Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość nomadic
Asik powiedział,ze na Booze Narodzenie wróci hehe:) Ja też nie bede szybko nic wprowadzać nie dawałam też kleiku Nawet nic polizać, mamy czas. dziewczyny ja też całuje przytulam ale no bez przesady żeby każdy dziecko dwutygodniowe w usta? Tym bardziej,ze i jak były chore tak potrafiły. Kto co chce niech o mnie myśli ale jestem przewrazliwiona na tym punkcie nerwy mnie biorą i juz!!!!! O tym chlopcu niepełnosprawnym co pisałam to tamta też przyjechała do nich w odwiedziny jak mala była na ospę chora. To też normalne? O myciu rak juz nie wspomne. Tzn nie pisze tego żeby tu dysutowac,takie jest moje zdanie i kropka. Pisalam też juz ze u mnie nie jest sterylnie,aktualnie mam nawet niezły bałagan bo mam lenia hehehe, kurzy się, D przeważnie chory, smoczka wyparzam raz dziennie. Ale sterylność i bakterie a wirusy to dla mnie co innego. Fionek ja mam taka manie ze patrzyłam często na D jak spal sprawdzałam czy oddycha z małym też mi sir kilka razy zdarzyło juz sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fionek, super zdjecie Marceli, padlam :) Flavia, jaki duzy ten Twoj K! Moze koszykarzem bedzie :) Mamokubusia, widze, ze Michas juz ladnie w spacerowce jezdzi. Musze z Leosiem sprobowac. Pola na zolto, ha! Jak bylam mala to moja mama namietnie mnie ubierala w zolte ciuchy. Sama mi kiecki i sweterki na drutach robila :) Do tej pory pamietam jedna zolta sukienke z granatowym karczkiem. W ogole to mi sie nudzi, bo chlopcy spia, m pojechal na poniewierke, a mama blokuje tv, bo Taniec z gwiazdami oglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Ilonek zielony z szarym sloniem chyba najlepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa no pies mój ;p Hehe ja kiedyś swojego m z pewnych względów w grudniu na balkon wysyłałam w slipach ale stwierdził że lepiej do szafy się schowa ;p Samba relax teraz lekarze lubią coś siać panikę gdy nei trzeba a gdy coś się dzieje to zlewają heh Ilonek hehe dywan fajny jeśli w temacie safari ciekawe tylko czy nie szorstki będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
"Kreci mnie ten słon ":D ja juz nie wiem czy jestem jakas nienormlana dzis ale ciagle mnie smieszy czyjs wpis :D ale w sumie i tak palący mąż na balkonie ze światełkami w listopadzie chyba wygrywa, chpciaz w sumie Alek produkujacy gumki tez mnie powalił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonek fajny ten pierwszy dywan ale fakt drogi słoń tez spoko. To będzie dzika dziewczyna ;). Teściowa teraz cisza kupin krzesełko na chrzciny ;). Asik jak robiłam takie z muliny :). Fionek Marcela na zdjęciu w baletkach do ciebie podobna. Ja mam dwóch chłopaków nie czaje tych różowych rzeczy aczkolwiek gdybym miała dziewczynkę bym chyba musiała na dwie zmiany pracować ;). Flavia k długi jest mój to bardziej okrągły jutro postaram się zrobić golaska nogi ma mój krótkie jak świnka. KASIU ja uważam że jak masz dużo swojego pokarmu to można czekać z jedzonkiem ale to jazdy decyduje sam :). Ja przed skończenie 5 Mc nic nie daje położyć jabłko i trochę pić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nomadic mam taki album dziennik mojego dziecka, który wypełniam i tam są takie kieszonki na skarby. Schowałam wszystkie wydruki z usg, pierwsze body, opaskę ze szpitala, pępuszek i właśnie te bransoletki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo 3 mi też się nudzi dzieci śpią m spi seksu nie ma to śpi :). Michał nawet zasypiać umie w spacerowce dziś byłam dwa razy raz się nie udało i lulalam a raz die udało :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaK pomyślę nad tym dywanem, a jutro będę dalej oglądać bo już nie mam siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
moj tez zezwoal ale teraz minelo mu juz to.tez sprawdzam czy oddycha od urodzenia,pierwszy miesiac to na zmiane z m czuwalismy on od22do1a ja juz do rana.maly spi i ja tez zmykam.asik Milenka jak lezy na brzuchu to podobna do mojego i ma zdj jak czolo zmarszczone to doslownie jak moj babel:)mama dzis kupila malemu kombinezon na zime ma juz2:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
moj m tez spi juz :D Ilonek tez mam taki "album mojej córeczki" tez mam pepek branzoletke i ta plakietke ze szpitala Oczekuajca na tych zdj moze nie zupelnie to widac ale na zywo czasami napawrde jest podobna hehe :D Marcela to jest taka wymieszana tez momentami tak mi przypomina Fionek a momentami m . Moja juz wyplula smoka i spi bez poki co do monetu az zacznie sie rozbudzac i uslysze pisk dobrze ze jeszcze nie krzyczy SMOK!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Nomadic ja tez bym nie dala do calowania w usta 2tyg dziecka , tylko nie wiem o co ntam dokladnie chodzilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, laski, ide salatke sledziowa robic, bo mi sie zachcialo :) A zaraz potem spac, bo rano o 8 jade z Alkiem na jakies rozgrywki pilkarskie. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże dziewczyny,Wy jesteście boskie! No leze w łóżku i sie śmieję:-) Z cycków przed listonoszem,ze slonia a najbardziej mnie rozbawily cztery ręce asik,no wybuchlam śmiechem aż Stasiek zaczak sie przeciągać co zle wróży:-);-) ten dywan mi sie podoba,a on nie jest zolty z siwym sloniem?? Do pokoju by mi pasował:-) Za każdym razem jak kupuje cos w smyku to przede mną albo za mną jakas mama kupuje te bransoletki! Ja asik robiłam takie jak pokazałaś w linku:-) Nomadic masz świętą racje! To co tam napisalas mądrego o czystości i wirusach ze to roznica i calowanie w usta przez obce osoby małego dziecka to tez jestem na nie,niech caluja po szyjce albo w czoło jak bardzo chcą ale nie w usta.ja caluje staska milion razy a on pęka ze śmiechu przy tym,ale ja to ja:-) Tak mnie rozśmieszacie! A zauważam,ze najbardziej wieczorem wszystkim odbija,pewnie jak w łóżkach juz leżycie:-) Wszystkim mamom które przed terminem chca karmić dzieciaki polecam teoche poczytania o tym,o wadach tak wczesnego wprowadzania pokarmów,to nic dobrego. Ale! Kazda ma swój rozum:-)ja jestem przeciwna i to bardzo,wg aktualnych zaleceń i na mm i przy kp zaleca sie wprowadzanie nowych pokarmów po 6 miesiacu zycia,to najnowsze zalecenia,a ze kiedys bylo inaczej...kiedys w tetrowe pieluchy sie robilo kupe to nie znaczy,ze tak lepiej:-) mleko ma o wiele więcej wartości odżywczych i kalorii niż jakiekolwiek warzywko czy owoc.i już:-) On ma tylko dwie a nie tak jak ja cztery no to jest dla mnie tekst miesiąca:-) Na pocztę wejde jutro. Wszyscy czekają na wyniki Staśka,ja najbardziej,jakos nie przyspieszam tej chwili... Ok,kończ bo m biadoli,ze wole z Wami pisac niż z nim gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Dzien dobry Nakarmilam malego i jeszczs zasna :). Mimo noszenia caly dzien moj jest chyba najwiekszym spiochem nocnym od 18:15 wczoraj :), oby nie zapeszyc. Jeszcze sie wszystko zmieni pewnie. Ewinka o co ten m taki zazdrosny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Czesc MamoK czesc dziewczyny:) my juz nie śpimy tzn leżymy daje cyca mały płakał bo nos ma zapchany kurde:( D śpi w poprzek łóżka wzięłam go no co miałam zrobić płakał kaszlal i o 2 spokojnie zasnal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Asik tłumacze,ale nie chce konkretami sypać, chodzi mi o osoby trzecie, wizyta w szpitalu po porodzie i całowanie w usta,dwa tyg później kilka osób na raz w trakcie przeziębienia później pilnowalam juz buziaków. No i jak mozna jechać do kogoś na wizytę z dzieckiem chorym na ospę do kogoś szczególnie jak jest tam te niepełnosprawne dziecko gdzie trzeba chuchać na jego zdrowie bo często laduje w szpitalu. Na szczęście nic się nie stało chodzi mi tutaj o podejście do niektórych spraw. Wiem,ze nie da się ochronić dzieci przed wszystkim ale no bez przesady ryzykować nie bede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadomic rozumiem Cię :) ja nie chucham nie dmucham jak niektóre mamy., i dzięki dziewczyny o wyjaśnienie co to BLW też tak chce wprowadzać i uczyć :) a nie ganiać dziecko z łyżeczka :-D to na święta kupimy z m krzesełko do karmienia :-D i tam będzie się bawił jedzeniem :-D Mój wczoraj zjadl 750 ml :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik a gdzie zamawiałyście wraz z Fionek taniej mleczko ? na jakie stronce ??? Może następnym razem jakoś razem zamówimy ??? i w końcu się spotkamy o !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Esmi w gemini ja odrazu zamawiam hurtowo od 150zł chyba gratis wysylka czyli np 5mlek :) to tak szybko się kończy Mamokubusia to on wogóle się w nocy nie budzi ? Marcela potrafiła spać od 8-8 bez budzenia Moja dziś przespała noc od 21 do 5, 30 i dopiero wstalysmy ciekawe czy w dzień będzie spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fionek cudowne zdjęcia, Marcelka jest stworzona do pozowania :) Ewinkaa wszystko co do tej pory czytałam na temat rozszerzania diety powiela schemat mm po 4 miesiącu, kp po 6. Co więcej lekarze zachęcali moje koleżanki karmiące piersią do wcześniejszego rozszerzania diety, ale wiesz ja mieszkam na zadupiu, to może tu królują jakieś stare poglądy :) Może podeślesz jakiś fajny link na temat drugiego sposobu, o którym piszesz? Zbliżamy się do 4 miesiąca zaczęłam myśleć o wprowadzaniu nowych smaków. Do tej pory mała wypiła łyżeczkę soku z marchewki i dosypałam odrobinę kleiku kukurydzianego do mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik dzięki za stronkę :) na pewno zamówię bo jest taniej ;) już sprawdzałam :) a ja dostałam okres :D zobaczymy jaki będzie obfity. Dziewczyny mam pytanie gdzie trzymacie mleko czy w pudełku czy macie jakies specjalny pojemnik :) bo krążą plotki, że nie można przesypywać a ja wcześniej to czyniłam więc teraz jestem ciekawa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
hej, wow Kristian jest wielki:) Marcelka no podobna do mamusi, taki cukiereczek.ja tez nie jestem za wprowadzaniem tak szybko nowego pokarmu, choc po tym 4 miesiacu juz musze cos dac bo ma lekko obnizona morfologie, w gole te kleiki tez nie maja zadnych wartosci odzywczych, znowu kaszki maja sporo cukru, ja niedlugo kupie taka szczoteczke na palec i bede jechac dziąsla, ja sie boje prochnicy normalnie.Ja całuje w usta mełgo i ogolnie ile razy go wysciskam to nie zlicze, nie mozna przesadzac z tymi bakteriami bo wlasnie dziecko teraz wszystko wklada do buzi i byle zarazek moze doprowadzic do jakiegos zapalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
moja szwagierka do dzis biega za corka z chlebem, albo zupa, tzn juz jest lepiej ale kiedys to byla masakra, nerwy i tyle bo wlasnie nie pozwalali jesc samej bo sie chyba bali balaganu, ze narabie jedzenia wszędzie ale trudno, musi sama jesc zeby sie nauczyc.Asik co ty mezczyzn na balkonach podglądasz? i nas same stare pryki.Ilonek fajny ten dywanik, kurde ale cena masakryczna. Co do tych gumek widzialam dzieci ze maja jakies pudelka z przegrodkami, za moich czasow byly segregatory i karteczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
esmi ja trzymam w pudelku z mleka. Kruszynka nie radze dawac kleiku narazie, tak jak pisze asik on mial mocne kolki, taki kleik to zapychacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W gemini gratis wysyłka jest od 300 zł... Popatrzcie na allegro, często można kupić hurtem 10 opakowań mleka duuużo taniej.... Co do zbyt wczesnego rozszerzania diety mam takie samo zdanie jak ewinka i mamak....w końcu lekarze i naukowcy dają takie a nie inne zalecenia, które są poparte setkami badań, a mówienie 'nasze mamy tak robiły i nic nam nie jest' mnie nie przekonuje szczególnie gdy karmi się piersią, choć tak jak pisze ewinka najnowsze zalecenia mówią o karmieniu nawet mm po 6 mnc życia maluchów...dziecko musi dojrzeć do jedzenia, najlepiej żeby samo zaczęło się nim interesować wtedy dużo łatwiej pójdzie....mam mnóstwo koleżanek które wpychały dzieciom papki przed 4msc i po początkowych sukcesach około 7-8 miesiąca maluchy nie chciały już tego zjadać i w efekcie prawie w 100% były ponownie karmione mlekiem...Już nie wspominając o problemach brzuszkowych....mleko powinno być głównym posiłkiem do około pierwszego roku życia (2-3 posiłki mleczne). Co do blw to myślę że na początek można podawać zblendowane jedzenie jako posiłek, z coraz większą ilością grudek w miarę upływu czasu a np warzywa gotowane na parze podawane do rączki jako przekąski, potem gdy dziecko przekona się zwiększać udział blw w diecie... Czytałam że pierwsze posiłki powinny mieć konsystencję zbliżoną do mleka wtedy dziecko łatwiej zaakceptuje nowość, bo gotowana marchewka jest gęsta, więc trzeba ją rozmieszać z wodą...ale ile w tym jest prawdy nie powiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Ilonek Marcelka dziękuje ;-) Mi tez jedeb lekarz wciskal zeby po 4 ms zaczac rozszerzanie ale ja czekam do 6ms. Jestem jeszcze ciekawa co mi aletgolog powie na ten temat. Chyba ze mala nie bedzie przybierac jak trzeba to wtedy ewentualnie ciut wczesniej. Ewinka a co z glutenem?? Bo go na kp w 5 ms mozna dac a najpozniej w 6. Tzn chodzi o niewielka ekspozycje. Jak trafisz na.jakis ciekawy artykul o blw cxy rozszerzaniu to podsylaj :-) U nas dzis noc ok mala spala od 30 do 3 cyc i pozniej do 8 a teraz znow zasypia podlaczona do mlekopoju :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A a w gemini wysyłka jest od 250 czy 300 zl ale zawsze cos tam znajde to gryzaki to inne akcesoria i nasze zamówienie uzbiera sie na duzo wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×