Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

DIONELLE opinie

Polecane posty

Gość Joanna 1605
Witam ponownie.... Biorę już 2 opakowanie tabletek dionelle, no i zaczęły się małe problemy i nie wiem co robić. Pod koniec pierwszego opakowania wystąpiły małe zawroty głowy i bóle głowy. W 7 dniowej przerwie kiedy przerywamy zażywanie tabletek -1 raz przez całą noc bolała mnie wątroba oraz miałam dwukrotnie problem w lewym oku -takie migotanie oka, rozmazywanie się obrazu trwało to max po 20 minut oraz jednorazowe uderzenie gorąca które spowodowały, że zrobiło mi się baaaaardzo słabo. Dodam jeszcze że od początku mam mniejszy apetyt (z tego akurat się cieszę) Przed chwilką rozmawiałam z lekarzem i powiedziałam że wystąpiły skutki uboczne po pierwszym opakowaniu, mój ginekolog stwierdził żeby przeczekać że to normalne i że dopiero przy trzecim opakowaniu będzie wiadomo czy zmienić. Tylko że ja się boję czy na pewno mam tak postąpić jak on powiedział. Dodam jeszcze że odkąd zaczęłam brać 2 opakowanie to nic się nie dzieje, zostały tylko o WIELE mniejsze sporadyczne zawroty głowy. Czy miał ktoś takie problemy? Słyszałam jeszcze, że jak tabletki powodują zmniejszanie się apetytu to później tak wariują hormony, że się bardzo szybko puchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak dziewczyny? Cały czas tak źle? Mi dziś lekarz je przepisał no i czytając opinie nie jestem pozytywnie nastawiona...do tej pory brałam silvie 20 i wszystko było super, żadnych efektów ubocznych, jakbym ich nie brała :) no, a teraz trochę się boje, a po komentarzach nawet bardzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justt
Zaczęłam dzisiaj tabletki Dionelle (moje pierwsze tabl. antykoncepcyjne w życiu) Dostałam okres o godzinie 15 i od razu wzięłam tabletkę, czy jutro mogę wziąć o 8 rano? ponieważ chciałabym codziennie regularnie przymować o godzinie 8. Prosze o wyrozumiałość i odpowiedź, nie jestem jeszcze "obeznana" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna1605
Przy pierwszym opakowaniu też czułam się super, ale pamiętajcie że każdy organizm jest inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie dziś wzięłam ostatnią tabletkę mojego pierwszego opakowania, żadnych ubocznych objawów jak dotąd nie zauważyłam. Nie miałam plamień, choć czasem pojawiał się biały śluz w różnej postaci (raz gęsty, raz ciągnący się), nie wiem czy to dobrze. Czy może to oznaczać, że tabletki nie działają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biore 8 dzien. Cały czas bolą mnie piersi, przez pierwsze trzy dni lekko plamilam, a teraz plamienia sa mocniejsze, boli mnie brzuch, czuje sie jak bania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaczelam juz drugie opakowanie i wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaśka96
Ja dziś wzięłam przed ostatnią tabletkę. Im dłużej je biorę tym gorzej się czuję. Wypadają mi włosy, mam słaby apetyt .Teraz pod koniec iich brania mam wahania nastroju i dziwne zachcianki, zgagę i nudności. Zaczęłam je brać 21.12.13,a dzisiaj mamy 09.01.14 ,a ja wciąż mam plamienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaśka9628
Ja dziś wzięłam przed ostatnią tabletkę. Im dłużej je biorę tym gorzej się czuję. Wypadają mi włosy, mam słaby apetyt .Teraz pod koniec iich brania mam wahania nastroju i dziwne zachcianki, zgagę i nudności. Zaczęłam je brać 21.12.13,a dzisiaj mamy 09.01.14 ,a ja wciąż mam plamienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorę już 3 opakowanie, na początku bolały mnie piersi ale już przy drugim opakowaniu było ok i jestem jak do tej pory zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
heeej;) ja kończę właśnie pierwszy blister;) od samego początku miałam krwawienie po okresie, dzwoniłam do mojej ginekolog i mówiła że to się bardzo często zdarza i trzeba to przetrzymać. po drugim opakowaniu nie powinno tego być. martwię się tylko wagą bo ostatnio jakoś tak fałdki mi się zrobiły ale nie mam większego apatytu. w zasadzie to moje pierwsze tabletki i może to minie?! co myślicie:D??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dionelle to odpowiednik takich leków jak Atywia lub Dorin :) Taki sam skład i działanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej czy któras z was po przyjęciu pierwszego blistra dionelle miala podwyższoną liczbę płytek krwi?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość busik
Niedługo koncze drugie opakowanie i rezygnuje z dionelle. Stosuję antykoncepcję hormonalną od 1,5 roku, zmieniłam ze względu na ból piersi i krosty na dionelle. Poczułam zmianę już po tygodniu... piersi olbrzymie, nabrzmiałe i gorące. Bolace do tego stopnia że wstając rano z łóżka musze je trzymać rękoma inaczej na prawde bardzo mnie boli. Dodatkowym złym objawem jest okropna huśtawka nastroju czego nigdy nie miałam. Stałam się płaczliwa i szybko się denerwuję. Dobrze, że mam takiego dobrego mężczyznę, który to wszystko znosi.. zostało mi 10tabletek i robię przerwę od hormonów bo na prawdę jestem zmęczona i mam dosyć. Jedyny plus to ładna cera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biorę 1 opakowanie, 14 tabletka i ciągłe plamienia a od 3 dni ból żołądka. nie wiem czy zmienić czy wytrwać... skonsultuję z moim lekarzem i napiszę co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emkax
Biorę Dionelle już pół roku i jestem zadowolona. Piersi mi nieco urosły (nieco widocznie), częściej mam ochotę na seks, moje włosy stały się gęstsze i mniej się rozdwajają, również paznokcie są mniej łamliwe. Ba! Nawet mi urosły, a do tej pory ciężko mi było wyhodować jakieś dłuższe niż na 1 cm. Oprócz tego zawsze w tym samym dniu (a nawet podobnych godzinach) dostaję krwawienia, które trwa zaledwie 3 - 5 dni i rzadko boli :). No i jeszcze poprawiła się kondycja mojej cery. Jedyne negatywne efekty jakie dostrzegłam, i dopiero właśnie po pól roku, to ból pleców. Ale nie jestem pewna, czy to przez tabletki czy po prostu sypiam niewygodnie. Poza tym, nie biorę żadnych innych leków, hormonów ani nic, co mogłoby wpłynąć na ich działanie. Mój styl życia w żaden sposób się nie zmienił z czasów, kiedy to jeszcze nie brałam żadnych tabletek. A to są moje pierwsze antykoncepcyjne. A co do powyższych wypowiedzi, to jestem w szoku, że coś takiego może się dziać. Może każdy organizm reaguje inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikamm
Ja też dostałam od lekarza dionelle, głównie ze względu na działanie antyandrogenne, mam policystyczne jajniki. Czy zauważyłyście wpływ na cerę, u mnie chodzi między innymi o trądzik i wyregulowanie cyklu. Pani doktor powiedziała, że na początku stan cery może mi się znacznie pogorszyć, może któraś z Was tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystyna567890
Dziewczyny od której pigułki zacząć? Pierwsza tabletka z brzegu jest według podpisu przeznaczona na poniedziałek... Co jeśli dostanę miesiączkę innego dnia? Mam sugerować się wypisanymi dniami tygodnia i wziąć powiedzmy w piątek (jeśli wtedy wystąpi okres) czy nie zważać na to i rozpocząć po kolei????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystyna567890
*tabletkę przeznaczoną na piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram pytanie ;) Mam zacząć w niedzielę lub sobotę (planowana miesiączka) i nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia031991
kończę pierwszy blister... cera bardzo mi sie pogorszyła (wczesniej przed stosowaniem tabletek była "prawie idealna"), nudnosci to u mnie codziennosc, zmiany nastrojów (płacz-smiech), plamienie, ból piersi i straszne zmęczenie... może będzie lepiej przy drugim opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingula2
Cześć dziewczyny :) ja stosuję już Dionelle tydzień i jestem w 100% zadowolona. To moje drugie tabletki anty (1-sze były Harmonet) zarówno przy 1 jak i 2 wagę utrzymuję w doskonałej normie (49kg przy 155cm wzrostu) , cera bez skazy (przed stosowaniem tabletek miałam problemy przy okresie a teraz nic) , żadnych problemów z rzekomymi bólami piersi, zawrotami głowy itd !!!! KAŻDY ORGANIZM JEST INNY A JA JESTEM ŻYWYM PRZYKŁADEM NA TO, ŻE TABLETKI ANTY WCALE NIE SĄ TAKIE ZŁE I NIE NA KAŻDEGO DZIAŁAJĄ TAK SAMO ! :) warto spróbować a efekty mogą zadziwić :) nie wspominając o satysfakcji z życia seksualnego ! extra, POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej:) Dionelle przyjmuję od stycznia, kończę 3 opakowanie. Początki były straszne, uwierzcie! ale z czasem wszystko się unormowało. Na początku ich przyjmowania miałam ogromne huśtawki nastroju (potrafiłam w ciągu 5 minut wybuchać krzykiem i złością o byle co, żeby chwilę potem się rozbeczeć, a po minucie się z tego śmiać ;). Stan mojej cery również wtedy się pogorszył, narzekałam na bardzo wrażliwe piersi które mimo iż zwiększyły swoje rozmiary (jupiii!) to i tak bolały. Miałam mdłości co wieczór. Najgorsze były jednak plamienia które zaczęły się od drugiego opakowania i trwały przez całe 21 dni ich przyjmowania. Aktualnie (końcówka 3 opakowania) wszystko jest w porządku, stan mojej cery się poprawił no i piersi zachowały swoje większe rozmiary :) Myślę, ze organizm w pewien sposób przyzwyczaił się do nich i będzie już ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikamm
Ja dopiero zaczynam, dzisiaj druga tabletka. Póki co wszystko w porządku, zobaczymy jak będzie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc1995
Hej .. Ja biore te tabletki piaty dzien i nie jestem zadowolona ... Zauwazylam zwiekszony apetyt bol piersi i stalam sie strasznie nerwowa ... Boje sie co bedzie dalej ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, mam pytanie czy przy zażywaniu tych tabletek macie widoczniejsze żyły na skórze? Ja zażywam je od 5 miesięcy i właściwie w moim przypadku jest to jedyny skutek uboczny. Nie mam mdłości, wagę mam tą samą, regulują cykl, nie wypadają mi włosy. Na wypadające włosy polecam maseczki do włosów z serii BIOVAX- przeciw wypadaniu włosów lub inne wzmacniające, stosuję je od 3 lat i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja cera przy stosowaniu tych tabletek się nie pogorszyła, tabletki mają działanie antyandrogenne, obniżają stężenie androgenów we krwi, które odpowiadają za trądzik. Pierwsze efekty widoczne na skórze twarzy pojawią się po 3-6 miesiącach kiedy stężenie androgenów spadnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka2604
Ja skończyłam właśnie pierwszy blister, czekam na okres. Narazie kiepsko, pogorszyła się cera (trądzik), mam wachania nastrojów, częściej boli mnie głowa, mam zwiększony apetyt, codziennie jestem zmęczona. Zobaczymy czy nie zrezygnuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikamm
Zaczęłam już drugie opakowanie, po pierwszym okres miałam bardzo skąpy, trwał zaledwie 2 dni. Jestem pozytywnie zaskoczona, ponieważ ceraz zamiast mi się pogorszyć bardzo się poprawiła, mam zupełnie gładką buzię. Wahania nastrojów i mdłości minęły jakos tak w połowie pierwszego opakowania, palmień też już nie mam. Wiem, że jeszcze wszystko się może zdarzyć, bo w końcu organizm ma się przyzwyczajać przez 3 miesiące, ale jestem dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emptiness93
Hej :) ja właśnie dzisiaj dostałam od lekarza Dionelle :) aktualnie jestem w trakcie miesięcznej przerwy (odstawienie), a wcześniej zażywałam Daylette przez 5 mies., a jeszcze wcześniej to chyba nie zliczę :P ogólnie przyjmuje tabsy z powodu torbieli (ok.2 lat już będzie) i mam problemy z migreną, z którą borykam się już od prawie roku ;/ teraz wlasnie zmieniałam lekarza i ten postanowił dać mi Dionelle, bo one są niby bardziej "tolerowane" przez organizm... nie wiem, przekonam się na sobie... na razie czekam na miesiączkę :) napiszę w połowie paczki jak działają na mnie... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×