Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość brzuchatka na czerwiec
Aaaj Ty lepiej na miesiaczke nie czekaj z antykoncepcja bo owulacje mozesz miec przed pierwsza miesiaczka :) polozna mi tlumaczyla mozna tak sobie wpasc wlasnie ;) Ja sie tez zaczelam zastanawiac jak sir bedziemy zabezpieczac i nie wiem nie chce tabletek wolalabym spirale ale to jest na kilka lat to tez bez sensu bo moze bym chciala drugie dziecko wczesniej... ale tez nigdy przenigdy nie bede juz rodzic sn :/ lepiej nie pamietac jak to bylo... Co do tego zakazenia to okazalo s ie ze nic sie nie dzieje zadnego zapalenia wszystko zagojona to ja juz nie wiem przeciez sobie nie wymyslilam tego. Zdjela mi reszte szwow co mega bolalo ale teraz juz lepiej :) Moja małą w razie potrzeby dokarmiam tez hippem i czasem ma problem z kupa prezy sie i płacze nie wiem czy zmiebiac to mleko ale jaka gwarancja ze po innym bedzie latwiej sie wypróżniac? Agata moja tez rano duzo steka jęczy piszczy i co tylko w ogole tak marudzi przed spaniem w nocy nie wiem czemu ale nic jej nie jest tylko tak jeczy... Ewinka kupy ze sluzem ma ale juz sie tym nie przejmuje bo nic innego jej nie jest, kupa po mm jest inna gestrza i bez sluzu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonek trzymam kciuki za Ciebie! Mam nadzieje ze laktacja Ci sie rozkreci i troche sie pokarmicie :) Asik Ty tez badz wytrwala mała w koncu złapie cyca :) to rzeczywiscie duzo wygodniejsze niz odciąganie :/ co do laktatorow to ja mam reczny i on rzeczywiscie jakos malo mleka ściąga czuje że cycki pełne a tam ledwie po kropelce leci tylko na poczatku fajnie sika strumieniami hehe ;) A najlepszy laktator to moja mała chociaz od kiedy ma butle to mam wrażenie że słabiej ssie mam nadzieje ze sie w końcu calkiem nie zniechęci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Dziewczyny a ja dzisiaj jadę na szoping:-) haha dwie butelki mleka ściągnęłam i zostawiam męża,niech wie jak to jest samemu kilka godzin z malym być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mojej sie uregulowalo robi 2 kupy na dobe czasem jedna , ale za to wielkie ... , moja kolezanka ktorej mala ma te podejrzenie skazy dziewczyny zebyscie zobaczyly jak wyglada kupa ze sluzem i krwia masakra ;/ i robila ich multum ale dostalam probiotyk teraz i sa 3 kupy i pani doktor powiedziala ze super ze jelita sie leczą :) czasami daje jej ten preparat na kolki esputicon np teraz dalam bo po im latwiej kupke zrobic :) co do zabezpieczenia ja jak wczesniej w razie potrzeby gumka za 2 lata planuje kolejnego szkraba :) a jak cos sie stanie wczesniej to sie stanie heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy Wasze dzieci maja juz jakis swoj plan dnia? Spia i jedzą o tych samych porach? Bo moja raczej nie wydaje mi sie ze jak sie trafi tak zasnie raz na chwile raz na dluzej i przez to nie umiem sobie dnia zaplanowac :( kolezanka mi mowila ze jej mały mial okreslone pory spania i zawsze w miare o jednek porze mogla np isc z nim na spacer a ja nigdy nie wiem jak to wyjdzie czy ja powinnam jakos jej ten dzien ułożyć? W sensie przeciagac jakos karmienia zeby to uregulować? Bo wydawali mi sie ze to dziecko samo jakoś to w koncu sobie ureguluje. Jedynie noce sa podobne zawsze :) tyle dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka zazdroszcze ilosci mleka :) ja jak wychodze to meza zostawiam z flachą mm niestety :( Tez chetnie bym sie na szopong wybrała :D A co do cwiczen to ja się jeszcze nie zabrałam :/ ale zaczne chyba od mel b przy chodakwoskiej bym padła po 5 minutach w ogole to nie wiem gdzie sie podzialy moje mięśnie brzucha jak napne to mam taka jakby pista przestrzeń na srodku wzdłuż :/ chyba mi sie te miesnie nie zeszły z powrotem po ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Brzuchatka,u nas dzien ulozyl mniej wiecej Stad,ale ja czasami mu pomagam,przeciagam chwilke albo pomagam utulić jak wiem,ze to jego godzina. asik no to dzisiaj szalejemy,mój mąż niby spokojny,ale trochę przerażony,do tej pory robil wszystko ale ja bylam pod reka,a raz zostal z malym na godzinę przez dwa miesiące.dzisiaj będzie jego pierwszy raz,a co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatka wiem wiem ze moge miec nawet teraz owulacje. w pon postaram sie umowic na wizyte. Wczoraj przegadalismy z mezem pol nocy i obgadywalismy na co sie zdecydujemy i wnioski takie ze albo tabletki albo ta spirala wkoncu jakby cos sie dzialo mozna usunac. Zobaczymy. My prezerwatyw nigdy nie uzywalismy i nir uzyjemy. Jedyny srodek anty do ktorego nigdy sie nie przekonamy. Dla mnie to jak jedzenie cukierka w papierku. Ssmieszne porownanie ale jakos tak mi sie skojazylo hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
ewinka, fajnie moj by sam nie został z małym, raz poszłam do sklepu to mały sie przypadkiem obudził i zaczal wrzeszczeć, bo nie wiedział co sie dzieje i moj nie umial go uspokoić, leciałam szybko do domu bo juz na schodach słyszałam :) on ma taki głupi nawyk ze tylko przy mleku sie uspokaja, kiedys dawała do piersi a teraz? zaluje, ze nie karmie.Brzuchatka powiem Ci ze moj po hippie super sie zachowywał, kupy 2 razy na dzien, takze dziwne, moze twojej nie pasuje jak nie robi? albo tak ma, ale ten hipp to lagodne mleko, ale mało sycące. Asik a co ty dajesz małej, jakie mleczko? moj miał zaparcia po bebiko, a hipp ok, i teraz na pepti też wali kupska, dziś była wielka ale normalna, zółta.Co do jęczenia, mysle, ze ten układ nerwowy to powoduje, a gazy to mojego byle pierduś dcenerwuje teraz, moze dlatego mi nie daje spać nad ranem:)Moj nie ulewa, troche ulewał na hipp ale to duzo jadł, teraz nic, bo znowu zjadł tylko 70ml ale widze ze glodny ale nie smakuje mu tto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
moj nie ma planu dnia narazie niestety... tu pospi, tu gdzies z nim ide i dupa, nie je o stałych porach, teraz już wogołe sie rozregulował.Ilonek dziwne, ze ci nic nie dali na wspomaganie, ja o 7 bylam w szpitalu z 1 paluszkiem, o 9 juz 2 cm ale im sie spieszyło i mi tez, bo na sali było 29 stopni z rana wiec szybko trzeba rodzić, do dzisiaj nie wiem,jak go zdołałam urodzić. Czy któraś już załatwiała sprawy z becikowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log
Asik moj mi zawsze ulewa troszke po jedzeniu a i czasem zwymiotuje, raz dziennie zazwyczaj. Moj ma juz ustalone pory. Je co 3 godz a w nocy czasm przerwy 4 godz. Dzisiaj sie wyspalam, jadl o 22 potem 1.30 potem 6 i 9 i dopiero o 9 zwlekam sie z lozka, ale wczoraj maly mi nie spal dlugo. My tam nie planujemy dzidziusia juz, ale ja mam 23 lata moj 26 moze nam sie odmieni jeszcze:-)ale jedno po drugim nie wyobrazam sobie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Esmi-super:-) nasz wciąż tak śpi:-) agata-my się nie łapiemy na becikowe:/ ja stoje w kolejce w h&m i nie mogę przestać sprawdzać co chwilke co tam naskrobałyście:-) dziwnie mi bez dzieciaczka,już za nim tęsknię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Esmi super:) mój mało śpi teraz na brzuszku. Ale wczoraj był marudny i placzliwy masakra. Agata ja składam mam formularz z urzędu gminy. Trzeba akt z iusc , zaświadczenie od gina, pesel dziecka, światku o dochodach:) Ewinka miłych zakupow:) ja się relaksuje tylko w spozywczym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dwa dni temu złożyłam o becikowe, za tydzień mamy mieć pieniążki. Zaswiadczenie o dochodach moich i męża z US za rok 2012, od gina, akt urodzenia dziecka i dostałam parę kartek do wypełnienia wniosek o becikowe i wiem że była składka zdrowotna potrzebna z pitu spisalam też 2012 r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
My z męzem wczoraj tez złożylismy papiery o becikowe. Bylismy też na zakupach, kupiłam sobie 2 spódnice, jedną długą dresową szarą i drugą różową do kolan, klapki jakies kosmetki i od razu fajniej. musialam juz coś sobie kupic bo całą ciąże nie kupiłam żadnego ciucha, a teraz nie mieszczę się w normalne spodnie więc kupuje spódnice, będą tez na pózniej:) Krystianek został z babcią, bylismy 2,5 godz i też teskniłam. Ja robie wszystko żeby miec więcej mleka w piersiach bo chce karmic, ale dokarmiac butelką muszę bo mały zjada 110-150ml w zaleznosci od humoru więc tyle nie nazbieram, ale jak sciągam to jest 70-80 więc chce mu dawac chociaż to, najgorsze ze im więcej daje się butelki tym gorzej dziecku pózniej ssac cyca i nie chce, ale teraz juz więcej przystawiam, póki mam mleko to nie zrezygnuje bo cyc to tez dla malucha uspokajacz. czasem jak płacze bez powodu to przystawiam malucha do piersi i już mu lepiej:) aha i wczoraj tez pierwszy raz prowadziłam samochód od 7 miesiacy. bałam sie ale mąz na siłe mi kazał jechac bo mowi ze zapomnę, ale tego się nie zapomina, dobrze się jechalo. wiedze ze piszecie o porodach, ja juz nie chce o tym pamiętac. dalej mam traume, do tej pory nie wiem jak prawie 4,5 kg dziecko wyszło ze mnie, wole tego nie wspominac. z rozwarciem u mnie akurat bylo ok, bo na izbie miałam 4cm, po dwóch godzinach juz 7cm, a ok 1 w nocy juz było 10cm. Ale ja podobnie jak niektore z was juz nigdy nie bede rodzic sn, z reszztą nie wiem czy będzie drugie, jak narazie to myślę ze nie, ew za 5-6 lat na pewno nie szybciej. wczoraj zajechałam do gina chciałam isc na kontrole bo juz 6 tyg ale okazalo się ze go nie ma więc pojade w następnym tyg dopiero. ja nienawidzę chodzic do gina i chce miec to jak najszybciej z głowy, niech zobaczy czy ok i więcej już nie pójdę, jestem anty do tego wszystkiego nastawiona po porodzie. Co do sexu to mnie boli i jak narazie przerwalismy, a wczoraj ze sluzem miałam smuzkę krwi i brzuch bolal jak na okres, ,myslałam ze miesiaczka, ale dzis nic nie ma. hemoroidy dalej mnie męczą:( biorę czopki masakra. Krystianek fajnie się smieje, główkę podnosi, guga, coraz fajniejszy się robi, juz sie nie mogę doczekac az zacznie byc kumaty. jest bardzo podobny do mojego meza teraz. Jak czyścicie małym uszy? co do planu dnia to nie ma:P jest tak jak się uda, wydaje mi się ze to dotyczy starszych dzieci. mój maly jak głodny to nie ma ze boli bo krzyczy na caly dom, trzeba dac i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
flavia a ile Twój mały waży? to dużo zje jak 150 ml, moj zaczyna być pulchny, tzn nogi ma grubsze, buzia taka pełniejsza. Ja mojemu ostatnio czyscilam tymi patyczkami specialnymi dla bobaskow, ale tylko małzowine, do srodka nic nie wsadzałam.Flavia choc troszke twojego mleka jest cenne bardzo dla dziecka, ja przerwałam karmienie, to był błąd, zaluje teraz.Moj jakos nie daje sie przekonac do spania na brzuchu, czesto tez nie moge go dobic bo wszelkie pozycje go denerwują, dałam mu teraz delicol do mleka, zasnął jak zabity, wczesniej sie zakrztusił woda i chwile nie oddychał, az sie popłakałam bo on tez sie wystraszyl...ja nie mam traumy po porodzie, ale dziecko moje jest przez to nie całkiem w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ilonek ty podajesz co musi byc do tego drugiego becikowego. bo mozna dostac drugi tysiac,jesli sie nie przekracza dochodu,do tego wlasnie potrzebne zaswiadczenie z us i zus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
agata waży 5.300 mój mały. no głodomor z niego, jak zle np 100ml i się nie naje to zrobi taką afere ze szok i muszę dorabiac albo dopoic cycem. tylko przewaznie najpierw daje cyca a pózniej dopajam butlą, mm wychodzi 2x więcej niz mojego ale dopóki coś tam jest to nie odstawie. dziś poweim mezowi zeby mi kupił karmi i będę pic, bawarka nie za wiele daje, najlepszy efekt jest jak się czesto przystawia dziecko wtedy ilosc mleka się zwiększa. U mnie tez nie bardzo ze spaniem na brzuchu, kładę go to podzwiga głowę i jak sie zmęczy to płacze, nie chce tak spac. mój tez si e kilka razy zakrztusił i tez się boje, on jak głodny to tak łapczywie pije az ma łzy w oczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Flavia a ile twój mały juz ma dokładnie i ile wazy? Bo ja tak trochę porównuje swojego z twoim bo byli z ta sama waga urodzeni. Ale u mnie szok bo mały ma 3tyg i dwa dni a juz 5,5kg a taki z niego glodomorek ze szok. Ciągle by jadł i jadł teraz daje mu cyca do oporu i tak mało go ssie efektywnie bardziej ciumka a zamiast mm zwykłą woda i wypija chętnie. Pediatra kazał zmiejszyc mm i dostaje na noc. Ja też narazie spódnice, mam dluga miętowa dresowa i lekka szara zwiewna kupione przed porodem a tak legginsy w jeansy swoje się nie mieszcze przeszkadza mi ten flak na brzuchu i tyłek mam większy. Kurcze J też jeszcze nie prowadziłam samochodu i nie wiem czemu odwlekam ta chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
moj mały przybrał dokładnie 1 kg od urodzenia a pani doktor mowi, ze sie przejada, a widze flavia ze Twoj podobnie, nomadic Twoj rownież:) mysle, ze potem sie to reguluje jak sie daje inne posiłki:) moj po prostu nadrobił to co wczesniej stracił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Agata dokładnie przed chwila mama mi to powiedziała, ze on tyle widocznie musi i się to unormuje. No kurcze on głodny ciągle i aż głupieje co tu robić. Mój pierwszy syn też był jak paczek w maśle a jak wstał na nogi jak miał rok tak od tamtej pory ma wagę idealna tylko ze pierwsze miesiące praktycznie nie dokarmialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ilonek do becikowego dochody za 2012? Ja myslałam ze za 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Tak za 2012 podobno ale od nas chcieli tylko zaświadczenie o dochodach bo dochody nam się zmieniły i dlatego. A te "drugie" becikowe dostana ci, którzy pobierają zasiłek rodzinny bo takie same kryteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
ja tez dawałam za 2012 dochody. mój mały od urodzenia przybrał 1kg a od wyjscia ze szpitala 1.200 bo duzo spadł ze wzgledu na brak pokarmu. mój nie jest gruby ale bardzo długi ,ubranka nosi 68, nózki ma długie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak za 2012 to sie zalapiemy na becikowe, a jak za 2013 to raczej nie bo nam wzrosly dochody. A powiedz prosze czy dochod dzieli sie tez na nowonarodzone dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoniłam do koleżanki, która niedawno urodziła dziecko i pytałam co jest potrzebne i gdzie iść w sprawie becikowego. Powiedziała, że trzeba iść do MOPSu i tam powiedzą. To poszłam i kazali dostarczyć to co pisałam, ale na jeden tysiąc bo na drugi się nie łapiemy. Wczoraj dostałam pismo, że przyznano mi dodatek z tytułu urodzenia dziecka w kwocie 1000 zł jednorazowo. Dochód z 2012r dzielili na 3 osoby na Polę też chociaż jeszcze nie było jej na świecie. Może w urzędzie gminy nie trzeba tych zaświadczeń, w MOPSie kazali przynieść to przyniosłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też się zdziwiłam, że za 2012 rok, zapytałam nawet czemu tak to mi powiedzieli, że do pazdziernika obowiązuje rok 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×