Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak zyc bez pralki

Polecane posty

Gość gość
mi sie tez ostatnio zepsula i przez msc pralam we frani, poki nie kupilismy nowej. I tu juz nie o wygode nawet chodzi, ale o to ze we frani sie juz nie dopieralo a co dopiero recznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie sa plamy. od czego to moze byc?]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takich plam od pralki nie widziałam jeszcze. Czy te plamy bardziej podobne są do tłustych, czy od rozpuszczonego smaru? Jeżeli bardziej tłuste to przede wszystkim musisz oczyścić filtr (!)i puścić pralkę na pusto z proszkiem z dodatkiem płynu do naczyń (troszkę) i koniecznie na 90 stopni. Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"ja mieszkam do koszalina 30 km wiec nawet nie mam jak przewiez tej pralki"- i naprawdę nie widzisz żadnego rozwiązania problemu? Serio? Wszystko na tacy? Więc jeśli nie macie samochodu, dogadaj się z sąsiadem, rodziną- nie żyjecie na pustyni, nie wierzę że NIKT ze znajomych, rodziny i sąsiadów nie jest w stanie pomóc, chyba że żyjecie z ludźmi tak że nikt nie chce. W takim razie możesz zamówić kuriera, dogadać się z kimś kto wystawia, ostatecznie dać ogłoszenie ze wynajmiesz kierowcę z samochodem, może za dodatkową stówkę ktoś pojedzie. Ręce opadają, jak Ty radzisz sobie na co dzień? W ogóle wzywałaś mechanika do tej pralki? Czy też nie mogłaś znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale juz mam uraz do starych pralek ze boje sie kupowac uzywana. wlasnie jakby tluste plamy. zaczelo sie od tego kiedy moj maz wyprawl w prace swoje ciuchy robocze. i od tego sie zaczelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkasz w białogardzie moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podkoszulki corki- wszystkie w plamach rajstopy w plamach, bluzy w plamach. pojde jeszcze raz nastawie pralke. piszesz ze dac proszek i plyn do naczyn. i na 90 stopni zobaczymy czy teraz pomoze. bo ja robilam tylko z proszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlej plyn do naczyn i pusc z recznikiem,wszystko wychwyci. na 90 st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bialogard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tam myslalam,ze to Ty troche brakuje Tobie zaradnosci:( kupowalam miesiac temu pralke,stara oddalam ja Kołobrzeg ale pewnie i tak nie miałabys czym po nia pojechac znalazlas jaks prace?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak pracuje. nie brakuje mi zaradnosci tylko mozliewosci. bo wszystko na mojej glowie. mam faceta takiego cepa ze szok. jak bylam sama to wszsytkjo potrrafilam zrobic zalatwic. a teraz na uj mi ktos taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do heloizy
dogadaj sie z tą panią która ma dwie pralki w komórce, może ci odda, zakładając ze pralka waży 60 kg kurier wyniesie cię 46 zł, sprawdzałam na stronie kurierzy.pl taką dyspozycję przyjęcia składa się przez internet, płacisz też w ten sposób, podajesz adres skąd i dokąd i kurier w umówionym dniu przyjedzie. To jest proste jak budowa cepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Filtr oczyść przede wszystkim, bo może coś brudnego z tych ubrań roboczych utkwiło w filtrze i przy spuszczaniu wody wraca do pralki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 tyg. temu czyscilam filtr . byl caly zasyfialy. teraz poprosilam swojego o podkrecenie filtra nie moze odkrecic i sobie odpuscil. i ja glowie sie co zrobic z pralka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zagon tego chlopa niech zajrzy do pralki masakra,niech wyczysci filt tyle chyba potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czego sie nie dotknie to s*******i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pop za tym wszystko wize sie z kasa. porpsotu jej nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja stara pralka też tak plamiła i wkròtce potem padła. u znajomych to samo- okropne bure plamy. nie wiem co to ale próbowaliśmy wszystko czyscić, odkamieniać i nic to nie dało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko jaka ty jestes żałosna ...wiecznie narzekasz na swojego faceta a cięgle z nim jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak myślałam, że to Ty, od tych plam.... A ile lat ma pralka? Jakiej jest firmy? Mój mąż ciągle pierze robocze ubrania.. okropnie cuchnące smarami, ropą, laminatem i nie wiem, czym jeszcze... okropnie brudne.. i na prawdę paskudnie cuchnące.. Czasem drugie pranie jeszcze chwyci nieprzyjemny zapach.. ale żadne plamy nie powstają.. Pralka ma 8 lat.. i pewnie niedługo skończy swój żywot (lodówka też ma tyle i muszę zmienić jak najszybciej). A może kup taki preparat do czyszczenia pralek? Nawet w Lidlu chyba są. te W5 czy jak to się nazywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ja tak miałam jak za dużo płynu do płukania tkanin dodałam, może to jest powodem tych plam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupilam plyn do plukania lenor czarny perfumere. i wlewam to do pralki do bebna. moze to od tego? stara pralka polar- rosa ladowana od gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zazdroszcze. Moja pralka popsula się 2 tygodnie temu (miała 2,5roku). Tydzień czekałam na serwis i przez te 2 tygodnie uzbierala mi się cała góra prania (ja + mąż + syn 3 lata). Pan serwisant wziął 80zł i stwierdził ze popsuł się programator. Koszt naprawy programatora to ok 650zł. Stwierdziliśmy ze nie warto naprawiać i kupiliśmy nową pralkę (na szczęście mieliśmy oszczędności). Teraz byliśmy mądrzejsi i dokupilismy odrazu ubezpieczenie na 3 dodatkowe lata (w sumie 5lat gwarancji). A może pralka na raty? Bo ja też nie wyobrażam sobie ręcznie prac wszystkiego :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to dokładnie od tego, a nie masz dozownika specjalnego? nie leje się płynu bezpośrednio do bębna ponieważ właśnie dlatego tworzą się takie plamy, spróbuj wyprać coś wlewając płyn do odpowiedniego pojemnika i problem powinien zniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to jak, normalnie. moja mama przy dwójce małych dziec**prała ręcznie wszystko, od pieluch po koszule ojca i żyła. dzisiejsze kobiety nic nie potrafią. wojny wam trzeba królewny, nauczyłybyście się życia. ja na pewno nie zginę. do pralki tylko pościel, ręczniki i byle jakie szmaty do noszenia po domu. reszta w rękach. tak, mimo 21 wieku i posiadania z******tej, nowej pralki. pralka niszczy, psuje, plami, rwie. szkoda mi ciuchów, na które muszę zapracować, bo nikt mi za darmo nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cos jest nie tak z pojemnikiem na proszek i plyn. proszek wsypuje do bebna. i na to plyn. nie pobiera proszku i plynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu od prania wszystkiego ręcznie - a masz dziecko? Jeżeli pierzesz wszystko w rękach to masz chyba pare gaci i spodni tylko. Albo masz nadmiar wolnego czasu. Cóż za głupie rozumowanie - mam pralkę ale nie będę w niej prała żeby udowodnić jaka jestem zaradna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wspolczuje c****amietam czas, gdy mialam male dziecko, nie stac mnie bylo na pralke automatyczna, bo dopiero wchodzily na rynek i strasznei drogie byly, mialam tylko mala wirnikowa, to byl, koszmar. Co drugi dzien pralam caly dzien... Dwa plukania i schlo to dlugo. Masakra, wolalabym sie pozbyc telewizora, ale pralka musi byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 szklanki octu i puste pranie na 60 stopni, potem 2 szklanki chloru i puste pranie na 60, na koniec puste pranie na 90 stopni i clean.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×