Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Jaki program do gabinetu stomatologicznego

Polecane posty

Gość doktor_tomasz
Ja korzystam z Medfile. Zawsze akutalny i ma wsparcie (pomoc techniczną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, poszukuję sprawdzonego oprogramowania do gabinetu stomatologicznego który w tym roku otwieram, ktoś coś może polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś coś słyszał o Felg Dent?? Polecacie?? Jakieś namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr Lucyna
Również korzystam z Medfile. Ma wiele funkcji, a co najlepsze korzystam z niego całkowicie za darmo, z czym nie spotkałam się testując inne programy do gabinetów lekarskich. Pani podczas prezentacji Skype wyjaśniła mi krok po kroku, co gdzie się znajduje oraz ciągle pomaga mi w przypadku kiedy występuje problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
FELG Dent używam od dwóch lat i jestem bardzo zadowolona, ponieważ wszystko mam pod ręką w telefonie i na komputerze. Wsparcie techniczne 7 dni w tyg, nawet odpisują w święta:) jak się do nich napisze na czacie. Dodatkowo realizują nasze pomysły jakie im wrzucamy:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy jest ktoś kto korzystał z medfile i nie jest jednocześnie pracownikiem medfile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirelas88

Jestem higienistką stomatologicznaą z w małej prywatnej sieci placówek na w Małopolsce. Jakieś 2 tyg. temu nasz szef wprowadził nowy program do elektronicznej dokumentacji medycznej medfile. Wszystkie dziewczyny z recepcji szybko poradziły sobie z nowością. Wcześniej nasze przychodnie korzystały ze starego i popularnego programu ;), który bardzo często się zacinał. Tutaj widać, że to coś świeżego. Podczas prezentacji na Skype wyjaśniono nam podstawowe funkcje, potem jeszcze pytaliśmy jak wykonywać inne rzeczy w tym programie. Najfajniejsze jest to, że bardzo szybko można dodać kolejną wizytę lub nowego pacjenta. Działa bardzo sprawnie, nie mamy zarzutów, a dzięki powiadomieniom SMS zmniejszyła się ilość pacjentów, którzy zapominają o wizytach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pułapka
Dnia 25.04.2016 o 16:51, Gość Lekarz stomatolog Janusz napisał:

Osobiście używam programu ESTOMED. Kupiłem go ok 4 m-cy temu. Poczytałem informacje na tym forum i postanowiłem zapoznać się z każdym z wymienionych programów. ProDentis - ofertę przygotowywał mi 2 tygodnie, a program nie powala na kolana. Pani, która mnie obsługiwała pojecie o programie miała słabe... ESTOMED - i tu rozmawiałem z Panem Grzegorzem. Spokojnie i na temat. Ofertę dostałem w przeciągu 2 godzin. jak zadwonie do niego to rozmawia normalnie. Serwis - jak dla mnie ok. I tu ważne jak dla mnie. Nie jestem jedynym klientem i wiem że nawet KAMSOFT nie odbiera od razu. Ale w ESTOMED oddzwaniają. PL-MED. - Program ok. Ale kontakt porażka. Programy w chmurze - wole mieć bazę u siebie. Polecę program ESTOMED. Bardziej intuicyjny i sam potrafię wytłumaczyć innym jak pracować.

No, a jak po 2 latach ? nadal zachwyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Polecam edental.pl, jestem bardzo zadowolona, a co ważne działa też na Linuxach 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosika23

Na pewno jeszcze coś przyda się do usprawnienia procesu rejestracji, myślę że Medidesk będzie tu najlepszym rozwiązaniem. Prosta w obsłudze aplikacja, w pełni intuicyjna.  Jeden panel zarządzania w którym wszystko jak na dłoni widoczne - wszelkie zgłoszenia do przychodni, czy to drogą telefoniczną czy internetową. Nawet te nieodebrane połączenia zostaną zanotowane co pozwoli oddzwonić do pacjenta i umówić go na wizytę. Jedno z lepszych narzędzi moim zdaniem, bo znacząco przyspiesza i ułatwia pracę rejestratorek i zarzadzajacych
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MikoszekKas
Dnia 18.11.2018 o 15:39, Gość gość napisał:

A czy jest ktoś kto korzystał z medfile i nie jest jednocześnie pracownikiem medfile?

Myślę, że najlepiej przetestować i samemu sprawdzić. Jeśli nie sprawdzi się na własnej skórze/praktyce to nie można wyrobić sobie opinii. Medfile z tego co przejrzałam wygląda przystępnie w porównaniu z programami takimi jak Asystent czy drEryk. Poszli bardzo do przodu i po prostu warto sobie to zobaczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

uwaga na estomed czy bardziej rozbudowana wersje Simple Care firmy Hakon. rozliczenia z nfz nie działają, program sam doprowadził do wystawienia około 200 korekt przez podniesienie wersji świadczeń. dramat dramat. firma naciagaczy i wszystko co napisane jest na forum to prawda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana

Aż tak źle z tym Simple Care... a wyglądał tak świetnie i mają takie doświadczenie duże. To chyba jednak będzie trzeba wybrać pomiędzy Medfile, a Estomed... nie wiem, estomed jest raczej ograniczony dla stomatologii. Medfile ma szersze zastosowanie, dla większej liczby specjalizacji. Do jest dla mnie ciekawsze, jeśli będę chciała zatrudnić podjąć współpracę z dermatologiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patons

Z Berberis powinn być OK. Poświęć jedynie chwilę na dopasowanie odpowiedniego pakietu. Wiadomo, że nie musi wszędzie pasować to samo. Tutaj nie masz magazynu. Raczej bardziej zależy ci na planowaniu, zarządzaniu i kontroli. Tzn. pewnie jakiś tam magazyn jest, ale to pod niego wystarczy prosta gospodarka magazynowa. Nie musisz stawiać na najbardziej wypaśny pakiet. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Gość

Przymierzam się do jakiegoś programu, rozważam Prodentis Felg Dent oraz Estomed ale czy ktoś wie czy obsługują już nowe e-recepty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informatyk
Dnia 30.04.2019 o 19:00, Gość kosika23 napisał:

Na pewno jeszcze coś przyda się do usprawnienia procesu rejestracji, myślę że Medidesk będzie tu najlepszym rozwiązaniem. Prosta w obsłudze aplikacja, w pełni intuicyjna.  Jeden panel zarządzania w którym wszystko jak na dłoni widoczne - wszelkie zgłoszenia do przychodni, czy to drogą telefoniczną czy internetową. Nawet te nieodebrane połączenia zostaną zanotowane co pozwoli oddzwonić do pacjenta i umówić go na wizytę. Jedno z lepszych narzędzi moim zdaniem, bo znacząco przyspiesza i ułatwia pracę rejestratorek i zarzadzajacych
 

Warto, wdrożyć taką aplikację, słyszałem o niej tylko dobre opinie. Bardzo optymalizuje pracę personalu jak i samego procesu rejestracji. Przekłada się to oczywiście na wyższą jakość świadczonych usług. Można również zdecydować się na audyt takiego stanowiska i procesu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla uproszczenia zarządzania gabinetem od strony dostępów do zarządzania, dostępów doinformacji zdrowotnych pacjenta, czy też wyniki badań dla lekarzy którzy w twoim gabinecie pracują. No i przy tym przede wszystkim zachwując bezpieczeństwo danych to my wybraliśmy comarch optimed nxt który z resztą polecam rozważyć, jeśli z takimi zadaniami macie podobny problem jak to wcześniej było u nas. Wkradał się duży chaos organizacyjny, wizyty się przeciągały itd. teraz jak już każdy ogarną się w obsłudze te problemy zostały bardzo mocno zniwelowane co mega nas cieszy. 

Edytowano przez JolaNik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w przychodni pracujemy na Comach Optimed NXT. Co prawda dopiero pół roku, ale myślę, że mogę już co nieco o nim powiedzieć. Na pewno na plus jest proces rejestracji wizyt –jest to bardzo proste i intuicyjne, szczególnie kiedy pacjenci są już zapisani w bazie. Dodatkowo cała historia leczenia jest zapisana online i nie trzeba szukać w tradycyjnych teczkach. Praktycznie zrezygnowaliśmy z dokumentacji papierowej, o oszczędności czasu już nie wspomnę. Z perspektywy rejestratorki medycznej, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pracuje na Comarch Optimed NXT i mogę go szczerze polecić. Świetnie napisany system do zarządzania mniejszymi jak i większymi placówkami medycznymi, jest szybki i bardzo łatwy do opanowania nawet dla osób które wcześniej nie pracowały z takimi oprogramowaniami. Ponadto jest to program który usprawnia koordynację procesu opieki medycznej oraz jest konfigurowalny, dlatego każdy może dostosować go do własnych potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję Optimedu w pracy i bardzo polecam. Przyjemny dla oka, łatwy w obsłudze. Szybko się do niego przyzwyczaiłam. Ma bardzo dużo funkcji które ułatwiają pracę. Np. generator raportów, który działa świetnie. Sam system nigdy się nie zawiesił. Działa bardzo stabilnie na każdym systemie, kiedyś pracowaliśmy na Windows a teraz przeszliśmy i nie zauważyłam różnic w płynności czy funkcjonalności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optimed NXT od Comarchu to jeden z lepiej napisanych systemów i również mogę go polecić do gabinetu stomatologicznego. Młode jak i starsze osoby nie będą miały problemu z obsługą oprogramowania, oczywiście po wytłumaczeniu działania, ale szybko można nabrać wprawy ponieważ nie jest ono skomplikowane. Oczywiście jest również bardzo funkcjonalny, a co najważniejsze, można go skonfigurować i dopasować do swoich potrzeb. Podsumowując, jest to naprawdę solidny system który jest godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optimed na pewno się dobrze sprawdzi. Świetny system. Na plus ogromna możliwość personalizacji pod swoją placówkę, wygoda i szybkość użytkowania. Ma wbudowany generator raportów, działają e-usługi, eWUŚ. Bardzo sprawnie działający system. Ładnie zaprojektowany interfejs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pracuje na Optimed NXT i mogę go szczerze polecić. Świetnie napisany system do zarządzania mniejszymi jak i większymi placówkami medycznymi. Program usprawnia koordynację procesu opieki medycznej oraz jest konfigurowalny, dlatego każdy może dostosować go do własnych potrzeb. Jest szybki i bardzo łatwy do opanowania nawet dla osób które wcześniej nie pracowały z takimi oprogramowaniami i nie wymaga najnowszych komputerów do sprawnego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam Optimedu i jest bardzo przyjemny. Zero zacięć, dużo funkcji. Działa na MacOSie, Linuxie i Windowsie. Ma bardzo przyjemny interfejs. Wspiera e-recepty, eWUŚ. Ma rozbudowany generator raportów i duże możliwości personalizacji pod swoją placówkę. Jestem zadowolony bardzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My do umawiania wizyt pacjentów i wystawiania e recept używamy platformy Klinika24, która posiada taką funkcję jak katalog leków PharmIndex żeby szybciej móc je znaleźć, opcję wideokonsultacji, integrację z aplikacją dla pacjentó mojezdrowie24 i interaktywny kalendarz. Dla nas mega opcja, bez dużych kosztów w pakiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno możecie zainwestować w Berberis - to solidny system, który wszystko uporządkuje. Może diametralne zmiany nie będą widoczne natychmiast, ale krok po kroku uzyskacie coś dużego. Z mojego doświadczenia to jedyne słuszne działanie, bo w tym momencie ciężko normalnie funkcjonować bez optymalizacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×