Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marti_

Stanania o dziecko Październik 2013

Polecane posty

dzwonie gdzie się da, nigdzie nie ma terminów, poczekam do 15.30 jeśli nie zadzwoni ten lekarz inna lekarka powiedziała, że po tej godzinie mam do niej zadzwonić to może się uda, lecz nic mi nie obiecuje. dzięki dziewczyny za wsparcie. melisQa doczekałaś się wreszcie tych kopniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzwonił do mnie lekarz, mam jutro być na 8.50. mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka nie wiem co przeżywasz ale musi to być straszne. daj znać koniecznie jutro i trzymaj się :* ja ściskam mocno kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxim77
Fasolka ja też mam to badnie za tydzień dokładnie 21 maja. Robi mi je mój lekarz prowadzący w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie (Ty też jestes z Olsztyna prawda?) z tego co wiem wykonuje się je do 14 tyg, ale jak pójdziesz ciut później to nic się nie stanie. Kosztuje 300zł+50zł nagranie. Kto jest Twoim lekarzem prowadzącym? Jak gadam z koleżankami to każdej z nich usg genetyczne kazali robić rutynowo. Głowa do góry, będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxim77
Ale powiem wam jedno...te usg może i jest dobre, ale ja w to nie do konca wierze. Moja siostra rodzona miała m.in robione te usg, 3d, 4d i jakie tylko świat wymyślił jak była w ciąży z bliźniętami a mimo wszystko jedno z nich urodziło się poważnie chore i do dziś jest niezdiagnozowane. Także można się prześwietlać i co tylko a i tak nie wiadomo co Bóg przyniesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxim, ale USG 3d to nie to samo co USG genetyczne. Do USG genetycznego potrzebny jest specjalny sprzet i lekarz posiadajacy uprawnienia do wykonania tego badania. Decydujace sa tam roznice milimetrow. Natomiast o tescie PAPPA slyszalam, ze bywa blednie zly. Trzeba go czesto powtarzac. Mi polozna powiedziala tak, ze jesli dziecku cos jest, to USG genetyczne to pokaze i wtedy warto zrobic PAPPA dla potwierdzenia, ale dobre wyniki z USG i zle z PAPPA to na ogol blad testu. Ja robilam jedno i drugie ze wzgledu na malejaca bete. A Ty, Maxim, chcialas je robic? Bo jak dla mnie bez wskazan te badania sa troche bez sensu - naciaganie i tyle. W pierwszej ciazy nie mialam w ogole, bo nikt nie widzial potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje, ze Fasolka ze szczescia zapomniala do nas napisac, bo ja normalnie od telefonu nie odchodze, a zaraz wychodze na pogrzeb i nie bede mogla sprawdzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po badaniu, płyty nie mam nawet nie pytałam miałam tylko usg genetyczne i test pappa. maxim moim prowadzącym jest Gowkielewicz to on dał mi skierowanie. a teraz usg robił mi Hoppe. przezierność wyszła jeszcze większa bo 4,2 mm a norma to 2,5 mm. bardzo długo badał serce bo z jakieś 20 minut i ciągle kręcił nosem. wciągnął mnie na listę nfz do badań genetycznych. zapłaciłam 200 zł za test pappa i za resztę nie będę płaciła bo weszłam do programu. w środę 21 maja mam wizytę u genetyka z wynikami z krwi i usg, prawdopodobnie będę miała amniopunkcję ale jeszcze nie wiadomo bo czekam na wyniki z krwi. lekarz co do jakichkolwiek wad powiedział, że może coś jest ale niczego nie jest pewien, po moich pytaniach na pierwszym miejscu wymienił wadę serca a na drugim zespół Downa. czekam do środy z nadzieją, że wszystko będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenkaaaaaaa
Fasolka trzymam mocno kciuki za to żeby było wszystko dobrze.Ja mam we wtorek badanie genetyczne serca dziecka,ponieważ przy ostatnim usg tętno serca spadło nagle ze 160 na 80.Ale mam nadzieję że jest wszystko dobrze a tętno spadło ze względu na pozycję bo lekarz powiedział że na wznak nie powinnam w ogóle leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxim77
MelisQa Wiem co to jest USG genetyczne, 3D, 4D, różnicę widzę i odróżniam. USG genetyczne mam 21 maja, mój lekarz robi je każdej ciężarnej, akurat ma taki system prowadzenia ciąży, że dla niego jest to badanie rutynowe (zresztą po fasolce widać jak to ważne), a u mnie tym bardziej bo jak wspomniałam moja siostra ma dziecko z zespołem wad genetycznych i jestem w grupie ryzyka. Zresztą ja wole wiedzieć, na czym stoje, wiem co to znaczy wychowywac chore dziecko i jeśli mogę chce temu zapobiec zawczasu. Fasolka Hoppe to mój prowadzący, jest najlepszy, uwierz mi że możesz mu zaufać, z tego co wiem doskonale odczytuje USG genetyczne i z całego województwa do niego jeżdża, dlatego go wybrałam tym razem. Nawet nie wyobrażam sobie jaki stras teraz przeżywasz, ale myślę, że trzeba mieć nadzieję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxim, nie wzielam pod uwage dziecka Twojej siostry, Ty masz podstawy, zeby takie badanie robic. Ale tak czy siak jak widac po Fasolce wlasnie mozna nieprawidlowosci wykryc juz podczas standardowego USG i wtedy kierowac na dalsze badania. Dopoki prenatalne nie sa refundowane, kobiety bez obciazen powinny same o tym decydowac. Maxim, ja zle odczytalam Twoj post :-P. Myslalam, ze napisalas, ze Twojej siostrze USG 3d i 4d nie wykazalo wad, dlatego nie wierzysz w wyniki badan USG. Wybacz, moj blad, dopiero teraz doczytalam, ze genetyczne tez miala. Fasolka, postaraj sie czekac spokojnie na wyniki, chociaz wiem, ze to trudne. Bardzo dobrze, ze lekarz zalatwia Ci to wszystko o tyle taniej!!! Oby wyniki Cie uspokoily, pamietaj, ze z wada serca tez da sie zyc, mozna leczyc i trzymac w ryzach!!! Badz dzielna, Kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńkaa2013
fasolka nie wierzę w to co czytam, jestem w szoku:( kochana nie załamuj sie bo to jak na razie przypuszczenia lekarza, poczekaj na wyniki krwi i wizyty u genetyka 21 maja, ja wierzę że wszystko dobrze sie skończy tak jak u Melisy - na początku było tyle nerwow i niepewnosci a okazało sie wszystko na dobrej drodze. Ja trzymam ocno kciuki za Ciebie i Twojego dzidziusia bo w końcu tak bardzo na niego wyczekiwałas - musi być dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za wsparcie. noc była ciężka jakieś dziwne sny mnie nachodziły. jestem pełna nadziei bo widziałam, że dzidziuś się ruszał i mocno kopał, machał rączkami aż lekarz musiał kilka razy podchodzić do każdego pomiaru tak się wiercił. z niecierpliwością czekam na środę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka, kiedys czytalam, ze dzieci z Zespolem Downa sa malo *****iwe i apatyczne :-) Szkoda, ze nie mam juz adresu tamtej strony :/ Trzymam kciuki za Twoje malenstwo i za Ciebie. Badz dzielna. Maz Cie wspiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melisqa mój mąż jest raczej pesymistą, ostatnio tyle złego działo się w naszym życiu, że zakłada najgorsze. chociaż widzę, że stara się mnie podtrzymywać na duchu. w środę idziemy razem do lekarza. jak ten lekarz okaże się kiepski mamy namiary na warszawę do specjalisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolko, modl sie i miej nadzieje. Pamietasz, moje wyniki wskazywaly na poronienie, 2 lekarzy to potwierdziło, a teraz mnie kopie. Badz dobrej mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxim77
A tego genetyka tez masz w wojewódzkim? Masakra, Ty w środe bedziesz u genetyka a ja na USG genetycznym będę się stresować czy wszystko jest ok. Będę się za Ciebie modlić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxim genetyk też jest w wojewódzkim. trzymam kciuki za twoje pomyślne wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow, moze sie miniecie na korytarzu i nawet nie bedziecie wiedzialy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxim77
Dokładnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka trzymaj sie kochana. Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Wlasnie przeczytalam twoje posty i jest mi jakos smutno. Bede sie modlic za twojego dzidziusia. Badz dzielna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka - ja też cały czas zerkam i czytam posty czy juz coś nowego wiesz, trzymam Mocno za Ciebie i Twoje maleństwo kciuki !! Nie wierze że może być coś nie tak, to by było niesprawiedliwe :( Tak bardzo pragnęłaś tego małego cudu... i po prostu wierzę że urodzi się piękne, duże i co najważniejsze - Zdrowe . Trzeba się modlić kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. ja dostałam w sobotę @. tak jak przypuszczałam dobrze wykryłam że cykl mi się skrócił. W piątek na badaniu był mój mąż , wyniki w miarę naszczescie. W piątek mam wizytę i dowiem się co i jak. Na razie umieram spałam może 30 minut tak mnie boli brzuch już 2 dzień. Do tego wymioty doszły nawet ketonal nie działa :( jestem w pracy i czuję się jakby mnie ktoś przejechał walcem. I znów zaczyna mnie ćmić :( ale ja to czasami mam takie bolesne. Podobno po ciąży to zanika :) Fasolka kochanie modlę się za was :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, jestem pelna nadziei za Ciebie, bo znalazlas przyczyne nieudanych staran i jestem pewna, ze po jej zlikwidowaniu zaraz dolaczysz do brzuchatek. I pociesze Cie, ze od porodu ani razu nie brałam tabletki przeciwbolowej, a wczesniej tez sie strasznie meczylam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolka - przykro mi :( Ja jestem w połowie cyklu, więc albo miałam abo mogę mieć na dniach dn. płodne - dlatego jeszcze z tydzień poczekamy z tym badaniem nasienia. Dobrze, że u Twojego męża wszystko oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Meliska ja też w sobie pokładam nadzieje :P Marcelka powiem Ci tak ze po tym cyclodynonie naprawdę cykl mi się skrócił i miałam z czego się bardzo cieszę. Wiedziałam, że przyjdzie wcześniej bo robiłam sobie testy owu. Jeśli możesz to sobie kup na allegro dość tanio wychodzą a mi bardzo pomogły. @ dokładnie 14 dni po owu przyszedł jak w zegarku. Sama ginekolożka mi je poleciła zwłaszcza w twoim przypadku zdadzą egzamin bo masz nieregularne. Ja wierze ze w twoim przypadku to jest jakaś błachostka. A powiedz mi robiłaś jakieś badania już? te co się robi w 3 dc? A wyniki męża nie są takie superowe ale w miarę ok. Ma trochę leniwe te żołnierzyki , skubańcuchy jedne :P W piątek mam wizytę. trzymajcie kciuki :) Brzuch mnie dalej napierdziela 3 dzień :( aż dzisiaj się zwolniłam z pracy bo nie dałam rady. Nie wiem czy wam pisałam ale wkońcu powiedzieliśmy teściowej ze się staramy i badamy bo takto robiła jakieś aluzje. No i bardzo się ucieszyła i co chwile mnie pyta o wyniki itp.:). A najlepsze siostra męża 6 lat po ślubie i nic, bo kasa bo kariera. I dopiero jak myśmy powiedzieli, że się staramy to też poszli się zbadać :P a wcześniej szwagier mówił ze on do kubka nie będzie się spuszczał :P chyba zrozumieli że mogą sami zostać bez dzieci bo większość naszej wspólnej paczki już ma albo planuje. śmialiśmy się ze mamy zbawienny wpływ na innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. U mnie póki co to cisza z @. Będę testować w środę, o ile wstrętna małpa nie przyjdzie. Fasolka, ja wierzę, że wszystko będzie dobrze i Twoje maleństwo urodzi się piękne i zdrowe! 3mam za Was kciuki i do usłyszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×