Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy pierwszy raz z dzieckiem do dentysty

Polecane posty

Gość gość

Ostatnio przeczytałam artyku że z dzieckiem powinno sie pojsc do dentysty gdy "wykluje sie" pierwszy zabek....Ile mialo wasze malenstwo jak poszlo pierwszy raz do dentysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja dopiero teraz czyli wieku 4,5 roku. bo zrobily jej sie 2 dziurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie jak będzie jakiś problem np zęby długo nie rosną lub jest dziurka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam zamiar iść z dzieckiem pierwszy raz do dentysty jak skończy rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My na pierwszy przegląd poszliśmy jak było już sporo zębów- czyli tak grubo po roku- prawie 1,5. Według naszego dentysty wtedy jest najlepszy czas na pierwszy przegląd. Nie ma po co czekać na dziury. Przecież zanim zrobi się dziura na zębach powstają przebarwienia i można już coś zaradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, ze korzystnie iść z dzieckiem do dentysty zanim zacznie się coś dziać. Po pierwsze: jak lekarz tylko zagląda w ząbki i nie wierci, nie boruje - czyli nie sprawia bólu - to później dziecko chętniej pójdzie znowu niż po wizycie, na której może boleć. Po drugie: Wy też chodzicie do dentysty tylko wtedy jak coś boli, jak zęby się psują? Przegląd należy robić chociaż raz w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 16 m-cy do stomatologa idziemy 31 pażdziernika- to tylko przegląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie z małym dzieckiem do dentysty w okolicach Gdańska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez sensu chodzić do dentysty z dzieckiem, gdy ma ono jeszcze mleczaki, które i tak wypadną. Jak pojawią się zęby stałe można iść na pierwszy przegląd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety nie zgodzę się z Tobą. Też tak myślałam, ale na wizycie w gabinecie wytłumaczyli mi, że nie można zaniedbywać mleczaków, ponieważ gdy rozwinie się stan chorobowy u dziecka to drugie zęby nie będą zdrowe, ponieważ miazga będzie zainfekowana. Po drugie skąd wiesz, że zęby dziecka rozwijają się prawidłowo? Może warto od razu założyć dziecku aparat, aby drugie zęby rosły równo i dziecko w przyszłości miało ładne ząbki. Przeczytaj artykuł i wszystkiego się dowiesz https://gdanskiecentrumstomatologiczne.pl/blog/2018/02/02/kiedy-wybrac-sie-z-dzieckiem-na-pierwsza-wizyte-do-dentysty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×