Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Widze ze dużo dzieci ma problemy z brzuszkiem :( moja znow nie umie kupy zrobić i widze że to nie zależy od mleka czy moje czy mm... codziennie ma problem zeby zrobić kupe szkoda mi jej kilka godzin sie męczy zanim zrobi biedactwo moje i w dodatku zauwazyłam ze ma taka kaszke na buzi widoczna pod światło boje się że to ma zwiazek z tymi problemami z kupą i ze to jakas alergia ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
brzuchatka a jak karmisz przypomnij? codziennie nie usi robic kupy moja robi co 2 dni czesto na 3 dobe tez sie poprezy ponapina ale no nic nie poradze nie chce w nia ladowac czopka bo to normlane kupa na 2 dni i jest mysle ze podejdz do tego na spokojne placze przy tym? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata ma racje dziecko nie zawsze placze jak jest glodne moja też jak jej cos dolega to bardzo mocno ssie smoczka tak sie uspokaja aż mi jej szkoda jak go tak ciagnie z lezkami w oczach biedna moja i te minki smutne ;( nie wiem jak jej pomóc zrobić ta kupe a nie hce jej dawac czopka bo to nie zatwardzenie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik no steka jęczy i poplakuje chyba jak ja coś mocniej zaboli widac ze sie bardzo meczy :( nie miala wczesniej takich problemów. Karmie ja glownie piersia ale mm też dostaje zazwyczaj po poludniu jak cyce nie nadążają... ale nie dużo czasem 50czasem 70ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
brzuchatka wiem ze ciezko jest patrzec ale trzeba sobie usiwadomic ze to normlanie ulewanie chlustanie sporadyczne tez moja tez potrafi po godzinie ulac dopiero i to ostro , nie dosc ze jej ciuchy pozalewane to i moje :) na kupe tez prezy sie napina cala czerwona steka wczoraj to byla niespokojna na wieczor przez tą kupe napewno marudzila smoczek mocno ssala plakaal i minki smutne identyko .. wiec mysle dam czopke a pozniej mysle ne nie dam czekam i dobrze zrobilam bo dzis rano normlana giga kupa i spokoj spi :) brzuchatka wytrwalosci wszystko jest wporzadku jesli mocno sie martwisz jak dajedsz mm to poprostu kup bebiko czy bebilon comfort czy tam innej firmy p/kolkom i zapaciom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
brzuchatka a moze ma gazy? weż ją połóż i ciepła pielucha na brzuszek, moj wtedy pierdzioszy, albo podaj bobotic, moze popierdzi po tym i wtedy kupa wyjdzie, bo jak jej gazy zalegają to kupe jej cięzko zrobić, moj też tak ma. Daje cieplą pieluszke, albo suszarką lekko na brzuszek z pieluszką, masuje i pierdzi, jeszcze czasem daje tego sab 5 kropelek na smoczek i u mnie to działa, potem zawsze zrobi kupke i jest radosc n buzi:) ale moj to ma czasem wlasnie w nocy, w dzien umie zrobic i staraj sie jak najmniej ingerowac, ale jak sie juz meczy to dałabym czopka, choc to nie zatrwadzenie moj tez czesto nie umie wycisnac a to kwestia tych zalegajaczych pierdkow i tego, ze dziecko nie ma opanowanego zwieracza i czasem zaciska a kupe wyjsc nie moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
mi tez raz kolezanka mowi, daj czopka, a ja sobie mysle ze w koncu sam zrobi, ponosze, pomasuje, lepiej nie ingerowac zeby sie nie uczył, ale jak cały dzien placze to mimo wszystko dałabym czopek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
brzuchatka napewno nic jej nie jest, musisz sie nauczyc swojego dziecka, co na niego działa i jak pomoc, ja biegałam ciagle z moim do lekarza bo mi miałczał a on po prostu nie umiał kupy zrobic i tyle, jak mu sie uleje to sie zastanawiam czemu sie ulało, ale dzieci tak mają, wszystko jest niedojrzałe jeszcze, alergia sie objawia bardzied dyrastycznie, wysypki, kupy z krwia i sluzem, kolki, jak sie denerwujesz to idz z nią do lekarza, powiedz co cie trapi, albo sprobuj zmienić mleczko ale wiem,z e dajesz hipp ono jest na maksa delikatne takze...moj wlasnie po tym mleku robi kupe 2x dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Powiem wam jeszcze tej mojej kolezanki coreczka z podejrzeniem skazy , co miala krew sluz w kupie i cala wysypana byla wyniki krwi wskazywaly silna reakcje alegriczna i zapalna , co sie okazalo po wszystkich badaniach nie ma skazy!! poprostu zaszkodzilo jej mleko ktopre kolezanka jadla ale skazy nie ma tyle ze musi trzymac diete bezmleczna , a objawy miala wszystkie tragiczne naprawde ja nigdy nie widzialam takiej kupy ... wiec nie taki diabel starszny inny lekarz wwalil by bez zastanowia nutramigen 3 po koleji chcialo to zrobic , a kolezanka twardo sluchala czekala na wyniki i decyzje alergologa z naszego dzieciecego szptala klinicznego i trzymala diete i oplacilo sie ... mala zdrowa a wsuwala by nutramigen ktory jest lekiem i wez tu sluchaj lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny. Asik reraz ona np slodko spi od godziny ale wiem ze sie obudzi i znów bedzie sie meczyc może rzeczywiście to normalne... Sproboje agata z ta pieluszka ona rzeczywiscie malo pierdzi ostatnio chociaż masuje brzuszek czesto to jeden pierdzioch wyjdzie i koniec i z nim troche kupy taka pielucha maznieta. A jak nagrzewasz ta pieluche? Zelazkiem? Może w mikrofali można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
i zobaczcie niby zla reakcja na mleko krew kupa w kale sucha wysypka a wyniki na wszystkie białka negatywne ... poprostu nasze dzieci maja jeszcze niedojrzale przewody pokarmowe i stad to wszystko Brzuchatka tak jak Aata mowi daj jej jakies espumisan itp niech sie odgazuje, bo czopek to ingerencja w zwieracze .. a odnosnie kupy czy ma normlane rzadkie ? bo jesli to tak nie ejst zaparcie zeby nie byslec ze mala ma zaparcia bo to ze nie zrobi kilka dni to niezaparcie jesli kupa ma normlana konsystencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
i na brzuszek kladz wtedy tez lepiej baczki idą, ja tez podginam jej nozki i robie rowerek taki to sie wtedy uspokaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ni właśnie asik to jest najgorsze szukasz pomocy u lekarza a oni gówno nieraz wiedza i tylko zaszkodzic można... Agata a jak bedziesz szczepic? Daje hipp i wydaje ni sie ze to nie od mleka bo sa dni kiedy w ogole nie daje bo cycek starcza a i tak jest problem z kupą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
zelazkiem albo daje na brzuch i suszarka delikatnie z daleka:) ja 5w1 chyba:) odgazuj ja troche, espumisan, bobotic, to sa na gazy i jak asik pisze na brzuch, jelita pracuja lepiej, ja mojeg malego na siebie daje, maly patrzy na mnie i pruka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
mojego pocisnie po cieplej wodzie... ale ty masz ja na piersi i nie dopajasz wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
brzuchatka- słyszałam,że jak dziecko pije mm to trzeba dawać wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też tak słyszałam ale ona malutko tego mm dostaje i nie wiem ile w takim razie daje sie wody? Zrobila kupe chociaz niewielką i troche popurtala dałam jej ta pieluche ciepla masowałam i poginalam nóżki na zmiane z masowaniem i chyba pomoglo albo to te wczesniejsze krople chocoaz one zawsze dzialaly praktycznie od razu po podaniu. Narazie mała spokojna smieje sie i patrzy na misia ale to chyba jeszcze nie koniec bo ta kupa jakaś mała byla jak na jej możliwości heh ;) Dzieki za rady dziewczyny :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
mi sie wydaje, ze skoro dajesz cycka to nie trzeba wody:) moj wypija nawet 200 ml wody na dzien, plus 60 ml herbaty z kopru, możesz dać jej z 30 ml zobaczyć, ale wydaje mi sie ze to nie potrzebne, bo w cycku ta 1 faza to jest po to, zeby ona sie napoiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
Podaje wodę dla Kuby na początku nie chętnie pił a teraz już okey pije z 40 ml w ciągu dnia :) A ja nadal nie mogę założyć obrączki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esemi ja półtora miesiąca po porodzie mogłam dopiero założyć obrączkę. Spokojnie. Ja dziewczyny juz 6 dni po terminie. Jutro szpital i wywoływanie. Pozdrawiam wszystkie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esmi ja tez nie mogę założyc obrączki :( pomimo ze waga wróciła do normy... To narazie nie daje jej tej wody, może po poludniu jak bedzie bardzo gorąco :) Dziewczyny ja mam dziś jakiś kryzys jeśli chodzi i forme normalnie zaraz zasne na stojąco jestem tak zmeczona oczy mi sie zamykaja :( zribilabym sobie mega siekiere kawe ale nie moge :( czasem to karmienie piersia przeszkadza jednak... powieki mam jak z ołowiu :/ a tu sie dzieckiem trzeba zajmować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na jakiej wodzie rodzicie mm? Z kranu czy butelkowej? Bo wstyd się przyznać na początku nie pomyślałam o tym i robiłam na kranówie. Jak się zagotowała jeszcze 5 minut zostawiałam na gazie, bo na opakowaniu mleka jest napisane żeby tak robić. Potem przelewałam do dzbanka i porcję potrzebną do zrobienia mleka podgrzewałam w podgrzewaczu. Zauważyłam, że na ściankach dzbanka zaczyna osadzać się kamień. A i kupy były zielonkawe. Zmieniłam na żywca, zero kamienia i żółciutkie kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatka mi pani z poradni laktacyjnej mówiła, że można pić kawę karmiąc piersią. Jedną, dwie dziennie i naturalną. Tylko nie za mocną i żeby wypić zaraz po nakarmieniu dziecka, kiedy do kolejnego karmienia 2-3 godz. Zdarzyło mi się wypić parę razy i u nas było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Cześć dziewczyny! czy któraś z was podawała dziecku Debritan kropelki? moje biedactwo ma kolki,problemy z wypróznianiem bardo cierpi przy wypróżnianiu i gazach,dodam że przepajam go wodą przegotowaną,rumiankiem,koperkiem włoskim bo podaje mleko modyfikowane bebiko,wrócilismy do niego bo po bebilonie miał straszne zatwardzenia i musiałam mu pomagac termometrem i czopkiem glicerynowym :-( dodam jeszcze że masuje mu brzuszek,plecki,ćwiczymy nóżki i kłade na brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Ilonek ja robie z przegotowanej , porpstu dawaj z filtra jak masz i nie bedzie kamienia :D u mnie wszystko jest ok rozmiar palca mam wiekszy o 3 , i tez niestety o obraczce moge zapomniec Kruszynka 3majcie sie , minie .. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
ja tez ostatnio wciskalam obraczke i jednego dnia mi się udało a drugiego myślałam ze palca urwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Kurcze czytam o tych kolkach u waszych maleństw i boje się, ze lada chwila będą u nas:( na razie mały nie może zrobić kupki drugi dzień. Stresuje się, wczoraj minął 4tydz połogu i do tej pory sporo się obzyszczalam, te plamienia do tej pory brązowe i nosze przeważnie podpaski a dzisiaj pojawiło się normalne czerwona krwawienie i bardzo delikatny bol w podbrzuszu. Czy to okres? tylko nie leci jak zawsze na @. Kubuś zaczyna sie uśmiechać i bardziej na mnie i swojego tatę reagować. Jutro będzie miał miesiąc, Oczekujaca a twój juz dwa :D Wrzuciłam na pocztę zdjęcie Kuby. Esmi ale twój Kubuś ma ciemne włoski i długie. Mój pierwszy syn takie miał a ten ma jasne i nie wiem po kim:) po rodzinie m bo u mnie wszyscy ciemnowlosi. Śliczne wszystkie macie dzieciaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×