Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co zrobic aby wedlina krojona na dluzej zachowala swiezosc

Polecane posty

Gość gość
I jeszcze jedno. Kupuję wędliny w znanych sklepach. W okresie zimowym hitem jest zakup kiełbasy zwyczajnej, w promocyjnej cenie, posmarowanie jej olejem i umieszczenie w ciepłym miejscu. Ja wieszam przy kaloryferze, codziennie nacieram ręcznikiem kuchennym nasączonym oliwą. Można do oliwy dodać czosnek, jakieś inne zioła, Po kilku dniach mam aromatyczną, suchą kiełbaskę. Pycha! Tak samo można potraktować uwędzony boczek, szynkę, polędwicę. No, ale to dobre wędliny, z lokalnych masarni, z wędlinami z supermarketów nie próbowałam, po prostu tam nie kupuję Wiem, że te wyroby są nieco droższe, ale ich jakość jest nieporównywalnie lepsza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wedlina, nawet ta drozsza jest zdecydowanie niezdrowa. O wiele zdrowiej i taniej upiec mieso samemu. xxxxxxxxxxxx zgadzam się z Tobą, i polecam, ale czasami goście i domownicy maja smaka na coś innego, wtedy liście pokrzyw, chrzanu i suszenie przy kominku bądź kaloryferze odnoszą dobry skutek. Ale czasami takie rady mogą być przydatne, nadwyżki wędlin w okolicach świąt są częste, a mrożenie ich bardzo pogarsza ich konsystencję i smak.Lepiej już pasteryzować w słojach nich mrozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o przedłużenie świeżości produktów, to u mnie często sprawdzają się , takie specjalne opakowania typu http://www.elzet-opakowania.pl/opakowania-pp.html , zajmuja mało miejsca w lodowce, pozatym można je szczelnie zamknąć i nic się nie dzieje z jedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Swojska wedlina sie zeschnie a nie bedzie sliska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oss
dobra jest wedlinka bez konserwantow od kani, w lodowce moze polezec kilka dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polka6
pewnie dłużej poleży ta Z konserwantami, ale rozumiem, że chodzi ci bardziej o smak itp. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po pierwsze nie kupować byle czego w supermarketach, naprawdę żal mi ludzi którzy jedzą to świństwo, co może zawierać kiełbasa za 10 zł za kilogram ? Chyba tylko mom i papier toaletowy bo dobre mięso kosztuje 23 - 30 zł za kilogram. Po drugie wędliny nie przechowuje się w workach/papierach ze sklepu, to tylko pakunek na drogę ze sklepu do domu, kup dobre pojemniki do żywności, najlepiej próżniowe bo w takich nie namnażają się tak bakterie i w tym warto przechowywać. Po trzecie jak kupisz więcej to część zamroź a część zostaw do zjedzenia, odmrożone zawsze będzie bardziej świeże niż leżące kilka dni w lodówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takie upały nie kupuje wędlin.Kupiłam brzuszek, mielone ,cienką słoninkę do tego dodatki, cebula, paprykę,żółty ser.Wkładam do piekarnika i piekę około godziny.Jedzenie palce lizać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie.... za 10 zł wędlina to jest g****o warta. -PYTAJCIE sprzedawców o skład albo niech wam pokażą skłąd na opakowaniu (i tak będzie najlepiej). -NIGDY NIE kupujcie wędlin z promocji rozumiecie? NIGDY wtedy albo jest 1 dzień przed terminem albo już dobre kilka dni po. I nie sugerujcie się dobrą datą na opakowaniu na to są sposoby zamieniają po po prostu opakowania czasami nawet z kompletnie z innej szynki - NIE kupujcie krajanej a dlaczego ? a dlatego że krajalnice są myte różnymi sposobami np z dużą ilością płynu do naczyń oczywiście ten płyn jest nie spłukany mycie brudną szmatą itp. - NIE kupujcie mięsa mielonego. nie jest myte przed zmieleniem. maszynki często nie domyte a w okresie letnim śmierdzące! - KUPUJCIE wędliny nie rozpakowane NAPOMPOWANE powietrzem to świadczy o tym że wędlina nie została przekuta ceną i nie lezy np. tydzień czasu - MIęso tylko w kawałku i w domu wyszorowane pod bierzącą wodą. SErY ZÓŁTE też kupujcie w kawałku WIEM CO MÓWIĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i najlepiej zakupić świniaka zatrudnić masaza do wyrobu wędlin i super sprawa. teraz świnie tanieją ale w sklepie gdzie tam! taka przyjemność wynosi ok 800 zł ale warto! cena zależy ood wielkości świni ceny od masaża moim zdaniem lepsza mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zawsze myję plasterki wedliny zaraz po zakupie w zmywarce, nie wychodzi to tanio, bo wiadomo kostki do zmywarki to są drogie sprawy, ale chociaż wiem co jem potem...sprawdzony sposób mojej babci polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy ktoś z Was zamawiał wędlinę w http://www.kiszeczka.pl/ słyszałam, że mają świetne wyroby, wędliny i kiełbasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawinąć w liście chrzanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupowałam niedawno SuperVac i jest okej, trzymają cały zapach w środku, chronią przed mnożeniem się bakterii w lodówce i też mam większy porządek dzięki nim. Jak te pudełka wyglądają to dobrze jest pokazane na filmiku www.youtube.com/watch?v=I-wAoHIFXrM .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×