Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Opłaca się mieć przydomową oczyszczalnię ścieków

Polecane posty

Gość gość

Jak w temacie. Jakie są plusy, jakie minusy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako wieloletni posiadaczma nie polecam,bo musisz uwazac na to cu uzywasz dk sprzatania k co chwile kupowas specjalne bakterie ktore dk najtanszych nie naleza. Plusow nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako posiadaczka oczyszczalni przydomowej od ponad czterech lat stwierdzam, że jestem zadowolona. Moje koszty związane z utrzymaniem to 300 zł za wybranie tego czegoś z osadnika raz na dwa lata + wspomniane wyżej bakterie. Koszt max. 10 zł miesięcznie. Łącznie rocznie maksymalnie 420 zł. Wszystko działa, nie wygłupiam się z kupowaniem specjanych środków czystości - używam wszystkich normalnie dostępnych srodków. Oprócz tego mam też zmiękczacz wody, który czyści się wyplukując sól - co 3 dni ok. 200 litrów słonej wody prosto do przydomowej kanalizacji (sól podobno niszczy te dobre bakterie). I tak od 2 lat. I wszystko działa :-) Wg mnie sukces działania oczyszczalni to odpowiednie podłoże - piach, piach i jeszcze raz piach...... No i odpowiednio duża działka :-))) W związku z tym, że gleba u nas piaszczysta, oczyszczalnia działa. Generalnie - oczyszczalnia przydomowa dobrze zrobiona, na dobrym podłożu, trochę zadbana - będzia działała długo i tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopiec
Nie ukrywajmy jeśli zestawimy to z szambem to plusów jest cała masa, od kosztu utrzymania o którym koleżanka napisała wyżej, po ogólnie ilość pracy, oczyszczalnia działa praktycznie samoistnie więc nasza ingerencja jest ograniczona do minimum, zdarza się tak, że u nas zapominamy, ze mamy oczyszczalnie w ogrodzie. NIe śmierdzi nie wylewa się jak szambo. Co prawda montowali nam dopiero 8 miesięcy temu (http://www.aquaclear24.pl/) natomiast na chwilę obecną jakbym miał podjąć jeszcze raz decyzję to znowu bym się na nią zdecydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Demertis23
pewnie że tak, ja nawet sporo plusów słyszałam o tej firmie http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl/ . A w niektórych gminach można nawet otrzymać dofinansowanie na tego typu instalacje, czasami prawie cała inwestycja sie zwraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli zależy Ci na eko rozwiązaniach to zakup oczyszczalni powinieneś potraktować jako obowiązek. Od dawna przywiązuje dużą wagę do środowiska, dlatego przydomowa oczyszczalnia była potrzebnym rozwiązaniem. Postawiłem na ofertę http://oczyszczalnia.net/ - wszystko sprawdza się świetnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł

Nas znajomi namówili na budowę takiej oczyszczalnie i już niebawem firma traidenis-pol zaczyna swoją pracę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż posiadanie szamba. Chociaż ma swoje koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wowin

Zgadza się, oczyszczalnia jest lepszym wyborem, jeśli patrzymy długofalowo to jest to zdecydowanie dobra inwestycja no i nie ma z tym tyle zachodu co z szambem. Wybraliśmy oczyszczalnię od Eko-Bio spod Łodzi i jesteśmy z niej zadowoleni, działa sprawnie a oczyszczona woda służy nam do podlewania ogrodu, także z naszej strony pełne zadowolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×