Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Drugi trymestr a wysilek fizyczny

Polecane posty

Gość gość

Witam :) Dużo czytam na internecie informacji na temat ciąży, niestety nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, mam nadzieje, że któraś z obecnych mam będzie w stanie mi pomóc :) Moje pytanie brzmi następująco, weszłam dwa tygodnie temu w drugi trymestr ciąży i nie wiem na ile mogę sobie pozwolić ćwicząc np. na siłowni ? Duże ciężary odstawiłam na bok już od pierwszego miesiąca ciąży, zrezygnowałam także z ćwiczeń obciążających za bardzo mięśnie brzucha i lędźwi, natomiast brzuch jest coraz większy, ciąża coraz bardziej zaawansowana i nie wiem po prostu co mi wolno, a czego nie ;) Wszędzie piszą, że warto sie gimnastykować, niestety dla osoby tak aktywnej fizycznie jak ja, gimnastyka nie jest żadną formą aktywności, a jedynie służy rozciągnięciu mięśni po treningu siłowym :) Potrzebuje ciągłego ruchu, w przeciwnym wypadku nie da sie ze mna zwyczajnie wytrzymać, nawet mój chłopak wygania mnie na trening kiedy nie spoce sie przy ciężarach przez 2 dni, bo nie jestem wtedy sobą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno na siłowni jest jakiś trener, który ci doradzi na ile możesz sobie pozwolić. Zresztą twój organizm ci też to podpowie, kiedy przesadzisz z ćwiczeniami. Ja tańczyłam kilka lat salse, myślałam że mój organizm jest zaprawiony w bojach i że będę tańczyć do końca. Niestety wydolność mi się pogorszyła, łapały mnie zadyszki, twardniała mi macica i musiałam odpuścić. Przerzuciłam się na aquaaerobic i na gimnastykę dla ciężarnych (pilates)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem :) ja także zauważyłam,że wydolność mojego organizmu znacznie spadła, zastanawiam się, czy wskazane byłyby ćwiczenia, które doprowadzają mnie do zadyszki, czy raczej powinnam odpuścić, kiedy zaczynam odczuwać duże zmęczenie. Oczywiście rozmawiałam z trenerami, ale ilu trenerów tyle opini :) dlatego pytam o to mamy, które być może także miały ten problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×