Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Hej dziewczyny :) My to wczoraj pojechaliśmy na wieś oczywiście wielka burza była a potem było już super ;) zauważyłam, że Kuba od 21 do 22 ma kolki :( i wtedy nic nie pomaga ... ani kąpiel, ani pieluszka, ani na brzuszku ehhh ... szkoda mi jego :( Czy Wy też częściej się kłócicie ze swoimi mężami ? bo u nas standard co dwa dni cholera aż wkurza mnie to ;/ a najlepsze, że oboje się nakręcamy ;/ a co do tabsów nigdy nie brałam i nie zamierzam ... zabezpieczać się będziemy prezerwatywami :) no i będę wyliczała te dni płodne ale szczerze mówiąc w to nie będę brała pod uwagę ponieważ koleżanka tak właśnie "wpadła" bo owulacja przesunęła się o dobre 1,5 tygodnia :o jak się dowiedziała o ciąży to szok przeżyła. I tak na razie organizm jest rozstrojony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Esmi a dajesz mleczko p/kolkowe i delicol ? Ja tez bylam poddenerwowana i wiesz co polecam ci s/e/x bardzo zbliza i rozladowuje napiecie naprawde :D tylko sie zabezpieczac trzeba o czym my zapomnielismy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daje mleko NAN PRO 1 ale nie sądzę, że to od tego mleka i podajemy bobotic ... daje również swoje mleko ale gdzieś około max 90 ml w ciągu dnia i od dzisiaj chcę laktację jakoś ruszyć bo szkoda ... i ściągam co 2 h mleko nawet 30 ml , herbatka na laktację. Delicol to na receptę czy można normalnie kupić ? A jeżeli chodzi o przytulanki czekam na wizytę kontrolną i jak lekarka pozwoli to będziemy już mogli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Delicol bez recepty,ale podzwoń po aptekach bo w niektórych kosztuje 45zl,a w niektórych 23zl,wiec roznica spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log
U mojego Nan spowodowal wielkie zaparcia i bole jak karmilam chwile mm, polozna mowila ze ma duzo zelaza i dlatego. Dziewczyny ktore karmia czy wy tez macie problem z nawilzeniem podczas s/e/k/su? U mnie dramat teraz. Podobno to od karmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda mój robi raz dziennie , zawsze rano. A jego męczą bardziej gazy bo jak pierdzi to płacze ... ehhh już sama nie wiem. Dzisiaj chyba kupię ten delicol i zobaczymy rezultat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Magda pamiętam, ze po pierwszej ciąży miałam z tym problem a teraz jest za wcześnie tak jak pisałam jeszcze tam leci i szew mnie ciągnie i kłuje jak siadam a co mówiąc jakbyśmy zaczęli się kochać. Dziewczyny u mnie sukces, tfu tfu żeby nie zapeszyć, karmimy się cycem a mm tylko raz przed snem. Jak jest tak gorąco jak dzisiaj to dopajam raz wodą. Mam juz więcej mleka i wiem, ze smyk by wolal butelkę bo szybciej leci ale się nie poddaję i przystawiam kiedy tylko chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ilonek, sukienka w miarę ale te kwiatki na górze są okropne....blee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu z tych, które były uwierz mi, że najlepsza :) Reszta jak suknie ślubne sprzed 20 lat :) Ewinkaa fajnie, że Staś zasypia w łóżeczku i przy kołysance. Moja na szczęście też ładnie śpi w nocy, sama zasypia ok 21. Wstaje dwa razy na jedzenie. Za to w dzień śpi tylko na spacerze albo na rękach. Ciężko mi zrobić obiad, bo za długo sama nie poleży, a spać nie chce. Więc sprzątam wieczorami jak już mąż wraca z pracy, a w dzień jak nie jesteśmy na podwórku trzymam na rękach i czytam jej bajki. Bardzo to lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda jak przestałam ściągać mleko wszystko na dole wróciło do normy, bo było ciasno, sucho i nieprzyjemnie. Więc to faktycznie przez karmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nomadic super, że Ci się udało rozkręcić laktacje :) Zaraz nawet przed snem nie będziesz podawać mm. Świetnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Dzięki Ilonek:) mm na noc jest trochę z wygody żeby był najedzony na noc i pospal. A propos spania to Kuba dzisiaj tylko drzemie i niebardzo chce spać, marudzi. Teraz go wykapalismy i jest deko spokojniejszy, to pewnie przez te upały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Esmi,delicol jest na kolkę wywołaną laktozą,która jest i w mleku mamy i w mm,nie wiem na co jest bobotic wiec nie doradzę... juz nie mam problemu z sennością Stasia,dzisiaj tak daje czadu,ze hej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobotic zawiera tą substancję co esqumisan, to co rozbija gazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evinka ja bylam tydzien temu w szpitalu zeby zobaczyli ten szew i powiedzialy polozne ze ladnie zagojone i wszystko ok to po prostu przy dotyku boli chyba jest za swieze... w nastepnym tyg umowie sie do gina niech jeszcze on to dokladnie obejrzy. Fajnie ze Twoj maly sam zasypia w sumie moze jakbym moja odlozyla najedzona to tez by zasnela bo w ciagu dnia jak widze ze przy cycku juz spi i od niego 'odpada' to ja poloze w lozeczku i spi ale niedługo... Nomadic również gratuluje i dużo wytrwałości życzę mi juz toche czasem brakuje ale pomyślę ze to dla córki i ciagniemy to karmienie ;) To mowicie dziewczyny ze przy karmieniu dodatkkwo jest problem z nawilżeniem to juz w ogole kapa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zarezerwowaliśmy dziś fotografa na chrzest. Zdjęcia w formie reportażu w domu, kościele i na imprezie. Sesja w studio mi się nie podoba, to nie braliśmy. Oglądaliśmy zdjęcia, które robi, bardzo ładne. Już nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Asik dziękuję za uspokojenie, bo to właśnie tak wygląda. Nomadic mój się już przekręcił, m na klatce piersiowej tak główkę podnosił i nóżką się odpychał że z klatki piersiowej sturlał się na ramię. Brzuchatka czasami i biodra bolą. Moja lekarka dała mi skierowanie na ob i do reumatologa. Mam nadzieję że to zwyczajnie bolą stawy po ciąży. Ewinka to ja pisałam o tym zabobonie. Sama jestem tego owocem, moja mama zaszła w ten sposób w ciążę. Mój brat a ja to tylko 13 miesięcy różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Ja dzis dostalam zawrotow glowy a akurat przyszly kolezanki i ja lezalam a one siedzialt ze mna i pomagaly przy dziecku kurde wasze dzieci przesypiaja noce jeju moja czy dzien czy noc spi max 2h je i znowu spi a jutro konczy miesiac Ilonka sukienka fajna :) prosta bez zbednych badziewek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
dziewczyny jakich Wy używacie smoczków do butelek dla Waszych maleństw?Bo mi już ręce opadają-moja córcia połyka dużo powietrza,źle zasysa smoczek i płacze.Kupowałam już różne butelki i smoczki ale nic nie pomaga.Ona tak mało pije mleka ok.400 ml.na dobę.Chce pić ale nie może bo łyka powietrze.Co robić?Tak się biedna męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolka kolka ja używam z aventu i lovi a może kup butelki anty kolkowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
mam avent i nie pomaga.Mam smoczki antykolkowe i tez nie sprawdziły się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej byłam dziś u gin i dała mi limetic ale naradzie nie kupuje bo mówiła że niektórzy dużo tyja a ją mam skłonności więc naradzie gumki:-) ja też jestem mega ciasna i sucha poleciła coś nawilzajacego (uwaga przy gumkach niekiedy połączenie różnych firm niszczy lateks) bo to wina karmienia i braku estrogenu,bodajże. Moja w nocy super spala tfu tfu co by nie zapeszyc. Dziś pewnie nie będzie spać bo teraz wykapana i znów śpi.wstanie koło 22/23. Jutro idę z nią do lekarza bo w pon szczepienie a jej znów oczka strasznie ropieja. Dziś kupiłam sobie pychą arbuza i taki zlodowki na upał,pyszota :-):-):-) Esmi ja też się częściej kloce z mężem o byle co,ale jak szybko się denerwujemy tak szybko godzimy:-) więc nie jest źle choć wkurzam się tymi klotniami. Co do spania w lozeczku zuza rzadko zgaśnie sama ale zdarza się,na naszym łóżku często i przenoszę do lozeczka,ale często w nocy przy karmieniu usne i śpi z nami,jak maż ma na noc często śpię znią nie muszę wstawać a jak mnie czuje to tylko raz się s nocy budzi:-) ale nie chce jej nauczyć spania z nami,ale ona już chyba to lubi. Jolka ja mam tomme tippe co prawda tylko dopajam z nich woda i rumiankiem ale jest ok dla niej i ładnie z niej ssie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Jola ja ci polecam tommeee tippee wolno mleko leci w porownaniu do aventu dziecko musi ciagnac i sie nie zalewa a ladne sa dodatkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
ja mam avent i lovi, lovi polecam, avent mam tylko do wody bo moj zalewa sie cały mlekiem z tej butelki.Jolka a ona nie umie zassać? hmm, ta z lovi ma dość duzy ten smoczek i ten "gwint" moze by umiała? matko spać mi sie chce a moj nie spi, wykąpany leży, a o 23 i tak mnie obudzi na jedzenie. Ile Wasze dzieci piją wody? moj chyba z 200 ml dzi wypil jak nie lepiej plus 60 herbata z kopru bez cukru.Asik moj tez nie spi całej nocy, wstaje 2 razy, ale nie powiem, w dzien mi czasem pospi ladnie, a jak juz gdzies z nim jade to spi cały dzien, nocki sa u nas gorsze, mam wrazenie ze on nigdy nie bedzie spał całą noc:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
moja malo pije ale licze moje mleko jako wode w sumie .. a wypija mojego dziennie 150ml ok bo nie mam kiedy sciagac a co 2 h tyle nie sciagne a ona na raz 150 zje ..juz mam coraz mniej mleka ;/ moja teraz zasnela to pewnie wstanie ok 23 pozniej ok 1 pozniej 3 pozniej 5-7-9-11 i tak regularnie zalezy o ktorej zasnie dzis wczesnie zasnela zwykle zasypia ok 22 i wstaje po polnocy poznie po 2 po 4 po 6 itd .. marze zeby przespac noc co do suchosci to racja aczkolwiek tylko za pierwszym razem pozniej juz wszystko ok , a za to nie lubie tabletek susza jak na sacharze a jak nie biore to jednak i ochota wieksza bo kobeta wiadomo plodna ;p hehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jutro chyba kupię tą butelkę tomme bo zauważyłam codzienną kolkę między 20-22 teraz zasnął ale nie wiem czy nie na chwilę ;/ butelkę mam niby anty kolkową z lovi ale i tak wdaje się powietrze ;/ i kupię delicol sprawdzimy czy pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie ze wam dziewczyny maluchy rosną. Moja natomiast nie chce wyjść z brzucha juz po terminie 4 dni jestem. Czekam sobie w sobotę do szpitala juz IDE na wywoływanie. Pozdrawiam wszystkie mamy. Jolka sproboj z buka tez SA superrr ja mojemu synkowi od małego z tej butelki i ok. Corci tez kupilam tylko czekam AZ wyjdzie z brzuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja polecam butelki i smoczki MAM antykolkowe są dość drogie ale warte ceny do tego śliczne i mają odkręcane dno co bardzo ułatwia mycie, no i najważniejsze są samosterylizujące się wstawiasz na 3 min do mikrofali i git:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×