Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile kanapek na śniadanie lub kolacje zjadają wasi 7 8 latkowie

Polecane posty

Gość gość

Moje dziecko zjada nie całą jedną kanapke twierdzi że się najadło, koleżanki syn mający 7.5 zjada 4-5 kanapek, więc róznica straszna jak na ten sam wiek, ile jedzą Wasze dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój trochę starszy bo ma 9 lat i je tak samo czyli jak jedną kanapkę zje w ciągu dnia to jest sukces bo normalnie poskubie nie zje całej ,wczoraj byłam w szoku bo zjadł dwie duże kanapki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a i do w dodatku na kolacje ,bo śniadań je chce jeść jak ma na rano do szkoły ,napije się wody i idzie ,dobija mnie tym ale co ja mogę ,na szczęście na rano ma tylko dwa dni w tyg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie to martwi że on je tak mało, z obiadu też nie zjada wszystkiego, słodycze ma ograniczone a i tak poprawy nie ma,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja 7latka na sniadanie zjada jedna, na kolacje jedna lub dwie zalezy ile sama chce, 4-5 kanapek to dla mnie przegięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka prawie nie je chleba, na śniadanie nie zje nic (pije ciepłe kakao) na kolacje nie je chleba (rzadko kiedy je kolację). Jedyne pieczywo które zje to jedna bułka w szkole. Ale jakoś się tym nie przejmuję, bo dziecko dobrze wygląda (nie jest wychudzona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanapka kanapce nierówna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie mój obiad je , ale bez ziemniaków a czasami też trzeba ziemniaka zjeść i surówki też nie wszystkie jak jadł w szkole to jadł wszystko ale teraz mnie namówił żebym go nie zapisywała bo kolejki duże są więc nie zapisałam ,ja słodyczy nie kupuje wcale ,czasami babcia mu coś tam przywiezie .A wcale szczuplutki taki nie jest patyk i chodzi na basen ,judo ,i nie wiem skąd on energie czerpie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w domu szarańczę (4 dzieci) Może dlatego,że wszyscy uprawiają sporty i mają takie spalanie,ale na obiad moich dzieci nikt nie zaprosi ;P Nawet sześciolatek je na śniadanie/kolację 3 bułki (kajzerki) Wczoraj na kolację były tosty - idą 4 chleby tostowe i nie nadążam robić na jednym podwójnym tosterze, właśnie rozważamy zakup drugiego ;P Dziennie idą 2 kilogramowe chleby, albo 50 kajzerek ;p Na obiad sześciolitrowy gar zupy (gęstej!) a jak ziemniaki lub kluski to z 3 kg :o A wszyscy są na siatce centylowej w dolnej granicy. Czasem chciałabym mieć niejadka. Chociaż jednego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mogę wtrącić słówko to ja nie dziwie sie ze niczego w zyciu nie możecie sie dorobić .. jak wy wszytko przeżrecie fujjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do mogę wtrącić słówko ile lat maja Twoje dzieci i ile waża??? bo ja mam 3 dzieci i tez sporo jedza ale Twoje to masakra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, ile ważą tak mniej więcej - mały 19 kg, córka 24, starsi chłopcy - młody to szczypiorek - 35, a piętnastolatek waży prawie 50 ale to jest największy mięśniak w szkole;P (kaloryfer, bicepsy, uda jak strongman ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn 8,5 roku- chudzielec straszny. Na śniadanie czy kolacje zjada po dwie kanapki (dwie kromki normalnego chleba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma 8.5 i zjada najczęściej 3 kanapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córka 12 lat zjada kilka kanapek tak 2-3, a syn czasami 1 a czasami 4-5. Ja od dziecka byłam przy kości i moim dzieciom nigdy nie kazałam zjadać wszystkiego do końca, jadły ile chciały. Są szczupłe, syn miał momenty, że jadł np tylko bułkę z pasztetem i tylko to na śniadanie, obiad i kolację. Nie zmuszałam do jedzenia czegoś innego. Dzieciaki są zdrowe i pełne energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem,ze tu mowa o starszych dzieciach,ale moj syn ma 5 lat i nie je w ogole kanapek,no nie chce wcale, juz nie wiem co mam mu do szkoly dawac.Moze macie drogie mamy jakies wskazowki jak przekonac takiego uparciucha do zjadania kanapek? Zaznaczam ze probowalam chyba juz wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój 30sto latek zjada 1 kanapkę na śniadanie, więc od dziecka nie wymagam za dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do mamy niejadka - próbowałaś np. bułki mleczne? Są bardziej słodkie, puszyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka z Okienka
Rób sałatki ze świeżych warzyw i wkrój tam wędlinę pokrojoną w kostkę i ser żółty - zapakuj w pojemniczek. Chleb wcale nie jest niezbędny w diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapytała zatroskana 100 letnia mamusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedna kanapka jak najbardziej wystarczy nawet dorosłemu. rób takie treściwe te kanapki- połóż na nie dużo rzeczy. po co dziecko ma się zapychać pieczywem od małego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
07.11.13 [zgłoś do usunięcia] gość Tak te buleczki takie maslane je,ale suche bez masla,no ale przeciez tez nie moze ciagle tylko tych bulek jesc. O salatkach jakichkolwiek to moge zapomniec,on oprucz ogorka swiezego i papryki czerwonej nic nie tknie,a i wszystko osobno musi byc bron Boze wymieszane,no mowie Wam masakre mam z nim.Tak obiady zjada to zjada,lubi mieso ziemniaki,jajko sadzone,ale do tego tylko ogorek,mizeria albo oliwki,zup nie tknie :( Normalnie ratunku heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cztery z plusem
moja jedna. zjadlaby pewnie i 3 ale jej pilnuje i wydzielam porcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego wydzielasz,jest otyla? Ma problemy z waga? Jejku ja bym sie cieszyla gdyby moj syn zjadl 3 kanapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja 9 latka zjada 2-3. Często też je te bułeczki mleczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka z Okienka
do osoby wyżej - Na obiady to może spróbuj przyrządzić dziecku paprykę faszerowaną mięsem mielonym, skoro lubi paprykę. Z mięsem dobrze by było wymieszać np groszek zielony, kukurydzę albo no jakieś warzywo, jakie wiesz, że jest szansa, że zje. Co do śniadań może spodobałyby mu się kanapki na ciepło - z bułki odkrawasz wierzch, wygrzebujesz miąższ, powstały dołek smarujesz masłem, wkładasz 2 plasterki wędliny, może szczypiorek (lubi???), na to wybijasz jajko i wkładasz do piekarnika aż jajko się zetnie tak, że powstanie sadzone. Dobrym pomysłem mogą być naleśniki - na słono, coś jak tortille. Ale to do jedzenia w domu, a w szkole to nie wiem, skoro sałatki też nie przejdą - myślałam, że dziecko nie lubi chleba i dlatego nie chce kanapek. A tu się okazuje, że wieeeelu rzeczy nie lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cztery z plusem
ma nadwage i chyba lubi jesc. ona by mogla siedziec i jesc. takie jej hobby. w sumie znam to z doswiadczenia dlatego lepiej byc glodnym niz grubym. wychodze z zalozenia ze jak dziecko rozwija sie ok a nie vhce jesc wielkich porcji to sie nie wciska. pozostala 2 mam chuda. sredniak ma okresy kiedy wsxystko jedt niedobre i zyje powietrzem a jakis czas pozniej je za troje i wtedy najczescuej do gory go wyciaga. najmlodsza je jak wrobel dzis od rana zjadla kromke chrupkiego chlebka i 2 kubki herbaty i pewnie bedzie do wieczora jeszcze miska zupy jarzynowej i maly jogurt albo jablko. no i co jej zrobie? lepiej tak niz sie pozniej odchudzac miec prpblemy i kompleksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
07.11.13 Wiesz co u niego to jest tak,ze on nawet nie wie czy cos lubi czy nie,wystarczy,ze kolorystycznie mu nie podejdzie lub konsystencja nie taka i juz nawet nie sprobuje,malo tego gdy czasami uda mi sie cos przemycic w daniu a on to wyczuje to ma odruchy wymiotne,taki z niego aparat,nie ruszy potraw skladanych,takich jak salatka,czy opisana przez Ciebie bulka zapiekana z jajkiem,on musi miec wszystko oddzielnie zeby mogl poogladac dokladnie zanim do buzi to wezmie.Pierwszy raz z takim dzieckiem sie spotykam serio.Lubi tez kukurydze taka z puszki,to sbie pomyslalam skoro lubi kukurydze to poobieram mu granata,moze akurat zasmakuje,ale gdzie tam nawet nie sprobowal :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×