Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość mamakubusia09
Początekczerwca musi cię przyjąć uważaj na siebie i daj znać jak samopoczucie. Jejku ja tez bym sie martwiła jakbym miała te zastrzyki miec ale jesli trzeba to trzeba wagowo to ok jak na ten tydzien nie wiem jakie to wymiary zreszta nie my to mozemy oceniać. Zobaczcie kazda z nas ma jakieś twardnieenia, skurcze u jednej przebiega to lagodnie u innych gorzej i u kazdej czym innym sa te skurcze np. mi od ulozenia dziecka, komus sie rozwarcie robi, komus szyjka skraca, a innym lekarz mowi ze moze urodzic wczesniej moim zdaniem jak cos nas martwi trzeba isc do lekarza i tyle i zaufac mu w miare mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczatekczerwca lekarz powinien cie przyjac do siebie moj mnie przyjal jak poszlam do niego jak zle sie czulam i sluz rozowy mialam i skurcze ... a kiefy chcesz isc do niego w ktorym jestes tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem kazda z nas ma jakies dolegliwosci za tydzien bede wiedziala czy ide do szpitala czy nie mam nadziehe ze te moje skurcze w nocy ustana bo dla dzidzi najlepiej jest jak nadluzej jest wbrzuszku... sterydy wole zwiasc przelezec w szpitalu wtefy bede wiedziec ze ja urodzi sie wczesniej to bedzie na swoim oddechu i wieksze szanse na przezycie dzidzius bedzie mial....czego nie robi sie dla dziecka. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ja w domku:)wozeczek leze w aucie m wroci to wyjmie go,kupilam dzis pieluchy,pampersy,kosmetyki(jeszcze masc na sutki trzeba dokupic)herbatki,chusteczki,body z dl rekawem,jargotke,skarpetki,podklady do szpitala i wiekszosc mam kupione a co jeszcze trzeba wyjdzie w trakcie.przyszla mi posciel dopiero i lozeczko ma dotrzec dzis albo jutro.teraz spokojniejsza jestem bo wiekszosc mam rzeczy dla malego.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
onamama ktory masz tydzien?ja zaczynam w piatek30i tez bede miec te zastrzyki ale moj jest juz duzy i gotowy na porod,flavia daj znac co gin powiedzial.poczatek czerwca lepiej idz na wizyte wczesniej ja w poniedzialek na usg jade.a maly wierci sie ciagle i juz w spodnie zle mi zalozyc tak nisko jest:/oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Onamama- w piatek 30 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
kasiu nie wiem jak to jest w pierwszej ciazy nie miałam takiego ubezp a teraz nie wiem muśze dowiedziec sie. Oczekujac to super ze zakupy porobione, ja juz zostawiam na poczatek kwietnia. Masz racje w praniu wyjdzie co potrzeba. Ja leze bo tez mi mocno sie napina brzuch. Mam nadzieje ze nie bedzie jak ostatnio:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie zaczal sie 27 tydzien w ten wtorek ale wczoraj jak robil mi lekarz usg to mowil ze dziecko jest male jak na ten tydzien o 5 nawet 6 dni; ( dlatego ide w srode i zobaczy czy cos sie ruszylo... a twoje malenstwo ile wazy ze jest juz gotowe na swiat ?? Moje 840gram wazy i wydaje mi sie ze chyba ze dobrze wazy... a te sterydy to one tylko powoduja rozwoj plucek czy ogolnie dziecko tez po tych sterydach rosnie jak to jest orientujesz sie??moze po tych sterydach cos urosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onamama jasne, ze dobrze waży, a jesli chodzi o pomiary to moje dziecko też czasem ma coś starsze, coś młodsze...a zrobił Ci przepływy? bo to chyba kluczowe, skoro twierdzi, ze dziecko jest za małe. oczekujaca to fajnie, ja musze jeszcze sporo kupić, ale powoli do przodu :) a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
onamama moj w29wazyl2kg i miare ma o miesiac wieksza niz jest ciaza.lekarka mowila zeby wziasc sterydy one sa tylko na pluca z tego co mi mowila.zobacze w poniedzialek ile urosl.brzuch z dnia nadzien coraz wiekszy sie robi.no ja juz probuje wozek i super sie prowadzi lekki jest i duza ma gondole.onamama lepiej wez te zastrzyki wtedy dziecko jest bezpiecziejsze.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
A co kupujecie dla dziecka do pupy ? Nie wiem czy bepanten czy sudokrem?czy co bo nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Moj maly w 24tc albo 25 wazyl 700g. Aktualnie nie wiem ile waży bo wizyte mam dopiero we wtorek, albo dzisiaj jak sie dopcham do lekarza. Tak czy siak te sterydy mialam w 24. Wszedzie na forach pisza, ze to sa dwie dawki, a ja mialam ytzy co 12godzin. Nie wiem jak to jest ale wydaje mi sie, ze pluca tylko sie lepiej rozwijaja zeby sam w razie porodu mogl sam oddychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Oczekująca, jakie podkłady do szpitala?podpaski poporodowe? u mnie ząbki wzorowe, ja mam juz sporo ciuszków,dzisiaj robią nam szafę w korytarzu,dzięki temu pokoik dla Stasia opróżni sie z kartonów i mozna zacząć go remontować:-) dzidziuś niespokojnie skacze,ewidentnie boi sie bardzo głośnego przycinania i wiercenia:-( wczoraj na szkole rodzenia karmiliśmy dzieci,najnowsze zasady mówią,ze karmiąc mama powinna jesc normalnie, tak jak jadla w ciąży,ciekawe jak to wyjdzie w praktyce... ja wiem,że u nas w szpitalu jak wszystko jest ok to juz po 24godzinach mozna sie wypisać,a normalnie to chyba dwie noce(po porodzie naturalnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
erwinka kupilam te podpaski 2paczki poporodowe,zwyklych mam chyba3paczki i wkladki,i kupilam takie2podklady wrazie jeden bede miec do lozeczka a drugi dla siebie na lozko zeby materaca niezabrudzic.ja kupie ten bepanten na odparzenia a dzis wzielam w rosmanie taki kremik bo widzialam ze kilka mam ****arly.a do kapanie kupilam jonsons 3w1 sprobuje tym a jak nie to kupie ta emulsje kosztuje u mnie70zl.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, do mycia 2w1 i po kąpaniu balsam kupie z firmy nivea, jakiś krem na dwór też z nivea, a do pupy chyba ten bepanten bo można też sutki posmarować. Moj ważył w 26 tygodniu 850 gram:) do szpitala nie mam nic, a kupie podpaski te wielkie poporodowe, podkłady na łóżko, wkładki laktacyjne też trzeba mieć, mysle o majtkach, zobacze jeszcze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onamama, te zastrzyki sa glownie na rozwoj pluc. Ale slyszalam tez o dziewczynie, ktora miala tzw nieprzepuszczalne lozysko i jej corka zwyczajnie nie rosla, bo nie byla odzywiana. Ona tez dostawala te zastrzyki i rodzila chyba w 7 miesiacu przez cc, bo doszly jeszcze inne komplikacje. Mala urodzila sie zdrowa, ale malutka, wazyla niecale 2 kilogramy, zdaje sie. Lezala jakis czas w inkubatorze, ale teraz jest juz w domu (ma 3 miesiace). Te zastrzyki czesto podaja tak na wszelki wypadek, na co by bylo gdyby. Ale postaraj sie nie martwic, bo przy dziesiejszym postepie medycyny ratuja juz nawet 26 tygodniowe dzieciaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata89R a jakie przeplywy robil??? Co to jest?? Mozesz wyjasnic nie mi tylko usg zrobil zmierzyl i zwazyl dziecko nerki sprawdzal i pecherz moczowy .. mowil ze ogolnie usg trzecie robi sie w 29/ 30 tyg wiec wtedy moze cos wiecej powie lub za tydzien bo tez bede u niego... chyba ze bede czekac do tego 30 tyg na usg szczegolowe echh...; (( to twoje dziecko duze jest jak 2kg wazy w 30 tyg ;) ale to dobrze ze rosnie to do porodu bedzie z 4 ważyć bo w ostatnich miesiacach duzo przybiera na wadze maluszek;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odwiedzilam dzisiaj znajoma, bo ma urodziny, obzarlam sie ciastem i przytargalam do domu caly wor ubranek i kocykow w spadku po jej dziecku :) Naprawde, ciuchow chyba nie bede kupowac zadnych, bo jeszcze ma przyjsc paczka od mojej kuzynki i zaraz w nich utone :) Moje autko nie przejdzie przegladu tak bezbolesnie, jak mialam nadzieje, niestety. Juz mechanik dzwonil, ze musial jakies 2 sprezyny wymienic, a teraz cos tam jeszcze miga przy poduszce powietrznej i to tez trzeba sprawdzic. Na sama mysl, ile to bedzie kosztowac, juz mnie brzuch boli :( Chyba czas sie przerzucic na rower. Teraz takie fajne przyczepki mozna kupic dla dzidzi i bedziemy pedalowac z Leonem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepływy pępowinowe, czy dziecko ma odpowiednią ilość tlenu i wartości odżywczych, bo czasami niestety pępowina sie gdzieś zawinie, albo łożysko zaczyna gorzej pracować i dzidziuś nie rośnie jak powinien, mi ginekolog zawsze to sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mi nie sprawdzal tego tylko pytal czy mierze cisnienie i jakie mam czy wysokiego nie mam.. a wlasnie mnie czasem serce boli i w nocy tez musze mu to powiedzieć teraz jak pojde do niego....bo nieraz mi tak sie zdarzylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Mi zawsze sprawdzali pepowine ale nie wiedziałam że tak się to nazywa;-) Mamo3chłopców ja też chce kupić ta przyczepke do roweru bo kocham rower;-) Będziecie do pęka używać oktabiseptu czy prostu spirytusu? Jak możecie to napiszcie jakie kosmetyki polecenie np, płyn 2w1 johnson itd bo nie wiem co jest społeczne prZez mamy;-) ja napadła się i lezę bo mi ciężko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agata ja mam tez wkladki laktacyjne,krem do buzi tez kupilam dzisiaj,herbatke koperek wloski jeszcze musze te majtki kupic sobie.onamama moj 2kg wazyl w 29tyg a teraz bedzie30 sie zaczynal jutro.dzis w pepco byly body po6zl wzielam3pary.chcialam kupic jakas bluze i spodnie ale niebylo nic fajnego.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Najadlam * słownik... Flavia się wyrwała z domu i pewnie buszuje po sklepach;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia ja czytam opinie jakie płyny kupić, ale każdy ma inne zdanie, jedne dziecko cos uczuli, inne nie. Teraz czytam i nieva jest od 1 miesiąca, więc już nie wiem co kupić. Albo Hippa, bo jest od 1 dnia, niby babydream też polecają bo w składzie mają same naturalne składniki, ale najbardziej mamy polecają mydełka do mycia bambino, także może kupie jedno mydełko i jakiś płyn do ciała i włosków z tego Hippa, balsam po kąpieli, jakiś krem na dzień z filtrem, olivke sobie daruję, bo zatyka pory. Oczekująca, hmm, jak sie karmi piersią to chyba sie już noc małemu do picia nie daje, tak coś słuszałam, a bobaska to masz naprawde dużego, niech rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz po wizycie. Jednak miałam usg, mój niunio waży 1.410 kg:) dziś mam 28 tyg, a jego wielkosc wychodzi na 30tc. lekarz powiedział że spory dzidziuś, z wymiarów wyszedł termin na 26 maja, no i oczywiście kosc udowa długa. Wszystko jest dobrze, przepływy, ilosc wód, wszystkie pomiary. Pózniej sprawdził szyjkę, stoi w miejscu, jest skrócona tak jak była, ale wszystko pozamykane a to najważniejsze. mam brac luteinę i magnez. Pytałam o kłucie w pochwie mówił że normalne i pytałam o łożysko co mam ten dodatkowy płat, powiedzial że to nie jest wskazanie do cesarki tylko przy porodzie lekarz musi o tym wiedziec żeby spr czy łożysko wyszło całe. Łożysko mam na tylnej ścianie, dalej II stopień ale nic nie mówił żeby to było coś zlego. Dzidzia ułożona główką w dół i prawdopodobnie już tak zostanie więc poród sn. Czyli jest ok ale mówił żeby nie szalec, nigdzie nie jedzic nie latac, wszystko spokojnie, dużo leżec. po 34 tygodniu odstawic luteinę. następna wizyta za 2 tyg, bo mam zrobic morfologię i mocz. Po wizycie zajechaliśmy tylko do banku i zziajałam się jak stara baba, ciężko wszędzie. Teraz leżę bo kręgosłup boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata a znasz wagę swojej dzidzi bo wiem że jestesmy identycznie z terminem. No na szczęscie wszystko dobrze, cieszę sie ze dzidziuś tak ładnie rośnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia to super, ze wszystko jest dobrze :D Udalo mi sie zalogowac na kafe.. asik tez poprosze haslo na poczte. Oto moj mail : Agunia1995@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 26 tygodniu miał 850 gram, także nie wiem ile ma teraz, pewnie coś ponad kilogram :) jutro zaczynam już 29 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×