Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy zawsze sie rodzi w 40 tygodniu

Polecane posty

Gość gość
ciąza trwa 9 miesięcy a przecież 9*4 to 36 a nie 40 o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie. Można urodzić już w 26 tygodniu i można w 42.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokladnie, ja urodzilam po 42 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolutnie nie
Ciąża u człowieka trwa średnio 38-40 tygodni ale juz u słoni 21 miesięcy co daje około 84 tygodni u psów to ok. 6 tygodni a u chomików zaś ok. 3 tygodni. mamy zatem różnorodność :-) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość autorka gość
po 1, tydzień ciąży nie liczy się od zapłodnienia tylko ostatniej miesiączki-a przecież przez ok 2 pierwsze tygodnie po ostatniej miesiączce nie jesteś jeszcze w ciąży, mam rację? :) po 2, słowo "urodzony/a w terminie" oznacza poród między 38-42 tc. po 3 zawsze możesz mieć wcześniaka po 4, ile ty masz lat? po 5 nie masz przypadkiem na imię Iwona a nazwisko na literę P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy każdy miesiąc ma równe 4 tygodnie czyli 28 dni? Do daty ostatniego okresu dodajesz 7 dni, odejmujesz 3 miesiące i wychodzi ci przewidywany dzień porodu. np. ostatnia @ 15 lipca: 15+7= 22, 7-3=4. Termin porodu 22 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ty tepa jestes ,matematyki w szkole nie mialas?Od kiedy to kazdy miesiac ma 4 tyg.Sprawdz kalendarz , wiekszosc miesiecy to 4 i pol tyg .Wszystko sie zgadza.Sprawdz pazdziernik tego roku i zobaczysz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już wiem, że urodzę w 38...bo to też zależy od organizmu kobiety, wielkości płodu i jak wygladasz...jakbym przy wzroscie 155cm i wadze przed ciążą 52kg teraz 60 miała czekać aż do 40tc moje dziecko osiągnie wagę 3800 to chyba by mnie rozerwało... Dlatego to jest kwestia indywidualna, bo i tak dziecko wyjdzie kiedy bedzie chciało....chyba ze takjak w moim wypadku porod bedzie wywolywany lub jesli przenosisz za długo dzieciątko to też poród wywoływują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×