Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Na jakie studia NIE WARTO iść

Polecane posty

Gość gość
Ana Luzia - nie zgodzę się z tobą w ogóle nie masz racji i piszesz brednie. Ktoś kto nie ma smykałki do programowania ma iść na taką właśnie informę i myślisz że ciężką nauką będzie dobrym programistą? Daj spokój, do pewnych zawodów trzeba mieć tez predyspozycję, talent itp a nie iść, zakuć... Budowa maszyn??? Dla kogoś kto jest humanistą i z matmy miał ledwo 3? Śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmienie nicka ku odroznieniu - kulturoznawstwo to powinien być dodatkowy kierunek tzw uzupełniający dla osób już pracujących i często po innych studiach!!! Nie wiem jak można na to iść zaraz po studiach, nigdy wcześniej nie pracując,wymień 3 stanowiska pracy w jakich mogłabyś po tym pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka konsuela
Może ci powróżyć? Podaj imię i datę urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczyciel filozofii i etyki
Przecież napisała, że trzeba mieć cel. Pani Kulturoznawco - skoro tak uważasz i ta wiedza Ci wystarcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"właścicieli firm to głupki oderwane od realiów rynku pracy" - omg! skąd to przeświadczenie? a ty jaka firmę zbudowałeś i czy kiedykolwiek byłeś szefem żeby wiedzieć jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmienie nicka ku odroznieniu
Nie wiem o jakiej wiedzy teraz piszesz. Gość - no tak, teraz wiem. Wtedy poszłam bo mi się wydawało że należy studiować to co człowieka pasjonuje. Wiadomo - mój błąd, ale czasu nie cofnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja jestem po filologii angielskiej pracowałam najpierw w szkole językowej a teraz pracuje jako tłumacz w firmie 🖐️ trzeba być dobrym w tym co sie robi :) skończyłam licencjat w szkole prywatnej a na mgr poszłam na uniwerek. robie teraz podyplomowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczyciel filozofii i etyki
Chodziło mi o to, że nawet nie spytasz, jakie masz obszary do poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoik1111
Nauczycielu etyki powiedz w takim razie jak powinno się szukać pracy? Bez złośliwości pytam, bardzo poważnie. Ja również jestem na etapie szukania pracy i wysyłam cv na ogloszenia z internetu. Może masz jakieś wskazówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmienie nicka ku odroznieniu
Po prostu trochę mnie zdziwiło że najpierw wypytujesz o mnie, chcesz zebym pisała jak najwięcej na mój temat a później jednym zdaniem urywasz rozmowę i kwitujesz ją stwierdzeniem "to juz wiem dlaczego nie mozesz znaleźć pracy". Jeżeli masz przemyślenia na ten temat to będę naprawdę wdzięczna za porady, po prostu odniosłam wrażenie że nie chcesz kontynuować tej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam dla was wskazówki: -jeżeli w ogłoszeniu jest "CV ze zdjęciem" to ma być ZE ZDJĘCIEM, a zdjęcie nie ma być na tle meblościanki czy z dziubkiem, ale zrobione u fotografa takie jak do dowodu osobistego. -wysyłajcie wasze CV w odpowiednich plikach najlepiej .pdf albo .doc, my w firmie w ogóle nie otwieramy plików WORD-a .odt !!! -jeżeli pracowaliście gdzieś miesiąc to lepiej pomińcie to w CV chyba że to był staż albo praktyka - w zainteresowaniach napiszcie maks 3 rzeczy które naprawdę was interesują, najlepiej coś nieoklepanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczyciel filozofii i etyki
Tak. Po pierwsze wejść w skórę pracodawcy i pomyśleć, czego poszukuje od w pracowniku i czy możemy te wymagania spełnić. Po drugie wybrać kilka zawodów do których pasujemy (zainteresowania, kompetencje lub doświadczenie) i wypisac wszystkie nasze atuty i cechy pożądane na tym stanowisku. Po trzecie, umieć się sprzedać. Nawet na przykładzie tego kulturoznawcy nieszczęsnego. Jak bym szukała pracy w sklepie to bym postawiła duży nacisk na umiejętności interpersonalne, które na pewno są na tym kierunku rozwijane i nawiązała do kierunków ze szkoły (przedmioty związane z psychologią - relacje międzyludzkie, z estetyką - zachęcające rozmieszczenie towarów). Ściągnęłabym z chomika jakieś książki o sprzedaży i info o ich przeczytaniu zawarła w LM. A tak w ogóle to pewnie bym szukała pracy w agencjach reklamowych i marketingowych i kontaktowała się z nimi jakimiś nietypowymi metodami z użyciem mediów społecznościowych albo przynajmniej starała się tam być widoczna. Dodam, że odpowiadać na ogłoszenia też można w przeróżny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczyciel filozofii i etyki
Acha i jeszcze jedno. W zawodach wymagających kontaktu z ludźmi warto wyszukać nr tel. pracodawcy jak się da i przed wysłaniem CV zadzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmienie nicka ku odroznieniu
Ale to o czym mówisz to chyba bardziej na etapie rozmowy. A u mnie jest tak: widze ogłoszenie, wchodzę, pytam o pracę, chcę zostawić papiery, słyszę: "ma pani status studenta bo tylko takich osób szukamy". Wtedy i tak zostawiam papiery, ale wiadomo że już jestem skreślona. Wczoraj jak cały dzień chodziłam i szukałam pracy takie sytuacje miałam 3, raz na moich oczach moje papiery wylądowały w koszu jak tylko wyszłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"W zawodach wymagających kontaktu z ludźmi warto wyszukać nr tel. pracodawcy jak się da i przed wysłaniem CV zadzwonić." najgorsza rada ever :D gdyby ktoś do mnie zadzwonił o pracę to na pewno zaraz bym podziękowała i odłożyła słuchawkę, naprawdę nie wiesz jak to jest mieć firmę i pracować 24/7? :o żal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie warto isc na studia do badziewiastej uczelni, dla papierka. Potem tylko rozczarowanie bo jest tytuł, ale niczym nie poparty. Lepszy konkretny zawod. A jak studiowac, to tylko na najlepszych uczelniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoik1111
Heh, mam spełnione wszystkie warunki ktore zostaly napisane, cv w pdf, zdjecie jak do dowodu bez zadnych dziubków i meblościanek ;) Gdyby chociaż chcieli mnie zaprosić na rozmowę to już byłby jakiś sukces, a tak? Człowiek śle tak jakby w próżnię, ale nic to nie poddaję się i szukam dalej. A jeszcze jedno pytanie- co myślicie o osobistym zanoszeniu Cv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmienie nicka ku odroznieniu
Z dzwonieniem to rzeczywiście różnie bywa, raz się chciałam przebić bo na stronie była widoczna ilośc wysłanych CV i była w granicach kilkuset, więc zadzwoniłam i usłyszałam że po to jest podany mail zeby panu prezesowi głowy nie zawracać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczyciel filozofii i etyki
CV i LM Pisząc po kulturoznastwie CV, chcąc zdobyć zawód sprzedawcy - podkreślamy umiejętności nabyte w szkole, różnych pracach, przy okazji przydatne w tym zawodzie - ściemniamy dlaczego chcemy pracować w tym zawodzie (przekonująco dla pracodawcy - np. że interesują nas relacje międzyludzkie, czy psychologia, czy że umiejętność sprzedaży przydaje się w wielu dziedzinach życia i na różnych stanowiskach dlatego bardzo chciałabyś pracować jako sprzedawca) - dokształcamy się samodzielnie - w CV używamy słów kluczy (proszę wygooglać) Zasady pisania CV i LM do wygooglania w Internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmienie nicka ku odroznieniu
słoik - ja zanoszę, a czasami nawet zanoszę i wysyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmienie nicka ku odroznieniu
Nauczycielu drogi, przeczytaj proszę co napisałam i odnieś się jeśli możesz. Wpis z 12:38:36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmienie nicka ku odroznieniu - nie możesz iść na jakieś studia zeby tylko mieć status studenta? i czy masz już skończone 26 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczyciel filozofii i etyki
No to się zastanów, gdzie nie szukają studentów, np. może widzisz gdzieś starszych pracowników? Poza tym rozumiem, że niekoniecznie musi być to sprzedaż, chodzi o mechanizm - trzeba być kreatywnym. Zresztą na pewno większość osób chce tanich studentów z wielkim doświadczeniem, ale nie wszyscy. Warto dzwonić, choćby po to, aby dopytać, czy szukają raczej studentów właśnie, czy niekoniecznie. Czasem ktoś nieprzyjemnie odpowie, ale nie zje Cię - nie ma się co zrażać. A Ty od razu rezygnujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas odpadają też CV jak kobieta ma 25+ i nigdy nie pracowała ze względu na to ze pewnie za 1-2 lata będzie w ciąży :o wiem że to nie fair ale tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoik1111
Czasami mam ochote pójść do ogłaszającego się pracodawcy i prosić o pracę, ale to już chyba ostateczność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo jak ma skończone studia i ma w cv napisane zainteresowania takie wydumane: stosunki międzyludzkie itp. a nie ma konkretnych umiejętności typu obsługa jakiegoś programu komputerowego, kasy fiskalnej, prawo jazdy kat.B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczyciel filozofii i etyki
Powiem Ci tak, co już częściowo napisałam. Ja bym na Twoim miejscu - zastanowiła się gdzie chcę i mogę pracować - wypisała, co mogę zaoferować pracodawcy- - kontaktowała się z nim osobiście, przedstawiając ofertę. Poza tym rozumiem, że jesteś zapisana we wszystkich pośrednictwach pracy w Twojej okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnio też szukaliśmy studentki (sklep odzieżowy) ale jedna kandydatka wiek 26 lat po studiach, socjologia miała w hobby: szycie, przeróbki ręczne odzieży i link do bloga gdzie pokazywała swoje "dzieła" - została zatrudniona bo klientki często "niszczą" odzież a ona to naprawia, czasem przerabia, ogólnie siedzi i szyje całe dnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmienie nicka ku odroznieniu
Jak to rezygnuję? Skąd wiesz ze rezygnuję? Przecież szukam non stop. Ale przecież jak ktoś na moich oczach wyrzuca moje CV to co mam zrobić? Jak pracowałam jako sprzedawca to moja kierowniczka wyrzucała CV wszystkich, którzy napisali list motywacyjny i wszystkich, którzy mieli wykształcenie więcej niż średnie (ona była po zawodówce) bo, jak mówiła :" jeszcze regionalna zobaczy i zrobie z niej tu kierowniczke". :D (Ku pokrzepieniu serc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×