Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość asik
Samba a ile je mleka ? bo wlasnie moja je ok 900ml i w sumie to powinno jej starczac teraz nawet raz dziennie daje ten kleik i nie dziala jednak widac dzieci jeszcze potrzebuja no tak byc musi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samba uwazam ze taki maluszek ma prawo jeszcze w nocy jesc. czytałam w innym temacie ze dzieci mają po 10 mies i jeszcze się budza w nocy na jedzenie. mamo3 ja miałam podobną sytuacje z mlekiem i zrezygnowałam po 2,5 mies. też mały dostawał szału przy cycku mało mleka, więc w końcu K nie chciał go wcale wolał butelkę. ja odciągałam ale jak zaczełam odciągac 30ml dziennie to stwierdziłam że w d***e to mam. Bardzo mi szkoda ze nie karmilam dłużej ale trudno, czasem tak jest. Ale jesli masz siły to walcz o laktacje, a nuż się rozrusza. A starszych synów karmiałas piersią? Kurcze K coś zaczął pokasływac. wczoraj było chłodno i byłam z nim na dworze, ale ciepło ubrałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
nomadic ja karmilam malego 3 tygodnie i piłam mleko, kefiry, jadłam płatki kukurydziane i małego bolał brzuch, potem nie piłam nic, nic nie jadłam, bylam ciagle zła bo niedosc ze pokarmu bylo malo, ten nie umiał załapać, siagle ryczał to przyszła polozna i dala wyklad co ja moge jesc, w tej diecie nic nie moglam, k***a a potem przestałam karmic i co? dalej go bolal brzuch w nocy dopuki nie dawałam delicolu, wtedy wszystko przeszło ale jak widac to nie wina nabialu, dzieci na mm tez bola brzuchy:/ moja mama jadła wszystko, i nigdy nas noc nie bolalo, oczywiscie zalezy od dziecka ale lepiej najpierw sprobowac i ewentualnie potem wyeliminowac niz tak na zapas nic nie jesc bo dupa bedzie.Ja bym karmila do dzisiejszego dnia, ale bylo tak ze nawet nie chodzilo ze on chce tylko cyca bo to normalne, ja nie moglam znalesc pozycji zeby go nakarmic, bo ja moglabym lezec z cycem cały dzien i karmic, to nie problem takie sa poczatki, ale ze ja mam male cycki nie bylo zadnej dogodnej pozycji, a jak mi pokazała polozna jak karmic on nie łapał sutka i ciagle sie darł, ktos kto tego nie przezyl nigdy tego nie zrozumie np moja mama do dzis ma za zle ze go nie karmie, bo ona tyle karmila czasu ho ho ho ale wygodnie siadla i mogla karmic, nie miala ze mna problemu, fajnie jest kogos poczuczac i dołowac, moj mi nie spal w nocy nic, tylko wrzeszczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćasik
za duzo mam zdjec zebvy cos wybrac do tej ksiazki nie mam sily hrehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rzucam focha na kafe ale to jest wkurzajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata kk
Asik,dałam malutkiej 2 łyżeczki startego jabłuszka i jak zrobiła kupkę,to były tam takie wióry.Czy to oznacza ze jabłuszko nie strawiło się?Ma 3,5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Agata pocieszylas mnie:) z tym,ze się nie cieszę z tego co piszesz bo kurcze przeszlas swoje i z karmieniem i z porodem i te wszystkie komplikacje się tak ciągnął za wami :( u mnie np jest odwrotnie mama nas krótko karmiła ja długo,mama miała trzy cc ja dwa sn wiec to ja się mogę wymądrzać hehe:) no wiem wiem komuś łatwo mówić przystawiaj przystawiaj u mnie na szczęście skończyło się dobrze czyli na cycu a ile mnie to kosztowało bólu i nerwów to wiem ja a czasami po prostu się nie udaje i bez sensu być w nerwach, tym bardziej Agata po tym co przeszlas na porodzie. samba nasze dzieci z jednego dnia chyba? Ja sobie nie wyobrażam nie karmić go w nocy tzn chciałabym bardzo,żeby spal do rana ale kilka razy się budzi to co ja zrobię? Asik ciężko zrobić ten album? Nie wiem czy wam pisałam ale tydzień przed porodem,tfu dwa tyg wyszło, byliśmy ja m i D u fotografa robiliśmy sobie rodzinne foto wisi na ścianie w ramce:) ale to było dobre tzn ta sytuacja bo przed terminem jeździliśmy jak szaleni ciągle coś załatwiać albo kupować i on idziemy do fotografa,dobrze,ze miałam byle jaki makijaż na sobie a D w miarę czysta koszulkę na sobie hehe:) a brzuszka nie widać za bardzo bo byłam w bluzce w falbany:) Ilonek co tam? ostatnio myslalam,że początek czerwca cos się nie odzywa i pamiętacie maminia22 cisza od porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna sama musisz zaprojektować,to dużo czasu zajmuje ale potem są fajne efekty.mi w pierwszej książce zmieściło się chyba ok 100zdjec.ale to ksiazka zatytułowana"pierwsze dwa miesiące Stasia",na wakacje nad morzem będzie oddzielna i na chrzciny oddzielna. Nomadic zerknij w link,jedna dla nowego użytkownika,liczy sie tylko mail,wiec możesz tak naprawde do woli kupować ale za każdym razem koszt to 19zl ksiazka+20zl przesyłka. Flavia,fionek u mnie tak samo ze statkiem w nocy,budzi sie po 3,4 razy.o co chodzi??moze to pogoda wpływa na maluchy?nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo3 to stres!!! Stres dla wyplywu mleka najgorszy.a moze nakarm normalnie Leona a potem go przystaw?na spokojnie nie possie z pól godziny.ssanie najlepsze na pobudzenie,aczkolwiek Ty tez ma świetny laktator który tez sporo daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nomadic to poprosimy to zdjęcie! Chcemy zobaczyć:-) Agata u mnie odwrotnie-wielkie cyce i krotki sutek:-( do tej pory musze trzymać pierś bo inaczej Stasiek by sie podduszał:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nomadic nasze dzieci z tego samego dnia:) asik Michalina wczoraj np wypiła 720 ml więc nie wiem o co chodzi tej lekarce,w sumie dużo waży ale chyba je normalnie,nie przekarmiam jej,no teraz to mi dała do myślenia:( ja przy pierwszym dziecku też wyklejałam albumy zdjęciami,podpisywałam wszystko itd a teraz tego nie robię tylko wrzucam do kompa i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91 bez log
Hej dziewczyny czytam was sporadycznie bo wrocilam do szkoly i nie mam czasu pisac, zmienilyscie haslo na majla czy zapomnialam ?:-P ale mysle o was i w wolnej chwili chętnie czytam. Flavia właśnie czytałam ze jeśli dziecko nagle zaczyna budzić sie czesciej w nocy tzn ze się już nie najada mlekiem i można wprowadzać nowe pokarmy... wystepuje juz to od ok 17 tygodnia. Czy wasze dziciaczki tez sa takie bojazliwe? Moj m kaszlnie lu kichnie i juz maly sie spina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dzieki za dobre slowo. Ja wiem, ze to glupie, ale tak sie czuje jakbym zawiodla, jakbym malemu robila krzywde. Mama na mnie krzyczy, ze mam sie przestac nakrecac i przybierac do glowy, bo znowu w jakas depreche wpadne, pewnie ma racje. Dam sobie czas do konca tygodnia, moze cos sie rozkreci, poki co udalo mi sie odciagnac zaledwie 20 ml, eh. Flavia, Damiana karmilam 4.5 miesiaca, ale Alka juz niecale 2 tygodnie. Alek ma problemy z brzuchem, cierpi na zaparcia, rzadko ma apetyt, przez to ma niedowage i ja sie zadreczam, ze to przez mm. Dlatego tak mi zalezalo, zeby Leosia pokarmic chociaz tak dlugo jak Damiana. Ja sobie zdaje sprawe, ze to glupie, bo i ja i brat bylismy wychowani na mm, a nigdy nie mielismy takich problemow, ale jakos nie potrafie przestac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racja stres najgorszy. pamiętam jak wróciłam ze szpitala i chciałam nakarmic małego bo bardzo płakał. siadłam w pokoju a tu staneli nade mną m i moja babka i debatowali że pewnie mleka nie ma dlatego płacze, że "słabe cycki jakby były dobre to by się dzieciak od razu najadł" tak mi było przykro i taka bylam wściakla że ich wyj***lam z pokoju w jednej sekundzie, a oni że chcieli pomóc. czym? dołowaniem mnie? dziekuję za taką pomoc. ok juz nie pisze bo sie wkurzyłam. jak wracam myślali to tych chwil po porodzie to uwazam że byłam dupa wołowa, mameja i c***a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91 bez log
Ja pierwszych 2 tyg po porodzie nie chce pamietac nawet... tez nacisk na karmienie i madre rady bez przerwy były. To jak z tym majlem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe tak pan bobr to oczywiscie maskotka ;-) Wiola dzieki za przepis :-) musze sprobowac koniecznie :-) Nadrobilysmy wlasnie troche nocnego snu hura od razu lepiej.;-) Flavia hehe moze i ja sproboje wezme szamanke Asik i odczaruje ;-) podobno skok ten 14-17 tydzien sie kumuluje od 17 do 19 tyg nawet chociaz ja spectycznie do tego podchodze :-) moja wczesniej nie budzila sie wcale albo raz rozlegulowalo ja przymusowe dokarmianie troche. Mamo3chlopcow nie nerwuj sie popij karmi mleko zaraz wroci. I tak bardzo dlugo wytrzymujesz juz walczac o kp podziwiam. Ja tez sie zastanawiam czy mala mi sie nie budzi bo mleka za malo a laktatorem sciagne tylko kilka ml wiec nie sprawdze tak nawet ile go tam a melka z butli nawet nie wypije Samba mi pediatra kazal budzic na karmienie ale u mnie malo przybierala. Co prawda twoja mala nie taka mala hehe ale bez przesady to co zostawic w nocy bez mleka glodne dziecko niech placze i padnie ze zmeczenia. A powiedzial ci madrala jak to zrobic zeby sie nie budzila?? Moze ma jakies tajemne sposoby? Dzis tez zabieram sie za fotoksiazke pogoda do spacerow nie zacheca wiec jak mala pozwoli to zaczynam tworzyc. Pewnie i tak to na kilka dni rozloze Ewinka da sie tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Beata nie wiem pewnie to reakcja i te jabluszko do konca sie nie strawilo ale to chy a w tym wieku normalne ja mualam grudki po kleiku Dziewczyny myslicue ze to zbieg okolicznisci ze dzieci zaczely sie nagle wszystkie budzic? Raczej nie pewnie to taki etap a co do tego czy sie mie najadaja to myslicie ze taka zupka jablko marchew jest bardzuej kaloryczne niz mleko ? Raczej slabo na moja nawrt ten kleik nie dziala wiec marcheweczka ma podzialac ? Watpie haha Samba teraz duzi sie mowi o otylosci u dzieci a mowilas ze twoja duza to moze stad pani dr tak powiedziala ci Mamo4chlopcow jak bedzies miala dola pomysl ze ja karmilam jeden dzien :) a cyce mialam pelne i co z tego ? Guzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia mi teraz jak mala zaplacze to od razu niektórzy "a moze glodna pewnie juz mleka brakuje". Jakie to wkurzajace wrrr Beata ja nie Asik ale tak te wiorki to zapewne niestrawione jablko przewod pokarmowy mus i dojrzec i nauczyc sie nowych produktow i tego jak je strawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Ja też zafiksowałam się na karmienie piersią. Jak nie miałam mleka to płakałam gdy dawałam butelkę. Potem robiłam to z uśmiechem na ustach wiedząc , że moje dziecko jest najedzone. Po tej alergii miałam już rezygnować z karmienia piersią ( 2 pobyty w szpitalu ) ale pokarmię go jeszcze 2 miesiace i zaczynam za tydz wprowadzać nowe pokarmy . Ale do czego zmierzam...Mam koleżankę która pierwsze dziecko karmiła piersią ( mały był w szpitalu jak miał miesiac na zapalenie oskrzeli a niby mleko matki chroni ) potem drugie dziecko z nieznanych mi przyczyn karmiła tylko mm i co? Zdrowy chłopak, nigdy nie chorował. Także nie ma reguły. Te mm nie sa złe, mają całą game witamin i minerałów dla maluszków. Nie warto się zadręczać. Ja chyba też tę fotoksiazke zamówie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Magda haslo powinnas miec na meilu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Po tych pobytach w szpitalu to mam sajgon w domu . I zostaw tu chłopa samego :) ale nic mi sie nie chce, moze to ta pogoda :( U mnie pada i jest 10 st . Nici ze spaceru. W pt chcemy jechać do M1 na zakupy bo Michaś wyrasta i nie ma nic cieplejszego. W sb idziemy na wesele ale tylko do kosciola z mIchasiem a potem jak zasnie to na 2 h na sale. Powiedzcie mi w co ubieracie dzieciaczki jak jest taka pogoda? Bo nie mam pojecia co kupic? Kurtke, buty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo3 asik przepowiedziała ci kolejnego syna bo napisała mamo4chłopców haha Jesli chodzi o moje karmienie to nie chce do tego wraca dołowalam się na maxa, owszem był taki okres ze tydzień karmiłam samą piersią ale nie najadał się mały, ogólnie lipa też mam małe cycki i karmiłam na siedząco pochylona tak mnie plecy bolały , a mały ssał godzinę albo dłużej, garba można dostac. na leżąco nie mogłam bo mały nie sięgał i tak się męczylismy oboje, pózniej coraz mniej i mniej i w końcu zrezygnowałam. wyszło ze w sumie 2,5 mies mu dawałam swoje mleko ale ta końcówka to juz w niewielkich ilościach bo laktator mi nie naciagał mleka niestety, a K juz miał w dupce moje cycki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu my mamy taki typowo jesienny kombinezon. Dla mnie najwygodniejszy a i malq nie narzeka :-) czasami zakladam jej tez kurtke i butki ale wtedy na dol cos musze cieplejszego kombinowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Samba ja mam album z moimi zdjeciami jak bylam mala, moj brat ma zdj ale w normalnycch albumach i zawsze jak ha ten album wyciagam to mowi mamie ze on to nie mial itp wiec radzilabyn malej tez jakis zrobic heh zeby pozniej nie miala pretensji Terax bede robic malej te 170 bo tyle wychodzi ze 150 ? Jesli tak to teraz zjadla 145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Ups o matko haha mamo3chlopcow wybacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc85 ja teraz ubieram w grube bluzy mam ich mnóstwo pewnie częsci nie zdążę założyc i buty tez mamy. np wczoraj było zimno i mały miał body na krótki, pajac cienki w tym był w domu i jak wychodzilismy na spontana to założyłam mu na to spodenki dresowe, buty i tą grubą bluzę misia to widziałas na zdjęciu, i czapka. gdybym brała do wozka to może bym nie nakładała 2 warstw na nózki tylko kocyk, ale ze nosiłam na rękach to spodnie się podciągają i nogi gołe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×