Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mmmmmmmm123

SIERPIEŃ 2014

Polecane posty

Gość agaacia
tak, na ostatniej wizycie, na paciorkowce typu b. 37tc 08.08.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iblea
Tutaj nie robią więc jak za tydzień będę w Polance to mam zamiar zrobić na te paciorkowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2xmama
ja też miałam na ostatniej wizycie pobierany wymaz w kierunku gbs. Wczoraj wkroczyłam w 9 miesiąc:) Rozalka, dowiedz się u dentysty czy znieczula kobiety w ciąży, bo takie znieczulenia są, tylko nie każdy dentysta chce to robić. A bólu u stomatologa to ja boję się panicznie i mimo, że zawsze ze znieczuleniem mam robione to wychodzę mokra ze stresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Hmm ja niby tez mialam cos pobierane ale nie wiem na co,wydaje mi sie ze teraz bede to miala na wizycie bede w 37tc,a w piatek mam usg zobacze ile maly wazy:) A dzisiaj ide wkoncu dokupic rzeczy dla malego do szpitala i dla siebie:)czas najwyzszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iblea
Jak byłam w czerwcu na urlopie to dentystka powiedziała mi, że znieczulenie nie ma wpływu na malucha bo nawet do niego nie dociera. Ale prócz znieczulenia pojawiają się emocje (stres) a to ma ogromny wpływ i najbezpieczniej jest chodzic do dentysty do końca 2 trymestru. Sama mając mało czasu w terminie który mi dali, musiałam odłożyć wizytę na po porodzie bo kategorycznie odradziła mi wizytę w 8 miesiącu. Sama miałam wiele znieczuleń podczas tej ciąży, na początku i gdzieś w 4 miesiącu. Ale to moja dentystka a jak wszystkie zauważyłyśmy to opinie lekarzy jakie przedstawiamy różnią się często diametralnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Ja wymaz z pochwy na paciorkowca miałam w 35 tygodniu, z dentystą to trzeba ostrożnie, korzystaj tylko z zaufanego. Najważniejsze, że wszystko w dziecku jest już wykształcone, więc nie zaszkodzi rozwojowi ale lepiej żeby to był zaufany lekarz. Pozdrawiam w 39 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Uff wlasnie wrocilam z zakupow kupilam troszke ubranek i dla siebie wkoncu zaczelam kompletowac rzeczy do szpitala,normalnie padam na twarz:) A powiedzcie mi jakiej firmy kupilyscie butelki/zastanawiacie sie kupic/a moze wogole nie kupujecie? Bo ja sie zastanawiam nad butelkami dr brown,slyszalam wiele dobrego o nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2xmama
Magdalenka my używaliśmy tommee tippiee i teraz też będę ich używać jeśli będzie potrzeba. Koleżanka używała i używa dr brown i jest bardzo zadowolona, nie polecam avent, u nas się nie sprawdziły bo mała się strasznie nimi zalewala. w poprzedniej ciąży szybko zaczęłam dokarmiać więc dość szybko się przydały. Na razie nie kupuję, a jak będzie potrzeba to wyślę męża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Dzięki dziewczyny, zapisałam się na wtorek, wcześniej nie dało rady, oby nie zaczęło boleć do tego czasu. Dentystka powiedziała, żeby o znieczulenie się nie martwić, a zęba zrobić trzeba, nie mogę do porodu chodzić z połówką zęba. Mi wymaz na paciorkowca robili wczoraj.34 tydzień, który zaraz przejdzie w 35.Chyba muszę uprać torbę do szpitala i w końcu zdecydować gdzie rodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iblea
Mamcia czyli już tylko jakiś tydzień!! :) Nawet nie wiecie jak się przejmuję, że niebawem rodzić będziecie, chyba bardziej niż sobą hihihi Co do butelek to mam właśnie te na "A" wraz z podgrzewaczem. Babcia kupiła w wyprawce wnusiowi. Zobaczymy, może u nas się sprawdzą. Dzisiaj będę prać ostatnią partię ubranek, uff. Jeszcze tylko przejrzeć wszystko raz jeszcze, zobaczyć co trzeba dokupić i zostanie pakowanie naszych rzeczy do przeprowadzki boo notariusz w końcu dostał papiery i mogę przestać świrować :D no chyba, że na punkcie kasy, którą wydamy :/ Trzymajcie się kochane chłodniutko! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Ja mam butelki po jednej firmy Av... i Lo.. laktator też Av.... A czy się sprawdzi okaże się. U mnie niby poród tuż tuż i mam takie głupie fazy raz się cieszę i nie mogę doczekać, za chwilę paraliżuje mnie strach o bólu i o tym, że mój szpital jest rejonowy, a większość znajomych rodzi w Wawie. I gada, że ten jest taki sobie. Jutro muszę wysiedzieć w samochodzie 4 godziny w obie strony obym nie zaczęła rodzić, do tego będę świadkiem na sprawie rozwodowej- tylko teraz takich przeżyć mi brakuje... 39 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ja o butelce nawet nie pomyślałam :) nastawiłam się że będę karmić i wyszło mi z głowy a przecież w razie czego powinnam mieć. Ja się porodu nie mogę doczekać już dziś 39+3 dni a od dwóch tygodni łapią mnie skurcze takie bolesne co 5 minut boli przy tym krzyż i tak ze dwie godziny i przechodzi wczoraj na wizycie się śmiałam że w końcu przestanę zwracać na nie uwagę i urodzę gdzieś w markecie :) doktor mówi że mały przygotowany wszystko ok i rozwarcia 0 śmiał się że mam umyć okna :) no i zaczynam panicznie się bać porodu trójkę urodziłam w znieczuleniu a teraz wybrałam szpital gdzie nie ma takiej opcji i czasami paniczny strach jak to będzie czy dam radę, panikarstwo zaczyna działać. Rozalka ja u dentysty byłam pod koniec 7 miesiąca wypadła mi blomba i od razu strasznie mnie bolał dostałam znieczulenie i usunełam, mi mój lekarz mówił że w ciąży trzeba koniecznie zęby leczyć, żeby nie doszedł stan zapalny i nie zaszkodził maluszkowi ale pewnie co lekarz to opinia. A wymaz miałam robiony w 37 tygodniu chyba, teraz mam wizyty co tydzień i głównie to 15 minut ktg i serduszko bije idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Ja mam chyba ze 3 zeby do leczenia moze jednego wylecze przed rozwiazaniem reszte juz po porodzie,na szczescie nie bola:) Jutro usg niestety na nfz wiec za duzosie nie dowiem ale musi mi powiedziec jaka jest mniej wiecej waga malego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Aga to to rodzimy w podobnych terminach :) ja podłogi zaczynam myć w sobotę :) ciekawe która pierwsza :) Magdalena mi lekarz powiedział, ze mała dojdzie do 3,5 kg ale w 38 tygodniu ważyła według usg 3 kilo na co on, że nie wierzy tej maszynie, a ja zrobiłam oczy jak 5 złotych i już nie wiedziałam co myśleć :) 39 tc 05.08.14 tp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Ja tez nie traktuje tej wagi tak serio wiadomo :)no ale chce tak przynajmniej troche wiedziec na co sie szykowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli Mamcia i Aga przetrą dla nas szlaki :P A co do badania na paciorkowca to szłyście do laboratorium i pobierali Wam krew czy do ginekologa i wymaz? Nie zastanawiałyście się jak wyglądają kobitki stąd? Tylko ja jestem tego ciekawa...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi lekarz robil wymaz, i wyszli mi bakterie ecoli :( normalnie na koncowce tak sie tym podłamałam, ze szok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2xmama
Iblea, ja miałam normalny wymaz i z tym do laboratorium. Tez sie czasem zastanawiam jak wyglądacie :) 36+3 tp. 18.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie sobie sprawdziłam wyniki posiewu bo mogę to zrobić przez net i całe szczęście wynik jest ujemny :) uff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaacia
Ja dziś odebrałam wyniki na gbs- ujemny. Był to wymaz, czekałam 2 dni. Wkurzył mnie dzis mąż, termin mam na 8.08, a jego najprawdopodobniej wyślą w delegacje 4.08, przynajmniej na tydzień. Czyli jak córka nie urodzi się do tego czasu, to zostanę sama :( a nie wyobrażam sobie, zeby go nie było w tej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczęta, muszę tak to umówić sobie ginka na ten dzień jak będę w Polsce. Agacia ja na 90% też będę sama podczas porodu chyba, że maluszek postanowi urodzić się w nocy albo w weekend... Lepiej by w nocy nie bo nie lubię jak się mnie budzi hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Hej,ja wlasnie wrocilam z usg no i jestem podlamana maly wazy juz ok 3,5kg i lekarz powiedzia ze pewnie bedzie cesarka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, też odebrałam GBS, też ujemny. Gościu - e coli w wymazie z odbytu zupełnie naturalna sprawa bo te bakterie są właśnie stamtąd. Iblea - też jestem ciekawa :) Teraz mam wizyty co tydzień, następna we wtorek, niech się coś ruszy wreszcie, bo się zadrapie. choć jest o wiele lepiej niż w zeszłym tygodniu :) Butle kupiłam dwie, firmy lovi bo takie mi polecała pani w sklepie. I były w promocji. Mam nadzieję że się nadadzą. Mój mąż chyba dojrzał do decyzji żeby być przy porodzie. A ja mam coraz mniej samozaparcia żeby się upierać przy tym naturalnym... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Myslalam ze bedzie mniejszy no i mialam nadzieje ze urodze silami natury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama sierpniowa
Ja mialam termin na 10 sierpnia ale Mala nie wytrzymala i od 23 lipca jestesmy razem Rano odeszly mi nieapodziewanie wody a o 18 przytulalam coreczke. Nie bralam pod uwage porodu bez zzo bo drugiej takiej panikary nie ma. Niestety jak bylam pod prysznicem rozwarcie tak pogonilo ze na zzo bylo za pozno. Przezylam wiec bez i dwa dni po moge juz powiedziec ze nie bylo zle :) POWODZENIA WAM ZYCZE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Magdalenka a przypomnij jak rodziłaś za pierwszym razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Wow mama sierpniowa gratuluje!!! Jak ja bym chciała mieć takie samo zdanie po :) Jeszcze raz gratuluje! Mamy pierszą dziecinkę :) a jak wymiary waga jak maleństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ważyłam 3500 ;) Może za dużo do porodu już nie urośnie, kto wie. A co do samego porodu to nie wiesz ile bym dała za cesarkę. Krócej, zero bólu a no i rozklapiocha się ze mnie nie zrobi :) Niestety ale tutaj nie ma jak w PL cesarki na życzenie a i ze względów finansowych nie stać nas na poród w szpitalu więc jeżeli nie będzie przeciwwskazań do porodu w domu (a nie ma) to szpital ominę szerokim łukiem. Będę na 90% bez męża (zależy jaką porę dnia i tygodnia sobie synek wybierze), bez znieczulenia, bez wiedzy, która położna u mnie będzie (znam 2 z 5 z czego jedna ładnie po angielsku mówi - nie wiem jak pozostałe 3) więc i możliwe, że z utrudnioną komunikacją, dodatkowo KAŻDA, która już urodziła pisze do mnie i wspomina swój poród: ból, długie godziny (ogólnie to wczoraj krew mnie zalała jak kolejna mnie straszyła aż mój mi kazał przestać z nią pisać). Wolałabym cesarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×