Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ruda3030

kredyt hipoteczny na budowe domu

Polecane posty

Gość ruda3030

Witam,na wiosne ruszamy z budową domu w związku z tym musimy wziąć kredyt hipoteczny. Trochę sie obawiam, ale cóż w tych czasach wybudować dom bez kredytu -raczej niemożliwe.Jak sobie radzicie z kredytem hipotecznym?/pytanie tylko do tych, którzy są w tej samej sytuacji.Jakie macie dochody i w jakiej wysokości macie rate?.Jesteśmy rodziną 4 osobową nasze pensje to 5.5-6tyś Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda3030
halo nikt nie ma kredytu hipotecznego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ile chcesz tego kredytu. My wzięliśmy 100 tys, na 15 lat, spłacamy 800 zł miesięcznie. Dochody mamy podobne (6-7 tys miesięcznie) dwoje dzieci. I w ogóle nie odczuwamy tego kredytu. Ale zawsze może się coś wydarzyć, utrata pracy itp.... wtedy z reguły zaczynają sie problemy. Kredyt nie jest fajny ale czasem pomaga zrealizować marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda3030
chcieliśmy wziąć 250 tyś stać nas na to by płacić miesięcznie ok 1200zł ale wiadomo, nie da sie przewidzieć co będzie za kilka/naście lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sporo tego kredytu, rata w sumie nieduża czyli kredyt na 30 lat? kto nie ryzykuje ten nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda3030
na 30lat ale po dwóch latach planuje szybsza spłate, w ciągu roku mamy dodatkowych oszczędności ok 10tyś więc trochę na czarna godzine trochę na szybszą spłate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My również startujemy z budową, mamy na koncie odłożone 130 tyś, weźmiemy z mężem z pracy bezprocentowy kredyt 50 tyś. Rękoma i nogami bronię się przez wzięciem kredyty,bo przeraża mnie perspektywa płacenia raty co miesiąc przez 30 lat. Na wiosnę będziemy mieli do dyspozycji 200 tys zł,za tyle wybudujemy a potem powoli będziemy wykańczać dom. Mieszkać gdzie mamy, oboje pracujemy, mamy syna i córkę w drodze. Miesięczny nasz dochód to ok7 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy jakieś 6 tys razem, rata 1200 zł ale na razie jesteśmy tylko we dwoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie jest niemożliwe. My budujemy dom bez kredytu. Ja mam 4,5 tys do ręki, a narzeczony zarabia powyżej 20 tys ( inżynier , branża medyczna - lasery) . Wiem ze nie o to było pytanie,ale śmieszy mnie fakt, ze większość ludzi uważa,ze nie da sie dobrze zarobić i budować bez kredytów. Dom 270 m kw, działka 3 ha. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy kredyt na mieszkanie 550 tys, rata 2800 zl, zarobki jakies 25 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne,ze cos nie halo my mamy ratę 2700 na 30 lat, ale za max 3 lata zamkniemy kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ap_s3
Witam wszystkich! Chętnie udzielę odpowiedzi na pytania dotyczące kredytu hipotecznego. Proszę o maile: ap_s3@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy 140tys.kredytu na 19lat, splacamy w tym momencie 790zl miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy jeszcze 17 lat splacania z 20. Rata 2.5 tys pln miesiecznie, kredyt wziety w euro. Rodzina 3 osobowa, ale maz najpierw wzial kredyt, potem wzielismy slub. Od pol roku splacamy tyle samo za samochod na 5 lat.Zarobki wystarczajace, nie bede pisac jakie bo zaraz sie znajdzie loza szydercow :). Prowadzimy firme. Powodzenia w budowie wszystkim zycze, my nasz dom wystawilismy na sprzedaz, bo juz jest dla nas za maly. Moze zle sie wyrazilam. Zbudowalismy 150m2 i okazalo sie ze wiekszy bylby lepszy. Mamy juz kupiony projekt 'Okazaly', ponad 300m z garazem. Moze Panstwo rzuca okiem i dla Was tez okaze sie tym jedynym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam na 30 lat kredyt 253tys (kredyt w euro), rata mi wychodzi mies ok 1000zl przy kursie 4,10-4,20zl generalnie prócz kredytu w stan surowy włożyliśmy ok 200tys swoich, wcześnije odłożonych pieniążków oraz cały czas dokladamy z bieżących wypłat. Dom wybudowany jest na 220m2 i jeszcze troszke w wykończeniu brakuje, za to chcieliśmy wysoki standard i taki nam wyszedł. Obecnie chcemy zakupić jeszcze jedną działke i wybudować na niej dom na sprzedaż, także staramy sie o kolejny kredyt. Zarabiały razem ponad 15tys/mies przy 3 dzieci spokojnie nam na wszystko jeszcze starcza. A ziemia to inwestycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu ja gosc z 17:07:24 Racja, ziemia to inwestycja. My teraz szukamy 3000m2 wzwyz. Niestety 1000m to stanowczo za malo, nawet na tak maly dom. Tu 10 m z przodu bo podjazd, tu szambo, na szczescie bylismy pierwsi na polu i robilismy okna gdzie nam sie podobalo. Teraz mamy 4 sasiadow..i znowu bedziemy szukac szczerego pola. Tu na Pomorzu gdzie mieszkam działki sA od 150zl/m. A u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
małopolska- u mnie jest średnio ok 33-35tys za ar w góre bywa, ze w krk sa ceny niższe ale to działka wadliwa tzn.stoi slup z wysokim napięciem, albo dzialka bez mediów itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matko jak wy te kresyty dostaliście? mój maż ma działalność gospodarczą,po opłaceniu podatku i zusu zostaje mu do łapki 4-6 tyś.ja mam 1500...2 dzieci..i nie chcą nam dać 100 tyś kredytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aby dostac kredyt trzeba mieć zdolność, jak widze laska z góry ma >15tys na miesiąc więc to jest chyba to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kredyt na 30 lat, rata 2500, zarobki ~15k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kredyt nie hipoteczny a budowlany - 90 tyś na 10 lat, z czego 2 lata już spłacone. Rata w wysokości 1100 zł malejąca. Zarobki 4 tyś Dzieci - 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy 200 tys. i jedno dziecko maz zarabia ok 5000 brutto ja 2600 brutto rata 1200 ale maz ma 2 pracę i nie jest zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikusia90
My mamy 2 dzieci. Mąż zarabia ok 4 tys. Chcemy wybudować dom bez kredytu. Może zajmie Nam to dużo czasu ale przynajmniej będziemy wolni od banku i ciągłego strachu czy nam na ratę wystarczy. Projekt domu znaleźliśmy http://www.dobredomy.pl/projekty/nowe-projekty i na wiosnę zaczynamy budowę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zarabiam 1300 i mam jeszcze dochód 1000 razem ok 2500 kredyt hipoteczny na 15 lat to 260 złotych rata przy 31 000 d realizacji mebli ale się bardzo boję go wziąć nie mam mebli realizacja moich marzeń --ale może się przeobrazić w ciemny scenariusz i co wtedy dziś praca jest stać a jutro mogę tej pracy już nie mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas: - rata 2,8 tys. zł, - kredyt jeszcze 24 lata, - zarobki ok. 17 tys. zł. Jako zabezpieczenie mamy 2 kawalerki, obecnie w wynajmie. Powoli zaczynamy gromadzić oszczędności, ale na razie nie zmierzamy wcześniej spłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmmm my mamy miesięcznie 4-6 tys dochodu, ale kredytu nie będziemy brać. Działka już jest, oszczędności niewiele, bo 60 tys, ale mamy zamiar doskładać, postawić stan surowy, sprzedać mieszkanie i wykończyć dom. Pozdrawiam wszystkie dążace do celu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie bez kredytu ciężko postawić dom. U nas pensje to 4 i 6 tysięcy brutto. Na szczęście działkę mieliśmy już po rodzicach, więc było prościej. Dobraliśmy na razie 100 tysięcy kredytu i robimy fundamenty. Szukamy po lokalnych dostawcach i wykonawcach, np. http://www.zambetodrzykon.pl/. Trzeba szukać, bo ceny betonu pomiędzy firmami są często dość różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wraz z mężem wzięliśmy 300 tysięcy na 20 lat. Ratę łatwo policzyć. Jest ciężko, ale dajemy radę jakoś. Sporo rzeczy robimy sami, druga sprawa, że mamy 1 dostawcę materiałów budowlanych - http://www.gsgs.pl/ - dzięki temu też oszczędzamy. Generalnie robota idzie, mam nadzieję, że za 1,5 roku będziemy mieszkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×