Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Iwka, no ja niestety jestem takim przypadkiem. Pierwsze dziecko urodziłam ekspresowo 1,5 h od pierwszych bóli, a 5 minut od przybycia do szpitala miałam już skurcze parte, dlatego też od razu teraz poprosiłam o lek, żeby to zaleczyć jak szybko się da. Posłałam też męża na badanie czy przypadkiem też tego nie ma... A możesz powiedzieć dlaczego będziesz miała cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę miała cc bo już nie chcę rodzić naturalnie. Wizja ewentualnego braku zzo zwala mnie z nóg. A nikt mi nie zagwarantuje, że dostanę. Ja po godzinie skurczów traciłam już kontakt z rzeczywistością, miałam od razu co 2 minuty. Jakbym nie miała zzo to nie wiem, jakby było... Może mam niski próg bólu, a może to prawda, że po oksy gorzej boli... A może to dlatego, że nie miałam czasu oswoić się z tym bólem, bo od razu mnie powalił, a nie tak jak na początku są skurcze co 15 minut powiedzmy. Nie chcieli mi podać zzo, bo tętno dziecka spadało i skurcze były częste ale nieregularne. A tętno spadało, bo chodziłam bez wód i skurczy od 12tej do 17tej i Młoda się oplątała pępowiną za szyję. A nieregularne skurcze miałam do końca, widać taka moja "uroda". No i "to" miejsce goiło mi się ponad pół roku, mimo tylko 3 szwów powierzchownych. Wolę mieć rozpaprany brzuch, jeśli znowu będzie mi się tak długo goiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ;) Chwilę mnie tu nie było a tu tyle się dzieje tylko szkoda że w tym mniej sympatycznym kierunku. ... Osobiście miałam małe problemy bo musiałam iść do innego gina bo mojego nie było bo tak jak kilka stron wcześniej był wątek o dość sporym śluzie w moim przypadku okazało się że to zapalenie pochwy i usłyszałam że gdybym dłużej zwlekała i planowo poszła do swojej gina czyli za tydzień dopiero to nie wiadomo jak by się to skończyło dla maleństwa ale dostałam antybiotyk odpowiedni i już jest ok :) a już za tydzień usg i nie mogę się doczekać. I jeszcze bym chciała się z wami podzielić snem który nie daje mi spokoju :) bardzo pozytywny :) śniło mi się że już urodziłam i maleństwo było już w domQ, było ubrane w niebieskie śpioszki z kapturkiem na pierwszy rzut oka myślałam że chłopiec lecz chciałam je przebrać i okazało się że to dziewczynka... dalej nie pamiętam a ten fragment mnie zastanawia czy to tylko sen nic nie znaczący czy może coś w tym jest :) okaże się niedługo ; p Pozdrawiam Was Mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Poronienia się zdarzają. U mnie to było czwarte. Ale to nie znaczy że Wy macie się czegoś bać Zaglądam tu i piszę bo związałam się emocjonalnie z Wami i nie dość że nie przeszkadza mi czytanie o Waszych dolegliwościach i ciążach to wręcz odwrotnie Napawa mnie szczęściem to że z Waszymi malenstwami wszystko dobrze :) Nie będę mamą w czerwcu 2014 ale to nie znaczy że wogóle nie będę Trzeba żyć dalej i dalej próbować oraz nie tracić wiary i nadzieji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I modlę się też za Wasze maleństwa żeby zdrowo rosły Oczekująca jak tam z teściowa? Moja się nie odzywa i mnie unika a ja jej bo nie stałam jak ciele gdy jej kochana córeczka rzuciła się na mnie z krzykami i wyzwiskami a mąż stanął w mojej obronie i kazał jej się wynosić Kochana szwagierka nie może pogodzić się z tym że to my mieszkamy w jej rodzinnym domu a ona musi z teściami których nienawidzi Swoją drogą nie rozumiem jej bo lata co niedzielę do kościoła a tyle w niej sądu chciwości zawiści a wszystko pod twarzą anioła Drażni mnie taki fałsz w ludziach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mucha jak czytam o twoich przejściach z szwagierka to tak jakbym sms to pisała. Tez pretensje o rodzinny dom. Jest panna, bedzie miała parter. Ale chce jeszcze pokoj na pietrze. Ale do remontow, utrzymania domu sie nie chce dokładać. Teściowie chca to dzielić na pół. My i oni. Oczywiscie remontują cały dol takze zero jej wkładu finansowego. A my weszliśmy w gołe ściany bez wylewek podłog itp. Samo życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Hej dziewczyny. Ja już po badaniach prenatalnych. Wyszedł z nich jeszcze inny termin porodu ,mianowicie 29 maj (ten termin niby na 100%) . Jestem w 12 tc, dzidzia ma 56mm. Wszystko ok, zdrowa. Jeszcze czekamy na wyniki z krwi. Znamy już płeć , aczkolwiek Pani doktor powiedziała mi ,ze jest pewna na 80%. Na 100% powie w styczniu w 20 tc. Odetchnełam i przestałam się bać. Jedyny moj problem to jak jadę do sklepu to noszę ciężkie siaty , wiem ze nie powinnam ale w sklepie wszystko wydaje sie byc potrzebne . Pozdrawiam was serdecznie. Która z was bedzie miała badania prenatalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
gosc 85 to pochwal się jaka płec? ja wizytę mam za 2 tygodnie i nie wiem czy będzie mi robił usg czy nie ale mam nadzieje że tak. też jestem w 12 tygodniu i czytalam, że teraz malenstwo najwięcej rośnie, ciekawe ile moje ma teraz ale twoje ponad 5cm to chyba całkiem spory dzidziuś:) mój ponad tydzien temu miał 3cm więc obstawiam że teraz ok 4cm. Dziewczyny czy was jeszcze pobolewa czasem brzuch? bo ja mam dni że mnie boli. nie cały czas ale raz na jakiś czas są takie dni, wczoraj np miałam tak ze zakłuwał mnie co troche aż się przestraszyłam. czasem mam takie ciągnięcia ale to akurat chyba macica się rozciąga. dzisiaj już jest dobrze, nic nie boli ale jak będę u lekarza to spytam się o to, bo wczoraj się zmartwiłam. to ze na początku ciązy może bolec brzuch to wiem ale czy w 12 tyg jeszcze może bolec to nie wiem. czekam na ten drugi trymestr jak na zbawienie jeszcze 2 tygodnie zostaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
na 80% dziewczynka :) W I trymestrze może pobolewać brzuch , to całkiem normalne. Na zdjeciach z badan prenatalnych juz wszystko widac. Taki mały człowieczek. Głowa , brzuch , nos itd. Cudowne uczucie. Ja też czekam jak na zbawienie na II trymestr bo nie mogę sobie poradzic z sennościa i ogólnym zmeczeniem. U zwykłego gina byłam we wtorek po skierowanie na te badania i dziecko wyszło 42mm a w czwartek na super czułym usg genetycznym 55mm . Lekarka powiedziała,ze to całkiem normalne bo np. dzidziuś mogl się zgiąć w pół. Zaczynam się cieszyc ciażą i poki co nie dopadają mnie złe myśli. 12 tc to już jest bezpiecznie :) ( tak sie pocieszam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Hej, ja mam termin na 8 czerwca, na ostatnim badaniu usg dziecko miało 36 mm, aktualnie jestem w 11 tygodniu, nie mam żadnych objawów, procz wstrętu do zapachu gotowanego, smażonego mięcha, grzybów, ogólnie sosów cięzkich. Chodze do ginekologa prywatnie, mam super lekarza i dzięki niemu mam badania prenatalne całkiem za darmo, za tydzień na nie jade :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
gosc 85 zazdroszczę ci że juz jesteś spokojna, ja niestety cały czas się denerwuje i martwie. miałam usg 1,5 tygodnia temu i też było wszystko dobrze, ale teraz miałam dużo stresu płaczu i boje się ze zaszkodziłam dzidziusiowi, do tego ten ból brzucha. cały czas się zamartwiam. dzięki za pocieszenie postaram się juz nie martwic. czekam na następne usg żeby znowu upewnic się czy wszystko dobrze. super że dziewczynka gratuluję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Flavia wiem,ze łatwo powiedziec: nie martw się. Ja martwiłam sie od momoentu jak tylko sie dowiedzialam czyli okolice 7 tyg czyli 5 tyg w ciaglym stresie czy wszystko ok. I okazało się , że wszystko w porządku i teraz załuje ,że nie potrzebnie sie zamartwiałam zamiast sie cieszyc! Jestes juz w 11 tc , ryzyko jest naprawde bardzo małe,że cos moze byc nie tak. Także głowa do góry i ciesz się swoją upragnioną ciążą. Na pewno wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
dzięki za słowa otuchy. Jestem juz w 12tyg dziś go zaczełam:) Mój mąż tez mówi że martwic to się mozna jak cos jest nie tak ale ja mam taki charakter że najczęsciej co tydzien bym sprawdzala czy dzidzius rośnie. jak poczuje ruchy to pewnie będę spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Flavia kiedy masz nastepne usg? Ja też bym co tydzien latała ale podobno kobiety tak mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 85 moglabys podac mi swojego meila skoro bylas na usg prenatalnym i wiesz ze na 80% bedziesz miec coreczke chcialabym ci pokazac usg zebys porownala czy to co ja widze to to o czym mysle hehe :) moze akurat u ciebie bedziesz wygladac podibnie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
gość. Na usg nic nie widac bo jest zrobione profilowo. Ja widziałam na monitorze jak lekarka przybliżyła narządy płciowe.Dwie kreski obok siebie oznaczają dziewczynke bo to są wargi sromowe. Natomiast u chłopca powinno byc "to " juz bardziej widoczne. Powiedziała na 80% wiec jeszcze wszystko sie moze zmienic. A tobie nie powiedzieli plci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie nie powiedzieli ;/ a widzialas moze plec w 3d czy tylko na 2d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
2d . Jak nie powiedzieli to moze jeszcze nie są pewni. Poczekaj jeszcze 2 tyg jak podrośnie i wtedy zapytaj lekarza. 3d bede chciala miec na płycie w 20 tc na kolejnych badaniach prenatalnych tzw. połówkowych. Flavia weszłaś w 12 tc to znaczy , że jest bardzo dobrze.Nim sie obejrzysz skonczy sie I trymestr. na kiedy masz termin porodu bo nie mogłam sie znalezc w tabeli. Naprawde przestan sie martwic bo i dziecko sie denerwuje. Zobaczysz na kolejnym usg jak sie rusza, podskakuje i robi fikolki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
następne usg chyba dopiero na początku stycznia. chodze na nfz i lekarz nie chce robic na każdej wizycie. termin mam na 6.06 taki wyszedł z OM i z USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Flavia a na badania prenatalne miedzy 11-13tyg idziesz? I podobno wazne (dla twojego zdrowia psychicznego) badanie kolo 20tc . To prawie tydzien po mnie:) Idziemy łeb w łeb :) hihih oby tak dalej . Ja w styczniu zaczynam remont domu wiec teraz mysli tym zajmuje :)i jakos leci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
prenatalne raczej nie. z tego co czytałam to badanie jest zalecane dla kobiet po 35 roku życia. Jesli nie ma powodu to nie będę robic. Jak pójdę na wizytę za 2 tyg to zapytam lekarza co mi zaleca. A ile to badanie kosztuje? my remont robimy na wiosne, chcę zrobic dzidziusiowi oddzielny pokój:) dziewcyzny jak u was z jedzeniem bo u mnie średnio, apetytu nie mam na nic, jak juz coś zaczne jesc to zjem śniadanie czy obiad. ale żeby tak z własnej woli coś zjesc to nie, nic mi się nie chce. nie wiem czy jem dobrze czy za mało, ale mam straszne mdłości od 7 tyg juz tak ciągne, mam nadzieje że niedługo przejdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Flavia usg prenatlne nie jest tylko dla kobiet po 35rz badania prenatalne sa ale nie usg takie usg zawsze wykonywane jest na super sprzecie na ktorym lekarz wszystko mierzy (u mnie wogole wyszly inne pomiary niz na normlanym sprzecie u gina) przeplywy przez tetnice zastawki , narzady, NT kosc nosowa mozg tego ci lekarz na zwyklym sprzecie nie zrobi dlatego teraz usg prenatalne to standart w tych czasach koszt ok 200zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomo nie kazdy ma pieniazki na takie badanie ale jesli masz to proponuje ci pojsc na nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ale jesli ciąża przebiega prawidłowo i w rodzinie nie było żadnych chorób genetycznych to chyba nie ma wskazań do badania prenatalnego- tak wyczytałam. zapytam o to lekarza bo nawet nie wiem czy on się tym zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale to jest normlane usg tylko na super sprzecie nie trzeba miec do niego wskazan jesli twoj lekarz jest ci w stanie wzystko zmierzyc i dac pewnosc ze twoje dziecko nie ma np wady serca ktora nie jest genetyczna to nie idz na prenatalne ja wole spac spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Ja chodzę prywatnie a badanie mialam na NFZ za darmo. Lekarz mi napisał, ze widzi nieregularna akcje serca i bylo za darmo. Oczywiscie wszystko jest ok. U mnie na ślasku koszt usg razem z badaniem krwi to ok.250 zł. Flavia widzisz nawet remont mamy w tym samym czasie, zajmij mysli remontem i wymyslaniem pokoju dla dzieciatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry lekarz moj tak nie napisze na pewno hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
gdyby była taka potrzeba to lekarz na pewno by je zlecił. zobaczę co powie na następnej wizycie jesli zaleci to zrobię, jesli nie ma potrzeby i wskazań to nie będę robic. żadna z moich znajomych i szwagierek nie robiła, nie ma co panikowac jesli nic się nie dzieje. no u nas do remontu jeszcze troche. zaczniemy pewnie a marcu bo czeka nas wymiana okien, panele, podwieszanie sufitu ocieplanie no dużo rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia nie rozumiem jak lekarz ktory nie robi ci nawet usg na kazdej wizycie jest ci w stanie powiedziec ze ciaza rozwija sie prawidlowo na jakiej podstawie ? albo jest jasnowidzem albbo lekkoduchem jesli chcesz polegac na takim lekarzu to gratulacje chyba jesdes kobieta dorosla byc moze nie nie wiem ile masz lat ale twoje zachowanie jest dziwne nie pojde bo inni tez nie byli byc moze mieszkasz w malym miasteczku gdzie swiadomosc kobiet nie jest jeszce w pelni rozwinieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×