Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karolinaKa

cesarskie cięcie

Polecane posty

Gość karolinaKa

Dziewczyny, urodzilam w czerwcu coreczke przez cesarskie ciecie. Czy moglybyscie mi powiedziec jak to wygladalo u Was pod katem podawania Wam srodkow przeciwbolowych? Mnie po 24 godzinach odpieli kroplowki i na bol dostawalam tylko paracetamol w tabletce. Czy u Was tez tak bylo? Czy tylko u nas tak jest a Wy mialyscie lepsza opieke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nic nie dostawałam w tabletkach, na bank miałam glukozę bo mówiłam że głodna jestem to przyszła z kroplówką i się śmiała że obiad ma dla mnie, i o dziwo po tym czułam się najedzona :P o ile można to tak nazwać.... a przeciwbólowe dostałam tylko w pierwszej dobie zaraz po cięciu w kroplówce ale też coś słabego bo później przyłaziła i pytała czy boli bo może dać coś mocniejszego ale obeszło się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaKa
No to tez zalezy jaki kto ma prog bolu, ja mam niski i bolalo mnie bardzo. Jakby ktos rane przypalal takie uczucie. Pytam oczywiscie dziewczyn, ktore rodzily w Polsce bo za granica to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostawałam ketonal dożylnie ale chyba przez dobę po cc. Później już nic. Przynajmniej tak mi się zdaje bo to już prawie 4 lata temu było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaKa
Dla mnie to jest paranoja ze po takiej operacji po 24 godzinach odcinaja od lekow i mozna sobie robic co sie chce. Przeciez to operacja, przecieta skora, macica. Przeciez to boli. A nasz cudowny kraj zapewnia rewelacyjna opieke. Taka w sam raz zeby miec sile zeby zajmowac sie nowo narodzonym dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu nie rodzilas sn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaKa
Mala byla ulozona glwoa do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja co prawda rodzilam sn, ale dziewczyny po cc co ze mna na sali lezaly dostawaly ketonal jedna nawet na morfinie byla. I jak tylko prosily o cos na bol to zawsze polozna przychodzila i dawala. Nie wiem czy nie ma na to tez wplywu to czy karmisz piersia bo wtedy pewnie bardzo silnych lekow nie mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaKa
Tylko ze u nas nikt nie pyta czy chcesz karmic piersia. Gdybym mogla dostawac mocniejsze leki na ten czas bym zrezygnowala z karmienia. Paracetamol pidany w kroplowce/ dziala zupelnie inaczej niz ten w tabletce. Dostalam go tylko raz ale to juz na zespol popunkcyjny po znieczuleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw morfina w kroplówce, później ketonal w kroplówce, przed wypisem ketonal w tabletce i do domu fiolka ketonalu w tabletkach. Prywatnie... więc wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nic nie dawalam, bo nie wyobrazam sobie brac lekow i karmic dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawdziwa heroska z ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dostawałam cos domięśniowo nad tyłkiem mi wstrzykiwali,to chyba był paracetamol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaKa
Jak ktos sam skazuje sie na bol to juz sprawa indywidualna. To duza rana i duzy bol i uwazam ze kazdemu 'leki przeciwbolowe naleza sie w wymaganej ilosci jak psu miska jedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo ja po pierwszym cięciu dostałam ketonal w tyłek. Po tym bardziej bolała mnie dupa niż brzuch, to chyba miał na celu ten zastrzyk ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaKa
Zawsze to jakis sposob :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobę po cc ketanol, potem paracetamol w tabletkach - zażyłam łącznie 3 tabletki w 2 dobie. Ale mnie nie bolało jakoś strasznie, do zniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie ze dobe mialas... ja o 18 urodzilam mloda przez cc, dostalam ketonal w kroplowce i potem pytali sie mnie czy dam rade sie przespac. Znieczulenie przestawalo dzialac, a mialam podpajeczynowkowe wiec stweirdzilam ze w zyciu z takim bolem nie zasne. Dostalam morfine ok. 22 godz.. rano czyli po 12 godz odpieli mnie od kroplowek dali dziecko i radz sobie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wenflon miałam praktycznie do samego wypisu ze szpitala.Czyli 5 dób. 12 godzin po cięciu dostałam środek przeciwbólowy w kroplówce.A ze nie za bardzo pomagał to na początku 3 doby dostałam zastrzyk (podany przez wenflon). Żadnych miejscowych zastrzyków nie miałam, tabletek również nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilkkaa

12 godzin po cięciu dostałam środek przeciwbólowy w kroplówce a potem duzo octeniseptu jakos poszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×