Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Ajj mam super przepis na sos z papryki, przecieru, bazylii itd rewelacyjny do domowej pizzy, spaghetti czy po prostu zalania gołąbków przed pieczeniem. Mój też ma podobno skazę i jestem na mega wyczerpującej diecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczek, olej goscia, bo g...o jest wart. Chloptas, a nie mezczyzna. Wiem, latwo sie mowi, ale taka prawda. Jestes jeszcze taka mlodziutka, na pewno ulozysz sobie zycie. Zobaczysz, ze za jakis czas bedziesz sie sama sobie dziwic, ze Cie to bolalo, bo wszystko mija, wierz mi. Ma Ci kto pomoc przy Franku? Rodzice? Mam nadzieje, ze nie jestes z tym sama. Mamokubusia, daj zdjecie na poczte, chetnie Cie zobacze :) Flavia, zaskoczylas mnie tak samo jak Ewinkaa :) Wyobrazalam sobie Ciebie jako blondynke :) Krystian calkiem do Ciebie podobny :) Asik, Leos urodzony 10/06, 3630kg i 53 cm, najwiekszy smok z calej trojki :) Aaaj, zazdroszcze tych sloikow! Sama uwielbiam takie rzeczy, w tym roku jadlam u kuzyna przepyszne patisony i ogorki zaprawiane z curry - cud, miod i paluszki. Jego zona dala mi przepis, ale ja mam maslane lapy i nie nadaje sie do takich rzeczy. Zyczcie mi powodzenia, bo ide walczyc z kuchnia. Szafki mi sie juz rozlatuja, ale niech chociaz czyste sa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
gosiaczek dasz sobie rade sama,po co ci facet bez jaj?moja mama mowila ze lepiej samej wychowac dziecko niz z byle kim i meczyc sie.moj odpukac po antybiotyku robi normalna kope zobaczymy jak dalej bedzie,boje sie ze wapn ten bedzie podwyzszony i potwierdzi sie znou ta hiperkalcemia.pediatra mowil mi ze tylko w polsce tak podfaja wit d a w innych krajach nie.ja daje mu raz na2-3dni zeby tren wapn sie tak nieprzyswajal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata obejrzałam zdj tej twojej koleżanki Kasi i na pierwszy rzut oka sie zdziwiłam jak pisalaś że my podobne, ale jak tak dlużej się przypatrzec to faktycznie mamy wspólne cechy przede wszystkim długi wąski nos i podobny uśmiech. U nas dziś marna noc Krystian budził się 4 razy i nie mógł zasnąc, nie wiem o co chodzi bo normalnie budzi się raz na mleko i odrazu zasypia. Nie dał mi pospac w ogóle, rano nie mogłam oczu otworzyc. A on coraz bardzoej przyzwyczaił sie do noszenia na rekach, nie chce leżec, lezaczek też już be. Jest coraz cwańszy i to wykorzystuje. Teraz spi w wózku ale pewnie zaraz się obudzi Mamo3chł- ty tez mnie zaskoczyłas. jak lezałam w szpitalu to przychodziła taka pielęgniarka gruba postawna blondynka z krótkimi włosami i ja ją utożsamiłam z tobą, heh nie wiem czemu. Doznałam szoku jak zobaczyłam ze ty taka malutka i drobna, ogólnie wyglądasz młodo i tez mi kogos przypominasz. kilka z was jest podobnych do osób z mojego otoczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
Mama3chłopców fajna kobieta z Ciebie, taka bizneswoman, jakos mi sie tak skojarzyło.Co do karmienia cycusiem i butelką, moja kolezanka miala tak ze dzieci idrzucily butelke i musiala karmic do 2 roku zycia bo dzieci nie dawały za wygraną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
mi juz mama robi jabłuszko dla Adasia:) ja sama bede chyba codziennie robic marchewke i ziemniaczek a potem mięsko bo takie male dziecko zje 2 lyzeczki ze sloiczka i reszte mam wyrzucić? nie wiem, co o tym sądzicie? jak to jest, ile taki bobas zjada na początku.Flavia na jednym zdjęciu jak sie usmiechasz jestescie bardzo podobne, naprawde, obie ladne dziewczyny.to zdjecie moze tak wyszlo, ten brzuch bo tak naprawde on odstaje, jest skora, o pupie nie wspomne i cellulicie a pepek to mam taki wielki, dziura w brzuchu, i mam taki kwadratowy tulow, zero wciecia juz, ta figura jest taka jakby wielka kula, kasia pisalas kiedys niby czlowiek chudnie ale wyglada źle, 33ona mam wlasnie boczki, i ogolnie miednica i biodra sa szersze. Moj tez dzis nocka fatal,a wslat o 1, 3 i 6:/ patrze do lozeczka a on sie bawi! nogi do gory i jazda, glodny byl bo w dzien malo zjadl i chcial mleko ciągle, ale potem spal do 8.U nas jak maly nie spi w dzien w nocy tez nie spi, on musi miec drzemki wczoraj mial jedna 15 minut a potem juz o 18 na spacerze dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
Gosiaczek a rodzilaś naturalnie? moj ma tez torbiela w glowie ale jest spowodowany wysokim cisnieniem w glowie podczas porodu, naczynia nie wytrzymaly i byl maly wylew, to sie zmniejsza ale na pocieszenie ci powiem, ze co 2 noworodek ma takiego torbiela ale rodzice o nim nie wiedza bo nie maja usg glowy, szczegolnie w przypadku duzych dzieci, jak moj ktory mial 4,5 kilo prawie. One sie wchlaniają.Sama wychowasz dziecko, i napewno znajdzie sie lepszy tatus niz ten biologiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Taka senna pogoda ze nawet pisac sie nie chce moja z koleji jak zasnelao 21 towstala o 5,45 i spala wczoraj od 15.40 do 18.30 i i pozniej jeszcze pol h no i rano troche i na spacerze o tak o teraz lezy przy karuzeli Agata z tego wlasnie powodu o ktorym piszesz bede kupiwac sloiki bo co np zrobie z calym kawalkuem piersi z indyka czy garnuszkiem zupy? Sloiczki uwazam sa bardziej oplacalne a na poczatku je tylko kilka lyzeczek jak wprowadzasz, juz z czasem w 4mc je sloiczek na dwa dni lub nawet caly np marchewke przynajmniej tak mi kol mowila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jolka kolka
Agata,ścierasz jabłuszko na tarce,na drobnych oczkach?Dodajesz trochę cukru?Ja chyba też spróbuję dać małej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też rodzilam naturalnie ale krwawienie mial z powodu opryszczki mojej i z tego powodu torbiel. Idę do neurochirurga zobaczymy co powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracam do żywych bo ostatnie parę dni było okropne. Rozłożyło mnie kompletnie, ale już jest ok. Pola jak na razie zdrowa i mam nadzieję, że tak zostanie.Za to zaczęła wstawać w nocy na jedzenia,ale mi to nie przeszkadza. Chyba za mało jej tego co zjada w dzień. Natka mam nadzieję, że te "niejedzenie" przejdzie tak jak u nas. Z przerwami trwało to ok dwóch tygodni. Gosiaczek tak jak pisały dziewczyny lepiej samej niż z idiotą, mniej nerwów. Trzymaj się. Asik test negatywny, więc pewnie tak tylko coś się przesunęło. Ja już dostałam. Flavia mojej małej znudziły się już leżaczek, karuzela, mata. Teraz leży w wózku i bawi się zabawkami, które jej zaczepiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mojemu wysypałam zabawki na łózku i bawie się z nim bo sam nie chce. dziś jest niemozliwy, robiałam mleko to tak się darł że kopnął nogą w butelkę i wylał. wrr czasem mam chęc śpiewac tak jak mamaK "boże daj mi cierpliwosc do mojego dziecka" hehe no zły dzien ma mój mały,ale to nie jego wina. Robią wasze dzieci tak jakby żuły gumę? mój ciągle żuje jezyk i miesza nim w buzi. No i ogląda tv, nie daje mu ale on sam kieruje głowe i patrzy z zaciekawieniem. moje biodra są dużo szersze niz wczesniej podejrzewam ze juz się nie zejdą, ja mam figure gruszki więc talie dalej mam, nawet w ciązy miałam, za to ta skóra na brzuchu rozciągnięta. Czyli pierwsze co podac, marchew z czym? ja czekam do 4 mies ale to juz niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonek z dziećmi jest tak że jak raz wstanie w nocy na jedzenie to już tak będzie się budzić. Przynajmniej tak mi pediatra mówiła. Koleżanki mi mówiły że dawały jabłuszko skrobane łyżeczką i dzieciaczki fajnie jadły, z kolei marchewkę gotowaną. Teraz jest sezon na dynię więc też fajnie. Ziemniaczek troszkę później. Ja na razie nie myślę jeszcze o rozszerzaniu diety, bo jednak cycusia wyciągniesz i po sprawie jeszcze zdążę się nagotować małemu a i opluta też pewnie nie raz będę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia na początek samą marchew 2-3 łyżeczki, i tak ze 3 dni, potem np jabłuszko i tak samo obserwujesz czy nie ma objawów alergii. W schemacie żywienia jest mowa o zupkach do których co pewien czas dodaje się nowy składnik. Czytałam kiedyś że jak dziecko po pierwszych posiłkach zrobi kupę jak plastelinę trzeba na jakiś czas przerwać rozszerzanie diety bo układ trawienny nie jest jeszcze gotowy. Do tego kleik ryżowy i kukurydziany, kaszki są nie polecane bo mają dużo cukru choć bobovita wprowadziła teraz bezcukrowe podobno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Ilonek poznien wyciagnelam ten test z kosza i mialam schiza ze widze jakis cien buahha ale jutro ide na badania te do programu tarczycy a tam robia bete :D ale nie bylo okazji wiec luzik raczej Widze ze tak jak wszystkie dzieci przesypialy noce a moja mała nie to teraz na odwrot moja przesypia a reszta zaczela sie budzic heh , u mnue nie na regularnosci bo ona ani nie je regularnie co przez to nie zasypia a regularnych porach na drzemki dzis spala ode 10 do 11,15 teraz znowu spi takie nieregularne zycie mamy , wogole cos jej odwalilo ze np zje 130 a po godz musze jej dac 30 znowu zeby sobie zasnela bo zla jest ... Jola po co cukier do jabłka jabłko samo w so bie ma mase cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Wiola masz racje karmiac piersia dostarczasz dziecku wszytsko co potrzebuje na mm niestety ne dlatego trezba od 4mc rozszerzac , co do jablka skrobanego lyzeczka kuzynka mojego meza tak karmila wlasnie i fajnie :D a z tym budzeniem tez racja jak dziecko zacznie to pozniej ciezko przestac , mojej szwagierki corka rok i 3mc budzi sie 3 razy ... i to musi isc spac ok 22 bo jak wczesniej to i o 22 wstanie jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedna ta twoja szwagierka. Mojej kuzynki córka budziła się po kilkanaście razy w nocy do 1,5 roku, potem przeszło jak ręką odjął...jeść nie chciała podczas tych pobudek, pić także chyba była bardzo towarzyskim dzieckiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jolka kolka
Mój najstarszy syn przestał się budzić w nocy jak miał 3 miesiące.Ale on dużo mleka pił w ciągu dnia,a na noc 180 ml.Natomiast bliźniaki mieli 11 miesięcy jak nie budzili się na nocne karmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
jolka ja nie daje jeszcze jabluszka, ale tez chyba bede drapać lyzeczką.Mięsko i tak mozna dopiero w 5 miesiącu wprowadzić i to maks 2x w tygodniu, ja myslalam zeby sloiczki malutkie zagotowywac, zobaczymy, potem tylko wyciągam i karmie, łatwiej mi resztke tego wyrzucic niz sloika za 5zł a na poczatku chyba takie dzieci mało jedza, deserkow w ogole nie bede kupowac tylko skrobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola ile razy karmisz w nocy?ja też karmię moim mlekiem ale ściągam i daje z butli.Moja budzi się tylko raz na mleczko w nocy ,niby przybiera ładnie więc chyba nie powinnam jej budzić na jedzonko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena111
Dziewczyny, synek ma 3,5 miesiąca, miał dzisiaj badany mocz i wyszły obecne leukocyty w osadzie 10-15 w.p.w. , norma jest 0 - 3 w.p.w, Erytrocyty swieże 3-5 w.p.w. norma jest 0 - 2 w.p.w. Czy mam powód do zmartwienia? wizyta u pediatry dopiero za 5 tygodni ( trzecie szczepienie). Czy iść wizytę wcześniej , co taki wynik może oznaczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jolka kolka
gosza,ja tez ściągam mleko i daje z butli,nie dokarmiam mm.Moja wypija 500-700 ml.na dobę.Ma 3 miesiące i 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyslalam meza na grzybki znow pare sloikow bedzie hihi. Jejku ja uwielbiam.zaprawiac a robie to wieczorkami jak mala spi juz. Kolo 20 juz spi mocnym snem. Z mezem sobie siedzimy gadamy. My ogolnie pozno spac chodzimy bo kolo 1 dopiero. Jakos wczesniej nie umiemy. Zatanawiam sie czy jeszcze nie zrobic marynowanych pieczarek. Uwielbiam je. A macie moze pomysly co mozna jeszcze zaprawic.mam juz grYby ogorki dzemow pelno papryke salatki hmmm i zastanawiam sie co jeszcze. Bigosu mam golabkow tez i w sloikach i mrozone. Ja wrecz uwielbiam gotowac. Z tesciowej chyba mi przeszlo bo ona tez uwielbiala duzo od niej sie nauczylam. Co do spania w nocy moja idzie roznie ale zawsze do 20 juz spi. Pobudki sa kolo polnocy pozniej 4 i miedzy 6a 7 juz nie spi. Ale co noc sie przesowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to moja tez coś koło tego dokładnie nie liczyłam,Twoja podwoiła już masę urodzeniową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ! normalnie zła jestem POCAŁOWAŁAM klamkę od drzwi od Katedry w sekretariacie nic nie wiedzą wiedźmy jedne :/ nic nie wiadomo ... nie wiem czy w tym roku się obronię bo nie mam podpisu zasranego :/ normalnie złość. ehhh ... no nic mam już gdzieś ! Mój to śpi sobie smacznie bo dałam butlę. A ja przez tą pracę licencjacką to padam :( nie mam na nic ochoty -prawie nic nie jem :( ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do zcierania niemowlakowi jabłka,polecam zakupić tarkę plastikową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Czesc dziewczyny, nie miałam kilka dni Internetu w telefonie laptop mi padł juz wiecie, bieda bez Internetu hehe:) ciągle myslalam co u was, wchodzę na ostatnio wchodzona stronę i prawie 20 stron muszę nadrobic:) piszecie, ze hoho:) Odezwę się później jak poczytam :) A u nas ostatnio marudno ale o tym też pozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×