Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

patelnia ceramiczna Monete ratunku

Polecane posty

Gość gość

Jw. mam taka patelnie.Nie wiem co się stało,ze zaczęła strasznie przywierać i nawet duza ilość tłuszczu nie zapewnia odpowiedniego smażenia.Dlatego całkowicie odpuściłam.Jednak nie daje mi to spokoju,bo ona jest nowa w sumie,a stara teflonowa jestem zmuszona wyrzucić,zreszta Moneta miała ją zastąpić.Nie myłam jjej w zmywarce ,wiec nie wiem co jest grane.Macie jakies propozycje,moze ktoś miał podobnie,ale dało rade przywrócić jej właściwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A zalewalas ja goraca zimna wodz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
porządnie musisz ją rozgrzewać za każdym razem, zanim cokolwiek na niej położysz. Istnieje ryzyko, że kupiłaś jakiś bubel, z którego powłoka ceramiczna już się starła. Mimo wszystko spróbuj tak - nalej na patelnię wodę z płynem do naczyń, pogotuj trochę, zostaw do ostygnięcia, wylej i wypłucz. Możesz powtórzyć to parę razy. Później posmaruj olejem patelnię (np nasączonym ręcznikiem papierowym) i tak ją przechowuj. Najważniejsze jest solidne nagrzanie patelni przed każdym użyciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagama_1979
Gość wyżej ma rację. Musisz pamiętać o dobrym rozgrzaniu patelni. W sumie to jestem nieźle zaskoczona, bo sama używam takiego modelu Moneta http://www.stylowazastawa.pl/produkt/40447/patelnia_mammola_whitech_20_cm_moneta.html i dla mnie to jest niebo w porównaniu do użytkowania Tefala, który wszystko przypalał. :| Spróbuj wyczyścić patelnie tak jak Gość napisał - dużo płynu i ciepłej wody. Niech się "namoczy". Używałaś do patelni silikonowych albo drewnianych łopatek czy normalnie przekręcałaś widelcem albo czymś metalowym? Bo jeśli nie zwracałaś uwagi na używanie drewnianych łopatek to możliwe, że sama zdrapałaś powłokę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki!mam tka sama i nie używałam metalowych rzeczy z obawy o zadrapania.ale szczerze nie pamiętam może ja kiedyś zalałam zimna woda,bo zawsze mocze garnki.czy przez to już spisac ja na straty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jest tam jakis osad to sprobuj go zmyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakims plynem do naczyn np morning fresh lub inny i delikatna srtona gabki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×