Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość kasia2014
Asik napisz kilka przykladowych ćwiczeń jakie robicie Byłam dziś u mamy i stwierdziła z schudlam. To nie możliwe. Napewno tak przez spodnie dresowe , ale wolę takich rzeczy słuchać;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasia pochodzilam po dworze ale ochlodzilo sie i boje sie zeby gorzej niezachorowac bo chce dostac te zastrzyki.ja uwielbiam zbierac grzyby w lesie i ciagle chodza za mna kurki ze smietana i cebula:)wogole wiecie tak smakuje mi cebula ze sama z chlebem moge jesc.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
KAsiu mi pediatra kuby mówi że na twarzy schudłam tez lubie takich rzeczy słuchać:). ASik wybacz miałam wwzystko w spamie nie spojrzałam :). DZiś moje dziecko w brzuchu zachowuje się bardzo agresywnie rzuca się wręcz bym powiedziała:), ale nie mam myśli że coś nie tak może ułożył się główką oby:). u mnie też wiosna zaraz wywiesze jeszcze jedno pranie i koniec prac na dziiś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Była koleżanka i ppsiedzialysmy na dworze aż zmarzlam ale pozytywnie;-) Ma córkę 3 letnia,już taka fajna;-) Teraz się ogrzewam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Oczekujaca- napalilas się na te zastrzyk, a to nic milego :D Posladek mialam siwy i przez pierwsze 15min mialam taki bol , ze usiąść nie moglam. :O Jakbym tfu tfu lezala w szpitalu i studenci mieliby praktyki to moge smialo odmowic i powiedziec, ze nie chce zeby mnie ogladali ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Początek czerwca,oczywiście że tak,wcale nie trzeba się z zgadzać i na tej stronie rodzic po ludzku pisze też że nie trzeba się zgadzać na golenie i lewatywe,dzięki za ta stronę poczytajcie jest bardzo przydatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu nie spamietam cwiczen ale takie ogolnie na wszystkie miesni glownie nóg posladkow itp polaczone z oddychaniem i gadanie :) Poczatekczerwca - u nas np jesli chodzi o szpital uniwersytecki kliniczny to jakby podpisujesaz zgodne na to ze sa w nim studenci odgórnie , ale nikt nie moze cie zmusic zeby pokazywala krocze przy innych pacjentkach bez parawanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Ufff. Bratowa jak byla w szpitalu to nie wiedziala, ze moze odmowic i mowila mi, że po kolei studenci zagladali. Mowila, ze nigdy nie czula sie tak w pewnym stopniu upokorzona. Studenci tez ludzie i musza sie na kims uczyc, ale moim zdaniem jest to krepujace..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, duzo sie u was dzieje:) u mnie 26tydzien 8 kg na plusie i pierwsze rozstepy:( a smaruje sie od 2 miesiaca i nic to nie dalo, wogole czuje sie taka ciezka. moj Mikuś dzisiaj mało *****iwy ale na nogach jestem non stop od 3 dni. milego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
19magda- ja też jak cały dzień na nogach to brzuch twardy i synek mało *****iwy to temu,że go kołyszemy chodząc:) tak słyszałam. ja jak wypiję cokolwiek to dziecko tam buszuje albo ma czkawkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja mam taki rrytmiczne pukanie skurcze czy dtganie nie wiem jak to okreslic juz z 5 minut to czkawka ? Asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
Asik- raczej tak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dopiszcie mnie do tabelki proszę - Termin 30.06, dziewczynka. Nie zaglądam zbyt często niestety, zazwyczaj czasu wystarcza tylko na przeczytanie, ale sercem jestem z Wami ;) Jutro idę robić test glukozy. Dzisiaj odbiłam się od drzwi. Specjalnie rano wstałam, mąż załatwił, że będzie w pracy później, żeby ze starszą zostać. Jadę na pobranie krwi, a tu słyszę, że mam mieć ze sobą glukozę... No porażka... W poprzedniej ciąży też robiłam ten test ogt ale nikt mi glukozy przynosić nie kazał. Oczywiście apteki były zamknięte tak rano i lipa. W przychodni u mnie na nfz, to oprócz glukozy kazali mi swoją wodę przynieść. Dobrze, że nie kazali kupić strzykawki i igły ;) W temacie pieluszek, który się przewinął. Ja używam dla starszej córy Dadę i jestem zadowolona, chociaż pampers jest wg mnie lepszy. Na początek planuję kupić właśnie pampersy białe, bo są delikatniejsze dla małej pupki a odparzenia są okropne. Moja Mała nie miała, ale pilnowałam bardzo zmiany pieluszek i smarowania kremem za każdym razem. Za to koleżanki synek odparzenia dostał od chusteczek nawilżanych pampersa i to tak potwornego, że skóra mu schodziła! Błyskawicznie się to ponoć robi. Kosmetyki. Słyszałam, że nivea i johnson uczulają najczęściej. Ja miałam bambino i było ok. Od nivea Ania miała uczulenie właśnie, od johnsona nie. Kupiliśmy za to krem do pupy i żel do mycia ciała i włosów w jednym z hippa i okazał się na prawdę dobry, jest od 1 dnia życia, a nivea i johnson od 1 miesiąca bodajże. Półka cenowa nivea zdaje się. Używam do tej pory. Faktycznie emolienty są najlepsze i najdelikatniejsze. Jak córa dostała alergii, to myliśmy ją w tym. Ale to są drogie potwornie rzeczy. No i Mustela jest super, tylko nie jest pachnąca, czyli pachnie specyficznie :) I też droga niestety. Mustela jest w ogóle dobra. Ja na rozstępy używam i po porodzie chcę sobie kupić taki żel na obkurczanie skóry. Bardzo mi się sprawdziły te kosmetyki, zero rozstępów i w ogóle. Co do obchodu w szpitalu, to jak ja rodziłam nie było takich przemarszów wojsk :) Był lekarz i pielęgniarka. Położne wpadały bez obchodu, ale nie zaglądały, chyba, że któraś na coś się skarżyła. No i trzeba było kreację zadzierać do góry niestety przy lekarzu ;) Na szczęście tylko brzuch macali i zaglądali bez macania między nogami. To chyba od szpitala zależy. Na studentów ponoć można nie wyrazić zgody. Uświadomiłam sobie, że trzeba zrobić jeszcze jeden poważny zakup. Moskitiera kobity! Lato będzie, komary perfidne rzucają się na małe istoty bez opamiętania. Kupowaliśmy w zeszłym roku na biegu, bo okna zamknąć było nie sposób, a zaraza cięła córę potwornie. Niczym nie można było jej popryskać ani nic, bo to dla starszych dzieci wszystko jest. Teraz już kupię na pewno. A tak to nic jeszcze nie mam... W kwietniu planuję kupić, jak będziemy szykować pokoik. Pościel. U nas nieużywana. Poduszki ponoć do ukończenia roku dzieciaczek nie powinien używać, a pod kołdrą mojej było za ciepło. Śpi pod kocykiem, wcześniej w śpiworku trochę spała. Ochraniacz na szczebelki to dobry pomysł, szczególnie na nieco później, jak maluch zaczyna się wiercić w łóżeczku. Moja córa śpi w niepojętych pozycjach i dzięki ochraniaczowi nie uderzała się w szczebelki ani nie wkładała rączek i nóżek między nie. No i łóżeczko wygląda przytulniej. U mnie 25 tydzień leci teraz, 7 kg na plusie, 80 cm w pasie. Rozstępów na razie brak, ale to myślę zasługa musteli, bo tendencję do paskudztwa mam. Młoda tak boksuje, że jakaś sporcmenka będzie chyba. Mam potworną ochotę na słodycze, więc tą glukozę to nosem wciągnę. Mniam! :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczatek czewrca wiem ze bola te zastrzyki tylko ze wiem ze gdyby porod byl szybszy to zastrzyki uratuja zycie dziecka a niedarowalabym sobie jakbym nie wziela bo bola.tyle co znioslam to i zastrzyk niestraszny.mnie boli brzuch po bokach i maly jakby sie przemiescil na chwile czulam cos pod zebrami a teraz znowu napoprzek kpopie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) dużo piszecie :) u nas codziennie piękna pogoda, dziś wygrzebałam swoje trampki, 15 stopni było. ak byłam w szpitalu też byli studenci, ale mi to nie przeszkadzało. Jeśli chodzi o czkawke to moj czesto ma, to takie rytmiczne podskakiwanie, ale bardzo delikatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 27 tc, 89 cm w pasie, 5 kg na plusie i faluje mi cały brzuch od kilku dni wieczorami, jakby dziecko przekręcało się raz w jedną a raz w drugą stronę... . Asik, a jak byłaś na tym obchodzie na praktykach, to często zdarzało się, że kobiety odmawiały pokazywania krocza studentom, czy wszystkie się zgadzały? A jak na te odmowy reagowali lekarze? Zgadzali się bez problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Hej "wyspałam się" tez tak macie że wieczorem jak się kładziecie to wszystko boli ciàgnie mi to ciężko z boku na bok sie przekręcić wczoraj sie czulam jak hipopotam, potem w nocy i orzed spaniem siku i siku, a tu jeszcze dwa mc przede mna. Śniły mi sie głupoty, że osa do domu wleciala i ganiałsm za nią. Jeśli chodzi o moskitiery to my na poczatku kwietnia zamawiamy takie drzwi balkonowe a na okna takie na ramkach my zawsze mielismy kwestia przyzwyczajenia ja sie czuje z nimi ok kuba jak byl maly w takie duze upaly soal z szeroko otwartym oknem. mieszkamy w polu ze tak powiem i wiem ze bedzie tego sporo nie lubie tez os i nie daj boze szerszeni:) uuuu nic mnie tak nie przeraża nawet pająki:). Co do odmowy obrcnosci studentow teraz nie widze problemu w pierwszej ciazy bylam mlodsza i mniej odwazna:). Flavia na badanie tez chodziłam do gabinetu tylko po porodzie tak na łóżku. Napisz dziś jak na wizycie, trzymam kciuki :). Co do moskitier ny duzo jezdzimmy do lasu latem na domek i mmam taką do wozka zeby nie pilnowac malucha i nie odganiac non stop. jak bedzie sobie spalo no i wieczorem zeby nie bylo duszno:). Ja używałam przy kubusiu pampersów nie odparzal sie ale ja czesto zmienialam jak to twierdzila tesciowa marnowalam:) moje dziecko nie chodzilo z wiszacym pamperem. raz sie odparzyl w pierwszych tyg zycia od chusyeczek mokrych noe uzywalam ich na piczatku w wycieralam wacikiem z oilatum i umoczonym w letniej wodzie w domu poza domem chusteczki. Jade na 10 do fryzjera dziś mam luz ale w sobote przychodza goscie bede caly piatek szykowac i szykowac:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamakubusia ja tez tak mam,niemoge sie przekrecic w kroku boli mnie strasznie poprostu i kregoslup a do tego brzuch po bokach takie kolki:/ja dzis od4niespie wogole a w nocy wstawalam3razy siku tragedia.dzis jade odebrac wozek ze sklepu i kupie pampersy mniejsze jedne moze beda w lidlu jeszcze.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
To chyba normalne ze po całym dniu tak wszystko pobolewa ja jak sie ułoże to wole się nie ruszać :) ale rano po wypoczęciu to przechodzi na szczeście:). Jakie kolory wózków wybrałyście ja mam taki zielony jasny x lander na lato fajny ale jak sie kubuś urodził to żałowałam że nie jest niebieski ja mam taki starszy model xa ale mi sie podoba jeszcze, lekką spacerówke mam espiro metro new york rewelacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mnie na szczescie nic nie ciagnie, w porownaniu z pierwsza ciaza to ta jest cudowna. W pierwszej mialam nonstop problemy, jak nie torbiel ogromna, to za mala ilosc wod, pozniej dziecko sie nie ruszalo, w 7 miesiacu rozwarcie, a na sam koniec zakazenie ciazowe i na dodatek tak mnie z ciaza podtrzymali ze urodzilam 2 tyg po terminie i dziecko z zielonych wod juz. A ta ciaza wrecz idealna, nie mam jakis tam wiekszych dolegliwosci, jedyne co mnie najbardziej meczy to zgaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zamowilismy czerwono czarny. jakos te kolorki najladniej ze soba wspolgraly i wsumie wybor padl odrazu jak go zobaczylismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
AAAJ to nagroda za cierpienia ciesz się ja sobie narzekam marudze ale i tak jest lepiej :) niż w poprzedniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamakubusia ciesze sie i to bardzo, zwlaszcza ze cala moja mala rodzinka prowadzimy aktywny tryb zycia, i niewyobrazam teraz sobie lezec caly czas. Czasami mam sama lenia i spie sobie do poludnia, ale nie zdaza mi sie to czesto. A taki dzien lenia od czasu do czasu jest nawet wskazany. Moj maz caly czas mi mowi ze mam sie nie przemeczac tylko odpoczywac, ale ja nie potrafie musze ciale cos robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja w sumie wcześniej miałam zalecone przez lekarza raczej domowy tryb zycia i ogólnie była zima to mniej sie ruszałam, ale teraz codziennie gdzies chodze, normalnie funkcionuje i nie czuje, zebym w ogóle była w ciązy, tylko mam brzuch i czuje ruchy, tak to super :)) zgaga jest, ale jak jem lekko, czyli zupa jarzynowa, czy rosół i nie jem smazonego to napewno jest o wiele lepiej.Sikanie męczące jak sie gdzieś idzie, ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas dzisiaj zimno i straszna gła, jak to powiedzial moj mlodszy syn :) Wczoraj kupilismy pierwsza rzecz dla malego, kosz mojzesza. Fajny, ze stojakiem, mozna bujac jak kolyske. Obaj moi chlopcy spali w czyms takim w pierwszych tygodniach. Ustawialam przy lozku i w nocy wystarczylo tylko siegnac i wyjac. Mnie tez brzuch boli, jak sie w nocy przekrecam. Takie mam uczucie, jakby mi sie cos odrywalo w srodku. W ogole ostatnio to tak boli, jakby mnie ktos uderzyl, maly ma chyba malo miejsca i sie rozpycha lokciami. Mam dzisiaj wizyte w banku, nienawidze tego :( Nie wiem, jak w Polsce, ale tu ci non stop cos wciskaja, a ty sie musisz powtarzac po 30 razy, ze nie dziekuje, nie potrzebuje, grrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
mama3chlopcow- ja też dziś idę do banku;) jakoś mi niedobrze,mdli,przypomina mi się koszmar pierwszego trymestru:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny czy ktoras z was brala sterydy na rozwoj pluc u dziecka??? Mnie chyba to czeka...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onamama, a dlaczego, cos sie dzieje? Ja akurat nie bralam, ale brala moja kuzynka, kiedy w blizniaczej ciazy stracila jedno z dzieciaczkow i przez to trzeba bylo drugie szybciej sprowadzic na swiat. Maly jest zdrowiutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. ja pół godziny temu wstałam, tak mi się dobrze spało dziś. biodro nie bolalo, to jakiś cud. Mam dziś wizytę u lekarza na 14.30 i już mam stres. od razu jak się obudziłam i pomyslałam że muszę dziś jechac to mnie brzuch rozbolał. my wózek będziemy miec niebiesko grafitowy ale jeszcze go nie mamy;) pampersy chyba te z biedronki ale czekam może jeszcze trafie na promocję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Częśc dziewczyny ja miałam noc idealna obudziłam się o m5 jak mąż szedł do pracy i byłam bardzo glodna ,zjadłem parówke,znów:-) I byłam wysłana chyba godzinę leżała zanim zasnelam. Moja wciąż taka aktywna bardzo mnie to cieszy:-)dziś czułam chyba nóżki-bo mocniej kopala-pod prawym zebrem , a rączki nad lewym biodrem ,śmiesznie bo jednocześnie w dwóch miejscach czułam:-) a zauważyłam że to jak się przesuwa czuje pod ręką i że faktycznie mogę tego od tak nie czuć:-) Mamokubusia ja mieszkam w lesie ale kupuje te na rzepy siatki . Oczekujaca mnie po całym dniu kręgosłup tak boli że jak się położę to mi mąż pomaga się obrócić...jak babcią się czuje Onamama kilka mam pisało tu o tych zastrzykach,ale nie pamiętam kto... Mnie od kilku dni bardzo kluje w achwinach ma ktoś tak,i dlaczego tak mam?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×