Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Z INNEJ BECZKI POMOZCIE

grzyb na ścianie DOMOWE SPOSOBY

Polecane posty

Gość Z INNEJ BECZKI POMOZCIE

nie dawno odsunęłam łóżko od sciany i okazało się że jest tak grzyb... umyłam wodą prawie zeszło ale nadal są jasno siwe plamy... jak mogę go usunąć domowymi sposobami ? moze umyć wodą i sodą ? czytałam ze domestos da radę ale boję się że będzie śmierdzieć.... teraz tam gdzie stało łóżko zamierzam postawić córki łożeczko żeby miała ściana więcej powietrza czy to zły pomysł ? proszę pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to dobry pomysł,żeby dziecko spało bezpośrednio przy grzybie :o A co do mycia domestosem - lepiej niech trochę pośmierdzi, jeśli ma coś pomóc, niż żeby był grzyb na ścianie. Z drugiej strony takie mycie to tylko powierzchowne rozwiązanie, przecież gdzieś tkwi przyczyna tego grzyba, trzeba ją usunąć. Z jakiego powodu jest tam wilgoć? kiedyś mieszkałam w mieszkaniu, w którym była dziurawa rynna i woda po ścianie leciała..ale przyczyn może być wiele. Nic nie da doraźne umycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wezwij fachowca to nie przelewki - niech oceni skąd ten grzyb. W marketach budowlanych masz półkę ze specjalnymi preparatami do ścian z grzybem - lepiej taki zastosuj. Powinnaś też kupić taki pochłaniacz wilgoci i postawi przy tej ściany (zmieniasz co jakiś czas wymienne wkłady które wciągają wilgoć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u moich dziadków nic nie pomagało, żadne preparaty, żadne drapanie tynków, w końcu ścianę zburzyli i wstawili nową, do dziś grzyb się nie odnowił i nie wiedzą czemu tam był. Najprawdopodobniej było raz za wilgotno, grzyb powstał i już nie dał się wykurzyć. Absolutnie nie stawiaj tam łóżeczka. Grzyb na ścianie jest silnie toksyczny i rakotwórczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z INNEJ BECZKI POMOZCIE
wiem że są różne preparaty na grzyba ale w tej chwili nie mam takiego w domu i nie mam jak pojechać np do obi. Na początek myślałam czymś to umyć.... a potem własnie skrobać i pryskać antygrzybiczym preparatem. ale czy na taką pogodę to dobry pomysł ? córka jest cały czas w tym pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to powinnaś dużo wietrzyć szczególnie przed snem. Wietrzenie nawilża powietrze jak również zwalcza grzyba. Ja się nie mądrze, wiem jak ciężko walczyć z tym dziadostwem, a wzywałaś fachowca? Skądś to musiało się wziąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie skrob sama i nie myj tego bo rozpylasz prątki grzyba! najlepiej jakby to jakiś fachowiec zdrapał, a potem zastosować preparat właśnie z obi albo leroy merlin... a córeczka nie może spać w waszym pokoju na jakiś czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma co pryskac zadnymi preparatami wiem bo sama tak mialam rozpszestrzenil sie wiecej w tym roku wyszla nowa gladz wapienna wypala te grzyby ale wczesniej trzeba zbic tynki tak zrobilismy z mezem i jak narazie nic nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
preparat chlor z lidla(niebieska butelka, pryskany) i preparaty na plesn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z INNEJ BECZKI POMOZCIE
wzięło sieto pewnie dlategoże dom ma 50 lat także dużo tłumaczyć nie trzeba... stary budynek nie ocieplony. koniecznie kupie ten pochłaniacz wilgoci. w domu niczym ni śmierdzi córka ma 2 lata i nie choruje poważniej ... czasami katar i na tym sie kończy. MOja sąsiadka ma grzyba ale takiego że aż śmierdzi i jak do mnie przyjdzie to nie da się wytrzymać... dzieci jej non stop chorują. tak sobie myślę żeby to zostawić do wiosny. albo chociaż żeby jeszcze było ciepło i świeciło słońce wtedy to wszystko zdrapać tak jak mówicie i zakupić jakiś preparat... i jakąś szpachlę bo podobno też takie są. bo teraz torchę się boję,,, bo w tym pokoju śpimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma co pryskac zadnymi preparatami wiem bo sama tak mialam rozpszestrzenil sie wiecej w tym roku wyszla nowa gladz wapienna wypala te grzyby ale wczesniej trzeba zbic tynki tak zrobilismy z mezem i jak narazie nic nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to zostawisz do wiosny to tobie też się rozrośnie tak że będzie u was śmierdzieć! Im szybciej się tym zajmiesz tym większa szansa na powodzenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak napisal gość z 12.40.58 też niedawno slyszalam o gladzi wapiennej i zdecydowalismy z mezem ze zbijemy wszystko i polozymy gladz wapienna i już 7miesiecy mamy spokój takze polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z INNEJ BECZKI POMOZCIE
05.11.13 [zgłoś do usunięcia] gość a jaki jest to koszt tej gładzi ? a jesli to zdrapię i spryskam od razu z rana to będziemy mogli spać w tym pokoju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie drap tego bo tylko pogorszysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z INNEJ BECZKI POMOZCIE
własnie od mamy sie dowiedziałam ze ten grzyb był tam od zawsze... :/ no ładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok 70zł za 25kg naprawde sie oplaca tylko ze musiala bys zbijac wszystko a pryskanie bym odradzala tym bardziej ze jest w domu dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z INNEJ BECZKI POMOZCIE
ok 70zł za 25kg naprawde sie oplaca tylko ze musiala bys zbijac wszystko a pryskanie bym odradzala tym bardziej ze jest w domu dziecko aha czyli trzeba wszystko zeskrobać i położyć tą masę i normalnie pomalować farbą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz skrobac prawie do cegiel bo inaczej wyjdzie na nowo po tym kładziemy tynk a jak on wyschnie kładziemy gladz wapienna i jak to wyschnie możesz normalnie malowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie radze przy dziecku a nawet przy doroslym pryskac tym preparatem na grzba. mardzo mocno czyc chlor. trzeba przynajmniej 2 dni to wietrzyc. a i tak grzyb wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z INNEJ BECZKI POMOZCIE
gość musisz skrobac prawie do cegiel bo inaczej wyjdzie na nowo po tym kładziemy tynk a jak on wyschnie kładziemy gladz wapienna i jak to wyschnie możesz normalnie malowac wielkie dzięki ;) i bez żadnych preparatów antygrzybiczych ? w następnym tygodniu zabieram sie do pracy ?:) ale jeśli zdrapię tylko tam co jest ten grzyb to wystarczy ? bo mąż niestety nie pomoże... bo pracujea ja mama całych ścian nie dam rady... i dopiero na wiosnę zrobić tak wszystkie ściany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grzyb i tak wyjdzie. problem jest w scianie jest mokra. i jedynie oduszenie i zrobienie izolacji z zewnatrz budynku zlikiwuje calkowicie prolblem. po jakims czasie i tak grzyb wyjdzie. ja tak mialam co pol roku malowalam sciane w pokoju. tzn. zbijalam tynk. kladlam gladz.malowalam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ojj tego to nie moge ci zapewnic czy nie wyjdzie niestety tak nie probowalam ale możesz spróbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z INNEJ BECZKI POMOZCIE
i przy tej ścianie co jest ten grzyb to rośnie blisko domu drzewo taka osdobna tuja... moze to też dlatego jest ten grzyb ? myślicie żeby się tego drzewa pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość z 13.25.31 mowisz ze kladlas gladz itp ale ta gladz dopiero w tym roku wyszla gladz wapienna (wapno) wyciaga wilgoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z INNEJ BECZKI POMOZCIE
ale będę próbować ;) mam nadzieję że pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
drzewo mówisz?no może to byc też tego przyczyna ale sama go ściąć nie możesz musisz mieć pozwolenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z INNEJ BECZKI POMOZCIE
i zakupię ten pochłaniacz wilgoci wiecie moze jaka jest jego cena ? i jaki jest najlepszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
były ostatnio w biedronce spokojnie do 30zł możesz taki już kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z INNEJ BECZKI POMOZCIE
to jest taka ozdobna tuja więc myślę że pozwolenia nie trzeba. wielkie dzięki za pomoc ;) co ja bym bez waz zrobiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×