Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

czesc no u mnie też ładna pogoda. słońce świeci. leżę i słucham sobie muzyki, potańczyłoby się heh sama się sobie dziwie jak jak wytrzymuje tyle czasu bez ruchu. wczoraj mama mi mówiła że łydki mi schudły. jak w lato pójdę pobiegac to aż kurz będzie leciał, brakuje mi sportu. jeszcze troszkę:) mnie dzis boki bolą tzn boki pleców i boki brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczatek czerwca a 18bedziesz miec usg?ja ide w poniedzialek na usg i powiem mu o tych zastrzykach.ja leze chwile i juz mi sie niechce.szkoda ze niemoge spac jak moja siostra w nocy i w dzien.tesciowa ciagle komentuje co m robi,szlak trafia normalnie.ja sie do nich nieodzywam,chociaz tesc pyta to nieodpowiadam.wam tez leci bialy gesty sluz?oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam śluz taki raczej rzadki przezroczysty z grudkami od tabletek dopochwowych. ja mam jutro wizyte. powiem żeby spr mi tą szyjkę i zapytam o łożysko. Oby wszystko było dobrze, żeby ta szyjka się nie skracała już. A usg pewnie będę miała na następnej na poczatku kwietnia. mój malutki dziś się jakoś nisko ułożyl, z nózkami pod żebrami z lewej str. Rano jak wstałam to dokładnie widzialam jak mały leży. Tez macie tak że kształt brzucha zalezy od ułożenia dziecka? bo mój brzuch jest co dzien inny w zaleznosci jak dzidzia leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Oczekujaca- tak, juz sie doczekac nie mogę. Ja mam taki sluz.. rano jak wstaję to czasem sie zdarzy, ze poleci mi na pizame bo jest tak obfity. Myslalam na początku, że to pewnie znowu jakas infekcja ale jednak to nie to. I do tego ta siara. Musze sie zaopatrzyć we wkładki laktacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Oczekujaca mi leci śluz ale bardziej przezroczysty i rzadki ,czasem pod żółty kolor często martwię się że to wody za tydzień mam wizytę to zapytam,niech mnie sprawdzi;-) Rano mam sucho w ciągu dnia zmieniam wkładki ale myślę że część to krople moczu,ale muszę spytać. Mój tata i dziadek przyjechali przeor ać mi ogródek żebym nie musiała tyle kopać;-) Flavia też bym pobiegala trochę przejdę i czuje się jakbym 10km zrobiła;-) Moja od wczoraj dziwnie aktywna ale cieszy mnie to chciałabym żeby tak zostało;-) Biorę się za ćwiczenia a potem robie obiad;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo ja mam duzo takiego sluzu i wkladki zmieniam4razy na dzien a po nocy to normalnie cala mokra jest wkladka.wogole mam straszne wzdecia i gazy po nowym magnezie:/kasia sama bym pocewiczyla ale niemozna.poczatek zobaczymy ile twoj wazy a ile moj.flavia moj ulozony jest w poprzek tak jakbyl wiec nielicze na porod naturalny:/w piatek30tydzien oby jeszcze z6wytrzymac.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak samo, wystarczy że przejdę pare metrów i sapie, dobrze że nie mamy schodów w domu. Jak urodzę to na pewno wrócę do sportu, zalezy jak będę się czuc ale myślę ze jeszcze w lato zacznę troche cwiczyc z dzidziusiem no i super bo cieplutko więc długie spacery. Chodzi mi przede wszystkim o to żeby się rozruszac bo jestem zastygnięta jak kamień. Widziałam kiedyś ze niektórzy biegają z dziecmi, ale to chyba musi byc juz spacerówka taka sportowa. Kasia ja tez czasem mam takie mysli że to wody, ale raczej nie bo mój śluz pachnie tabletkami i jest troszkę zabielony własnie tak jak luteina. a ja biorę 4-6 tabletek dziennie więc wiadomo że nie wszystko się wchłonie, troche wycieknie. A wkładki muszę nosic ciągle bo inaczej bym nie wyrobiła z majtkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie tak mysle ze juz na weekend majowy bede z dzidzia juz w domu,bo gin moj mowil ze mam wytrzymac do37tc wiec jeszcze w sumie7tyg.ja to sie boje zeby wody nie zaczely odchodzic bo maly kopie mnie przy szyjce i to powoduje rozwarcie:/masakra.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca gonie cie:) u mnie w piątek 29tc. tez bym chciała wytrzymac minimum do 36 tyg. mam nadzieje ze tak będzie. mój tez czasem kopie w szyjkę ale jakoś teraz się przesunął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia a dlugo ty masz brac ta luteine?wybierasz sie do lekarza prywatnie teraz?moja kolezanka brala luteine chyba miesiac jak szyjka jej sie zaczela skracac a pozniej kazali jej odstawic i po miesiacu urodzila.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia zaraz bedziesz po mnie,poczatku czerwca mamiekubusia i gosc85.gosc85zadko sie odzywa teraz.moze niejeden daj znac co u ciebie,jaka decyzje lekarze podjeli.ja to sie boje ze urodze niedlugo chociaz w sobote lekarka powiedziala ze jak dostane zastrzyk na pluca to maly sobie sam poradzi bez problemu ale lepiej zeby posiedzial w brzuszku.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na razie mam brac. co wizyta pyta czy biorę, mówie ze tak i kiwa głową ze dobrze. no zobaczę co mi powie jutro na wizycie i na kiedy wyznaczy usg wtedy zdecyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie przywiozlam corcie do domu ze szkoly i jak to dzieciaki juz sie poumawialy i poszly na rowery. A jak pytam kiedy lekcje to odpowiedzialy wszystkie 5 razem ze jak wroca hehe. wiec mam jeszcze chwilke dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od dwóch godzin leżę bo spać mi się zachciało,ale nie zasnęłam bo babcia tłukła się garnkami w kuchni.Zaraz muszę jechac po dzieci. Mi leci malutko śluzu,nawet wkładek nie daję bo są dni,że majtki suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Hej nadal nic do mnie na @ nie doszlo wyśle wam z mojego i ktoś mi odpowie ok:). Dziś była u mnie mama troche pogadałysmy odrazu lepiej:). W czoraj miałam takie wzdęcia że szok:) az mi ciezko bylo z boku na bok sie przekrecić, brzuch twardy jak kamień. Flavia nie znam tego lekarza nie pracował wtedy chyba. A mieszkasz tam gdzie on przyjmuje? Ja chcesz prywatnie na 3d sie wybrać to polecam mojego podalabym ci namiary i powiedzialabyś ze to ode mnie :). Jak bylam w puerwszej ciazy moj nie miał 3d wtedy i rez bylam u innego. Też biore magne B6 2 razy nie id tego mialas biegunki? Oczekujaca jestes silną kobietą grypka minie duzo pij. Dziś robiłam ogórkową na kwaśne mnie wzieło a mojemu synkowi musze blenderem warzywa, pitem zupe przez sitko i makaron dogotować jadł ktoś z was taką ogórkową:). Je ogólnie wszystkie zupy ale ogórkową i buraczkową w taki właśnie sposób:). Nie wiem czy nie mam za mało ubranek nawet mama jakoś tak zobaczyła ze nie za wiele ale jak cos to dokupie w kwietniu kupie body z krotkim, dreski i chyba wszysto, wanienke przewijak reczniki 2 szt. sobie do szpitala rzeczy i wsxystko:). Kupie jedna nowa koszule a jedna pizame po porodzie raz mi zajzeli do tyłka i to jeszcze na łozku na obchocie dajcie spokuj:) weszli cała czeredą i jakiś lekarz mówi prosze sie odkryc i pokazac krocze troche krepujace to bylo:). Flavia w miejskim nadal badają z tą gromadą studentów? Ja mam gdzieś nie zgodze sie na 10 osób przy badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Ja rano jak wstane to mam taki sluz z granilkami od luteiny wkladke w ciagu dnia zmieniam ze 3 razy zeby sie czuc swieżo. Też mam teraz luz mały śpi ja chyba ogarne i poprasuje ale jeszcze poleże:) Jutro ide z malym do fryzjera ja pomalowac a mały obciąć:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ze sluzem mam spokuj, nic nie leci na szczescie bielizna sucha. A ja jak narazie mam tylko 3 kompleciki ubran, czas sie za to zabrac. Musze sie wybrac na jakies zakupy, ale to razem z mezem jak bedzie mial dzien wolny, albo w sobote sie przejedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamokubusia- ale chodzi ci o obchód? mnie nie badali na obchodzi, bo leżalam na ginekologii i na badania chodziłam do gabinetu badań. Przy badaniu przeważnie była pielęgniarka i raz była młoda dziewczyna chyba się przyuczała bo pobierała mi posiew, nie miałam nic przeciwko żeby była. na pewno była przyjemniejsza niż ten ordynator (bo to on mnie badał) Ale żeby było ich więcej to już bym nie chciała. chociaz tam nie patrzą na to. miałam usg najpierw dopochwowe, pozniej przez brzuch więc lezałam bez majtek i przyszedł do lekarza inny lekarz i zaczął z nim jakąs prywatną gadkę o samochodzie. No kurde:O rozumiem jesli wchodzi w sprawach zawodowych ale nie gadki sobie urządzac. Spojrzałam się na niego i wyszedł. A po porodzie to podobno własnie na obchodzi każą pokazywac krocze. na obchodzie jest ok 10 osób w tym studenci. Jeszcze nie wiem jak do tego podejdę, na razie to nie myślę o studentach tylko o tym żeby wszystko było dobrze i żeby dzidziuś za wczesnie sie nie pchał. Ja mam zamiar pójsc do dr kozerskiego prywatnie, słyszalaś może? dużo osób mi go chwaliło, chciałabym się skonsultowac dla własnego spokoju. ale na nfz też chce dalej chodzic bo dr jest w porządku no i darmowe skierowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Oczekujaca a Ty z om i usg jakie masz terminy ? Jak lezalam w 24tc w szpitalu i miałam te zastrzyki to moj maly juz mial polozenie glowkowe i modlilam się zeby dotrwac do 30 tyg. A teraz mysle zeby chociaz dociagnac do 36 i zeby mial dobre ponad 2kg. Powiem Wam, że jakos jestem spokojniejsza, ze dostalam te sterydy bo jakby cos sie działo to mały będzie mial większe szanse. Ja po luteine dosłownie plywalam !! W nocy ze trzy albo cztery razy musiałam zmieniać wkladki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Oczekująca jeszcze o mnie zapomniałaś:-)a ja 4dni za Tobą jestem:-) u mnie mama, jejku jak super jest ją gościć. mnie okropnie boli brzuch i plecy, brzuch najbardziej wieczorem po całym dniu,przy każdym ruchu w lozku okropny ból, ale niby tak ma być... piekna pogoda, oglądam sie za mamami z wózkami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Oczekujaca ja po nocy mam sucho i tylko dlatego myślę że to nie wody,bo na lezaco ponoć najbardziej się sącza. Flavia ja prócz tego ślubu czuje krople moczu albo zanim pójdę do kibelka albo jak wstane;-) Mamokubusia ja napewno się nie zgodze na oglądanie przy takiej liczbie osób,krępuje mnie to a poza tym po porodzie to nie jest komfortowe żeby się dawać oglądać. Ja zjadlam pomidorowa i znów czuje ruchy;-)tak mi się przesuwa pod skóra;-) U mnie wiosną;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Co do szpitala to u nas na oddziale jest beznadziejny ordynator !! Raz jak mnie badali w gabinecie to wpadl i zostawil otwarte drzwi na korytarz i jakies kobiety zaglądały bo miały do niego skierowanie na USG. Ale się wkurzylam :( Pff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wiecie co mi to juz bylo wszystko jedno jak leżalam w szpitalu myślalam tylko o tym żeby wszystko było dobrze, mialam gdzieś kto mnie ogląda. Myslę ze przy porodzie będzie podobnie. ewinka- mój lekarz mowi że brzuch może bolec w końcu to ciąza i wielkie zmiany wszystko rośnie,aby nie bolało tak jak na miesiączkę i wtedy na bole promieniujące z krzyża trzeba uważac. mnie tez coraz częsciej boli kręgoslup brzuszek juz swoje waży, coraz cięzej jest. Kasia- u mnie tez się malec przesuwa, juz tak nie skacze jak kilka tyg temu, teraz mu ciesniej i rozpycha się rozciąga, kopie. U nas ktoś z boku pali w ogródku takies liscie czy trawy i tak smierdzi ze musiałam okno zamknąc, a gorąco mi jak nie wiem tak słońce daje. Tak myslę jak tu się jutro ubrac, na te pół godzinki do lekarza nie chce mi sie kurtki brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
erwinka oj przepraszam ze zapomnialam:p ja mam z om na30maja a z usg pierwszego na25maja.tydzien roznicy prawie.ja spalam z godzinke puki byla cisza i spokoj ale tesciowa juz wrocila i sa krzyki.poczatek dobrze ze dostalas sterydy bo daja duza szanse na przezycie a tym bardziej ze chlopcy sa mniej silni.moj juz ma2kg i teraz jak przez te7tyg wytrzymam to moze dosc do4.boje sie ze ubranka beda male.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dopiero niedawno wstalam :( W ogole nie moglam w nocy wstac, meczylam sie do 5, skonczylam ksiazke i ogladalam tv kuchnie, bo nic innego nie bylo. Rano ocknelam sie na tyle, zeby zawiezc chlopcow do szkoly, a zaraz po powrocie walnelam sie w posciel, bo bylam nie przytomna. Nie wiem, co sie dzieje, chyba maly sie jakos tak ulozyl, bo boli mnie zoladek i strasznie dretwieje prawa noga. Ja wstalam z lozka to malo nie upadlam, bo ta noge mialam jak z gumy. Najwygodniej mi sie spi na plecach, ale polozna absolutnie odradza. W ostatecznosci mam podkladac poduszke pod biodra, tak zeby chociaz miednica byla skrecona. Wieczorem zamowie ta poduszke dla ciezarnych, bo inaczej bedzie dramat. Jeszcze przez 9 tygodni musze do pracy chodzic, wiec musze byc w miare przytomna. Ja tez mam takie biale, rozciagliwe uplawy, przewaznie z wieczora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co do szpitala to u mnie jak badaja na oddziale to jest zawsze ordynator lekarz prowadzacy i polozna,a na usg to ja sie ze swoim umawiam tylko bo jakos ordynatora niebardzo lubie.przy cesarce on bedzie i moj gin.zastanawia mnie czy nie skieruja mnie do kliniki tak jak kiedys gin mowil wolalabym niebo wtedy m nie przyjedzie codziennie bo daleko.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej dziewczyny u mnie też słonecznie od kilku dni, jak często chodzicie do dentysty w ciąży?kurcze ja nie byłam wogóle,a dbam o zęby, ale do 3 miesiąca wymiotowałam jak kot, pózniej chora byłam i kaszlałam teraz znowu gardło drapie:( a słodycze jem jak dzika:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
33ona ja tez niebylam u dentysty w ciazy po chyba sie wybiore.ja zjadlam warzywa i pomarancze.wiecie jakos teraz niemam sily jak przespalam sie troszke:/ dzis jade do rodzicow posiedziec wieczorem troche.wogole usta w konciku mi pekly boli jak pierun.m dopiero do domu wrocil i zaraz cos znowu bedzie robic a ja tak sama,ale pocieszam sie ze juzniedlugo bede miec zajecie24/dobe.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wrocilam wlasnie z cwiczen w szkole rodzenia , rece i nogi bola heh mamokubusia wyslalam ci odp na meila Flavia przypomnialas mi jak mialam praktyki na pologu to wlasnie caly obchod lekarze plg i studenci medycyny i my plg wchodzilismy na sale i kobiety lezaly i mialy pokazywac krocza to napawrde nie jesr zgodne z naszymi prawami kazdy ma prawo do poszanowania intymnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
33ona ja miałam zeczetego zęba kanałowo i tak go kończę;-) ciągle zapominam. Na kontrolę do dentysty chodzę co pół roku. Mam strasznie słabe zęby. Dużo martwych... Oczekujaca a moze wychodz na krótkie spacery zawsze to inaczej. Ponoć na weekend ma się zepsuć pogoda. Ja siedzę przed domem i napawam się cisza i tylko ptaki słychać. Mam ogromny plus ze mieszkam dosłownie w lesie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×