Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zaparcia w ciąży POMOCY

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny jak sobie radzicie lub rardziłyście z zaparciami w ciąży ? Są jakieś sposoby ? Ja już probuje przeróżnych rzeczy i nic za bardzo nie pomaga, nie chce się faszerowac lekami i syropami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadna z Was nie miała takiego problemu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siemie lniane, colon c, magnez, i pamiętać, żeby dużo pic. Mozesz tez sprobowac suszonych śliwek, ale jak mialam juz duży brzuch i jak mi od tych śliwek jezdzilo w brzuchu, to bylo nieprzyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawna ciężarna
Jedz dużo, bardzo dużo błonnika - np. otręby, musli (patrz na skład żeby błonnika było co najmniej 8g/100g), możesz jeźć jogurty naturalne z bakteriami, dużo warzyw + co bardzo ważne - dużo wody! Gdy się je dużo błonnika woda jest niezbędna! Inaczej efekt jest odwrotny! I to na pewno pomoże. Dodatkowo polecam napary z siemienia lnianego które się pije - to są takie trochę "glutki" ale mi akurat bardzo smakują - zalewasz nasiona siemienia lnianego zimną wodą - powiedzmy łyżka nasion zalewana dwiema szklankami wody - doprowadzasz do zagotowania i na wolniutkim ogniu gotujesz ok 15-20 min - wyłączasz i czekasz aż ostygnie i będzie można pić - ja lubię takie ciepławe. Codziennie rano polecam. No i rano na czczo dwie szklanki wody jakieś 20 min przed jedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mało pije, jedną kawę i góra 3 cherbaty :/ ale u nas nie kupuje się wody w ogóle, jeśli już muszę pić kranówe, bo ile można cherbaty pić ? Poza tym zwykła woda mi nie smakuje i mi niedobrze jak staram sie dużo pić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na początku zaparć starałam się działać dietą, buraki,szpinak,jabłka,musli, woda z miodem na czczo,normalnie pomagała mi kawa ale ciąży zupełnie mnie odrzuciło.Ponoć siemie lniane jest też dobre.Później ginekolog doradził mi żeby pić syrop lactullosum i brać provag /też na osłonę przeciwko infekcjom/.Probiotyki są zupełnie bezpieczne a syrop się nie wchłania a działa tylko na "poślizg", więc też można stosować bez obaw.Tylko na efekty trzeba poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten syrop nic nie pomagał :/ też go brałam..musiała bym się najeść śliwek, wędzonych, bo innych nie ma...a jak ich więcej zjem to mi niedobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śliwki suszone popijam kefirem a jak to nie pomaga to zapodaje sobie czopek...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×