Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Justi2- ty też masz termin zbliżony do mojego, może będziemy rodzić w tym samym czasie:) mam nadzieję, że nie będę pierwsza, bo wole żeby moje dzieciątko siedziało w brzuszku do samego końca, ale też nie za długo... niech wychodzi 22.06:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamusia - to chyba od lekarza zależy. Mnie doktorka kazała czekać nawet z założeniem karty ciąży, aż ryzyko poronienia będzie mniejsze. Chyba sobie wykupię ubezpieczenie medyczne jakieś, bo tak to człowiek z torbami może pójść, tyle tych badań. Ja to bym do końca nie chciała wytrzymać... Wolałabym wcześniej. Pocieszające jest, że w czerwcu nie wydamy kasy na ciuchy, będziemy mogły uszyć sobie gustowne wdzianka z prześcieradeł na przykład wycinając otwory na głowę i ręce... :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie karta ciazy zostanie zalozona jak juz przyjde z badaniami a bedzie to 10tydzien ciazy , bad ze skierowania to morf, mocz, wr , glukoza, sama zrobilam hiv darmowo , toxo i cytomegalie to 80zl bo szefowa ma znizki w lab z ktorymi mamy podpisane umowy, w 13 tyg umwoilam sie juz na usg genetyczne do kliniki pryw gdzie jest super sprzet i specjalisci ginka powiedziala ze ona nie pomierzy dokladnie wszystkie tak jak m.in oni , a juz w 13tyg tam plec nawet stwierdzaja jak dziecko dobrze ulozone :) , poza tym musze sie chyba zdecydowac na gina ma mam dwoch na nzf jedna do kt chodze od zawsze ale ma troche slabszy sprzet i dalej od miejsca gdzie mieszkam tzn (ok15minut samochodem plus szukanie miejsca...) druga to kolezanka mojej szefowej ze studiow wiec tak jakby po znajomosci troche sprzet ma lepszy od domu praktycznie 5 minut autem ale jakos nie wiem co mam powiedziec tej pierwszej ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej kobietki.mamusia moze faktycznie mialas infekcje bo jak sa limfocyty podwyzszone to jest jakas infekcja w organizmie nawet glupi katar tak ja mialam kiedys.ja bylam u gin dopiero wrocilam i uspokoil mnie brzuch moze pobolewac ale szyjka jest wporzadku dzidzia moja rosnie serduszko bije juz ma ok5cm.niemogl lekarz go obudzic ale jak obudzil sioe to raczkami machal jak szalony.mam sie oszczedzac lezec moge ugotowac posprzatyac i lezec i spacerowac max2godz.bylam u innego lekarza ale pojde 19do swojego bo jakos lepiej z nim mi sie rozmawia.juz wtedy bede w 13tygodniu wiec bedzie wiesza dzidzia.przytylam1kg od pobytu w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to wyzej to ja oczekujaca jak loguje sie to niemoge wyslac wypowiedzi.dziewczyny niedokuczajcie sobie jesli komus niepasuje nasze forum niech niepisze a jak ktos komus chce przykrosc sprawic to niech lepiej zastanowi sie jak ta osoba sie czuje i sama jak by sie czula i bylo jej przykro po takich slowach.dla mnie od poczatku ciazy w brzuchu mam dzidziusia,zaczynam z nim rozmawiac.a z ktorej strony brzucha macie swoje malenstwa?ja mam po lewej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny! Przepraszam, że tak się wtryniam w rozmowę, ale może któraś z Was będzie zainteresowana? Mam do sprzedania cudne, nowe, śliczne i naprawdę dobre gatunkowo rzeczy na lato, dla dziewczynki. Rozmiary 62-68, czyli 2/3 miesiąc. Jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana kupnem, napiszcie, podam adres e-mail, mogę powysyłać zdjęcia. Rzeczy są nowe, z metkami. Mam krótkie rękawki, body (też z krótkimi rękawkami), spodenki, spódniczki, rampersy - naprawdę trochę tego jest. Jeśli nie wszystkie, mogę sprzedać na sztuki. Dzięki za uwagę, wszystkiego dobrego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwa ostatnie wpisy pod Justi2 to były podszywy. Mam nadzieję, że jestem niebieska i następne pomarańczowe pod Justi2 to nie ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik, ja na Twoim miejscu bym po prostu powiedziała tej co zawsze do niej chodzisz, że teraz Ci będzie wygodniej bliżej dojeżdżać, bo częste będą wizyty, a z brzuszkiem to lepiej sobie ułatwiać wszystko jak to możliwe. Na pewno zrozumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika28dg
Dziewczyny to nie ja pisałam te posty i az sie przeraziłam jak przeczytałam to przed chwila ktos ma chyba dobrą zabawe w podszywanie sie az mi sie przykro zrobiło :( Nigdy bym zadnej z Was nie uraziła ani obraziła a skoro sie dopisałm do Waszego forum to napewno nie po to zeby byc opryskliwa.... zaraz sobie postaram zxastrrzec nik zeby taka sytuacja sie nie powtórzyła ... A temu ktio ma taka dobra zabawe w podszywanie to chciałabym zebys wiedział/a ze wszstko co robimy wraca do Nas !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz juz sie nikt nie podszyje :) mamamusia jest mi przykro ze tak sie sytało ale naprawde co złego to nie Ja :) Iwka78 dziekuje ze chociaz Ty wyczułas ze to nie Ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamusia Ja robiłam cały pakiet badan dla kobiet w ciazy na szczesie mam wykupiony abonament medyczny w Luxmedzie i ciesze sie z tego bardzo bo nie płace ani za wizyty ani za badania a w przytszłosci wszstkie wizyty z malenstwem tez bede miała od reki bez kolejek u lekarza i godz spedzonych w poczekalni ze zdrowymi lub chorymi dziećmi a to duza wartosc dodana dzieki prywatnej opiece medycznej wg Mnie :) Iwka78 polecam Cio z czystym sumieniem taki abonament :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama w czerwcu bede
mucha, przykro mi bardzo... doskonale wiem co czujesz. jutro mam zabieg. czytalam w necie duzo o zabiegu i o tym, ze lekarze w polsce zalecaja odczekac 3-6 miesiecy ze staraniami o kolejne dziecko. ja mieszkam za granica i tutaj wszyscy lekarze mi powiedzieli, ze absolutnie ''od zaraz'' mozemy zaczac starania i nawet nie musimy czekac na pierwszy okres. cieszy mnie to. trzymaj sie mucha. ja was tez bede czasem podczytywac. dbajcie o siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny jak minela wam noc?ja coiagle sie budze o stalych porach albo siku albo pic.lekarz kaze mi wiecej plynow pic bo za malo pije.powiedzcie mi czy wam zaczyna rosnac brzuszek?ja juz ledwo mieszcze sie wq dzinsy w co przed ciaza byly za duze.ktora teraz ma usg?ja boje sie kolejnego bo juz bedzie widac czy dziecko niema wady zadnej:/ chociaz w rodzinnie nikt niemial wady jakiejs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika - ja miałam abonament z medici wykupiony, ale zrezygnowałam, bo płaciłam 150 zł i nie korzystałam jak już urodziłam. Ale zastanawiam się nad inną firmą ubezpieczeniową, bo z tą Medicą były problemy ciągle. Albo dodzwonić się nie można było, albo nie mogli znaleźć czy badanie mam w pakiecie itp. Ale oszczędność duża, bo w ciąży to ciągle jakieś badania się robi. oczekujaca23 - też mam stresa przed usg genetycznym. Ja jeszcze test pappa będę robiła dla pewności. Jedyny plus, że może już płeć poznam :) No i mam nie wyleczonego gbsa :( teraz go nie wyleczę, bo antybiotyku w ciąży nie wolno :( ja nie mam jeszcze brzucha wcale. Jak się rozbiorę, to tylko widać zgrubienie tam gdzie macica i brzuch jest twardy w tym miejscu. Ale ja chyba nie będę miała dużego brzucha, w pierwszej ciąży miałam 93 cm. "w pasie" przed porodem, w zimowej kurtce nie było prawie widać. Ale ćwiczyłam dużo i byłam w lepszej formie ogólnie. Teraz jest inaczej. Również sikam w nocy jak szalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W luxmed nie mam takich problemów z dodzwonieniem umóiwneiem sie czy wynikami wszstko maja dobrze zorganizowane tylko zalezy czy w duzym miescie mieszkasz gdzie maja placówki macierzyste bo tam najlepiej chodzic bo te z którymi współpracuja to bałagan i kolejki jak w publicznych osrodkach czasem heh.... oczekujaca23 -mi tez juz brzuszek rosnie i nja ta chwile juz aze 2 kilo przytyłkam ale z natury jestem szczupła wiec sama jestem ciekawa czy bede miała duzy brzuch... ale spodnie juz zaczynaja mnie cisnac wiec cos czuje ze niedługo bede musiała zakup ciazowych zrobic albo w leginsach chodzic :) Tez czekam na badania prenatalne mam termin dopiero na 19 chyba ze sie wczesniej jakis termin zwolni i mam nadzieje ze tez poznam płec malenstwa no i ze wszstko bedzie oki:D A dziewczyny czy wy sie juz rozgladacie za wyprawką dla dziecka czy moze juz cos kupujecie bo ja sie nie moge dovzekac, ale najpierw chcialabym poznac płec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, ja po pierwszym dziecku mam wszystko, niektóre ciuszki uniwersalne, więc jak będzie chłopiec to też ok... Mój mąż chciałby jeszcze raz dziewczynkę, tak się zakochał w pierwszej córze, że teraz tylko dziewczynki mu w głowie ;) Dla mnie wszystko jedno, byle zdrowe... A wy macie jakieś preferencje do płci? Iwka, a Ty zgubiłaś wszystkie dodatkowe kilogramy po pierwszej ciąży? Ja niestety teraz ważę tyle, co w pierwszej ciąży w jakimś 7 miesiącu... Jak karmiłam to prawie waga wróciła do normy, ale jak przestałam karmić, to nagle zyskałam nowe kilogramy. Aż boję się teraz jak będzie z moją wagą w zaawansowanej ciąży. A zawsze byłam bardzo szczupła, wręcz chuda i raczej zamartwiałam się jak tu przytyć, a tu masz ci los, taka odmiana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurde ja to sie boje ze wogole nie przytyje nawet boje sie wazyc bo pewnie schudlam przez to ze malo jem ale moze przejdzie po pierwszym trym na usg gen umowilam sie na 10.12 bede w 13tyg i 4dniu wg om wg usg 3 dni mlodsza ciaza , w kt wy bedziecie tyg na usg gen mozna od 11 do 13 i 6dni im pozniej tym szansa na plec wieksza ja bym chciala znac zebym mogla cos juz kupic hehe -87asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się jeszcze na genetyczne nie zapisałam. Pewnie tak jakoś 12-13 tyd. pójdę. Ciekawa jestem płci :) nika - to prawda, że w tych placówkach współpracujących to jest masakra. W tym moim abonamencie był też lux-med, ale nie chodziłam, bo miałam swojego gina w takiej małej lecznicy. Ja jestem z okolic W-wy. Z kupowaniem czekam na płeć :) Justi2 - u mnie odwrotnie :) Ja jak karmiłam (chociaż miałam z tym problemy różne i krótko), to jakieś 4 kg mnie się trzymały i puścić nie chciały. Jak skończyłam, to schudłam szybko. Teraz ważę mniej niż przed ciążą, zmieściłam się w spodnie w których nie chodziłam 5 lat. Dobrze, że mam strych i ich nie wywaliłam, bo bym musiała kupować rzeczy, a teraz zakupy z maluchem to horror jakiś. Ja mało przytyłam w ciąży, 13-14kg jakoś tak. Ale ćwiczyłam całą ciążę, trzy razy w tygodniu na fitness chodziłam, do 5 miesiąca normalny a potem dla ciężarówek i wróciłam do ćwiczeń 6 tyg. po porodzie. U nas są takie zajęcia dla mam z maluchami, gdzie możesz na ćwiczenia zabrać dziecko. Bardzo fajne. Ćwiczenia baaaardzo dużo dają. Szybciej wraca się do formy, ciało jest lepsze. Chociaż w pasie mam więcej teraz o 6 cm (miałam 67) niż przed ciążą, to nie widać tego. Skóry tylko tak jakby więcej, ale tylko jak się mocno zegnę w pół to trochę widać. Ja to bym chłopca chciała ;) Pierwszym razem miał być a tu baba wyszła ;) Jak nam powiedział lekarz na usg że na 70% będzie mała kobietka, to cisza zapadła. Na co lekarz "ach ten entuzjazm..." ;) Chociaż najważniejsze, żeby zdrowe było. Dziewczynka miała by niewątpliwe plusy, może lepiej by się dogadały dwie kobitki w domu. I ubranek nie trzeba by było tyle kupować. Ja mam mało uniseksów, bo były droższe zazwyczaj, a ja mało dostałam ciuszków po kimś. Musiałam 80% kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciąży przybrałam tylko 9 kg w sumie, a teraz jestem +6kg względem tego co przed pierwszą ciążą... Zazdroszczę Ci Iwka, że tak łatwo zgubiłaś kg... A jak się urodzi drugie maleństwo to będziesz z dwójką na fitness jeździła? W sumie fajna sprawa, też poszukam takich zajęć. Co do ubranek, to u mnie zupełnie na odwrót. 90% dostaliśmy od rodziny, sąsiadów używane, ale wiele prawie wcale nie zniszczonych, no i nowe ubranka to był najczęstszy prezent na pierwszą wizytę wszelkich gości... Dobrze że się powstrzymaliśmy z kupowaniem przez pierwsze miesiące, bo mielibyśmy niepotrzebny zbytek, a później posypały się nagle w takiej ilości, że niektórych śpioszków czy pajacyków nasza mała nie miała na sobie wcale, zważywszy, że wystarczy czasem kilka tygodni a dziecko już wyrasta z danego rozmiaru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi2 - Nie no z dwójką to już bym w ogóle nie poćwiczyła tylko ganiała towarzystwo albo z cyckiem w małej paszczy siedziała ;) Teraz to nie ćwiczę już ze 4 miesiące będzie. Zrezygnowałam, bo nie miałam czasu jeździć, wieczorem to myślę tylko żeby ogarnąć chałupę i iść spać. A na zajęcia z maluchami przestałam chodzić jak wróciłam do pracy w połowie czerwca, godziny tych zajęć są w połowie dnia, więc nie dało rady. Ale bardzo sobie chwaliłam. Ćwiczenia są dobrane dla kobiet po porodzie, bezpieczne, no i można poplotkować z innymi mamami ;) Tak sobie myślę, że jak pójdę na L4 to może znowu wykupię sobie karnet i będę chodziła na te ćwiczenia dla ciężarówek a potem to tylko z młodszym dzieckiem bym jeździła, córa będzie z nianią. Raczej z tej niani nie zrezygnuję, póki dam radę finansowo, bo nie wyobrażam sobie sama ogarnąć dwójki maluchów zaraz po porodzie... Nie mamy niestety babci ani innej "rodzinnej instytucji" do pomocy choćby na 5 minut. Tylko ja i M. Cienko jest czasem. Na przykład jak byliśmy wszyscy chorzy. Młoda miała rota a my złapaliśmy od niej. Już myślałam, że nas łopatą przyklepią... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
włascie wróciliśmy z męzem od lekarza. miałam usg. Nasze szczęscie ma równo 3cm. widzieliśmy nózki rączki, ruszał się jak szalony;) cudowny widok:):):) jestem taka szczęsliwa:) następną wizytę mam za niecały miesiąc. ciekawe czy juz wtedy poznam płec to będzie na granicy 14/15 tyg. dostałam znowu skierowania na badania. jesli chodzi o brzuch to mi juz troszkę rośnie wprawdzie narazie tylko ja to widzę, ale mąż jak przykłada rękę to mówi że jest twardy i odstaje. ale to dobrze niech malenstwo rośnie. ja przytyłam 1kg. jutro zaczynam 11tydzień. z usg wyszła mi taka sama data jak z ostaniej miesiaczki 6.06.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekujaca23- ja mam za mało limfocytów, a nie za dużo:) za dużo mam neurofilii, ale dzisiaj o 18 wizyta u gin i USG:) także wszystko mi wyjaśni.. co do brzuszka, to ja wchodze w takie spodnie jakie nosiłam przed ciążą, ale może to też zalezy troszeczke od naszej wagi wyjsciowej?? ja ważyłam przed ciążą 59kg i 164cm wzrostu, teraz mam 61kg i widać troszeczke brzuszka:) Nika28dg- bardzo przepraszam, nie wiedziałam, czy to ty piszesz czy nie, jeżeli w jaki kolwiek sposób ciebie uraziłam to naprawdę jest mi przykro i jeszcze raz przepraszam :) Nika co do wyprawki, to ja jeszcze o tym nie myśle, chociaż jak widzę jakieś ciuszki malutkie to mam ochote je kupić, ale boje się, że zapesze tym kupowaniem:( możecie mi wytłumaczyć o co chodzi z tym abonamentem na badania?? co macie w cenie, czy macie jakieś zniżki?? i czy obowiązuje to tylko na badania, czy może jakieś wizyty u lekarza tez?? bo ja nigdy nie słyszałam o takim czymś... w którym tygodniu macie te badania genetyczne, prenatalne? mnie w ogole lekarz nie poinformował o żadnych z tych badań.. może dzisiaj na wizycie mi coś powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia - a miałaś usg przez brzuch już? Mnie dzisiaj czeka drugie USG, termin mam podobnie jak Ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamusia- nie uraziłas mnie bo wiem ze to nie ja pisłam tylko jak zobaczyłam ze ktos pisze [pod moim nikiem takie głupoty to sie troche zagotowałam ale teraz juz nie bedzie takich wpadek a ja sie wcale nie gniewam :) Ja mam wykupiona prywatna opieke medyczna w grupie luxmed wykupiona przez mojego pracodawce któy w polowie mi to opłaca dzieki temu mam wszstkie wizyty u lekarzy za darmo bez kolejek na umówiona godzine wszstkie badania laboratoryjne usg itp równiez za darmo a to duza oczszcednosc. Poczytaj sobie wiecej informacji tutaj www.luxmed.pl/dla-pacjentow/oferta/plany-opieki-medycznej.html. Co do badan genetycznych - prenatalnych I sa miedzy 11- 14 tyg i o ile lekarz nie wypisze ci skierowania(arto go poprosic) to w zaleznosci od miasta kosztuja od 200 -300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika28dg- dziekuje poczytałam sobie o tych usługach, jednak to nie zbyt dla mnie ponieważ nie ma placówki w moim mieście. Co do badań genetycznych, to dzisiaj zapytam się ginekologa, jestem w sumie dopiero w 8 tygodniu, więc z czasem pewnie sam wypisze mi na nie skierowanie. dzisiaj o 18 wizyta u ginekologa, troszeczkę się martwie żeby wszystko było dobrze i żeby moja fasolka też rozwijała się dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi jeszcze kiedy lekarz robi pierwsze usg przez powłoki brzuszne? ostatnio jak byłam miałam przez pochwe, z tym, że wtedy byłam potwierdzić ciąże i był tylko pęcherzyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
mamamusi ja miałam juz przez brzuch. pierwsze tez miałam dopochwowe i był pęcherzyk a dziś juz śliczny dzidziuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia- ale ty już jesteś chyba w 10,11 tygodniu prawda?? ja dpiero 8 tydzień, więc nie zobacze dziś chyba tak wiele jak Ty :( później następna wizyta chyba co trzy tygodnie tak jak lekarz mówił, więc będę w 11tygodniu i też zobacze swoje śliczne maleństwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamusia - ja miałam ubezpieczenie zdrowotne z firmy ubezpieczeniowej Medica. Oni mają podpisaną umowę z różnymi placówkami medycznymi, też w małych miejscowościach. Wtedy płacisz abonament tylko i dopłacasz za niestandardowe badania. Ja miałam wizyty u lekarza w cenie, usg i większość innych badań. Za genetyczne usg w W-wie z testem pappa 500zł płaciłam. Jest bezpłatne dla kobiet po 35 roku życia. Skierowania nie dostaniesz pewnie, bo to jest tylko dla chętnych, nie ma obowiązku przed 35 rokiem życia tego robić. W każdym razie na pewno testu pappa. usg przez brzuch miałam robione dopiero około 16-18 tygodnia chyba u swojego gina, ale to zależy od aparatu, bo genetyczne w 12 tyg. robili mi właśnie przez brzuch już. Teraz pewnie będzie podobnie bo będę u tych samych lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka- dziękuję za informacje:) ale chyba nie będę rozważać tego ubezpieczenia.. hmm.. bo jestem ubezpieczona w nfz przez miejsce pracy, przysługują mi wizyty w przychodniach publicznych i wtedy też badania np.morfologia na nfz.. ale ja wybrałam lekarza prywatnego, bo każdy z nas wie jak to jest z tym nfz i badania też musze robić prywatnie :( ale wydaje mi się, że nie ma co teraz kombinować... niech już tak zostanie, chociaż trochę drogo wychodzi mnie to wszystko, jedna wizyta z usg 120 lub 140zł (nie pamiętam ile ostatnio płaciłam) badania też drogie, a nie mało ich w czasie ciąży, ale z badaniami np.morfologią czy moczem, to zastanawiam się czy nie chodzić do swojego rodzinnego lekarza i nie prosić o skierowanie państwowo, wtedy zawsze pare groszy w kieszeni, chociaż nie wiem czy jest sens bo za morfologie ostatnio płaciłam 7 zł i mocz też około 7zł. Co do badań genetycznych to przed chwilą sobie o nich poczytałam i faktycznie po 35roku życia, dla innych odpłatnie, pewnie będę się nad nimi zastanawiać, bo zawsze lepiej o wszystkich chorobach genetycznych wiedzieć za wczasu, żeby może jakoś psychicznie się przygotować, ale nie ma co, nasze maleństwa napewno BĘDĄ ZDROWE!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×