Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

JAKA PRALKA JEST NAJLEPSZA

Polecane posty

Gość gość
MIELE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupilam LG i nie chce mi sie wlaczac za kazdym razem. Musze odlaczyc ja od gniazdka chwile poczekac i dopiero sie wlaczy no i czasem ta blokada po praniu sie przycina. Musze ja kopnac to dopiero pusci. Jak myslcie gwarancja to uwzgledni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama karolinki
Pytanie jest o najlepszą markę a więc też jestem za firma MIELE. mam i odkurzacz i pralkę tej firmy i nie żałuję wydanych pieniędzy. Prallka jest tak cicha że tak naprawdę nie słyszy się jej podczas prania. Można postawić na niej długopis/ołówek w pionie i podczas całej pracy pralki nie zmieni on swojego polozenia. jest bardzo dobrej jakości. Nie martwię się za za 5 lat popsuje się. Jeśli ktoś ceni przede wszystkim jakość wykonania i niezawodność to polecam. Nie zalowalismy pieniążków ponieważ wiem że posłuży nam latami i nie będę jej zmieniać za kilka lat. I nie spotkałam się z tak długą gwarancja u innych producentów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Użytkownik wielu pralek
Do wszystkich użytkowników PRALEK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Użytkownik wielu pralek
Do wszystkich użytkowników PRALEK. Jeśli mój temat pojawił się wcześniej, to sorry. Sprawdzałem czy mnie nie zablokowano. Czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Użytkownik wielu pralek
Do wszystkich użytkowników PRALEK. C.d. Jednak nie zablokowali. Chyba, że po tej wypowiedzi. Drodzy czytelnicy (zwłaszcza "babeczki"). Sorry kochane ale musiałem. Proszę o uwagę. Jeśli nie będziecie czytać rozważnie (w tych czasach) ze zrozumieniem tekstów, które nam sprzedają producenci sprzętu AGD, będziemy (my wszyscy, także i my chłopy) mięsem armatnim dla sprzedawców sprzętu AGD (jak i wielu innych produktów). Jeśli wypowiadacie się na forach publicznych o sprzęcie, którego używacie, pamiętajcie! Należy używać odpowiedniej kolejności podawanych informacji: 1) Producent (np. Siemens, Indesit .. itp.), 2) Typ produktu, np. dla Siemensa (WF60F40W0W), 3) Rok produkcji, lub od kiedy tego sprzętu używamy, bo to jest informacja ważna dla użytkowników, czy ten typ jest nadal produkowany, czy jest na wyprzedaży za pół ceny. Ja kupiłem pralkę "Indesit WIA 82" 3 lata temu czyli z 2011r. (okazało się, że rok produkcji jest 2007r. po tym jak ją rozkręciłem żeby sprawdzić łożysko), 4) Czy będą dostępne części zamienne w najbliższej przyszłości, czy nie, 5) W jaki sposób nasza wymarzona pralka jest "postarzona" (bo to już stało się normą na świecie), czyli ile miesięcy po gwarancji możemy spodziewać się awarii, która okaże się nie do naprawy (bo nieopłacalna), tylko kupno NOWEJ ("nowocześniejszej technologicznie") pralki. DOPYTAJCIE !!!! Czy w Waszej pralce da się wymienić tylko łożysko na bębnie, bo jeśli nie (bo bęben jest klejony), należy się liczyć z wymianą całej pralki ponieważ większość producentów (a w szczególności te najbardziej znane marki wykorzystują tzw. POSTARZANIE produktu) naprawa jest nieopłacalna w stosunku do ceny ("NAJNOWSZEJ technologicznie, "w 100% usuwającej sierść zwierzęcą z pranych ciuchów" - g.. no prawda) pralki. P.S. A kiedy się okazało, że żona już zakupiła pralkę (pod moją nieobecność) NEW SUPER EXTRA PLUS - MINUS SIERŚĆ, a ja chcę zadzwonić od numer telefonu podany na fakturze o szczegółowe informacje w słuchawce słyszę: 1. Informacje o najnowszych promocjach wybierz...ileś tam, 2. Inform.... itd. K...wa. !!! LUDZIE !!! (tu do wszystkich, nie tylko do babek) Kupujmy z głową. Rozumiem, to moda kształtuje rynek. ALE MY MODĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O INTELIGENTNY FACET NA KAFE
chyba pobłądził haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Użytkownik wielu pralek
Dżizys. Sorry, dziewczyny. Dopiero teraz zauważyłem, że jestem na jakimś "babeczkowym" forum. Jeszcze raz sorry. Jakieś ciąże, porody, macieżyństwo.... sorry. Ja tylko chciał o pralkach. Aaaa...bo mnie zmyliły "fora" jedne. Przecie ja tu nie chciałem :} Przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Użytkownik wielu pralek
Ale, ale. Sprawdziłem gdzie dotarła wiadomość i... . Uważam, że ten adres też jest właściwy. Nie obrażajcie się dziewczyny. Chodziło mi tylko aby ustrzec kupującego przed omamem reklam wszechobecnych w naszych mediach. I nie jest to tekst sponsorowany. Hospody pomyluj. Ale po 3-letnich cyklach z Boschem (no z Boschem może 4 lata) i Indesitem nie mogłem się opanować. Symbolu pralki Boscha nie pamiętam dlatego nie będę kłamał ale był problem z elektroniką panelu sterującego i fachowiec powiedział, że nie opłaca się wymieniać tego elementu bo taniej będzie gdy kupimy nową pralkę. Tak też zrobiliśmy. Następną była Indesit (INDESIT WIA 82 EX) czyli obecna, tu rozleciało się łożysko bębna. Dlatego o tym pisałem z przestrogą dla kupujących. Firma Indesit tak jak obecnie Bosch i inne duże firmy produkujące pralki automatyczne (jak dowiedziałem się od naprawiacza) stosują obudowy bębnów klejone czyli żeby wymienić zepsute łożysko należy przecinać klejoną obudowę po czym wymieniać łożysko co finansowo jest nieopłacalne ponieważ taniej będzie kupić nową pralkę. P.S. Tak jak stało wcześniej w P.S. mądrzejszy chłop po babie. Naklepał się chłop tych literków, naklepał a rzeczywistość swoje. Czyli fachowiec zaproponował firmę "Beko", bo ta podobno jeszcze nie klei bębnów a "klepak" będzie się bujał z Samsungiem Typ WF60F4E0W0W, który kupiła żona, bo to święta za pasem i w czystym chodzić trzeba. Baby nie zmienisz, Ale możesz zmienić babę, Tylko i tak niczego to nie zmieni. Ale i tak jesteście fajne BABECZKI ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odradzam LG. Kupiona rok temu, eksploatowana 3 razy w tygodniu od 2 miesięcy i juz sie zawiesza na wirowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, jeżeli zakupiliście pralki ok. 10 lat temu, to prawdopodobnie jeszcze działają. Po tym czasie zakupione pralki nie są już tak trwałe. Oczywiście zależy tez od tego ile tygodniowo prań robicie. Ja mam Samsunga (nie chce mi się sprawdzać symbolu, ale kosztował ok. 2 tys 4 lata temu) i po 4 latach zaczął się psuć. Najpierw jakaś awaria drzwi - naprawa 230 pln ( serwisant z Samsunga - a ponoć była to najtańsza część jak mogła się popsuć), potem pralka zaczęła przeciekać, wzięłam już gościa spoza serwisu - koszt 120 pln, pralka nadal podcieka trochę, teraz jeszcze czasami się zacina i zaczęła głośno pracować - podobno łożyska. Pralka dobrze prała, ale niestety 4 lata to krótko. Mój brat miał Miele - po 4 latach padła pompa. Goście od napraw powiedzieli mi, że nie warto ładować w drogo sprzęt, bo wszystkie teraz są przewidziane na ok.5 lat ( jeśli robimy około 5 prań w tygodniu). Tyle tylko, że przy droższych markach podobno serwis jest lepszy. Ja teraz zastanawiam się nad kupnem BEKO - 1600 obr., klasa A+++ - koszt z wydłużoną gwarancją na 5 lat ok. 1500pln - czy ktoś może się wypowiedzieć na temat pralek BEKO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wontaczka
Ja posiadam właśnie taką pralkę AAA+ z wydłużoną gwarancją i chociaż użytkuję zaledwie od kilku miesięcy zauważyłam znaczne oszczędności na prądzie. Pralka cicho chodzi i jestem niesamowicie pojemna. Zresztą poczytajcie sobie tutaj o pralkach marki LG: http://www.niezawodnepralki.pl/ Posiadam praleczkę właśnie z tej serii i gdybyście szukali dobrego sprzętu to warto jest zainwestować ! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samsung , bosch , lg w sumie to wszystkie nowe pralki są dobre różnią się tylko funkcjami i ceną ale na pewno służą na długie lata . Jeżeli chcesz przejrzeć najlepsze pralki zapoznać się z ich opisami recenzjami użytkowników to wejdz tutaj http://zaprani.pl Jest to bardzo pomocna strona która pomaga podczas wyboru i zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewrtt
Nie do końca tak jest bo pralki lg różnią się tym, że mają cichy silnik direkct drive, który nawet mniej podobiera niż wszystkie inne pralki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WUJEK ZENEK
ja wam polecam pralkę bosch jestem z zawodu elektryk i nam dobre pralki ja posiadam pralkę westa olera 20 lat chodzi mi ale ją szykuje sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanka87
moja ciocia ma pralkę candy i bardzo sobie chwali - teraz są nawet z opcją łączenia się ze sprzętem przez telefon i inne urządzenia co znacznie ułatwia prace domowe - możesz sobie zaprogramować pranie i widzisz co się dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam miele z matrixmedia i jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja obecnie mam pralkę firmy Bosh i jestem z niej zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama miała pralkę Bosha ale miała zupełnie inne odczucia niz Ty... Pralka sie psuła, no coż. Może po prostu nie miała szczęścia do pralki......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia3994943
Razem z mężem zainwestowaliśmy w pralkosuszarkę Elektroluxa. Baliśmy się trochę takiego wydatku i mieliśmy trochę wątpliwości (czy rzeczywiście jest energooszczędna? czy faktycznie taka dobra?), ale na prawdę opłacało się. Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Jest to użądzenie bardzo oszczędne, a używamy zarówno pralki jak i suszarki dość często i muszę przyznać, że nasze rachunki za wodę oraz prąd nie podskoczyły drastycznie. Ubrania nie są zniszczone (a z suszarkami miałam do tej pory straszne doświadczenia tnz. popękane gumki w majtkach, pomarszczone ramionka biustonoszów - a niby suszenie w miarę niskiej temperaturze). I jaka oszczędność czasu! Elektrolux to bardzo porządna firma, wystarczy przejrzeć fora na gazecie i znajdziesz tam wiele pochlebnych opinii zarówno o Elektroluxie, Boschu jak i Siemensie. Jest jeszcze firma Miele, ale to już mercedesy pralkowe. Jeśli chodzi o techniczne sprawy to dla nas było ważne, aby pralka była bardzo trwała, w miarę możliwości wszystkie funkcje dostępne w jednym pokrętle (jak najmniej dziwnych migających przycisków, o których i tak się nie pamięta do czego służą) i aby nie zrujnowała nas finansowo (tzn. energooszczędna). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od pol roku jestem szczesliwa posiadaczka pralki Electolux (bez suszarki), ladowana od gory. Pierze swietnie, jest cichutka (podczas pierwszych pran, co chwile wstawalam i szlam do lazienki sprawdzic, czy wszystko w porzadku, bo taka cisza). Pojemnosc 5 kg, obroty 1000 (a i tak wykorzystuje moze 700 i rzeczy sa niemal suche). Energooszczedna. Lubie ta firme, robia solidne rzeczy. Kiedys mielismy w domu odkurzacz tej firmy, kupiony jeszcze na zachodzie i z 20 lat sprawnie funkcjonowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi się przypomniała wielka przewaga tych, ładowanych od przodu- ja na mojej mam kosz na rzeczy do prania a zaraz nad nim półki- przy ładowaniu od góry straciłabym tyle miejsca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geranium34
Te pralki smart dopiero maja się pojawić w sklepach. Sama wiem o tym, bo obecnie szukam nowej pralki i rozmawialam z panem w sklepie media markt . Mówił mi abym trochę poczekała z decyzją na temat pralki bo lada moment przyjadą do nich te nowe. Czytałam sobie funkcje w sieci na stronie Candy ( zerknij sobie bo jest tam dokładnie opisane co ma mieć pralka ) i wszystko prezentuje się calkiem fajnie.Będzie mozna połaczyć się z pralką za pomocą telefonu. dostać dostep do praktycznie wszystkich funkcji jakie ma pralka oraz programować sobie własne programy prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonzoss
Mnie bardzo interesują pralki Candy smart. Sporo czytałem o tej technologi i moim zdaniem jest to świetny pomysł. Jeżeli ktoś jest za pracowano to na pewno tylko ułatwi mu to życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odradzam pralkę bosch. Nie pierze dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rasalgul
Siemka.Dwa tygodnie temu kolega powiedział mi, że Samsung rozdaje telefony S7,które były na wystawach, bo podobno nie mogą ich sprzedawać W piątek wszedłem na ich stronę i odpowiedziałem na pytanie konkursowe a dzisiaj przyjechał kurier z telefonem i jest super!! :D Polecam wam sprawdźcie sobie!! Tutaj możecie odebrać: http://hy34.pl/r/r1vSamsung-S7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę liczy się jej pojemność. Sama właśnie muszę wybrać nowa i głównie tym się kieruje. Na electro.pl są Samsunga i chyba się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważne jest to żeby pralka była energooszczędna. Nikt nie chce wydawać fortuny na pranie. Polecam wam zajrzeć na www.topten.info.pl Porównują tam wiele urządzeń codziennego użytku pod względem energooszczędności. Są tam też pralki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×