Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Vendangeur

Winobranie we Francji

Polecane posty

Gość Vendanges en Beaujolais
Kilka razy byłem na winobraniu. W tym roku zacznie się około 27 sierpnia, choć zapowiadają upały, wtedy wcześniej, nawet 20 sierpnia. Na inne owoce w sierpniu jest trudniej, bo bardzo rzadko można liczyć na zakwaterowanie. W przypadku winobrania jest łatwiej, bo czasami można liczyć na wyżywienie. Moim zdaniem najbardziej komfortowym miejscem we Francji jest Burgundia, a szczególnie rejon Beaujolais, bo wystarczy pojechać tam w ciemno i choć na kilka dni pracę się dostanie. vendange@caramail.fr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również jestem zainteresowana wyjazdem na winobranie. Jestem dostepna od 20 sierpnia do końca września. Szukam oferty lub osób, które chciałby wraz ze mną zorganizować taki wyjazd. Zapraszam do kontaktu mailowego : luczija@vp.pl. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zainteresowani niech piszą na podane maile, razem się uda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość134
Widzę, że większośc ofert jest za stawkę godzinową. Czy stawka 0,20eur za kilogram na akord jest sensowne? Ile zbierze się przez godzinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendanges en Beaujolais
To w Szampanii zbiera się od kilograma i zdaje mi się, że stawki są nawet większe, ale aby mieć więcej, niż przy stawce godzinowej, to raz trzeba być szybkim i sporo zebrać, a dwa sama winnica musi mieć dorodne kiście winogron, bo przy mizernych to raczej niewiele się zbierze. Jak dla mnie plusem Szampanii są płaskie tereny, łatwiej się zbiera, bo przykładowo w rejonie Beaujolais, bywają dość strome zbocza i jest po prostu ciężej, a co ciekawe, najpierw zbiory tam zaczynają się w partiach górskich, a potem schodzą na niziny. W ogłoszeniach początek zbiorów określany jest na 25-27 sierpnia, w Szampanii pewnie tydzień później. vendange@caramail.fr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal winobranie
Cześć wszystkim! Organizuję wyjazd do Szampanii na 8-12 dni, planowany początek między 20-27 sierpnia. Praca na kord 0,2 eur/kg. Z własnego doświadczenia z 4 lat zbieraliśmy ok 120-150 euro dziennie, a w tym roku sezon zapowiada się świetnie! Zapraszam zmotywowane osoby chętnie do pracy w miłej atmosferze ;) Chętnych proszę o kontaky mailowy: michal.lwinobranie@gmail.com Do usłyszenia! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal winobranie
Do powyższego posta. Popełniłem błąd w e-mialu. michal.winobranie@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta ostatnia oferta to trochę podejrzane pośrednictwo, bo trzeba wpłacić 200 zł z góry i jeszcze połowę kasy dostaje się dopiero po miesiącu od zakończenia winobrania. Nie mówiąc o 150 euro dziennie, nawet przy 10 godzinach pracy dziennie to raczej jedna osoba na dziesięć tyle zarobi, a i to brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał winobranie
Cześć, w formie sprostowania. 1) Kaucja wynosi 200 zł, którą musiałem wprowadzić bo rok wcześniej ludzie dzień przed winobraniem zmieniali zdanie bez konsekwencji i przemyślenia ( 150 zł jest zwracane). 2) Forma płatności uzależniona jest od pracodawcy francuskiego, który otrzymuje zapłaty od części właścicieli winnic po określonym czasie. 3) 120-150 euro dziennie jest oczywiście stawką NETTO i jest to średnia stawka dzienna osiągana na przełomie ostatnich 4 lat. Najlepsze "rekordy" moich grup to odpowiednio 190 i 220 euro na 1 dzień pracy. Kluczem do sukcesu jest duch pracy i odpowiednio zmotywowana i zgrana ekipa! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAsiaBasia238
Osobiście jeździłam kilka lat z rzędu na winobranie do Austrii. Bardzo dobrze to wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć,dwie osoby chętne na winobranie do francji...Z doświadczeniem ,cztery razy byliśmy na zbiorach winogron w BEAUNE. Chętnie do kogoś dołączymy. martagala73@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a macie własny samochód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My również we dwójkę chcielibyśmy się do kogoś dołączyć. Mamy samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Petit Prince
Orientuje się ktoś ile trwa dzień pracy 8-10-12h ?, pewnie w różmych miejscach może być inaczej, ale jak to jest przeważnie ? i czy stawka 9,88 €/h jest wypłacana w całości na koniec zbiorów, w sensie nie odliczają podatku ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam w Burgundii tam pracowalismy 8 godz w tym pół godz przerwy,ale bywało i 10 godz.Stawka jest brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Często wyplacają na konta ok .2 tyg po zbiorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na konta wypłacają, gdy ktoś chce przelewu na konto, czasami proponują czek, ale z Polaków nikt się na coś takiego nie decyduje i wszyscy na koniec zbiorów wybierają gotówkę. Stawka 9.88 euro jest stawką brutto, ale podatek można sobie odliczyć, na pewno we Francji, nie wiem jak w Polsce. Na pewno można się zgłosić po odpowiednie zaświadczenie. A pracuje się po 8 godzin przy stawce godzinowej, raz zdarzyło mi się 8.5 godz., zaś przy akordzie to nawet 10 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Petit Prince
Thx, ogólnie wybieram się w tym roku pierwszy raz, jadę w okolice Macon, niedalko Lyon'u, ciągle mamy z kolegą pewny problem dojazdu więc gdyby ktoś wybierał się w tamte rejony końcem sierpnia to chętnie się dorzucimy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendanges en Beaujolais
Zapewne wybiorę się na zbiory, właśnie pomiędzy Mâcon , a Lyonem, byłem tam już trzy razy. Moim zdaniem najłatwiej tam znaleźć pracę przy winobraniu, a w zasadzie to na początku zbiorów każdy ją dostanie, trzeba tylko wiedzieć gdzie się udać. Początek zapowiadany jest na 25-27 sierpnia, więc wtedy najlepiej jest wyjechać. Jakby ktoś był chętny i miał samochód to zapraszam do kontaktu: vendange@caramail.fr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukamy osoby ktora chciałaby się dołączyć do nas :) jedziemy na winobranie do Szampanii i mamy jeszcze jedno miejsce w samochodzie wolne (ostatecznie dwa miejsca). Możemy podrzucić kogoś w tamte rejony lub zaprosić do pracy w tej winnicy w której my będziemy pracować. Wyjazd 21.08, praca na 10 dni, zakwaterowanie w domu gospodarzy, praca 9 godzin dziennie z przerwą godzinną, wypłata w gotówce na koniec zbiorów. Na czysto (po potrąceniu kosztów zakwaterowania) wychodzi około 800 euro. Zapraszam do kontaktu klaudiad246@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jest to praca na akord? oprócz zakwaterowania jest też wyżywienie? no i skąd jesteście, czyli skąd wyjazd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest akord grupowy ale co rok wynagrodzenie na czysto wychodzi 700-800 euro. Wyżywienie we własnym zakresie, przy czy na sam koniec zbiorów jest obiad z gospodarzami plus zazwyczaj codziennie są od nich bagietki. My jedziemy z okolic Krakowa. Zapraszam klaudiad246@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiecie może, czy potrzebny jest jakiś skrócony akt urodzenia itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Petit Prince
Rozmawiałem już z 3-4 gospodarzami na temat współpracy i nikt nie pytał o takie rzeczy.. ., szkoda że wyjazd już 21.08.., idealnie dla mnie i kolegi że wyjazd z okolic Krakowa, ..smuteczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na winobranie wystarcza dowod, nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendanges en Beaujolais
Rozmowy z gospodarzami, czyli patronami, nie mają wielkiego sensu, bo będą odmawiać. Muszą zobaczyć człowieka, dlatego warto wyjechać i na miejscu zadzwonić. Sam mam sporą bazę telefonów/adresów do dobrych winnic. Tylko, że mój francuski jest zbyt słaby, aby dzwonić. vendange@caramail.fr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A możesz mi przesłać kilka adresów do winnic? Mail giggix173@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poprawny mail: gigix173@gmail.com. Przepraszam za pomyłkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×