasiłek rodzinny otrzymuję, bo miescimy się z dochodami, ale tylko dlatego, że mąż pracuje na umowie tymczasowej w Niemczech.nie zarabia tam dużo, wystarcza nam na podstawowe zycie, chciała bym kolejne dziecko ale psychika mi an to nie pozwala, mamusie wielodzietne głowy do góry , jestem z wami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tyle jadu, tyle zawiści.... az przykro.. o co ??? że matka dostała 200 zł na ksiązki dla dziekca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ja myślę,że mops pomaga w trudnej sytuacji, nawet przejściowej. Jest coś takiego jak zasiłek docelowy (?) nie wiem czy dobrze nazwałam. Po prostu trzeba wszystko sobie wychodzić i załatwić. Ja wiem, że nie każdy jest wierzący, ale np my mamy takiego proboszcza, który na pewno by pomógł, nawet jeśli nie finansowo, to pokierowałby tak, żeby rodzina mogła przetrwać. Grunt to się nie poddawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w czym ci państwo miało pomóc, kto rozsądny wydaje ostatnie oszczędności na spłacenie kredytu (którego nie musi wcześniej spłacać). ja też mam na koncie tyle pieniedzy ze mogłabym cały kredyt spłacić ale tego nie robię bo w razie czego nie miałabym nic. a ty wszystko wydałaś i teraz mają ci dać? to tak jak ci kredyciarze franków. brali kredyty bo tanie a teraz chcą aby państwo im oddawało bo oni stracili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość państwo mi nie pomogło
Chcieliśmy choć parę groszy na jedzenie i opłacenie mieszkania :O ci co w ogóle nie pracują tylko piją to dostają :O Nam się nic nie należało bo oficjalnie byliśmy zatrudnieni, więc i pensję powinniśmy dostawać-ale nie dostawaliśmy :O w takiej sytuacji jak my znalazło się 25 osób-z czego my mieliśmy najgorzej bo oboje pracowaliśmy u tego przedsiębiorcy. Na szczęście mąż w lipcu znalazł pracę, ja znalazłam dopiero w październiku :( Niestety choć oboje jesteśmy wykształceni,to ciężko było znaleźć pracę-jesteśmy chemikami. Do tej pory mam 9 lat pracy, mąż 11 i nigdy nie korzystaliśmy z żadnej pomocy, a podatki brali :( i nikogo nie obchodziło,że nie miałam jedzenia dla dziecka. u księdza byłam, u dyrektora przedszkola też-prosiłam,żeby mnie zwolnili z opłaty i nie skreślali dziecka-wszyscy mieli nas gdzieś i każdy odsyłal gdzie indziej- ksiądz do opieki, opieka do UP, UP do centrum pomocy rodzinie i wszyscy twierdzili że skoro nadal pracujemy to może wypłacą nam pensje. nie wypłacili :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość państwo mi nie pomogło
Spłaciliśmy,bo zaszłam w ciążę i planowałam iść na wychowawczy a wtedy dochody by nam się zmniejszyły,a wydatki by wzrosły,więc chcieliśmy się uwolnić od raty kredytu. niestety ciążę straciłam w 19tygodniu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam co roku dosyć spory zwrot podatku licząc w tysiakach i zawsze śmieszą mnie ludzie jak im piana z ust kipi i sie do tego pultają ze jakim prawem tyle a oni nie ,od razu już foch :p Ot zawiść ludzka Podatki się odprowadza, składki również, jeśli Państwo daje jakieś ulgi i jest możliwości z tego korzystania to czemuby nie? choćby sytuacja z książkami.. jaki sens ma wasze oburzenie w tym względzie?? Piszcie petycje że degeneratów z zk trzeba utrzymywać ,albo posłom darmowe transporty fundować, a nie dzieciom czyimś żałujecie, aż wstyd jaka zawiść z co niektórych kipi, az mord w oczach da się zauważyć :D Chociaż ja nigdy nie korzystałam z refundacji za podręczniki, ale jeśli ktoś ma taką możliwość, jest taka opcja dostępna to nie pojmuje skąd u ludzi tak negatywne nastawienie ...zwłaszcza że to idzie na dzieci (książki/wyprawki szkolne) a nie na gorzale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazam ,ze doplaty powinny isc ,ale dla rodzin naprawde potrzebujacych,a nie tych ,w których ojciec na czysto zarabia jedynie najnizsza krajowa ,reszta bierze na lewo...dobry samochod,mieszkanie,a ida po gminy po zasilki-wsyd!!!Po zatym uwazam,ze skoro ktos robi sobie dzieci to jest swiadom swojej sytuacji materialnej-...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×