Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rozszerzenie diety po 4 m

Polecane posty

Gość gość

Witam postanowiłam zacząć wprowadzać do diety stałe pokarmy.nie wiem czy 4 m to nie za wcześnie teraz ten wiek ponoć sie przesuną. Druga sprawa to jak to robicie albo robilyscie. Na razie mleko w południe zastąpiłam marchewka to tyle. Macie jakieś rady sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A karmisz piersią czy mm? Jak przy mm to od 4 mc jak piersią to od 6. No i powoli, na razie podawaj marchewkę np. przez 4 dni, sprawdzaj czy nie ma uczulenia, jak nie ma to następnie podaj ziemniaka, potem brokuły, potem 3 składniki zamieszaj razem, zrób papkę. I tak każdego dnia coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli karmisz mm to polecam tą stronkę: http://mojniemowlak.pl/schemat-zywienia-niemowlat-karmionych-sztucznie/schemat-zywienia-niemowlat-karmionych-butelka.html mi go ktoś tutaj też podesłał :) I moja rada: tam masz w 4 mcu marchew, ziemniaka, jabłko i dynię, jabłko wprowadź na końcu, ja wprowadziłam marchewkę potem jabłko i odkąd posmakował jabłka nic innego nie chciał jeść :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj synek jest karmiony mm i na poczatek zaczelam marchewke i jablko,potem zupka jarzynowa(ziemniak marchew i troszke oliwy lub maselka roslinnego).potem banan,a z warzyw dynia i brokul(akurat za brokulem nie przepada) tydzien temu brzoskwinia i jagody ze sloiczka.jutro sprobuje zielony groszek.jak na razie nic sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieci sie rodza z upodobaniem do slodkiego smaku wiec pewnie dlatego jablko mu smakuje.kolejnosc wprowadzania chyba nie ma nic do rzeczy.moj bardzo lubi banana z jablkiem i jablko z marchewka.w ogole bardziej owoce;_)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na początku chyba ma, bo znajoma właśnie zrobiła tj pisałam wyżej-jabłko na końcu i nie miała problemu, a po dzieciach widzimy, że mają podobne upodobania smakowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto pomału, zwłaszcza jakieś zupki z małą ilością przypraw ale robione w domu nie kupne. Deserki może kupne lub później robione samemu w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje dziewczyny karmie mm na razie marchewka bardzo smakuje ;) czy jeden posiłek stały zamiast porcji mleka jest systarczajacy ? Czy np podać rano kaszkę jeszcze albo po południu troszkę jabłka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na razie to powoli. Daj dziecku załapać ze to pomarańczowe co mama do buzi wpycha to zaspokaja te burczenie w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj synek ma 4 i pol mca i ja np rano tak ok 9 daje mu kaszke mleczno-ryzowa brzoskwiniowa lub mleko z kaszka ryzowa(150ml) potem ok 12 100ml zupki np;z ziemniaczka i marchwii lub ziemniaczka z brokulem.potem ok 15 jablko lub banan albo zmieszane razem 1/3 jablka i drugie tyle banana.lub zamiennie soczek przecierowy np marchwiowy hipp.potem ok 17 samo mleko 150ml i o 20 kaszka.w miedzy czasie herbatka do picia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×