Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość asik
elektrycznym byś sciagnela na bank wiecej ale jak mowie dziewczyny ktore karmia piersia same moga powiedziec ile sciagna laktatorem :D dziecko umie wyssac o wiele wiecej aczkolwiek ja mialam duzo mleka w kilka minut z jedne cycki sciagalam mala buteleczke aventu 125ml ;/ ale wiadomo zaprzestalam sciagania i pozniej bylo juz tylko gorzej :( bo w sciaganiu to nie widze sensu ciezka sprawa chociaz tez moze jakbym wytrwala to byloby lepiej ale gdziez to bym chyba wogole zdomu nie wychodzila ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Też jestem ciekawa jaka morfologię ma mój mały. Dopiero zasnal biedaczek. Kruszynka bardzo ci współczuje mojej koleżanki syn równe cztery miesiące tak dawał trzeba to moze przeczekać oczywiście tulić lulac śpiewać. Asik moze i masz racje. Ja mu tłumacze a nie Strasse, chociaż dziesiaj ta chirurg gadała do niego tak o tym pobieraniu i krwi i na niego tak patrzyła ze odczytalam to jako: albo się przyznasz,ze nie boli albo cię igla skluja mamoK a od razu się zgodzilas na spanie Kuby czy negocjowaliscie? 33ona co u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęście n ie mia łam problemów z karmieniem ale nie umiem ściągać mleka. Dziewczyny jakaś niespokojna jestem chce żeby było już rano chyba nie zwariowałam, czuje się jakby coś zlego się stało matko mam nadzieje z e nic się nie wydarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Ja z obu piersi nie ściągnęłam nawet 30ml serio. Nie mogę nie da mi się,chciałabym tak jak Jolka a co u ciebie???) a widzicie jakiego mam klocka:) bardzo się cieszę ze nam się udało też mam koleżanki,które dla wygody bo same tak mówiły od razu po porodzie mm i tabletki na zasuszenie pokarmu. Asik no ja mam pulchniutkie dziecko mam nadzieje,ze to okaz zdrowia. Też mi nie jest z tym do końca tak fajnie ale mam takiego syneczka a nie innego i juz:) dzisiaj nawet w przychodni facet dwa razy podchodził do mnie patrzeć jaki on duży,mówił,ze będzie z niego koszykarz:) Kurcze ja juz odlatuje, Kubie głośno burczy w brzuchu,to chyba nie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
mamokubusia walnij melise , takie przeczucia czesto zawodzą :) Nomadic wwiem ze nie straszysz :) ale tez wiem ze takim dzieciom zadko kiedy da sie wytlumaczyc takie rzeczy a juz w momencie szczepienia czy pobrania krwi gdzie jest dzika furia nie ma opcji wtedy najlepiej nie zrwacac uwagi na nic zlapac dziecko mocno i trzymac zazwyczaj np szczepienie trwa sekunde dziecko wrzeszczy jak oszalale wyrywa sie i nawet nie czuje szczepienia mowie mu juz po a on sie usopokaja i patrzy zdziwiony i mowi nie bolalo glownie te szczepienie 6latka tak sie odbywa :D chociaz i 9cio i nawet 13sto latki potrafia sie tak zachowywac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama3chlopcow
Co za koszmarny dzień! Leon cały dzień na rękach, strasznie wrzeszczał, w ogóle nie spał. Rano zjadłam czerwonego grapefruita, może to mu tak nie podeszlo, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Teraz w końcu padł i trzeba do sklepu jechać, bo nie było kiedy, nosilismy Leona na zmianę na rękach, a nawet chleba w domu nie ma. Asik, pewnie ze karmienie cycem jest najlepsze dla dziecka i wygodne dla nas, ale wkurza mnie wpedzanie kobiet w poczucie winy i twierdzenie, ze sie nie przymusza, ale jednocześnie porównywanie mm do palenia papierosów. Jak to nie jest wywieranie presji to nie wiem, co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ASIK
Nomadic co do pulchnosci i karmienia raczej mi chodzi o takie mamy jak np moja szwagierka sluchajcie ustawiala zegarek co 3h noc czy dzien karmila mm czy mala chciala czy nie czy spala czy nie to miala zjesc bo minely 3h jest 15sta jest jedzenie i koniec kropka bo ktos jej powiedzial ze jak tak nie bedzie to dziecko zaglodzi .. i do dzis karmi w nocy 3 razy 15mc dziecko Nomadi jestes kolejna kobieta na slusznosc mojej tezy karmisz piersia a laktatorem nie sciagniesz 30ml a dziecko chłop jak dąb :) tylko szxkoda ze nikt mam nie uprzedza o takiej sytuacji i zeby na to wogole nie patrzec ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nomatic zgodziłam się :). Idę spać wyjaśni się co z tym siusiakiem. Pewnie panikuje jak zawsze oby tak było. Dziewczyny PO CC Ile Cm Maja Wasze Blizny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Nie za bardzo mi się to widzi bo muszę mu coś powiedzieć gdzie jedziemy u nas w przychodni jedna poczekalnia i para drzwi w jednych szczepienia w drugich wizyty jak mu powiem,ze jedziemy do dr to więcej nie będzie chciał jechać bo ponysli ze oszukuje. kupilam sobie czekoladę karmelowa z orzechami solonymi ależ pychaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Mamo3chlopcow niestety nie wszedzie jest ta presja mowie niestety bo ja bym chciala z calego serca zeby ktos ta presje na mnie wywarl wiem moze jestem glupia ale naprawde wiem tez ze dla niktorych kobiet jest to za duzo ale to tez zalezy chyba od psychiki ... ja nie znosze tych butelek gdziekolwiek ide ciagam ciezki termos pojemnik z mlekiem i ok 3 butelki czyste plus jedna z rumiankiem lub na zwykla wode w momecie keidy moja kolezanka Justyna bierze pamki chisteczki i ciuszek na przebranie / ja juz na nasze spacery nie laduje nawqet chusteczek bo zajmuja duzo miejsca i biore od niej :D bo w torbie wozkowej mam full zapchane i jeszcze mam pieluch duzo tetrowych bo ulewa mocno i ciuchy ;/ ale jakbym np czula presje i zle mi z tym bylo osobiscie bym nie karmila i tyle nie ma co sie zadreczac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
mamokbusia ale dlugosc nie grubosc? moja ma 14vm dlugosci bo szerokosc to moze 1mm ogolnie cienka i po srodku juz jasnieje ja czekam na meza po poszedl na silownie korzystajac z okazji ze ja dzis kapalam mala mila wolne wpadl ok 19,30 zjadla odczekal i polecial :D i tyle go widzialam heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fionek
Nie nadążam :-) Kurcze ja swojego m tez czasami nie lubie ;-) zastanawiam sie po co mi takie duze dziecko...ale z drugiej strony jakos nie wyobrazam sobie zycia bez niego...faceci Tak sie zlozylo ze mala miala pobierana juz kilka razy morfologie i z ciekawosci sprawdzalysmy netrofile. Najnizszy wynik to 10% (przy normach labo 40-50%) a po miesiacu bez lekow skoczyly do 22%. Kolejne wyniki za tydzien i juz sie boje heh dodatkowo ze wzgledu na lekka anemie badanie na krew utajona. U nas w szpitaly polozna na sali widzialam moze ze dwa razy oprocz obchodow. Karmisz jak chcesz, ale jak nie umiesz przystawic to sama sie martw, po mm chodzilo sie samemu, dawali kto chcial. Heh pierwszy spacer w spacerowce na pollezaco ale niestety i to nie przeszlo i mala sie buntowala. Gosciu 85 jeszcze raz powodzenia w srode :-) na weekend bedziecie juz w domku Dzis na warsztat rzucilam dzem z jablek. Asik pieknie obrala pokroila a ja mialam zajac sie tylko gotowaniem...i co... Poszlo ok 10 kg jablek i Z 8 sloikow wyszlo 16 bo pierwsza partie przeslodzilam heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonadic
Mamo3 tak jest presja,która pogłębia tylko problemy z laktacja. U mnie w szpitalu dokarmiali mm bo dziecko było glodne i jak prawidłowo przystawić pokazała mi dopiero moja pediatra na wizycie a w szpitalu nie. ale wtedy karmiłam 5godz non stop mały płakał pielęgniarka przyniosła mm i wypił wszystko,to było dla mnie jak policzek,zwatpilam w to,ze go wykarmie. Gdyby ktoś mnie wtedy zmuszał do kp bym się załamała bo do tego ponad m-c okropny bol sutków. Pierwszy m-c dokarmialam mm i Kuba spal po 2,5-2 czasami 3h teraz nie ma takiej opcji,ale trudno. Iczy mi się juz kleją dobranoc dziewczyny Asik a po co aż tyle butelek? Tak długo chodzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nas dom wariatów. Kuba spał 3 godziny w dzień nie może zasnąć wyłazi mi na plecy i gada głupoty właśnie poszedł do m coś dyskutują. Michałek śpi w najlepsze z czerwoną końcówka siusiaka. Ja mam jakieś lęki i latarkę pod poduszka żeby tego siurka oglądać. Chyba dotrwamy do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Chodziny dlugo czasami od 10 do 17 ale jak blisko domu to karmimy w nim ake jak jade np do kogos, mamy babci , justyny galerii lekarza i sprawy na miescie to musze tyle brac bo mala potrafi po 2h byc glodna a jej wisk wtedt jest niedookielznania tez na miescie nie doje i juz po 2h jest glodna a nie dam jej z niewyparzone butelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
gosciu jesli lekarz powiedzialby ci ze za dzien max2dziecko dostaloby zapalenia pluc to niepodalabys antybiotyku?maly niema temperatury.jedynie ten katar kaszel i niema takiego apetytu jak zawsze.podalam mu leki i czekam az zasnie w lozeczku.pediatra mowil ze bardzo zbudowany jest Igorek i mozliwe ze zacznie sam siedziec dopiero w7-8miesiacu.my tez mamy do kontroli w piatek.ja padam jestem zmeczona senna.oczy same zamykaja mi sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIlonek
Moja blizna ma 12 cm ale jest szersza i brzydsza niż u Asik ( widziałam na zdjęciu brzucha). Teraz butelki wyparzam raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
nomadic- dzięki,że pytasz, m chory, był nawet u lekarza, w tą sobotę będą chrzciny, będzie ponad 40 osób plus dzieci;) chyba mam stresa, myślę w co się ubrać itp. do kościoła chyba butelkę wezmę z mm. -już dostaliśmy 4 tysie od moich rodziców i tysiaka od teściów:) więc na salę wystarczy:) i pomyśleć,że na moim tym weselu rok temu było 8 osób razem z nami hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
a wogole tesciowa wielce obrazona na mnie ze powiedzialam jej ze dzieciak zarazil malego a wiadomo jak jest w przedszkolu.kurde mnie tez cos gardlo laskocze!/wiecie byla dziewczynka co ma7miesiecy i byla wzrostem naszego Igorka:)a jedna pani pytala jak dziewczynka moja ma na imie:)smialam sie bo mowie ze to chlopiec i mowila ze do mnie podobny a do meza wogole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Przepraszam jesli wprowadziłam w bląd z tymi neutrofilami, u nas trwa to 8 tygodni i sie nie podnosi więc dali nam żelazo, hg jest ok 9, ale na neutrocyty chyba tez się żelazo podaje... poza tym mówiła, że póki nie znamy przyczyny ich niskiego stanu to nic innego nie dajemy... myslę, ze w połowie października zrobimy morf. i niech się w końcu wyjaśni. mam nadzieje, ze podskocza wyniki jakims cudem i nie będziemy miec szeregu badan. Jesli któras jest zainteresowana to dzisia znalazłam fotoksiążke za 19zł+20zł przesyłak, wiec w sumie 39zł to nie duzo, a format A4, 26 stron. Nomadic też czytałam o tym dokarmianiu wczesniejszym i tez jestem przeciwko, jedyne co dałam to dwie malutkie łyżeczki soku z jabłka ale to z powodu zaparcia, nic innego nie dałam ani policac ani zjesc i jak sie uda to nie chce dawac do konca 6 miesiąca. u mnie mąz lizus, ale nadal mnie wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Oczekujaca a pamietasx jak sie w pewnym momencie zastanawialas czy moze bedzie Lenka hehe :) Ilonek ja po kazdym jedzeniu zalewam wrzatkiem bo mam 3 smoczki nr 2 wiec musze, butelek mam wiecej ile ci karmien wychodzi teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Ewinka daj namiar moze zrobie taka z chrztu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Czas chyba zasnac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laktatorem sciagne ok 30 ml zeby zapelnic butelke to 3-4 razy podchodze do tego. Tzn teraz juz i tak nie sciagam bo mala zupelnie odrzucila butle wiec i tak jej tym mlekiem nie nakarmie. Najwazniejsze zeby dziecko nie bylo glodne, nie wazne jak tego dokonamy. Oczekujaca to Igorek dobrze Ci rosnie hehe niby "ciezkie" dzieci pozniej siadaja raczkuja ale to wcale nie musi sie sprawdzic. Ewinkaa to faktycznie przedluza Wam sie ten niski poziom neutro ale nastepna morfologia bedzie juz ok. Musi byc i koniec! Z jedzonkiem tez czekam do 6 ms chyba ze pokarmu mi zacznie brakować i mala nie bedzie prybierac to wcześniejsniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dotrwalismy do rana uff :D Kuba juz bez gorączki ale ledwo dyszy znów idziemy do lekarza. Wole iść pi 3 dniach infekcji niż w pierwszy dzień bo w pierwszy to nie wiadomo co. Mały siusuak mniej czerwony ale rano tak harczał w nosku ze hej. Jak tak ma wyglądać najpiękniejszy rok w moim życiu to dziękuję ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Współczuje przeziębień u takich maluszków :( Nam na szczęście przeszło i możemy jutro jechać. Powiem Wam : Strasznie się boję żeby czego jeszcze nie wykryli. Jedziemy do centrum Pediatrii w Sosnowcu na oddział gastorenterologiczny. Dam znac jak tylko wroce. Myslałam, że dziś pośpimy ale Michas jest bezlitosny, pobudka 4.40 :( wiec juz jestesmy po jednej drzemce. Podróż tez mnie stresuje bo Michas nienawidzi jezdzic w samochodzie i jakos musze go ululac zebysmy dojechali.Ajak u Was noc? Asik ty naprawde masz dziecko anioła, taka grzeczna :) Prawdopodobnie przejde po 4 miesiacu na butelke ( Nutramigen) bo już teraz za szklanke kakao oddałabym reke :) w zasadzie to mało jesc moge i wygladam jak cien czlowieka a nie o to w tym chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Wkurzyłam sie na m. Wydaje mi sie, ze mało mi pomaga. A ja nie moge sobie poradzic. Michas po 10- 11h nie spi w dzien, ciagle go nosze albo zabawiam a wieczorem padam na twarz. Michaś chce być tylko u mnie na rękach i jak go po poludniu noszę a widzę , że m siedzi przed kompem i sie relaksuje kolejna godzine z rzedu to szlag mnie trafia. Musiałam to napisać... ufffff ulżyło mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 85 trzeba kopnąć męża w tyłek!:-) u mnie jedna awanturka i mąż jak z bajki,ale tak na poważnie to nadal jestem troche naburmuszona i wciąż myślę dużo o życiu,bo ja chciałabym zyc jak w bajce,taka idealna fajna rodzinka,wiem...głupol ze mnie:-) mamaK dobrzee napisala,jesli chodzi o sprawy damsko kezkie to ja wrazliwa jestem,po jednej kłótni to juz mi sie wydaje,ze kiła mogiła-już nigdy nie będzie super,a to przeciez niwprawda.daje mu jeszcze dwa dni,milczę i nie przypominam o poduszce w aucie,mam nadzieje,ze w weekend to zalatwi. U nas noc fajna,wstaliśmy o 6.30,ale stękanie znowu bo kupy wczoraj nie było:-(normalnie są dwie dziennie. Justyna i Asik jestescie prawdziwe szczęściary,ze siebie macie!!!:-) decyzja o wspólnym zajściu w ciaze to naprawde super sprawa,ze tak Wam sie ladnie udalo,ze obie macie dziewczynki!!! No naprawde super macie,aż Wam zazdroszczę,ze macie siebie:-) Asik dam namiar na książkę jak wejde na kompa Wiecie,ze moje dziecko nauczylo sie mówić ma i tak fajnie jak placzliwie wola maaaamaaa,ono to robi nieświadomie ale mnie to cieszy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×